Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Cavelon

Ok, presne toto som chcel, praktickú skúsenosť, vďaka!

Raistlin M

Mám dotaz. Ať se kroutim, jak se kroutim, tak na ebay.com chtějí číslo ne EC karty a na ebay.de buď ne EC karty , nebo prý kód potřebný k registraci pošlou poštou. Já mám pouze EC kartu.
Jak se můžu tedy zaregistrovat na ebay.com?
Uniklo mi něco, nebo jsem jediný, kdo nemá "žehličkovou" (prolisovanou) kartu?

rdk

Citace od: Raistlin M kdy 28.11.2005, 12:01:01
Uniklo mi něco, nebo jsem jediný, kdo nemá "žehličkovou" (prolisovanou) kartu?

Bez "žehličkové" (embossed) karty ani ránu. 8)

Cavelon

Citace od: rdk kdy 28.11.2005, 12:03:10
Citace od: Raistlin M kdy 28.11.2005, 12:01:01
Uniklo mi něco, nebo jsem jediný, kdo nemá "žehličkovou" (prolisovanou) kartu?

Bez "žehličkové" (embossed) karty ani ránu. 8)

Prečo? Veď mu pošlu kód poštou a môže kupovať. Alebo sa mýlim?

rdk

Citace od: Cavelon kdy 28.11.2005, 12:04:17
Citace
Bez "žehličkové" (embossed) karty ani ránu. 8)
Prečo? Veď mu pošlu kód poštou a môže kupovať. Alebo sa mýlim?

Bylo to myšleno tak, že pokud chce použít kartu, musí být embossed. Posílá-li ebay i dopisy, tak to lze udělat zcela bez karty.

Colonel32

co ja si pamatuju, tak cislo karty chteji jen v pripade, ze se clovek chce stat aktivnim prodejcem...

na bezny ucet overovani totoznosti nepozadujou...

(jestli se neco zmenilo, tak se omlouvam)

Raistlin M

Obávám se, že ano. Teď po mně chtějí hned po registraci "Bestätigungscode" jinak mně nepustěj dál. Nechal jsem si to poslat poštou, tak uvidim, zda se v Německu pochlapěj a vážně to pošlou. Nevim jak se budou tvářit na posílání dopisu do ČR.

chadzi

jojo chtej bud kreditku nebo dopis. ja si nechal poslat dopis a do Rumunska dorazil do tydne bez problemu, takze doporucuju. Kreditku jsem tam dal minule a skoncilo to tak ze mi blokli ucet....

btw embossovana karta je akorat na frajerinu + nektery online shopy, ja mam embossovanou i 'placatou' - ta placata ma lepsi limity nez embossovana od ceske banky....

Raistlin M

#68
Zrovinka jsem tam objevil pěknej hromádek :)...chjo. Už se těšim, až budu registrovanej.

*dlouhý link*

Colonel32

no, myslim, ze kilowareri by se asi schodli na tom, ze zrovna tohle vubec neni pekna hromadka...

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 28.11.2005, 12:38:06
no, myslim, ze kilowareri by se asi schodli na tom, ze zrovna tohle vubec neni pekna hromadka...

Okrem toho, ak sa nemýlim, tak to posiela iba v rámci Nemecka. :-\

Raistlin M

Citace od: Colonel32 kdy 28.11.2005, 12:38:06
no, myslim, ze kilowareri by se asi schodli na tom, ze zrovna tohle vubec neni pekna hromadka...

Snad se taky časem zorientuju ;)

Colonel32

pekna hromadka obsahuje navody, a vypada na prvni pohled tak, ze by mohla jit zkompletovat. A obsah pochazi tak z let 80-95, pokud clovek vidi dily ufa, tak je to podle me spatne...

Colonel32

Citace od: Cavelon kdy 28.11.2005, 12:43:10
Citace od: Colonel32 kdy 28.11.2005, 12:38:06
no, myslim, ze kilowareri by se asi schodli na tom, ze zrovna tohle vubec neni pekna hromadka...

Okrem toho, ak sa nemýlim, tak to posiela iba v rámci Nemecka. :-\

to se da na 99% ukeact... kolik veci ja uz privezl, ktere byly "jen do nemecka"  >:D

Cavelon

Citace od: Colonel32 kdy 28.11.2005, 13:23:56
pokud clovek vidi dily ufa, tak je to podle me spatne...

Možno, že slintá práve za tým ufom. ;D >:D

Llevelyn

Neslintá..tenhle set už máme a je..supééér ;D
LOL..nepovídal tu kdesi Raistlin, že už máme vše co jsme chtěli a přestáváme nakupovat? :D :D

LEGA NENÍ  NIKDY DOST :P >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Jarmila

Citace od: Llevelyn kdy 28.11.2005, 13:36:52
Neslintá..tenhle set už máme a je..supééér ;D
LOL..nepovídal tu kdesi Raistlin, že už máme vše co jsme chtěli a přestáváme nakupovat? :D :D

LEGA NENÍ  NIKDY DOST :P >:D

Konečně někdo, kdo nepohrdá UFOUNY

Povídal, POVÍDAL. To čas od času říkám taky, ale nemyslím to úplně vážně. Pořád je něco, co se mi líbí a nemám.

SVATÁ PRAVDA:   LEGA NENÍ NIKDY DOST
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

TomG

Citace od: Jarmila kdy 28.11.2005, 13:53:33
Citace od: Llevelyn kdy 28.11.2005, 13:36:52
Neslintá..tenhle set už máme a je..supééér ;D
LOL..nepovídal tu kdesi Raistlin, že už máme vše co jsme chtěli a přestáváme nakupovat? :D :D

LEGA NENÍ  NIKDY DOST :P >:D

Konečně někdo, kdo nepohrdá UFOUNY

Povídal, POVÍDAL. To čas od času říkám taky, ale nemyslím to úplně vážně. Pořád je něco, co se mi líbí a nemám.

SVATÁ PRAVDA:   LEGA NENÍ NIKDY DOST


Problem je, ze lega se da sehnat i za celkem ok cenu dost, ale kam to pak davat ? Je fakt, ze stehovat se do vetsiho kvuli legu je taky duvod :))
Only the best can survive.

Raistlin M

#78
Všechno co jsme chtěli...to jsem špatně formuloval. :) Máme toho ale víc, než zatím využijeme.
Na druhou stranu se mi výhodná koupě zamlouvá, ať toho mám kolik mám.

C32: s těma návodama je to pravda, to jsem nějak přehlídl ;) 

Cavelon: Těch ufo tam zase na první pohled moc není. Celkově mi to, dokud to byla za 40 euro připadlo zajímavý (návody jsem opomněl) Pak už to bylo dost drahý.
:)

Mám takový dotaz. Kokal jsem na ceny poštovného z Německa a ceny tam jde zjistit (u Deutche post) do 20 kg. Ne ebay jsem ale viděl spoustu "hromádek nad 20 kg. Kde zjistim, kolik by mně to u jejich pošty stálo?

Nebo používáte jiné způsoby? Pokud ano, tak jaké prosím? :)

EDIT: staženy dva posty do jednoho...

Colonel32

nektere jine zasilkove sluzby by zvladly poslat balik i nad 20 kg (mozna) ale spise se to resi tak, ze se pozlou baliky dva ci vice (a nebo Selbstabholung - Kein Versand)

Jindroush

Bych chtěl vidět českýho pošťáka, kam by tě poslal, kdyby ti měl vláčet 50kg balík  ;D ;D ;D

(AFAIK je to podle českých předpisů zakázáno, max. je 20kg).

Takže Nx 32 euro, holt  ;) anebo výletík... (Jenže většina kw je z NRW, což se jaksi nedá...)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Colonel32

ceskej postak ne, samozrejme, ale DHLko treba jo...

Raistlin M

Mám rychlý dotaz, bo na ebay něco vidím a bude to za 30 minut pryč a nemam čas studovat banku.

Ikdyž mám u své banky korunový a dolarový účet (citibank), nebude problém poslat převodem do zahraničí euro?
Jde to také z čistě korunového účtu z České spořítelny?

Máte někdo s těmito dvěma bankami v tomto ohledu zkušenost?

chadzi

me to z CSOB korunovyho uctu jde v pohode...

Raistlin M

Ještě jeden dotaz. u některých lidí vidím místo "Überweisung", "Überweisung plus ". Mě to dle popisu připadne jako že je to stejné, ale nejsem si jistý. musím kvůli tomu "plus" být registrován u nějaké služby, nebo je to opravdu totéž a člověk chce prostě peníze převodem?

chadzi

ja nevim proste sem udelal 'uberweisung' z CSOB a bylo  :D podle me to je naka sluzba nemeckych bank nebo co....

Raistlin M

Já to prostě vezmu jako převod, jako každej jinej. hotovo. ;D

Jindroush

überweisung = 300 Kč
cenné psaní = 100 Kč
Paypal = 0 Kč
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Mám další rychlý dotaz.
Podařilo se mi něco vydražit a teď mi tam svítí volba: Jetzt bezahlen.
Napsdal jsem prodejci, jak radí C32, ale nevim jestli nějak potvrdit to "jetzt bezahlen", když tam je potřeba doplnit k ceně cenu poslání a tu ještě nevim. Prodejce ji tam má jen cca.
Mám čekat, nebo co mam dělat?

Jindroush

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)