Prosba - nákup z bricklinku z Nizozemska

Založil Petrz, 19.03.2018, 16:28:37

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petrz

Ahojte,
Potřeboval bych pomoct s platbou přes Českou spořitelnu do Nizozemska.
Poslal mi toto:
Hi,
If you pay by bank, ther are no extra charges so the total is €45,88
my bank name and number are:

JR Hulsbergen
NL19ABNA0468672079

best regards
jarro
Potřeboval bych zjistit Swift kod, protože mu tu banku to nechce najít.
Děkuji moc za pomoc, kdo má zkušenosti s platbou do Nizozemska.

Miketuk

Mělo by to být ABNANL2A.

Každopádně v ČS počítej s poplatkem 220 Kč za odeslání platby v EUR (pokud nemáš nějaký zvýhodněný balíček na SEPA platby).

Poco


Petrz

Děkuji za pomoc, ale i tak to nejde, píšete to že to nehce písmenka :D jsem z toho blbej, když jsem to posílal do Polska minulý rok, tak to takový problém nebyl.

Pool

Vyžádej si od něho ověření toho účtu. Zadal jsem ho do svého elektronického bankovnictví mBank a už u čísla účtu mi to hlásí "Číslo účtu je nesprávné", takže to neprošlo automatickým ověřením čísla účtu a tedy to nemá správný mezinárodní formát, bude v tom asi nějaký překlep. Nebo by to třeba mohl být účet, který nepodporuje ty mezinárodní převody, jinak nevím.

Villa Legina

#5
Ten Jarro z Holandska, keď má IBAN účet, musí vedieť aj BIC kód. Musí to mať na každom blbom výpise z účtu, na každej kartičke. Napíš mu, že nech Ti pošle BIC kód, mal by ten človek vedieť, že BIC nemusí zákazníkovi uvádzať iba v rámci svojej krajiny, ale ak čaká platbu zo zahraničia i eu, od platcu požaduje jeho domovská banka i BIC, tak je to jeho psia povinnosť zákazníkovi BIC dať k dispozícii, a nie nechať ho trápiť sa samého s dohľadávaním. BIC môže obsahovať aj písmená aj číslice. Jediná habaďúra hrozí ak človek zamení O a 0, inak by nemal byť problém. A nech si ešte skontroluje IBAN, aj to ho požiadaj.

Platby IBAN vrátane EU medzinárodných sú bez poplatku, vtedy ak je dodržaná podmienka vlastniť eurový účet v EU krajine, ktorá nevyberá poplatky, lebo podľa eu medzinárodného práva ak banka nevyberá poplatky za tuzemské prevody, nesmie vyberať poplatky ani za prevody v rámci eu. Ak banka vyberá poplatky za tuzemské prevody, môže požadovať poplatky za bankové prevody v rámci eu v nie väčšej výške ako za prevody tuzemské.   

Edit: Bude asi chyba (preklep) v IBANe: Má byť údajne štandardne NL 91 a nie NL 19, ostatná časť IBAN bude asi dobre, počet miest sedí.

papluh

Citace od: Villa Legina kdy 19.03.2018, 21:43:07

Edit: Bude asi chyba (preklep) v IBANe: Má byť údajne štandardne NL 91 a nie NL 19, ostatná časť IBAN bude asi dobre, počet miest sedí.

Prvé dve číslice po identifikátore krajiny (NL) sú kontrolné, takže neexistuje nič také, že "štandardne NL91" ...

Konkrétne pri tom identifikátore banky a čisle účtu by to bolo 10, ale keďže kontrolný súčet nesedí tak by som sa v žiadnom prípade nesnažil dopočítať to !!! a vrátil by som mu to na opravu. Nech si to spočíta na domácej stránke https://omnummertool.overopiban.nl/#

Citace od: Petrz kdy 19.03.2018, 17:57:47
Děkuji za pomoc, ale i tak to nejde, píšete to že to nehce písmenka :D jsem z toho blbej, když jsem to posílal do Polska minulý rok, tak to takový problém nebyl.

A čo sa týka písmenok, tak sú v IBANe povolené (len veľké bez diakritiky) , používa sa to napr v UK, nečakal by som že to nejaká banka nepodporuje.


Villa Legina

Citace od: papluh kdy 19.03.2018, 22:31:43

Prvé dve číslice po identifikátore krajiny (NL) sú kontrolné, takže neexistuje nič také, že "štandardne NL91" ...


Ano sorry, máš samozrejme pravdu.