Tlačítko vyhledávání

Založil Jamesek, 28.08.2007, 21:19:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jamesek

Koukám, koukám, něco divného v hlavičce a ejhle, místo vyhledávání logo LEGA ;)

Jamesek

Tak nevím. Vydrželo mi to několik prolistovaných témat, než mně napadlo Ctrl+F5 a opravilo se to.
Tak se omlouvám, pokud jsem někoho mystifikoval. Ale nějak se to stalo, nevím jak ;))

Petrjr

Máš to rozbitý.  :)

Zkus Ctrl+F5. Pak případně jen F5 nebo CTRL+R. Mělo by se to opravit.

Jamesek

Citace od: Petrjr kdy 28.08.2007, 21:24:10
Máš to rozbitý.  :)

Zkus Ctrl+F5. Pak případně jen F5 nebo CTRL+R. Mělo by se to opravit.

Jojo, to mně napadlo hned, ale zajímalo by mně, jak na to ten prohlížeč přišel ;)

Petrjr

V pohodě.

   Prohlížeč chyboval a načetl resp. poznamenal si jiný obrázek ikonky. A ten (chybný) zůstal v cache - uschovaný na lokálním PC, aby se nemusel znovu načítat z netu.

   Ctrl+F5 způsobí, že prohlížeč "zahodí" všechny objekty na stránce (m.j. veškerý text i obrázky) a načte je znovu.
   Jen samotné F5 (resp. Ctrl+R) většinou nestačí, protože to (obvykle) znamená jen znovunačtení bez zahozeni cache - tedy načtení textů a objektů, které mají označeno že jejich platnost "vypršela" či které mají rovnou označení, že se do cache nemají ukládat.


Citace od: Jamesek kdy 28.08.2007, 21:25:39
... ale zajímalo by mně, jak na to ten prohlížeč přišel ;)

   Chybička. To se může stát. Málokdy, ale může. Vezmi to pravděpodobnostně - na každé stránce je N desítek objektů / obrázků. A kolik set (znovu)přečtení člověk denně udělá.

   Může jít např. o špatné vyhodnocení odpovědi od serveru (obrázků se načítá vždy několik najednou), kdy prohlížeč dostane např. nestandardní, cestou poničenou, odpověď. A tu pak vyhodnotí chybně. Dokáži si i představit neočekávanou kolizi v hash tabulce - tabulce, kde se ukládají odkazy na již stažené objekty - tabulka může např. sloužit pro urychlený přístup (aby se nemusela pamatovat vždy celá dlouhá cesta k obrázku), atd, atp.

   Nebo může jít ne o chybu SW, ale o chybu pamětí/procesoru, případně i čtení z disku (i když v tomto konkrétním případě si nemyslím, že jde o takovou). Sice se u počítačových komponent udávají nízké  pravděpodobnosti chyby, tedy vysoká spolehlivost, je to relativní. Když má někdo zapnuté PC 8h denně/5 dní v týdnu (neřku 24h/7dní), tak už se s takovou chybou člověk běžně setká. Jen se třeba neprojeví viditelně.

   Prostě důvodů může být na tisíce.