(vlastní) Tatra 8x8 (813-817)

Založil PsychoWard666, 06.08.2021, 20:20:32

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

HD

#30
Ok, rozumím. Nicméně, kam můj dotaz průmyslového špiona v zácviku směřoval - dle fotek se mi zdá, že výkyvné polonápravy se otáčejí klasicky kolem  hnacího hřídele. Nepřidává toto řešení trochu tření navíc, nebo se Ti podařilo podvozek postavit tak, aby osy byly shodné (kvůli id. záběru kol) , ale hnací hřídel nazatížen? ;D

Edit: ok, asi už tuším jak to máš poskládané. I tak, kolik hnacích os v podélném směru tam je?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

PsychoWard666

Je mi to jasný, proto tu nic zatím neukazuju  :D  Hnací osy jsou dvě a polonápravy nevisí na hnací ose  ;)

PsychoWard666

@HD Tak tady máš pár fotek podvozku  ;)

Výhoda Tatra podvozku je, že je modulární a tak se věci na něm relativně snadno upravují, čeká mě předělání hlavních rozvodů a pohonu. Pokusím se vyměnit motory za XL pokud to rozměry dovolí a musím zpevnit převody, aby nedocházelo k přeskakování ozubených kol.






PsychoWard666

Tak zase trošku progres a konečně i otestováno venku a bude to chtít zpřevodovat více do síly, vyjede to cca 45° v pohodě, ale s větším kopcem už se to dost trápí.

Jinak jsem předělal zatáčení a některé další detaily a konečně i dodělal rám a zadní nárazník.