Společný projekt - Modulové kolejiště

Založil Matthes_CS, 30.11.2018, 11:39:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

MiHo

Modul 48 x 48 dvojkolejná zatáčka:





Modul 48 x 48 tříkolejná trať.


poMOCník

Proč vlastně tady na Kostkách většina lidí staví pražce široké 2 study? Připadá mi, že proporcionálně vychází lépe a i vypadá lépe poloviční pražec 1 stud široký. Ale možná jsem v tomhle v menšině.

Daniel

LEGO to tak v originálu taky má a je asi lehčí na to nacvakat tile, než se v zatáčkách dělat s úpravami  ;) Asi to bych viděl jako hlavní důvod.

MiHo

Pražec 1 stud široký se mi nepodařilo za štěrkovat v zatáčce. Můžeš to zkusit nějak vyřešit.

peki

Citace od: miho kdy 19.02.2020, 07:37:23
Pražec 1 stud široký se mi nepodařilo za štěrkovat v zatáčce. Můžeš to zkusit nějak vyřešit.

Nedalo by se vyjít z toho to ? Má to sice jenom na pražce, takže by se musela kolej ještě zvednout o 1 tile.

Matthes_CS

Citace od: poMOCník kdy 19.02.2020, 00:02:16
Proč vlastně tady na Kostkách většina lidí staví pražce široké 2 study? Připadá mi, že proporcionálně vychází lépe a i vypadá lépe poloviční pražec 1 stud široký. Ale možná jsem v tomhle v menšině.

Jednak je to jednodušší, že už to je předpřipravené. A mě připadá lepší takto na dva study, poloviční jsem zkoušel a viděl, ale nelíbí se mi.

hobby

Citace od: peki kdy 19.02.2020, 10:11:26
Nedalo by se vyjít z toho to ? Má to sice jenom na pražce, takže by se musela kolej ještě zvednout o 1 tile.
Ale ano, dalo by se z toho krásně vyjít, pokud si s tím dá někdo tu šílenou práci a nebude litovat spotřeby dílků a času. Ty koleje vypadají věrohodně, blíží se skutečnosti a dokonce ona šedivá je pravdivější, než ta svítivá hnědá - dnešní pražce jsou betonové. Ale já bych to nechtěl dělat, zvažoval bych, zda výsledek je úměrný vložené investici (práce, čas, peníze) a to už je na diskusi :-\.

Chairudo

Já jssem nějak zvyklý na ty dva study a připadá mi to pěknější. Nemusíme to všude tlačit do měřítka, je to přeci jenom LEGO  ;D

jinak miho krásné fotky, vezmu si z toho příklad.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Citace od: miho kdy 19.02.2020, 07:37:23
Pražec 1 stud široký se mi nepodařilo za štěrkovat v zatáčce. Můžeš to zkusit nějak vyřešit.

To je fakt, neuvědomil jsem si, že tam, kde jsem to viděl, neměli takhle propracovaný štěrk. A to by byla dost škoda ho obětovat.
Jedno video třeba tady: https://www.youtube.com/watch?v=Y3gBLtSiUFM

Citace od: hobby kdy 19.02.2020, 11:00:42
... Ale já bych to nechtěl dělat, zvažoval bych, zda výsledek je úměrný vložené investici (práce, čas, peníze) a to už je na diskusi :-\...

Ty koleje, co poslal miho, taky nevypadají, že je měl za chvilku. Ale právě proto je pak na co se dívat - všude samé detaily. A kdyby šlo o společný projekt, nedělal by všechny ty pražce jeden člověk přece.

Matthes_CS

Citace od: hobby kdy 19.02.2020, 11:00:42
... Ale já bych to nechtěl dělat, zvažoval bych, zda výsledek je úměrný vložené investici (práce, čas, peníze) a to už je na diskusi :-\...

Ty koleje, co poslal miho, taky nevypadají, že je měl za chvilku. Ale právě proto je pak na co se dívat - všude samé detaily. A kdyby šlo o společný projekt, nedělal by všechny ty pražce jeden člověk přece.
[/quote]

Taky každý může mít svůj kus jinak, kus jednostudové, kus dvoustudové. Když to není všechno jedno a to samé, tak to taky vypadá trošku jinak, podle mě reálněji. Minule jsem taky koukal na kousku trati, kde byly betonové pražce a místama byl jeden až tři dřevěné. A do oblouků může zkusit někdo vymyslet železné "Y" pražce  >:D

Daniel

Citace od: miho kdy 19.02.2020, 07:37:23
Pražec 1 stud široký se mi nepodařilo za štěrkovat v zatáčce. Můžeš to zkusit nějak vyřešit.
Jo, já to mám ve svém MOCu, který je ve výstavbě (nebo teď spíš v krabicích kvůli stěhování), takže foto jen stáhnuté z konverzace v mobilu, takže šílené kvality. Ale věř, jde to :)

Matthes_CS

Citace od: Daniel kdy 21.02.2020, 14:37:07
Citace od: miho kdy 19.02.2020, 07:37:23
Pražec 1 stud široký se mi nepodařilo za štěrkovat v zatáčce. Můžeš to zkusit nějak vyřešit.
Jo, já to mám ve svém MOCu, který je ve výstavbě (nebo teď spíš v krabicích kvůli stěhování), takže foto jen stáhnuté z konverzace v mobilu, takže šílené kvality. Ale věř, jde to :)

Jeden stud pražec, dva mezera jeslti koukám dobře? To bych rád viděl v lepší kvalitě.

Chairudo

Nenašel jsem oficiální vlákno mihova kolejiště tak dávám sem, konečně jsem zpracoval nekomentované video jak vypadalo v Plzni  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=vfiHF_aV5x0
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fanda

Citace od: Chairudo kdy 29.02.2020, 04:11:44
Nenašel jsem oficiální vlákno mihova kolejiště tak dávám sem, konečně jsem zpracoval nekomentované video jak vypadalo v Plzni  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=vfiHF_aV5x0

Jj, Milan se asi za svoje nejkrásnější české vystavované (Mirek má nejkrásnější nevystavované) kolejiště stydí  ;)

Ale to všichni víme, píšu kvůli něčemu jinému. Odkud je ten zelený most v minutě 8:25?

MiHo


fanda

Dík, tam hledat mě fakt nenapadlo. Nevypadá špatně  :)

peki

Citace od: miho kdy 02.03.2020, 17:44:44
Citace od: fanda kdy 29.02.2020, 17:46:09
Ale to všichni víme, píšu kvůli něčemu jinému. Odkud je ten zelený most v minutě 8:25?

https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=32216#T=P
Boží, to jsem netušil že Lego má  :)

Chairudo

Další mihovo kolejiště tentokrát jak bylo v Ostravě dva roky zpátky.... doháním resty  ;D

https://www.youtube.com/watch?v=S5FkuP54LBw
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo


hobby

Citace od: Chairudo kdy 25.04.2020, 05:48:47
Další mihovo kolejiště tentokrát jak bylo v Ostravě dva roky zpátky.... doháním resty  ;D
https://www.youtube.com/watch?v=S5FkuP54LBw
Miho, já tě upřimně obdivuji ::): tolikrát jsi již kolejiště postavil, rozebral, sbalil, odvezl, opět přivezl, vybalil, postavil atd...a stále znovu. Vím, co je to za práci, asi třikrát jsem ti pomáhal. Ale jak to můžeš pořád snášet s takovou frekvencí a pořád dokola znovu a znovu? Nehledě k altruizmu, protože každá tahle akce znamená opotřebení modelů, kostek i motorů a tuhle cenu tedy daruješ veřejnosti (týká se to všech afolů). Mě tohle stavění a rozebírání již přestalo bavit.
To kolejiště je velmi pěkné a zasluhuje velkou pochvalu; jediné, co se mi nikdy nelíbilo a říkám to upřimně, je to tvé červené nádraží (nemá dobré proporce), což ale není důležité. A když vidím na videu, jaký máš úspěch, tak ti chci blahopřát ať ti to vydrží. A blahopřání patří i všem dalším, samozřejmě. 

mirek

Naprosto souhlasím. Také Milana a jeho pomocníky neskonalou obdivuji.
Napsal jsi to Hobby velice pěkně a výstižně.

MiHo


peki

Citace od: miho kdy 25.04.2020, 08:04:40
Modul s výhybkou. 48 x 32.

Pane jo ty jsi se rozjel, že by více volného času vzhledem k současné situaci?  >:D Kolik modulů myslím koleje "už" máš kolik zbývá?

MiHo

Citace od: peki kdy 27.04.2020, 10:11:38
Pane jo ty jsi se rozjel, že by více volného času vzhledem k současné situaci?  >:D Kolik modulů myslím koleje "už" máš kolik zbývá?

V novém modulárním systému jich mám cca 67. Ve starém cca 60, u těch ještě zbývá kolej o dva bricky zvednout.
Je to dohromady součet modulů různých rozměrů:
48x48 (tříkolejné tratě, zatáčky),
48x32 (vyhybky),
32x32 (dvojkolejné tratě a dvojkolejné nástupiště),
32x16 (vyrovnávací moduly a náběhy zatáček)

fanda

Seš fakt dobrej, jen abys neskončil jak Rolling Stones, kteří už potřebovali víc, než jeden kamion.

Přemýšlej o větším poloměru zatáček, mám tušení, že už se dá koupit víc druhů kovových kolejí. Pak můžeš se prát se světovou špičkou  >:D

MiHo

Citace od: fanda kdy 30.04.2020, 15:06:32
Přemýšlej o větším poloměru zatáček, mám tušení, že už se dá koupit víc druhů kovových kolejí. Pak můžeš se prát se světovou špičkou  >:D

Já už s větším poloměrem zatáček počítám. Jen čekám, až zahájí prodej tady: https://www.fxbricks.com/fxblog/?post_id=26&title=fx-track-system-+-other-news. Už mám od nich i jeden vzorek.
Potřebuji totiž koleje kovové.

Chairudo

https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53075.msg281796#msg281796

Tady je příklad modulového kolejiště jak dělají sousedé v Lipsku, další akci mají za 3 týdny.

Je tam vidět že některé sekce jsou kompletní do detailů vypiplané moduly, někde jsou začátečníci a všechno je to spojené holými kolejemi.
- to je asi ten nejjednodušší způsob jak spojit společné projekty i samostatná kolejiště.
Něco takového by jsme mohli vytvořit i na naše akce když bude ten prostor.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

fanda

#177
Jj, nádhera, už to chce jen ty větší poloměry zatáček.

Tady je vidět další výhoda Lega proti např. H0. Legové moduly nekompatibilní, i různě vysoké, lze spojovat jednoduše prasácky kolejema, přesto to nikoho neurazí, To v H0 už takovéto spojení vypadá hůř a pořádně to nefunguje mechanicky ani elektricky.

Navíc v H0 se všichni neustále bojí, aby model nespadl na zem, kdežto legaři si sednou a za chvíli je model jako nový.

Icewalker

Citace od: fanda kdy 24.07.2020, 11:16:55
Tady je vidět další výhoda Lega proti např. H0. Legové moduly nekompatibilní, i různě vysoké, lze spojovat jednoduše prasácky kolejema, přesto to nikoho neurazí, To v H0 už takovéto spojení vypadá hůř a pořádně to nefunguje mechanicky ani elektricky.
Přimlouvám se za "prasácké" řešení - myslím, že to přitáhne to víc stavitelů a děti na výstavě to určitě neurazí (a myslím, že i leckteré tatínky ne).
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 24.07.2020, 08:21:13
https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53075.msg281796#msg281796

Tady je příklad modulového kolejiště jak dělají sousedé v Lipsku, další akci mají za 3 týdny.

Je tam vidět že některé sekce jsou kompletní do detailů vypiplané moduly, někde jsou začátečníci a všechno je to spojené holými kolejemi.
- to je asi ten nejjednodušší způsob jak spojit společné projekty i samostatná kolejiště.
Něco takového by jsme mohli vytvořit i na naše akce když bude ten prostor.

To je super! Těším se, až něco takového taky uděláme. Ani bych netrval na takové rozloze, záleží kolik se zapojí lidí. A bylo by fajn pořešit nějak modulárně i ty různé úrovně aby to nebyla jen placka a zároveň aby to nestálo jen na jednom člověku, který musí vyrobit kopce a tunely.