náhrada gumiček na kola 4.5 V vlaků?

Založil jbohac, 11.01.2014, 22:02:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jbohac

Ahoj,

zatím doma jezdíme výhradně se starými 4.5 V vlaky (s alternativními bateriemi, viz jiné vlákno).
Bohužel, gumičky na kola lokomotiv už odnesl čas.
Nevíte někdo o nějaké náhradě?

Někde jsem našel jeden kus normální gumičky (jak ze svazku ředkviček), která měla správný průměr (nějaký ten centimetr a půl). I s takto tenkou gumičkou na jednom kole to jezdilo pěkně, než odešla.
Nevíte, kde by se daly sehnat? Nemají je ani Gumě v Praze v Ječné, a tam mají všechno ;)

Zkoušel jsem nastřihat hrdlo od nafukovacího balonku, ale to je moc tenké (a většinou moc velký průměr).

Na BL se originál (trainrim), prodává kolem dolaru za kus, což je dost, a navíc pochybuju, že i když to je "new", že to něco vydrží, protože už se to leta asi nevyrábí, takže to bude z nějaké 20 let staré zásoby a zpuchřelé, ne?

otaznik

Citace od: jbohac kdy 11.01.2014, 22:02:30
Na BL se originál (trainrim), prodává kolem dolaru za kus, což je dost, a navíc pochybuju, že i když to je "new", že to něco vydrží, protože už se to leta asi nevyrábí, takže to bude z nějaké 20 let staré zásoby a zpuchřelé, ne?
Není nic jednoduššího, než se prodejce zeptat, případně poprosit o pár (detailních) fotek.

tomaslambo

Nešla by použít na kroužky nařezaná silikonová hadička? Taková, nebo možná větší

mirek

S výbornými výsledky používám "O" kroužek, který je na klasických kolech 9V LEGO motorků.

jbohac

Díky za reakce. ten origo 9V O-kroužek jsem nikde prodávat nenašel, ta hadička mi přijde moc tlustá (tlustostěnná).

Nakonec jsem našel nějakou náhradu.
Jmenuje se to "Latexové gumičky pro psy" a mají to v různých chovatelských potřebách. Jestli jsem to pochopil, tak tím nějak psům lidi svazují srst  :o

Já koupil konkrétně tady:
http://www.yorkshop.cz/yorkshop/masle-a-sponky/828-gumicky-pro-psy-20-ks-rzne-barvy.html
ale nejlépe koupit někde osobně, mají různé průměry, nejčastěji inzerují 10mm, což je ideální - na kolečko se to trošku napne.
Nemá to takovou adhezi jako normální guma, ale je to pořád o hodně lepší než nic. A za necelou korunu za kus...