(Vlastní) Mártyho produkce

Založil Marty713, 31.08.2010, 00:28:33

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Marty713

Měl jsem trochu času, tak jsem se pokusil postavit si můj oblíbený stroj z 2. světové války. Jedná se o německý tank PzKpfw V Panther. Chtěl bych tak trochu navázat na dřívější mini-model Humvee. Naučil jsem se pomocí Photoshopu obarvovat černobílé fotografie a díky této metodě jsem mohl mým modelů dodat reálnější zbarvení. Stále respektuji strukturu lega, avšak tam, kde mé zásoby dílků potřebné barvy končí, možnosti Photoshopu začínají.

Pozn. Poslední fotka zachycuje model takový, jaký je ve skutečnosti.

P.S. Název topicu by měl evokovat začínající sérii mini-modelů, ale popravdě nevím, kdy nějaký další postavím, tak buďte prosím trpěliví.

Zdroj černobílých fotografií: www.panzernet.net

Micho

Nemám slov. V tejto mini mierke, fantasticky vystihnuté. Márty, výborná práca.  8)

Shmade

JO! 

A photoshop podle mě projde u puritánů. :)

grohl

Na tak malé měřítko naprosto skvělé.

winring

Perfektně udělané a ten photoshop BOMBA! Kdyby jsi neřekl, že jsi ho použil, tak krom pár dílů bych to vůbec nepoznal.

mizdas

Krása teď jsi mi udělal obrovskou radost, těším se na příští modely  8).

Daniel

Humvee se mi nějak extra nelíbil, ale tančík je na to měřítko úplně parádní :)

mirek

#7
Poslední fotka, která zachycuje model takový, jaký je ve skutečnosti je vynikající. I taková může být kamuflaž.
Hned bych ho naložil na železniční vagon za maskovaný lokotraktor Bundeswehru.
Márty zdokumentuj někde jeho stavbu, ať nemusíme vymýšlet vymyšlené.

Anatyt

Budem úprimný - viac ako modely sa mi páči tá práca s Photoshopom!  :o Ani som nevedel, že má takéto možnosti. A na LEGO modely to ako vidím funguje skvele!

FilipS

Tank se je velmi pěkný, práce ve photoshopu bezvadná. Palec nahoru.  :)

linhi

Ta věž panthera vypadá perfektně!! Bude nějaký další WWII stroj?

Marty713

Velice děkuji za kladné ohlasy. Mám z toho upřímnou radost! :)

Dovoluji si dodat pár informací: Na základě několika detailů lze usuzovat, že se jedná o Ausf. D, tedy první sériově vyráběnou verzi (např. velitelská věžička, výfuky, spodní výběžek bočního pancíře v zadní části korby, poklopy řidiče a radisty pod úhlem), na druhou stranu monokulární zaměřovač (ta díra vedle hlavně kanonu) a kulovitá lafeta pro uchycení kulometu MG 34 ukazuje na Ausf. A a absence obdélníkového průzoru řidiče v čelním pancíři dokonce už na Ausf. G (viz srovnávací koláž).

Ohledně kamufláže, mohlo by se jednat jak o stroj z ruských plání, tak o tank z Normandie (viz přiložený bokorys).


Tak, to bylo jen něco pro úplnost a teď bych se chtěl rád zeptat na dvě věci:

1) Mirku, opravdu máš zájem si stroj postavit, mám kvůli tomu zpracovat hrubý postup? Asi bych to mohl při rozebírání trochu nafotit...

2) Vaše komentáře mě povzbudily k další stavbě, o něčem jsem už uvažoval (lehká přestavba - Jagdpanther, T-34, Sherman - vše taková klasika), ale velice rád si nechám něco doporučit. Takže stavba na přání, o jaký stroj se mám dále pokusit? 8)

linhi

Jagdpanther!!!!!!! PLs - klidně rozfoť postup práce,klukům by se stroj jistě líbil !!

Tomik

Nádherný model a práce ve photoshopu k neuvěření. Jen tak dál!
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Berndthardt

#14
Tleskám. Skutečně super.  :o
Něco podobného bych si představoval na svůj obrněný vlak <process in progress>.
Připojuji se k Mirkovi a moc prosím o nějaký, klidně hrubší návod / schema.
To byCH si s dovolením pak doupravil k obrazu T-72/90
Děkuju a držím palce do další tvorby!
..a mohu-li doporučit, tak houfnici Ferdinand! ale i T-38 má něco do sebe a následné wehrmacht verze jsou už jen bonbónkem..

otaznik

Citace od: Márty kdy 31.08.2010, 17:44:02
Takže stavba na přání, o jaký stroj se mám dále pokusit?[/b] 8)
Pokud by to nemusela být pouze pozemní vozidla, tak Junkers 87 - Stuka, Heinkel 111, Junkers 88, Vickers Wellington, F4U Corsair.

Hardegon

Tanky jsou dokonalý.  :o Tleskám. Těším se na další.

Berndthardt

Citace od: otaznik kdy 31.08.2010, 22:53:46
Pokud by to nemusela být pouze pozemní vozidla, tak Junkers 87 - Stuka, Heinkel 111, Junkers 88, Vickers Wellington, F4U Corsair.

uff,  a pro opravdové fajnšmekry Lightninga P-38  >:D

Mart5ty

Citace od: Berndthardt kdy 01.09.2010, 14:12:44
uff,  a pro opravdové fajnšmekry Lightninga P-38  >:D

Jo Lightning, také můj oblíbený letoun. Tank se mi moc líbí.

mirek

Márty - určitě nafoť. Rád si tvůj tank postavím.

AdamKo

Nevycházím z údivu.  :o Tank je opravdu LUXUSNÍ skvost a ve spolupráci s photoshopem je to vražedná kombinace !!!
(Photoshop je velmi mazaná klička... Teď mě napadla legendární věta z jednoho českého filmu "A bricklinkáři nebudou mít co žrát" >:D)

Marty713

#21
Ještě jednou všem mnohokrát děkuji! :D
Nikdy bych nečekal, že vás takový modýlek tolik nadchne. Skoro se až bojím postavit něco dalšího, aby to nebyl propadák! ;D

Ohledně stavebního postupu, rozhodl jsem se natočit asi třídílné video, ve kterém vás provedu stavbou. Ještě ale nevím, jestli bude můj digitál schopný koukatelné kvality. Přesto to zkusím, ale chci tu pak od vás vidět alespoň 3 postavené kousky! :) Aby to mělo cenu. ;)

Asi to bude chvíli trvat, a tak, abych vám to čekání trochu zkrátil, vyhrabal jsem dva obrázky několika micro a nanoscale modelů, které jsem dělal v CADu. Tímto jsem s CADem definitivně skončil, pro mě to byla šílená několikahodinová práce, i když celkově šlo o spojení jen pár desítek dílů. Nemám ten program rád. ;D Jde o modely ze světa Hvězdných válek, snad všechny poznáte.

P.S. Slave I ze 3 dílků je snad tím nejmenším, jakého jsem kdy viděl. :)

Rhox

Tak ten Slave je hodně brutální, tos osekal až na samotnou dřeň a je pořád hezky poznat! Respekt!

Robbed

Slave 1 je výbornej ;). Lambda se mi taky celkem líbí, jenom X-wing mi přijde takový zvláštní.
Acclamator je taky pěknej, akorát se ti tam překrývají dílky - dvě droidí ruky co jsou vzadu u motorů a velké zaoblené slopes na bocích.

Marty713

Tamtadadá! :D

Tady je výsledek mé pětihodinové práce. Doufám, že to bude k něčemu, opravdu jsem to dělal skoro celý den. Každý, komu se můj Panther líbí a chce si ho postavit, teď má možnost. Nepřeháním, když řeknu, že bych teď zvládnul tank postavit poslepu během 20 minut. Rozborku sborku ovládám dokonale. ;D Dohromady jsou to 4 videa (celkový čas 24 minut) velice detailně popisující kompletní stavbu tanku PzKpfw V v mém podání. :)
Sami uvidíte, že tank je sestaven pouze z těch nejběžnějších dílků tak, aby si ho mohl postavit každý (byl to záměr). Doufám, že si stavbu užijete a přeji vám příjemnou zábavu (i při hrání si s ním ;))!

Pozn.:
Pokud se někdo opravdu rozhodne použít tato videa a tank si postavit, vyfoťte prosím svůj výtvor a pošlete to sem, ať mám pocit, že to mělo nějaký smysl, díky!

P.S. Máte dvě možnosti, buď podle videa použít dílky k znázornění prověšení pásů, ale potom se pásy neotáčí, nebo dílky nepoužít a pásy budou plně funkční. ;)

Část 1.
Část 2.
Část 3.
Část 4.

alladjex

Jak sem otevřel tohle téma, tak sem byl naprosto nadšenej a říkal, si tohle bych chtěl mít doma postavený. To je naprostá bomba. V takové velikosti neuvěřitelný. Udělat návod ... prostě brilantní. Díkes.

Marty713

Díky. :)

Ještě přidávám 3 obrázky zachycující všechny potřebné dílky (název obrázku souhlasí s názvem videa). Opravdu se jedná o ty nejběžnější dílky.

Přeji všem případným stavitelům příjemnou zábavu!

mirek

Márty jseš jednička.
Skvělá práce a návod pro ostatní. Máš můj velký obdiv. I naprostý laik bez velké fantazie postaví tvůj tank.
Děkuji, děkuji,děkuji. Učím se, učím se, učím se.

Je dobré se rozdělit s ostatními. Jak já říkám :" ...do hrobu si to sebou neodnesu...".
Znám to, o svoji práci (ovládání výhybek přestavníkem ETS) projevil zájem jeden Nor, tak jsem mu poslal celou
takto ovládanou výhybku jako demo verzi, aby si princip a fungování mohl "ošahat".

Marty713

#28
Děkuju :)

Jak se píše v jedné moudré knize: "Více štěstí je v dávání než v přijímání." Tak snad to někomu udělá radost. :)

Berndthardt

Také děkuju za ty videa, je to ok, už jsem se NATO vrhnul, ale chybí mi pár dílků, tak snad později....