MC #6 (Vlastní) Dům s podstávkou

Založil Steve23, 22.11.2009, 20:07:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Steve23

Zdravím všechny lego fany! :D

Rozhodl jsem postavit něco do Medieval Cupu, bohužel nemám moc šedých kostek tak jsem byl nucen postavit dům v černém provedení :(
EDIT:přidány další fotky

maeror

Prosil bych lepší fotodokumentaci - větší fotky, více detailů: třeba z toho domu toho mnoho vidět věru není. Proč se příspěvek vlastně jmenuje Dům... ?!
Pokud se navíc chceš účastnit Medieval Cupu, přečti si pozorně všechna pravidla (např. o označování soutěžního příspěvku).

Hardegon

Jak říká maeror. Chce to vylepšit formu. Bude se hodnotit jen první příspěvek, tak by měl být s lepšími fotkami.

Jinak prosím upřesnění, co je to "podstávka".  ::)

GNOSIS

Citace od: Hardegon kdy 22.11.2009, 22:10:35
JJinak prosím upřesnění, co je to "podstávka".  ::)

Nevím jestli je v dnešní době internetu a wikipedie těžké cokoliv najít.  ::)

Podstávka - dřevěná konstrukce obepínající zpravidla roubené přízemí a vynášející hrázděné někdy i roubené stěny patra. Vyskytuje se u dřevěných tradičních stavení zejména na německo česko polském pomezí. V podstatě jde o systém pilířků a kladí zavětrovaný pomocí pásků nebo zápor často tvarovaných do oblouku. Podstávka vznikla v reakci na rozjíždění roubení, které hůře odolává svislému tlaku konstrukcí nad ním. Foto zde.

Hardegon

Citace od: GNOSIS kdy 22.11.2009, 22:57:45
Nevím jestli je v dnešní době internetu a wikipedie těžké cokoliv najít.  ::)

Podstávka - dřevěná konstrukce obepínající zpravidla roubené přízemí a vynášející hrázděné někdy i roubené stěny patra. Vyskytuje se u dřevěných tradičních stavení zejména na německo česko polském pomezí. V podstatě jde o systém pilířků a kladí zavětrovaný pomocí pásků nebo zápor často tvarovaných do oblouku. Podstávka vznikla v reakci na rozjíždění roubení, které hůře odolává svislému tlaku konstrukcí nad ním. Foto zde.

;D Ach ty světe, co by z tebe zbylo, kdyby nebyla wikina...

Termín znám. Ale na fotkách nevidím něco jako roubenku. Tak netuším co chtěl autor říci.

Siegnord

  No, pěkná divočina.  ;) Konstruktivní kritika tu už zazněla, takže já za sebe jenom napíši, že se mi líbí ta zeleň na domku a figové bez jakékoli pokrývky na hlavě. Je to pro mě nezvyklé a pěkně to dotváří atmosféru dílka.
  Jinak se přimlouvám za lepší fotky. Zajímá mě zvlášť interiér domu.

  Jo abych nezapoměl, ten komín je fakt hrozný, jak samotný, tak jeho umístění ve střeše.

Steve23

Všem kdo říkají že je málo fotografií tak je to proto jelikož mně otec zavolal k jídlu a potom mi prostě nedovovlil to dál nafotit :-\
fota hned přiložím

Steve23

Ti kdo rádi kritizují, můj foťák je na .... ::)

Gibur

#8
Nebyl by ten terč lepší z tiles?
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Steve23

nemůžu přijít na vhodnou techniku stavby terče z tiles

Colonel32


Steve23


maeror

V loňském adventním kalendáři řešili terč pomocí 60474. Podívej se třeba tady.

germik

Citace od: maeror kdy 24.11.2009, 13:41:30
V loňském adventním kalendáři řešili terč pomocí 60474. Podívej se třeba tady.
JJ, tak ho mám i u Pseudopolského dvora.
Jinak k výtvoru: Fotky nic moc ::)
                         A dílo? čím víc budeš stavět, tím lepší to bude, se mnou to nebylo o nic lepší . Jinak nápad dobrej, jen bych si zkusil trochu pohrát s tím domkem, třeba nějaké detaily... Jinak vidím že jsi jedinej kdo se pustil do Medieval cupu :'(. škoda.
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

maeror

Citace od: germik kdy 24.11.2009, 13:54:20
Jinak vidím že jsi jedinej kdo se pustil do Medieval cupu :'(. škoda.

Já doufám, že je to ZATÍM jedinej. Ostatní určitě stavějí a upravují a vylepšují. :-\

Steve23

To germik:Hm já jen nevím jaký detaily,zkusím něco vymyslet ;)

germik

Citace od: Steve23 kdy 24.11.2009, 17:12:24
To germik:Hm já jen nevím jaký detaily,zkusím něco vymyslet ;)
Asi bych něco udělal s tím domkem, ať tam je vidět ta podstávka, třeba něco jako dělám já v mém threadu Zeměplocha- zde-http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=23135.0. Ono to totiž není moc vidět ta hnědá tam :-\. taky by třeba bylo zajímavý zkusit ten domeček trošku zvětšit (jestli na to teda máš kostky).
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Steve23

Na BL sem dokoupil kostky takže to snad pude ;)

Colonel32