Velká alternativní stavební výzva

Založil Tomik, 19.05.2019, 21:47:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Foton

Citace od: Tomik kdy 28.05.2019, 07:03:35
Můžeme to udělat tak, že každé kolo bude mít vlastní vlákno a po jeho skončení doplním do prvního příspěvku souhrn kola - fotku každého modelu a stručné info případně odkaz na další fotky.

NO jenže pak když budeš chtít vidět celou šíři téhle výzvy, tak budeš muset rozklikávat jednotlivá vlákna. Tady by to bylo "hned" za sebou v jednotlivých příspěvcích.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: milanv kdy 28.05.2019, 08:34:43
Jo, to zní skvěle. Už se těším! Teda, doufám, že počkáte po té Plzni... Nebo holt přijdu o loď a přidám se až do dalšího kola.
Vidím to tak, že uzávěrku prvního kola uděláme dva týdny po Plzni, tj. v pondělí 24. června a zveřejňování modelů otevřeme od 17. června. Kdo chce, může začít se stavbou již nyní a kdo nemá čas, bude mít stále ještě dva týdny po plzeňské výstavě.

Citace od: Foton kdy 28.05.2019, 11:02:33
NO jenže pak když budeš chtít vidět celou šíři téhle výzvy, tak budeš muset rozklikávat jednotlivá vlákna. Tady by to bylo "hned" za sebou v jednotlivých příspěvcích.
Mám řešení - založím zamknuté vlákno, do kterého budu po jednotlivých kolech vkládat výsledky v podobě přehledu postavených modelů s odkazy. Každé kolo bude mít vlastní vlákno, ale zároveň budeme mít jedno souhrnné, kde to bude všechno pěkně přehledně pohromadě.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Stimpi


Robkteryten


Strider

Můžu mít v jednom kole dva modely (případně víc)?

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Matthes_CS

Citace od: Strider kdy 10.06.2019, 05:44:02
Můžu mít v jednom kole dva modely (případně víc)?

Taky mě to napadlo :D

A první model je loď, hádám, že jen ta na vodu, vesmírná nebo vzducholoď bude případně v jiném kole, že?

milanv

Citace od: Matthes_CS kdy 10.06.2019, 12:16:23
A první model je loď, hádám, že jen ta na vodu, vesmírná nebo vzducholoď bude případně v jiném kole, že?
Tahle otázka mě taky napadla, spíš jako vtip. Doufám, že to povolené nebude - vždyť bychom se zbytečně okrádali o další témata! Podle mě je hraniční ponorka. Tu nevím, jak rozhodnout: původně jsem ji chtěl postavit, měl jsem nápadík, ale pak jsem si nebyl jistý, jestli to spadá do Tomíkovy definice lodi. Takže Tome, co ponorka? Může být nebo jí necháme taky na speciální téma?
Pán na Žlutém hradě

Strider

#39
Citace od: Foton kdy 10.06.2019, 10:27:31
Dva?! Ty už máš dvě lodě! :o
LOD1 jsem postavil první den. Nevěděl jsem jaký typ vlastně stavím. Dostavěl jsem to podle toho, na co se to začalo asi uprostřed stavení podobat. Je to takové splácané, ale je to loď.
LOD2 jsem chtěl postavit podle nápadu. Načrtnul jsem si jak bych chtěl poskládat základní tvar, ale nedokázal jsem to potom pospojovat dohromady. Takže neúspěch. Možná to zkusím znova.
LOD3 - jednodušší loď, která mi zabrala tak 2 hodiny. S tou jsem spokojen, ale od začátku jsem věděl, že to nebude těžké.
LOD4 - mám představu o dalším typu. O realizaci jsem se zatím nepokusil.
Asi není potřeba se podivovat tomuto počtu - očekávám, že vzhled i promyšlenost konstrukce bude proti ostatním pokulhávat. Beru to tak, že chybami se člověk učí.

Citace od: Matthes_CS kdy 10.06.2019, 12:16:23
A první model je loď, hádám, že jen ta na vodu, vesmírná nebo vzducholoď bude případně v jiném kole, že?
Já to bral taky takto, tj. že to má být loď na vodu - ne pod vodu, ne do kosmu, ne do vzduchu. To jsou v principu jiné věci. Ponorka si určitě zaslouží samostatnou výzvu - o vesmírné lodi a vzducholodi ani nemluvě. Jinak se připravíme o rozmanitost.

Tomik

Citace od: Strider kdy 10.06.2019, 05:44:02
Můžu mít v jednom kole dva modely (případně víc)?
Do každého kola můžeš postavit tolik modelů, kolik budeš chtít. Limitem jsou pouze tvé časové možnosti a odvaha, co všechno si troufneš zveřejnit. 8)

Citace od: Matthes_CS kdy 10.06.2019, 12:16:23
A první model je loď, hádám, že jen ta na vodu, vesmírná nebo vzducholoď bude případně v jiném kole, že?
Možná jsem to měl rovnou trochu více upřesnit, ale pod pojmem "LOĎ" je myšleno plavidlo určené pro přepravu na vodě. Může to tedy být například člun, parník, nákladní loď, tanker, hausbót, plachetnice, vznášedlo nebo i ponorka. V žádném případě tímto pojmem není myšlena vesmírná loď, hydroplán nebo dokonce vzducholoď - toto můžou být témata pro další kola.

Citace od: Strider kdy 10.06.2019, 19:10:20
Ponorka si určitě zaslouží samostatnou výzvu - o vesmírné lodi a vzducholodi ani nemluvě. Jinak se připravíme o rozmanitost.
Nebráním se ještě jedné samostatné výzvě na téma ponorka, ale přijde mi to už takové příliš úzké a jednoznačné.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

#41
Citace od: Tomik kdy 10.06.2019, 23:26:59
Do každého kola můžeš postavit tolik modelů, kolik budeš chtít. Limitem jsou pouze tvé časové možnosti a odvaha, co všechno si troufneš zveřejnit. 8)
Nebráním se ještě jedné samostatné výzvě na téma ponorka, ale přijde mi to už takové příliš úzké a jednoznačné.
Jdu se zúčastnit a jako outsider si troufnu zveřejnit všechno >:D.
Ponorka je docela široké téma: válečná, záchranná, průzkumná, batyskaf, robotická, unterwasserhausboot, podvodní skútr...

Foton

Jakkoliv mám postavenou ponorku, tak hlasuji, aby nebyla uznána v tomto "loď na vodu" kole.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Matthes_CS

Ještě dotaz, ty náhradní dílky, v tomto případě trans clear 1x1 plate round, šedý pin a ještě dvě, se můžou používat nebo ne?

Tomik

Citace od: Matthes_CS kdy 11.06.2019, 10:41:55
Ještě dotaz, ty náhradní dílky, v tomto případě trans clear 1x1 plate round, šedý pin a ještě dvě, se můžou používat nebo ne?
Ano, můžeš použít všechno, co najdeš v krabici, včetně "náhradních dílů".
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Strider

Citace od: Foton kdy 11.06.2019, 08:48:18
Jakkoliv mám postavenou ponorku, tak hlasuji, aby nebyla uznána v tomto "loď na vodu" kole.
Já taky hlasuju za neuznání. Hlavně proto, že se na stavbu ponorky těším a už bych to asi nestih.

Strider

Citace od: Tomik kdy 10.06.2019, 23:26:59
Možná jsem to měl rovnou trochu více upřesnit, ale pod pojmem "LOĎ" je myšleno plavidlo určené pro přepravu na vodě. Může to tedy být například člun, parník, nákladní loď, tanker, hausbót, plachetnice, vznášedlo nebo i ponorka. V žádném případě tímto pojmem není myšlena vesmírná loď, hydroplán nebo dokonce vzducholoď - toto můžou být témata pro další kola.
Ekranoplán bereme za letadlo, že jo? :)

Tomik

Citace od: Strider kdy 11.06.2019, 19:02:10
Já taky hlasuju za neuznání. Hlavně proto, že se na stavbu ponorky těším a už bych to asi nestih.
Ponorky z lodního kola výzvy škrtat nebudu, ale nikdo nikoho nenutí, aby jí teď stavěl nebo zveřejňoval. Já ponorku zatím nepostavil a do tohoto kola jí ani stavět nebudu.

Citace od: Strider kdy 11.06.2019, 19:05:39
Ekranoplán bereme za letadlo, že jo? :)
Ekranoplán je pro mě druh hydroplánu, tj. letadlo, a tím pádem to lodního kola nepatří.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

S koncem prvního kola se nabízí otázka, co budeme stavět v kole druhém a kdy ho vyhlásíme.

Nějaké návrhy?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ThomasMorta

Citace od: Tomik kdy 24.06.2019, 22:44:16
S koncem prvního kola se nabízí otázka, co budeme stavět v kole druhém a kdy ho vyhlásíme.

Nějaké návrhy?

Co jako netradiční téma udělat mikromodel libovolného většího setu?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Matthes_CS

Citace od: ThomasMorta kdy 25.06.2019, 00:43:10
Citace od: Tomik kdy 24.06.2019, 22:44:16
S koncem prvního kola se nabízí otázka, co budeme stavět v kole druhém a kdy ho vyhlásíme.

Nějaké návrhy?

Co jako netradiční téma udělat mikromodel libovolného většího setu?

To mi přijde jako dost složité téma, to bych nechal možná později a více času na to.

Co mě napadá, když jsme u těch dopravních prostředků: mašinky (vlak), vesmírná loď, letadlo (i když už tam jedno je,  nebo vzducholoď, dvojplošník), náklaďák, něco ze star wars, formule
pak třeba hudební nástroj, zvíře nějaké, nějaká stavba možná

Foton

Jo letadlo by šlo. Řekněme stroj, co se vlastní silou pohybuje mezi zemí/vodou a vesmírem. Letadlo, vzducholoď, balon, ekranoplán, vznášedlo.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Téma "mikromodel většího setu" je boží! Ale taky bych ho nechal na později.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Citace od: ThomasMorta kdy 25.06.2019, 00:43:10
Co jako netradiční téma udělat mikromodel libovolného většího setu?
Jsem pro, model jsem už poslal  >:D
Pán na Žlutém hradě

Lord_Maxx

Jsem pro, viz. níže. Jako třetí kolo (před velmi dobrým nápadem zmenšeného modelu) bych byl pro něco jako zvíře či rostlina.

Citace od: Foton kdy 25.06.2019, 11:07:22
Jo letadlo by šlo. Řekněme stroj, co se vlastní silou pohybuje mezi zemí/vodou a vesmírem. Letadlo, vzducholoď, balon, ekranoplán, vznášedlo.

Fanda Lego Technic

milanv

Citace od: Tomik kdy 24.06.2019, 22:44:16
S koncem prvního kola se nabízí otázka, co budeme stavět v kole druhém a kdy ho vyhlásíme.
Do nějakého z dalších kol by možná nebylo špatné něco fantaskního, např. stroje z románů a filmů. Pokud půjdou poznat :)
Do druhého kola bych dal něco jednoduššího. Co třeba pracovní stroje? Stavební, těžařský...
Pán na Žlutém hradě

Foton

Tak mě napadá co místo stroje dát přístroj. Vrtačka, touster, vysavač?
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: Foton kdy 26.06.2019, 08:48:37
Tak mě napadá co místo stroje dát přístroj. Vrtačka, touster, vysavač?
Tohle mi přijde jako dost zajímavé téma a bude to určitě celkem výzva. Letadla si můžeme nechat na následující kolo, protože to bude zase spíš taková oddychovka. ;)

V neděli opět udělám zamknuté téma pro druhé kolo a vy zatím můžete přemýšlet, co postavíte, případně jestli to či ono je použitelná předloha. Za mě je přístroj jakýkoliv nástroj nebo mechanická věc, kterou může člověk použít k rozličné činnosti. Za přístroj ovšem nepovažuji jakýkoliv dopravní prostředek umožňující přepravu osob, takže stavební stroje apod. si necháme na jindy.

Přístrojem JE např. vrtačka, pila, toaster, sekačka na trávu, kladivo, lopata, televize, kytara atd.

Přístrojem NENÍ např. jízdní kolo, barg, traktor, letadlo, kočárek, robot atd.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Matthes_CS

Citace od: Tomik kdy 29.06.2019, 08:51:52
Přístrojem JE např. vrtačka, pila, toaster, sekačka na trávu, kladivo, lopata, televize, kytara atd.

Přístrojem NENÍ např. jízdní kolo, barg, traktor, letadlo, kočárek, robot atd.

A co třeba kolečko, trakař, pluh, něco takového, to se bere nebo ne? Myslíš jako samostatná věc, přípojný přístroj za traktor ne.

Tomik

Citace od: Matthes_CS kdy 30.06.2019, 21:45:56
A co třeba kolečko, trakař, pluh, něco takového, to se bere nebo ne? Myslíš jako samostatná věc, přípojný přístroj za traktor ne.
Kolečko i trakař a podobné věci jsou přípustné, protože neslouží pro dopravu osob. U toho pluhu to vidím také jako možnou předlohu,  pokud máš na mysli ten, se kterým oral Přemysl. Příslušenství k traktoru nebo rolbu do tohoto kola neberu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr