LEGO Technic Indoor Racing

Založil Shmade, 29.09.2008, 22:25:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Michal Moučka

Musím Tě pochválit, vypadá to moc zajímavě a lákavě!  ;) Předpokládám, že se také zúčastním, je to lákavá výzva! Budu apelovat na ostatní kostkaře, aby se snažili něco postavit a zúčastnili se! Aby to potom nedopadlo jako v LTTT, kde měl kde kdo spoustu řečí a pak skutek utek a jezdili jsme jen 4.  >:(

ass

No super, vypadá to zajímavě, už se těším.  :) Ale pořád mám strach z těch skoků, podle mě by to auto potřebovalo rychlost jako kráva, aby se vůbec odlepilo od země, nevím, nevím...

eNTy

Bohužel mi závěr LTTT s časových důvodů nevyšel, ale tohle vypadá moc dobře a méně náročně než trial. Takže se tímto zavazuji zúčastnit.
Vzhledem k parametrům například tratě bych doporučil přecejen připravit pravidla týkající se maximální šířky vozu. Počet náprava, způsob řízení, rejd apod. bych nechal volně, aby se naplno projevila kreativita.
Také se ukáže, který systém je to pravé ořechové pro ten mix disciplín. Z toho důvodu jsem také pro "zamčení" seznamu disciplín, abys se auto dalo průběžně vylepšovat a nebyla to loterie.

Shmade

Citace od: ass kdy 01.10.2008, 07:32:41
Ale pořád mám strach z těch skoků, podle mě by to auto potřebovalo rychlost jako kráva, aby se vůbec odlepilo od země, nevím, nevím...

Jako asi máš ty i ostatni pravdu ohledně těch skoků, asi se opravdu nebude skákat tak daleko jak jsem si myslel, ale určitě tuhle disciplínu vyřadit nechci, se bude přinejhorším jednat o disciplínu přejezd hrbolku... :) Minimálnílní mezeru by díky tvaru ramp mělo ale podle mě zvládnou každé auto. Uvidíme, prostě to chci vyzkoušet

Citace od: xtepn01 kdy 01.10.2008, 10:19:07
Vzhledem k parametrům například tratě bych doporučil přecejen připravit pravidla týkající se maximální šířky vozu. Počet náprava, způsob řízení, rejd apod. bych nechal volně, aby se naplno projevila kreativita.

Trať bude široká minimálně metr, LTTT auta byla široká +- 22 cm, to že by někdo stavěl vůz pro tuhle soutěž ještě širší si nemyslím (vzhledem k tomu, že odpružení bude podle mě na základě toho, že se bude jezdit po parketách zbytečné, tak nevidím důvod proč by někdo stavěl nějaká monstra, z charakteru disciplín si myslím, že lepší šanci na umístění budou mít menší auta. Proto bych šířku nijak neomezoval, protože k tomu, že by někdo kvůli velikosti svého auta nějak omezoval ostatní podle mě nedojde. Počet náprav nechám taky libovolný, ale myslím, že vice jak dvounápravová vozidla se nevyskytnou.

Jen bych chtěl uvést, že tříkolky nee. Auto musí mít minimálně čtyři kola. Všechny tyhle detaily, které se odvíjejí z diskuse budou obsaženy ve finálních pravidlech.

Citace od: xtepn01 kdy 01.10.2008, 10:19:07
Z toho důvodu jsem také pro "zamčení" seznamu disciplín, abys se auto dalo průběžně vylepšovat a nebyla to loterie.

Tomuhle moc nerozumím? Myslíš jako aby seznam disciplín byl stejný i pro případné další závody? To se uvidí, jestli někdo nepřijde s něčím zajímavým... ale koncept bych chtěl nechat stejný.

ass

Já bych byl pro demolition derby, ale nevím, jak budou souhlasit ostatní...  >:D

TomB

Taky se přikláním pro derby, to by nebylo o zábavu nouze >:D
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Colonel32

Citace od: TomB kdy 01.10.2008, 14:26:58
Taky se přikláním pro derby, to by nebylo o zábavu nouze >:D

jak bychom si pak poznali odpadle dily?

Shmade

Citace od: ass kdy 01.10.2008, 14:18:32
Já bych byl pro demolition derby, ale nevím, jak budou souhlasit ostatní...  >:D

To může proběhnout na závěr jako volná disciplína :)




eNTy

Citace od: Colonel32 kdy 01.10.2008, 14:28:42
Citace od: TomB kdy 01.10.2008, 14:26:58
Taky se přikláním pro derby, to by nebylo o zábavu nouze >:D

jak bychom si pak poznali odpadle dily?

Nijak, vítěz bere vše  :)

Pepan

#39
Citace od: xtepn01 kdy 01.10.2008, 14:38:17
Citace od: Colonel32 kdy 01.10.2008, 14:28:42
Citace od: TomB kdy 01.10.2008, 14:26:58
Taky se přikláním pro derby, to by nebylo o zábavu nouze >:D

jak bychom si pak poznali odpadle dily?

Nijak, vítěz bere vše  :)

Nebo by si musel každý svoje auto zase na místě poskládat  ;D pochybuju, že by někdo z kostkařů měl takovou drzost a "vypůjčil" si pak navíc kromě svých dílů i díly od kolegů  ;D

Shmade

Možná by mě více jak destruction derby, kde by se prostě jen bouralo a podlě mě by se těžko nějak určovalo pořadí bavili závody speciálních strojů v jakémsi zápasu. Vím, že existuje takhle sumo, kdy se soupeřící vytlačují, ale tam jde o naprogramované roboty, tady by byly stroje řízeny pomocí dvou PF ovladačů, což by umožňovalo na dálku řízený souboj. Dva recievery dávají prostor pro stavbu jak řízení stroje, tak pro ovládání všelijakých vychytávek pro samotný boj. Souboj by mohl být bodově ohodnocen za jednotlivé "chvaty" (vytlačení, převrácení, oddělení součásti, vyřazení z boje...)  Výhodou těchto zápasů by bylo to, že by byly prostorově velmi nenáročné.

Hana129

A co takhle "auto fotbal" za použití tohoto http://www.peeron.com/inv/parts/23065px1 a nějaké té branky by mohla být taky sranda  ;D

Jinak fajn nápad pro hezké odpoledne , musíme si  aspoň něco takového malého,  doma vytvořit.  ;) a vyzkoušet  do Prahy je to daleko.

TomB

Citace od: Colonel32 kdy 01.10.2008, 14:28:42
Citace od: TomB kdy 01.10.2008, 14:26:58
Taky se přikláním pro derby, to by nebylo o zábavu nouze >:D

jak bychom si pak poznali odpadle dily?

Jak psal xtepn Vítěz bere vše  >:D >:D
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Dneska jsem si do práce vzal svůj pětiminutový prototyp abych vyzkoušel jak je to s dosahem IR ovládání na místě konání závodů, tedy na squashovém kurtu. Test proběhl výborně, pokud IR Reciever na autě umístíte tak, aby nebyl z žádné strany stíněn částmi vozu, tak se dá po celém prostoru kurtu jezdit bez jakýchkoli ztrát signálu. A jaká to byla projížďka? No prostě super, doma jsem se s autem nemohl rozjet, ale tady je prostoru dost, takže auto dosahovalo celkem solidních rychlostí a šlo i celkem pěkně smykovat. Už teď si troufám tvrdit, že závody, zejména okruhová část budou fakt BOMBA :)


Další věc co bude přidána do finálních pravidel bude to, že auto musí mít řidiče, ale jedno zda minifiga, či technic figa, přecijen se technic fig bude rozměrově hodit k autůma asi více a proto jsem se rozhodl o tomto rozšíření. Ale bude na každém co si vybere a co jemu se líbí, klidně ať to řídí i fabulanďák, nebo duplák. :)

Jamesek

Jednoduché lego autíčko si může opravdu postavit každý -> tady je návod http://www.youtube.com/watch?v=ekfvR1omo38 . V závěru je dokonce vidět, že jde s tímto autíčkem i skákat.

Chybí tomu jen ten řidič...

peter

Citace od: Jamesek kdy 02.10.2008, 07:49:11
Jednoduché lego autíčko si může opravdu postavit každý -> tady je návod http://www.youtube.com/watch?v=ekfvR1omo38 . V závěru je dokonce vidět, že jde s tímto autíčkem i skákat.

Chybí tomu jen ten řidič...
No, až tak to zase snadné není ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Citace od: Jamesek kdy 02.10.2008, 07:49:11
Jednoduché lego autíčko si může opravdu postavit každý -> tady je návod http://www.youtube.com/watch?v=ekfvR1omo38 . V závěru je dokonce vidět, že jde s tímto autíčkem i skákat.

Chybí tomu jen ten řidič...
Tak to je opravdový LEGO guru - respekt.  ;D

eNTy

Nevěděl jsem, kam následující příspěvek zařadit, snad se to bude hodit sem...

Pěkné video předvádějící rallye závody kolegů RC modelářů, třeba inspirace do budoucna?

http://vimeo.com/1793487

peter

No jezdí jim to pěkně, ale obávám se, že my za autama asi běhat nebudeme. I když kdo ví, jakých dosáhneme rychlostí, třeba se sám budu divit :D

Jinak koukám a opět zájem nic moc, no snad se to ještě do závodu vylepší.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

robot

#49
Většímu rozšíření může přispět jen snížení vstupních požadavků. Např. zavedením kategorií vycházejících ze standardních lego setů. IMHO pro 95% místních stavitelů jsou modely z LTTT příliš vysoko nasazenou laťkou (soudím podle sebe), to prostě není v rovině "přinesu cokoliv co jezdí". To je v rovině - radši nepřinesu nic aby se mi nesmáli že to je a) v podstatě standardní lego set, b) strašný bastl, který nemůže konkurovat funkcí ani vzhledem (a neříkejte, že by jste se nesmáli, soudný člověk sám pozná, že to co přinesl je spíše k smíchu). Zavedením kategorie standardní lego set by se to 1) otevřelo pro mnoho lidí 2) srovnalo by to podmínky pro všechny.
A pro ty kteří dokáží postavit speciál by byla separátní kategorie.

Kategorie L - standardní lego set např. "Offroad 8297"
Kategorie S - libovolný speciál

Navíc věřím, že alespon někteří z těch co by se zpočátku zúčastnili kategorie L by se časem odvážili přejít do kategorie S.

Edit: Offroad je samozřejmě 8297.

Shmade

#50
robot: Nejsem si jist, jestli jsi si nespletl téma - tohle není LTTT, tahle soutěž nemá pravidla co se do stavby vozu týká skoro žádná, a použití zmotorizovaného originálnícho setu pravidla taky nevylučují...  Takže klidně přijď se zmotorizovaným Offroad 8287 - no problem, ale každopádně si to tu všechno nejdřív přečti, ať víš o co jde a v jakým způsobem by jsi musel 8287 upravit.

robot

Jsem to všechno samozřejmě četl  ;)
Vím, že to není LTTT a vím, že volná pravidla by standardní set nejspíše použít dovolila. Jenže zkušení matadoři z LTTT tu řeší jaké vytvoří superspeciály (což věřím že se stane) a pro ostatní je rázem laťka opět příliš vysoko. A protože ne každý má schopnosti a čas stavět nějaký speciál, říkám, že explicitní zavedení kategorie L by mohlo přitáhnout další účastníky (to samé ale samozřejmě platí i pro samotné LTTT - i tam by možnost závodit s nějakým standardním snadno dostupným modelem - byť ne tak dokonalým mohla zvýšit počet účastníků).

Shmade

Citace od: peter kdy 02.10.2008, 12:26:42
Jinak koukám a opět zájem nic moc, no snad se to ještě do závodu vylepší.

Podle hlasování v anketě je potencionálních závodníků už sedm, což mi přijde docela dobrý na to, že se o soutěži ví zatím necelé tři dny...   Ale taky doufám, že se ještě další přidají.



Shmade

#53
Citace od: robot kdy 02.10.2008, 13:13:03
Jenže zkušení matadoři z LTTT tu řeší jaké vytvoří superspeciály (což věřím že se stane) a pro ostatní je rázem laťka opět příliš vysoko

Když se na to budeš dívat takhle, tak to je pak těžký... Uvidíš, že kdyby jsi se pokusil něco postavit tak by jsi postupně přicházel na způsoby jak co udělat a podobně. To, že by se ti někdo smál za nedokonalý model je myslím úplně mimo, ba naopak. Zkušení "matadoři" mají třeba víc zkušeností, ale to je tím, že se prostě jednoho dne do něčeho takového pustily. Třeba já když jsem se o LTTT dozvěděl, tak jsem se k Legu vrátil po deseti letech, kdy předtím v dětsví jsem nikdy motorizované modely nedělal, maximálně tak aoutíčko co jezdilo dopředu a dozadu. Ale díky tomu, že mi to přišlo jako super zábava, tak jsem se pustil do stavby auta a po různých pokusech (nějaké auta byla dobrá, jiné fiasko) se mi nakonec podařilo dosáhnout na druhé místo. To co chci hlavně říct je to, že když i s úplně nejjednodužším modelem postavíš na start, tak posbíráš hodně zkušeností minimálně v tom, že budeš moct okouknout stevební techniky použité na ostatních vozech a tak. Není se čeho bát, já jsem se před mojim prvním LTTT závodem taky do jisté míry bál, protože jsem nevěděl, že atmosféra bude přátelská a poznám nové kamarády se kterými se budu moct bavit o koníčku, který až tak rozšířený není... Prostě něco postav a přijď :)

peter

#54
Citace od: robot kdy 02.10.2008, 13:13:03
Jenže zkušení matadoři z LTTT tu řeší jaké vytvoří superspeciály (což věřím že se stane) a pro ostatní je rázem laťka opět příliš vysoko. A protože ne každý má schopnosti a čas stavět nějaký speciál
To je podle mě naprostá blbost!

- Zatím tu dle mého nikdo nad žádným super-hyper-mega-extra speciálem nepřemýšlí, stále se tu uvádějí jen jednoduchá autíčka.

- Je to pořád dokola, stejný kecy. Dokud dotyčný nezačne stavět, tak nikdy nic nepostaví, ničeho nedosáhne.

Když pominu sběratele, tak Lego je určené ke stavění, k rozvíjení tvořivosti, motorických schopností, technického přemýšlení atd. Dokud člověk ty blbý kostky nevezme do pazour a nezačne si s nimi hrát, tak je to jen blbej kus plastu. Nikdo z nás co už jsme nějaké to auto udělali, dřív také toho moc nepostavil, dokud to nezkusil. Takovými nádhernými příklady je např. Ass nebo Michal Moučka. Ass se z ničeho nic vyklubal loni na druhém závodu KTT a dopadl katastrofálně. Byl z toho zklamaný a co udělal, nevzdal to a snažil se dál a postupem času se zlepšoval. Letos když přišel na řadu 2. ročník LTTT, tak všem ukázal jak se to má dělat, nikomu už nedal šanci a všechny závody vyhrál. Michal je na tom podobně. Poprvé se ukázal na třetím předkole KTT a též moc neoslnil. V prvním ročníku KTT se mu také moc nevedlo a ani to ho neodradilo a stále se snažil. Opět čas ukázal dobré ovoce a letos skončil jen o chlup za druhým v celkovém hodnocení. Prostě kdo chce tak něco udělá.

Tento závod je dle mého názoru úplně triviální a může se ho zúčastnit skoro každý, stačí jen chtít a především se vykašlat na ty dementní myšlenky o tom, že já nic neumím, oni jsou lepší a co já bych tam dělal. Není důležité vyhrát, ale zúčastnit se! Co se týká časové náročnosti, tak nevěřím, že by si kdokoliv nedokázal udělat nějaký ten čas. Všechno jde, jen se musí chtít.

EDIT: jak koukám, tak nejsem sám kdo má tento názor
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

Citace od: peter kdy 02.10.2008, 13:46:51
EDIT: jak koukám, tak nejsem sám kdo má tento názor

A to na vteřinu!!!  :o ;D

Shmade

Citace od: peter kdy 02.10.2008, 13:46:51
- Zatím tu dle mého nikdo nad žádným super-hyper-mega-extra speciálem nepřemýšlí.

Já se teda přiznám no... Já přesně nad tímhle přemýšlím  >:D 


Jinak je mi jasné, že pro méně zkušené stavitele se stavba dálkově ovládaného auta může zdát jako velký problém. Tak to ale ve skutečnosti není, vše potřebné pro stavbu dle mého názoru dobrého auta se dá řešit celkem jednoduše...

Tímto nabízím těm, co by se soutěže rádi účastnili, ale to že si se stavbou neví rady jim v tom brání, že jim přes soukromé zprávy s čímkoliv pokud to bude v mojich silách rád poradím. Jen nepište prosím zprávy typu "Ahoj, jak to mám postavit?", pokud možno se obracejte s nějakým konkrétním dotazem.



robot

Dobře, nikomu nic nevnucuju, jen jsem řekl svůj názor na to jak rozšířit okruh lidí, kteří se zúčastní (což se tu opakovaně připomíná). Možná jsem sám kdo takový názor má, budiž, je to v pořádku. Ale třeba ne...

TomB

Mně se taky mů¨žete ptát, nebojte nekoušu ;D
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

robot: Myslím, že v nepořádku snad nic není... :)

Jestli myslíš, že okruh lidí (pokud máš na mysli ty méně zkušené stavitele) by se rozšířil tebou navrhovaným zavedením kategorie L,  tak myslím, že to by okruh závodníku určitě nerozšířilo, protože zabudovat do originálního Lego setu motory ovládané řízení a pohon není zrovna pro nezkušené stavitele, ba naopak, podle mě je to mnohem těžší než vzít dva motory čtyři kola a postavit vůz vlastní. Nemluvě o tom, že 8297 a podobně velké sety jsou prostě pro charakter soutěže kde půjde hlavně o rychlost nevhodné.
Pokud jsi myslel, že by to rozšířilo okruh z řad zkušenějších stavitelů, tak to si také nemyslím, ti si raději poství vůz podle sebe.