Nákup lega přes internet ze zahraničí

Založil Mira, 24.11.2004, 11:33:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cembry

Neni to nahodou to, ze ti to proste pri prihozeni zahlasi, ze ti to tam nebude prodejce schopen/ochoten dorucit? Tam vzdycky kliknu na 'potvrdit nabidku' (tusim gebot bestatigen) a ono to prihodi. A kdyz nahodou vyhraju, tak pak resim posilani do CR. Uz jsem takhle nekolikrat neco vyhral a zatim jsem s tim nemel problemy.

Raistlin M

Citace od: cembry kdy 12.01.2006, 21:54:58
Neni to nahodou to, ze ti to proste pri prihozeni zahlasi, ze ti to tam nebude prodejce schopen/ochoten dorucit? Tam vzdycky kliknu na 'potvrdit nabidku' (tusim gebot bestatigen) a ono to prihodi. A kdyz nahodou vyhraju, tak pak resim posilani do CR. Uz jsem takhle nekolikrat neco vyhral a zatim jsem s tim nemel problemy.

Mno..už jsem to udělal s tim přihazováním a přesně to mi to udělalo. Zároveň mi to napsalo, že je to málo a já víc dát nechtěl, tak jsem to dál neřešil.
Jde o to, že nedávno jsem to udělal po dohodě s prodávajícím, že adresa pro poslání bude Německo a tu adresu jsem tam ještě ani neměl uvedenou a nebyl problém.
Přitom to bylo také jen do Německa. Proto mne to dnes s již uvedenou adresou v Německu překvapilo.

KLF

Citace od: Raistlin M kdy 12.01.2006, 21:01:30
Mám takový dotaz k ebay. Pokud najdu aukci, která je označena jako: "Do České Republiky nenabízím" a změním si adresu pro poslání na adresu německou, nebude mi z důvodu kontaktní adresy v ČR systém bránit přihazovat? V podstatě to chci koupit do Německa, ne? Je přeci jedno, kde zrovna sedím, ne? Nebo se pletu?

Tak s tymto som problem nikdy nemal. Vzdy tam mam uvedenu len Slovensku adresu a veselo bidujem aj na aukcie, kde k nam neposiela. Spytam sa predajcu ci posle, vacsinou posle a dalej to neriesim. Este mi to nevyhubovalo kvoli adrese... ;)
Terminated.

otaznik

Citace od: cembry kdy 12.01.2006, 21:54:58
Neni to nahodou to, ze ti to proste pri prihozeni zahlasi, ze ti to tam nebude prodejce schopen/ochoten dorucit? Tam vzdycky kliknu na 'potvrdit nabidku' (tusim gebot bestatigen) a ono to prihodi. A kdyz nahodou vyhraju, tak pak resim posilani do CR. Uz jsem takhle nekolikrat neco vyhral a zatim jsem s tim nemel problemy.

IMHO je slušnost se zeptat zda to pošle do Čech už před bidováním.

Peetrs

Citace od: otaznik kdy 11.12.2005, 20:51:40
Já osobně po vyhrané aukci zaplatím (vždy cenným psaním, každému se mi zatím podařilo vysvětlit, že je to tak nejlepší, navíc to cca 90% prodávajích absolutně nevadí).

Tak to bych rád věděl jakou zázračnou větičku používáš na vysvětlení výhod cenného psaní.
Před tím než se vrhnu do aukce se vždy co nejslušněji optám, zda prodejce zasílá i do Čech a zda je možno platit, posláním hotovosti cenným psaním, protože je to tak pro mě nejvýhodnější.
Zatím jsem byl jednou odmítnut se zasíláním do Čech, ale ve 40% případů se mi stane, že odmítnou zaslání hotovosti v dopise a vymíní si platbu převodem! >:(  

Colonel32

otaznik je proste kouzelnik...

ja se treba ptal na to, jestli mi nejakej nemec posle 6086, a nemec to odmit... a jen tak z legrace jsem rekl otaznikovi, at se ho teda zkusi zeptat sam, kdyz si mysli, ze umi lip presvedcovat... no samozrejme, ze otaznikovi napise, ze mu to klidne posle... ja to proste nechapu...

muzzo

Tak nad touhle záhadou zůstane viset jeden velkej OTAZNÍK! ;D ;D ;D

Micho

Citace od: Colonel32 kdy 26.01.2006, 01:24:18
otaznik je proste kouzelnik...

ja se treba ptal na to, jestli mi nejakej nemec posle 6086, a nemec to odmit... a jen tak z legrace jsem rekl otaznikovi, at se ho teda zkusi zeptat sam, kdyz si mysli, ze umi lip presvedcovat... no samozrejme, ze otaznikovi napise, ze mu to klidne posle... ja to proste nechapu...

Nie je komunikácia ako komunikácia. Asi pozná čarovné slovíčka ...

otaznik

Citace od: muzzo kdy 26.01.2006, 08:22:58
Tak nad touhle záhadou zůstane viset jeden velkej OTAZNÍK! ;D ;D ;D
IMHO mám jenom štěstí.

Cavelon

Citace od: Raistlin M kdy 02.01.2006, 23:56:15
To Lego bylo opravdu v "prazvláštním" stavu + se chlapík dopustil lehkého podvodu. Stáhnu si nějaká zajímavá fota + info z ebaye a udělám tu o tom článek.

Hello, kedy bude publikovaný sľúbený článok? Horím nedočkavosťou... 8)

Raistlin M

Citace od: Cavelon kdy 07.02.2006, 22:24:44
Citace od: Raistlin M kdy 02.01.2006, 23:56:15
To Lego bylo opravdu v "prazvláštním" stavu + se chlapík dopustil lehkého podvodu. Stáhnu si nějaká zajímavá fota + info z ebaye a udělám tu o tom článek.

Hello, kedy bude publikovaný sľúbený článok? Horím nedočkavosťou... 8)

Uf....chytil jsi mně na hruškách. Pokusím se to nějak dát dokupy. Když jsem to začal kompletovat (info + fotky) tak jsem se trochu lekl toho, kolik toho okolo je.
"Na projektu se pracuje" ;D

pavel1233

Nákup z bricklink - USA
Prošel jsem celou tuhle diskuzi, ale jaksi odpověď jsem nevypátral.
Chci koupit z USA za 50-60 USD, počítám že poštovné by mohlo stát 10, ale řeším problém jak dopravit peníze na místo.
Jaké máte zkušenosti s takovouto malou částkou? Co použít? (USD účet jsem si zrušil kvůli oslabení dolaru a počítám, že vůbec přesvědčit banku na zaslání z Kč, nebo EUR účtu za nějaký rozumný kurz bude nereálné).
Normálně bych to poslal obálkou poštou letecky, ale nevím jestli amící po 13 září to neberou hodně důkladně , takže je to absolutně bez šance....

Colonel32

paypal

nebo do obalky a jako doporucenej dopis, podle postovnich smernic se to dokonce smi...

ale radsi fakt paypal

Raistlin M

Mám takový dotaz. P%řecijen mi některé tajnosti e-bay ještě nejsou známy.
Když mi v seznamu koupeného na e-bay u jednoho prodejce, co jsem mu převedl 100 euro a ještě mi nepřišlo zboží, objevilo :

Hinweis von eBay:  Dieser Benutzer ist bei eBay nicht mehr angemeldet.

, mám ještě vůbec čekat na zboží?  ;D ;D ;D >:D >:( ???


cembry

Uf! Tak tohle jsem jeste u zadnyho nakupu nastesti nemel. Jedine zatoulanej balicek s nekolika setama z 80's, nastesti jenom cca 40E.
Nejaky dalsi blizsi reseni primo od Ebaye se nenabidlo? Kdyz jsem pred nekolika mesicema resil svuj problem s prodejcem, taxe mi zdalo, ze jsou docela ochotni.

Raistlin M

Mno..a když se mrknu, tak vidim, že dva z lidí, co mu zvedali cenu jsou taky "nich angemeldet". Asi nějakej komplot.
Ale jen za dnes jsem tohle v aukci zažil asi 5-krát.  >:D Lidi s 0 obchodama a s registrací z roku 2002 , co přihazujou těsně pod předpokládanou cenu.

danny01

Ahoj,
vyhral som na ebay aukciu a anglican chce po mne poslať sek, mate niekto skúsenosti?
Ďakujem
Danny

otaznik

Měl napsáno v aukci, že bere pouze šeky? Hoď link.

***Banana.com

#138
K těm zvedačům - dnes jsem bidoval 6079 Foresty, a čirou náhodou se tam objevil nick fly2sky (příznačně v překladu leť ke hvězdám), založený 16.7., tzn.dva dny před koncem aukce, a jakoby náhodou šrouboval cenu....Ať mi nikdo netvrdí, že Ti [censored by admin] se mezi sebou nedomlouvají... :P

Poco

Mne sa nezdá, žeby tú cenu umele navyšoval, vzhľadom na to, za akú cenu normálne 6079 ide...

Včera mi došiel 6077 ebay

Schválne si prečítajte vetu: THE SET IS COMPLETE WITH INSTRUCTIONS BUT THE BASE PLATE HAS BEEN SUBSTITUTED WITH A GREEN ONE , ONE SHIELD IS BROKEN AND THREE OTHER PARTS HAVE BEEN SUBSTITUTED

Tak poprvé set nie je v takej EXCELLENT kondícii, podruhé mi namiesto zelenej 32 x 32 baseplate poslal 2 kusy yellow 16 x 32... WTF?  >:(

***Banana.com

ta věta je nesmysl..buď má Anglán set kompletní, nebo tam něco nahrazoval..to se navzájem vylučuje...

Poco

To by ma ani neštvalo, keďže sa zmienil, čo tam nie je a čo je nahradené. Ale s tými baseplatmi ma vážne naštval. Som zvedavý, čo odpíše... Set som ešte ani neprekontroloval, možno tam chýba tých vecí viac. :-\

otaznik

Citace od: banana.com kdy 18.07.2006, 21:38:57
ta věta je nesmysl..buď má Anglán set kompletní, nebo tam něco nahrazoval..to se navzájem vylučuje...

Věta sice nesmyl je, ale takhle je to v plno aukcích: "Set je kompletní, až na....."

Cavelon

Nemám rád takých ..., čo pošlú iné veci ako píšu. Nechápem takúto neserióznosť. Na toto je na BL odborník napr. buhr, rozkopať mu ... by bola iba zdôrilosť. :-\

gejzimirko

#144
Ja mam spis dojem, ze 'set is complete with instructions' se spis ujala jako fraze, tzn, pokud je set cca. 90 procent kompletni a, co je dulezite, ma instrukce, tak si u mnoha prodejcu, v uvozovkach, 'zaslouzi' tohle oznaceni.

Kazdopadne je lepsi spolehat se na prodajce kteri maji porizeny i foto, protoze pak se bohuzel muze stat treba i neco takoveho: dlouhatánský url

Obecne je vsak pravda, ze sety ktere nemaji obrazek jdou (alespon podle mych zkusenosti) o neco levnejc. A nekdy se ten risk i vyplati...treba ja byl mile prekvapen, kdyz jsem kupoval hrad 6081, ze sice dva minifigove meli nohy nespravne barvy, ale zato meli plaste, a navic rytiri nemeli pod brnenim breast pattern, ale gold lion pattern:)
"Every culture has its distinctive and normal system of government. Yours is democracy, moderated by corruption. Ours is totalitarianism, moderated by assassination."

danny01

Danny

otaznik

Citace od: danny01 kdy 19.07.2006, 08:09:47
Mal napisane:
PayPal,
Personal check,
Money order/Cashiers check
link:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=ADME:B:EOIBSAA:US:11&Item=160005529046

Máš Paypal? Kdyžtak mu zkus navrhnout, že u to pošleš jako cenné psaní.

danny01

Citace od: otaznik kdy 19.07.2006, 09:49:34
Citace od: danny01 kdy 19.07.2006, 08:09:47
Mal napisane:
PayPal,
Personal check,
Money order/Cashiers check
link:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=ADME:B:EOIBSAA:US:11&Item=160005529046

Máš Paypal? Kdyžtak mu zkus navrhnout, že u to pošleš jako cenné psaní.
Nemam, a podla toho co som tu cital tak v CR/SR to nefunguje (alebo sa mylim?). Fakt neviem co to je. No a cenne psani-co to obnasa (o tom tiez viem nic  :-[)
Danny

Colonel32


danny01

Citace od: Colonel32 kdy 19.07.2006, 10:13:55
NECTES!

http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=2040.0
Som odhaleny, mas pravdu, toto som nepostrehol, sorry (neda sa precitat vsetko  ::))
Dakujem
Danny
Danny