(Vlastní) Krakonoš - Krkonošské pohádky

Založil Chairudo, 17.09.2020, 14:01:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Takto jsem strávil léto  ;D

Představuji vám můj zatím největší model sochy Krakonoše.
Inspirací byl Krakonoš z Krkonošských pohádek, jak ho zrvárnil herec Franišek Peterka.

Je v něm cca 40.000 kostek, necelý litr kráglu a asi 200 hodin práce.
Fajfka je zatím provizorní a když budu mít inspiraci ještě mu na klobouku přistane sojka práskačka  :D
Více fotek na Flickru





Co možná nevíte, že Krakonoš byl Tolkienovi inspirací pro vytvoření postavy Gandalfa z LOTR.
https://www.irozhlas.cz/kultura/literatura/j-r-r-tolkien-gandalf-krakonos-literatura_1810041050_kro


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Pěkný. Kolik to váží? Mimoděk se mi vybavila ukázka z klasika J.C ... vyřezával loutky větší a větší.... 

Chairudo

Citace od: peki kdy 17.09.2020, 14:04:10
Pěkný. Kolik to váží? Mimoděk se mi vybavila ukázka z klasika J.C ... vyřezával loutky větší a větší....

Váží 44 kilo a je rozložitelný v pase a zápěstí s holí, tak se ještě vejde do pasátu  :D

Větší teď plánuji už jenom žirafu, snad příští léto  ;)

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

poMOCník

UF! Jak jsi zvládl udělat tak velký model jen ze 40000 kostek? Odhadoval bych to nejméně na dvojnásobek. Nebo ses na fotce schválně zmenšil aby vzniknul optický klam?

Chikos


444martinhanak

Hmm, tak to klobouk dolů. (Ten můj.)

Chairudo

Citace od: poMOCník kdy 17.09.2020, 15:39:57
UF! Jak jsi zvládl udělat tak velký model jen ze 40000 kostek? Odhadoval bych to nejméně na dvojnásobek. Nebo ses na fotce schválně zmenšil aby vzniknul optický klam?

Kdyby to bylo plné, tak by těch kostek bylo víc, ale dělám to jen cca jednovrstvé odlehčené ať se to dá jednoduše převážet.
Co jsem dělal ty ledové sochy tak žena byla z cca 20.000 kostek 1x2, tato má + plášť a kvůli vodorovnému tvaru i pár tisíc 1x4, 2x2 a 2x4 a uvnitř je na zpevnění do kříže 3500 kostek 2x6
Ještě pořád se učím :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robkteryten

Povedený model, takže za rok si dáš TIE fighter  1:1 když už xwinga ma legoland?

davroman

no tý jo ... skvělá práce ... zapomeň na pasáta, ty aspiruješ na transportéra   :D
kde bude mít premiéru?
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

skywalker007


Chairudo

Citace od: davroman kdy 17.09.2020, 19:29:24
no tý jo ... skvělá práce ... zapomeň na pasáta, ty aspiruješ na transportéra   :D
kde bude mít premiéru?


Premiéru má v muzeulega v Praze a pak poputuje do Krkonoš.

Citace od: Robkteryten kdy 17.09.2020, 18:49:12
Povedený model, takže za rok si dáš TIE fighter  1:1 když už xwinga ma legoland?

Do Starwars fušovat nebudu, na to tu máme jiné profíky  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Super minifig. To se ti povedlo
A trautenberg bude 😉

Borun

Paráda.Každou tvou stavbu obdivuji pro svou velikost a originalitu.S tou sojkou bych ti mohl píchnout.Půjčím ti papouška😀

Chairudo

Citace od: Kuba kdy 18.09.2020, 06:56:01
Super minifig. To se ti povedlo
A trautenberg bude 😉

Nebude, krakonoš úplně stačí :)

Citace od: Borun kdy 18.09.2020, 08:42:46
Paráda.Každou tvou stavbu obdivuji pro svou velikost a originalitu.S tou sojkou bych ti mohl píchnout.Půjčím ti papouška😀

Díky, ale radši ti k papouškovi postavím piráta  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr