SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2017

Založil Izabella08, 25.04.2017, 06:45:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Lukas

Škoda že jsem na Jarní Olomouc vytáhl všechno co jsem měl, jinak bych se také přidal  ;) Do dalšího roku snad stihnu něco dát do kupy  8)

Izabella08

Citace od: Lukas kdy 05.05.2017, 23:12:54
Škoda že jsem na Jarní Olomouc vytáhl všechno co jsem měl, jinak bych se také přidal  ;) Do dalšího roku snad stihnu něco dát do kupy  8)

Lukáši, Ty jsi se svými modely vítaný VŽDY...pokud budeš mít nějakou mini novinku, o to lépe...ale u Tebe není podmínkou...máš tolik pohyblivých a svítících modelů, že Ti dáme i větší prostor pro vyjížďky:)
Určitě budeš moci být po oba dva dny, že?

Lukas

Tak já doufám, že do podzimu něco navíc přidám, zatím pracuju aby alespoň každý model svítil a blikal. Pokud bude prostor pro ježdění, budu rád. Určitě tam budu oba dny, vezmu sebou nejspíš přítelkyni aby mi pomohla s tím náporem lidi a aby se nějak dostalo na každého kdo by chtěl jezdit.

milanv

Ano, a to mi připomnělo, jak jste psali o tom, aby každá atrakce byla dostatečně rychle "průchodná". Abychom se neochuzovali o zajímavější a tvůrčí aktivity, protože ty trvají déle, tak co se zamýšlet i nad tím, kolikrát (příp. s kolika AFOLy) bude každá atrakce? Třeba několik AFOLů s ovladači na ježdění s Technic modely, víc AFOLů na tvořivé stavění apod. A samozřejmě úměrně tomu navrhnout rozložení místa, aby se lidi vešli. To jsou jen příklady.

Omlouvám se, pokud opakuju něco zřejmého. Jen jsem chtěl, abychom se zbytečně neochuzovali o zajímavé aktivity jenom protože by byly moc "pomalé" - i pro lidi (děti i rodiče) je samozřejmě jiný dojem když mají čas si zkusit něco "pořádného" než když jsou ty aktivity jenom rychlovky. Chce to podle mě nakombinovat obojí - je potřeba dostatek "rychlovek" (pro menší děti, míň trpělivé rodiče nebo "na rozjezd" než se otrkají), ale pak mít i delší atrakce jiné než volné stavění na téma. Něco jako jsme třeba dělali pro děcka na Kladně?

Pořád přemýšlím, jak obměnit mé skládání podle kartiček. Ještě víc vtáhnout lidi do toho úžasného pocitu, když se jim povede postavit něco, co vůbec nečekali, že dovedou.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Citace od: Lukas kdy 06.05.2017, 10:40:53
Tak já doufám, že do podzimu něco navíc přidám, zatím pracuju aby alespoň každý model svítil a blikal. Pokud bude prostor pro ježdění, budu rád. Určitě tam budu oba dny, vezmu sebou nejspíš přítelkyni aby mi pomohla s tím náporem lidi a aby se nějak dostalo na každého kdo by chtěl jezdit.
Lukáši, děkujeme!!!

Izabella08

Citace od: milanv kdy 06.05.2017, 12:25:19
Ano, a to mi připomnělo, jak jste psali o tom, aby každá atrakce byla dostatečně rychle "průchodná". Abychom se neochuzovali o zajímavější a tvůrčí aktivity, protože ty trvají déle, tak co se zamýšlet i nad tím, kolikrát (příp. s kolika AFOLy) bude každá atrakce? Třeba několik AFOLů s ovladači na ježdění s Technic modely, víc AFOLů na tvořivé stavění apod. A samozřejmě úměrně tomu navrhnout rozložení místa, aby se lidi vešli. To jsou jen příklady.

Omlouvám se, pokud opakuju něco zřejmého. Jen jsem chtěl, abychom se zbytečně neochuzovali o zajímavé aktivity jenom protože by byly moc "pomalé" - i pro lidi (děti i rodiče) je samozřejmě jiný dojem když mají čas si zkusit něco "pořádného" než když jsou ty aktivity jenom rychlovky. Chce to podle mě nakombinovat obojí - je potřeba dostatek "rychlovek" (pro menší děti, míň trpělivé rodiče nebo "na rozjezd" než se otrkají), ale pak mít i delší atrakce jiné než volné stavění na téma. Něco jako jsme třeba dělali pro děcka na Kladně?

Pořád přemýšlím, jak obměnit mé skládání podle kartiček. Ještě víc vtáhnout lidi do toho úžasného pocitu, když se jim povede postavit něco, co vůbec nečekali, že dovedou.

Milane, ale Lukas s Technikem a např. Fuente s Minstormem...nebudou zahrnuti do herních stanovišť.
Navíc Fuente tam měl s sebou  ještě 3 další studenty a byli všichni vytíženi. Ani Tomik s creatorem atd. atd.
Zde  na návštěvníky  nelze spěchat.

U nás, u herních stanovišť, tj. u mě, Tebe, Dity atd. děti budou plnit jednoduché úkoly...ale i když budou jednoduché, bylo by fajn, aby byly zajímavé...přesně to, co jsme předvedli my čtyři v březnu na Obchodní akademii.  Stanovišť bude 7-10...na každém stanovišti dostanou potvrzení, že jím prošli a na posledním stanovišti dostanou LEGO pozornost. Stanoviště budou jasně a viditelně označena.

Na tyto stanoviště potřebuji borce, co nápor dětí vydrží...děti a jejich rodiče  to ale vrací svým obrovským nadšením...rodiče zírají, že
jsme schopni děti zaujmout a pobavit.
Samozřejmě pokud bude mít  dítě problém  disciplínu splnit, je dobré mu pomoci anebo přizvat rodiče, ať mu pomohou...jde o to, aby se dítě pobavilo a pozornost na konci dostalo:)
Pak jsou i děti...co soutěžit nechtějí...tak ty nutit nemůžeme...ale těch je malinko.

Disciplín mám dostatek...stále hledám borce do svého herního teamu:)

Disciplíny se budou vždy obměňovat...některé děti si vše moc dobře pamatují:)

Robkteryten

mohu nabídnout pomocné ruce + Space základničku 2x2 baseplate - rozestavěná.

Izabella08

Citace od: Robkteryten kdy 06.05.2017, 18:24:07
mohu nabídnout pomocné ruce + Space základničku 2x2 baseplate - rozestavěná.
Peti, Ty máš k nám dveře otevřené...pomohl jsi nám na každé naší akci...děkujeme i teď:)

Tomik

Ahoj, vím, že jsem trochu zaspal, ale ptám se: "Máte zájem o mé alternativní modely?" Vzal bych s sebou něco jiného než bylo na jaře plus nové modely, které dodělám do října. Velikostně bych to viděl tak na 3 stoly (cca 3 m délky výstavní plochy).

Dále můžu vzít fotbalistu z WeDo a udělat z něj minisoutěž na způsob "Kolik nastřílíš gólů z 5 pokusů", případně "Vstřel alespoň 1 gól z 5 pokusů". Pokud by byl zájem i o fotbalistu, potom bych s sebou vzal ještě ženu, která by se starala o obsluhu brankáře, abych měl čas návštěvníkům také něco říct o svých modelech. Pro brankáře bych potom potřeboval jeden menší stolek bez ubrusu a blízkou zásuvku pro počítač.

Odkaz na mé modely, ze kterých je možné vybírat, je zde: http://buildinst.sweb.cz/instructionscz.html
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08

Citace od: Tomik kdy 11.05.2017, 09:49:25
Ahoj, vím, že jsem trochu zaspal, ale ptám se: "Máte zájem o mé alternativní modely?" Vzal bych s sebou něco jiného než bylo na jaře plus nové modely, které dodělám do října. Velikostně bych to viděl tak na 3 stoly (cca 3 m délky výstavní plochy).

Dále můžu vzít fotbalistu z WeDo a udělat z něj minisoutěž na způsob "Kolik nastřílíš gólů z 5 pokusů", případně "Vstřel alespoň 1 gól z 5 pokusů". Pokud by byl zájem i o fotbalistu, potom bych s sebou vzal ještě ženu, která by se starala o obsluhu brankáře, abych měl čas návštěvníkům také něco říct o svých modelech. Pro brankáře bych potom potřeboval jeden menší stolek bez ubrusu a blízkou zásuvku pro počítač.

Odkaz na mé modely, ze kterých je možné vybírat, je zde: http://buildinst.sweb.cz/instructionscz.html
Ahoj Tomiku, určitě Tě rádi v Olomouci na výstavě budeme mít...byl jsi na obou proběhlých, tak je fajn, že nepřerušíš tradici:)
Pokud budeš mít volnou tu ženu v plavkách, tak ji vezmi s sebou určitě:)

Tomik

Citace od: Izabella08 kdy 12.05.2017, 06:27:23
Ahoj Tomiku, určitě Tě rádi v Olomouci na výstavě budeme mít...byl jsi na obou proběhlých, tak je fajn, že nepřerušíš tradici:)
Pokud budeš mít volnou tu ženu v plavkách, tak ji vezmi s sebou určitě:)
Díky za potvrzení účasti a tu ženskou v plavkách s sebou klidně vezmu - třeba zaujme tatínky... :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08

Tome, z Tvé nabídky...pokud to bude možné...ještě prosím sety 31004,31021 a 8041. Můžeš nabídnout na ukázku všechny varianty daných setů?  Zbytek záleží na Tobě:)

Tomik

Citace od: Izabella08 kdy 13.05.2017, 07:21:57
Tome, z Tvé nabídky...pokud to bude možné...ještě prosím sety 31004,31021 a 8041. Můžeš nabídnout na ukázku všechny varianty daných setů?  Zbytek záleží na Tobě:)
Set 31004 mám dvakrát, takže bych vzal jezevce a kaňoura, ze setu 31021 můžu vzít všechny tři modely (jen připomínám, že tučňák a panda už byly na jarní výstavě) a set 8041 mám jen jednou, takže bych z něj vzal asi to letadlo. Jestli to stihnu, tak bych s sebou vzal vlastní alternativní modely ze všech Creatorů za první polovinu letošního roku (zatím jsem předělal jen 3 sety, ale ty stavebnice mám všechny) a potom určitě i nějaké alternativy z Lega Technic.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08

Citace od: Tomik kdy 13.05.2017, 19:06:49
Citace od: Izabella08 kdy 13.05.2017, 07:21:57
Tome, z Tvé nabídky...pokud to bude možné...ještě prosím sety 31004,31021 a 8041. Můžeš nabídnout na ukázku všechny varianty daných setů?  Zbytek záleží na Tobě:)
Set 31004 mám dvakrát, takže bych vzal jezevce a kaňoura, ze setu 31021 můžu vzít všechny tři modely (jen připomínám, že tučňák a panda už byly na jarní výstavě) a set 8041 mám jen jednou, takže bych z něj vzal asi to letadlo. Jestli to stihnu, tak bych s sebou vzal vlastní alternativní modely ze všech Creatorů za první polovinu letošního roku (zatím jsem předělal jen 3 sety, ale ty stavebnice mám všechny) a potom určitě i nějaké alternativy z Lega Technic.

Tomiku, necháme to nakonec na Tobě...ty jsi v Creatoru profík...jen více takových modelů jako ta paní v v bikinách :)...vtipné a ze života.

Borun

Ahoj.Mohl bych nabídnout betlém ,který byl v Ostravě a dále nádraží,statek a park které jsou velikostně upraveny pro výstavu v Hlučíně a pak budu vše ještě rozšiřovat.Dále začínám se stavbou velké hasičárny která by mohla být do konce září hotová.

Chairudo

Citace od: Borun kdy 14.05.2017, 17:01:34
Ahoj.Mohl bych nabídnout betlém ,který byl v Ostravě a dále nádraží,statek a park které jsou velikostně upraveny pro výstavu v Hlučíně a pak budu vše ještě rozšiřovat.Dále začínám se stavbou velké hasičárny která by mohla být do konce září hotová.

Ahoj, rádi tě na výstavě uvidíme, ale v Ostravě jsem nebyl a nevím co si mám pod tím co píšeš představit.
Máš nějaký odkaz na fotky + cca rozměry modelů?
Dám tě zatím na seznam a pak to doplníme.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Příští víkend to nafotím a můžu poslat na email.

Chairudo

#77
Vytvořil jsem plánek výstavních prostor, pár lidí jsem orientačně napsal kde by mohli být, finální zasedací pořádek ale uděláme až na podzim.
Elektrika ve Foyer je na každém sloupu a po stěnách co 5 metrů, v hale to bude podobně.

Už je nás 56, z toho 33 aktivních na místě, jen tak dál ;D

Do konce května posílám žádost do Lega na podporu k výstavě, kdo ještě přemýšlí, že by se zúčastnil, přihlašte se prosím ještě tento měsíc.
Díky

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Akce ŠACHY...předběžně jsme domluveni s Matkou, Fotonem a Robem, že půjčí své šachové výtvory na naší podzimní akci.
Ještě prosím již stávající vystavovatele...zda by neměli další kousky...předběžně je domluveno u ThomaseMorty Nexo Knights, ale nebráníme se ani továrním kouskům:)

ThomasMorta

Citace od: Izabella08 kdy 18.05.2017, 06:56:54
Akce ŠACHY...předběžně jsme domluveni s Matkou, Fotonem a Robem, že půjčí své šachové výtvory na naší podzimní akci.
Ještě prosím již stávající vystavovatele...zda by neměli další kousky...předběžně je domluveno u ThomaseMorty Nexo Knights, ale nebráníme se ani továrním kouskům:)

Ok - jenom se chci zeptat, jsou nějaké ustálené rozměry a tvar šachovnice?
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Izabella08

Citace od: ThomasMorta kdy 18.05.2017, 12:59:03
Citace od: Izabella08 kdy 18.05.2017, 06:56:54
Akce ŠACHY...předběžně jsme domluveni s Matkou, Fotonem a Robem, že půjčí své šachové výtvory na naší podzimní akci.
Ještě prosím již stávající vystavovatele...zda by neměli další kousky...předběžně je domluveno u ThomaseMorty Nexo Knights, ale nebráníme se ani továrním kouskům:)

Ok - jenom se chci zeptat, jsou nějaké ustálené rozměry a tvar šachovnice?
Určitě ne, fantazii se meze nekladou:)

Chairudo

Mám teď trochu volného času a hoooodně červených tiles, tak jsem se dokopal udělat pár dekorací.
Původně jsem měl v plánu sněhuláka, ale v bílé to nevypadá dobře.

Taky pracuji na průhledném maxifigu, ale chybí mi pár tisíc plate 1x2, zkusím objednat ve Vídni :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Mrkněte prosím sem - společný BL nákup za super ceny, tak se připojte :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Společný projekt Mistři světového filmu

Plánuji vystavit náš společný projekt Mistři světového filmu, jak jsem předběžně slíbil. Prosím všechny filmaře, aby se vyjádřili ve vlákně projektu.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

#84
Po několika letech usilovné a vyčerpávající práce je zde předběžná podoba podzimního letáku.
- opět prosím o kontrolu a decentní připomínky :) po nezbytných úpravách pošlu pekimu na schválení.

Zároveň s letákem zveřejňuji i fb profil k našim akcím - zatím prosím nelajkujte, nesdílejte, stránky jsou ve fázi úprav.
Pokud máte šikovný návrh na zlepšení, sem s ním  :D
- Jak dostanu od pekiho povel že byl leták schválen, vytvořím na ksichtknize událost a rozjedeme reklamu.

https://www.facebook.com/svetkostek/

díííkec
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ivansliz

Možná už píšu pozdě, ale zkusím to. Můžu se účastnit také výstavy? Definitivní Info o stáhnutí modelů z Pražského Kostkolandu jsem dostal až teď a proto píšu tak pozdě.  :-[

Tramvajové město: http://legomodely.blog.cz/1506/tramvajove-mesto
Diorama s motorovým vozem: http://legomodely.blog.cz/1608/zeleznicni-prejezd-s-motorovym-vozem-810
Diorama s vagonem: http://legomodely.blog.cz/1504/diorama-s-vagonem
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Chairudo

Určitě, rádi tě u nás uvidíme :D - píšu tě na seznam.
Modely jsou super, v září uvidíme jak jsme plní.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Drobné úpravy na letáku, bude letos zářit jako vánoční stromeček, ale třeba přiláká o to víc návštěvníků :)

Jestli do zítřka nebudou žádné připomínky, pošleme to hned na schválení.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Foton

No, na můj vkus je to hodně barevné, ale proč ne.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Možná bych změnil "2017/2" na "2017 #2" (Aby to "nesmrdělo únorem")
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.