shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 8 Hosté prohlíží toto téma.

skipper

Nezisťoval som, napr podľa účteniek  >:D, či sú jednotlivé obchody pod jednou značkou vlastnené jednou firmou alebo frančízy, ale v princípe by to malo byť jedno lebo aj v prípade frančízy býva jedným z prínosov konsolidácia dodávateľského reťazca.  Takže by som sa stavil, že "každá Bambule? Sparkys?" nejednajú osobitne, ale ako sieť nech ich vlastní ktokoľvek. Ani v rámci Tesca nevyjednáva dodávateľské zmluvy každý jeden hyper-super-marke zvlášť.

Keď sme pri tom tak taký momentálne prepieraný Dráčik má na LEGO permanentne -15%, ak by nakupoval so zľavou len -20% tak s maržou 5% ale aj 10% po bonuse by bol dosť unikátny v rámci retailu daného typu (veľkosť/sieť/umiestnenie predajní, sklady, personál a pod).

ditetemnaporad

Kdo by se náhodou chtěl podívat do budoucnosti, jak by mohla třeba vypadat...

křišťálová koule

skipper

a ešte väčšia kryštálová guľa je ak sa v linku prepíše nz región napr na cz región  ;)

Lokálna ponuka (odchádzajuce Mindstorms veci, kopec Brickheadz,... ) je podobná aj keď nie rovnaká ako pre Nový Zéland tak je vysoko pravdepodobné, že je to to čo naskočí v noci.

Už len vedieť čo bude -20% a čo -30%

ditetemnaporad

Citace od: skipper kdy 24.11.2022, 14:07:41a ešte väčšia kryštálová guľa je ak sa v linku prepíše nz región napr na cz región  ;)

Díky za tip. To je vtipné, nepředpokládal jsem, že půjde, tak ani nezkoušel. Doufám, že tam ještě přidají třeba Raptora, který v Německé nabídce je. 20% a 30% asi zatím nejde odhadnout, ale jisté nuance tam jsou - vyšší sleva je i u NZ spíše na EOL sety.

skipper

Nemci mi hovorili že rozdiel môže byť podľa dostupnosti v skladoch, Západnú Európu obsluhuje ten v Belgicku (a rovnaký počet setov je aj pre Holandsko, Francúzsko, Belgicko,...) a na východ od Nemecka zas sklad u vás pri Prahe tj Česko, Slovensko, Poľsko, ale aj napr Rakúsko má túto inú zostavu setov.
UK,US ale aj NZ zas majú iné sklady.

_Beny

Potřebuji poradit. Mám fyzickou VIP kartu založenou před cca. 3 lety v USA rodinným příslušníkem, který tam byl na dovolené. Účet na e-shopu jsem si nevytvářel. Potvrzující zpráva mi tenkrát přišla, takže karta je spojená s emailem a funguje. Jak se mám teď přihlásit nebo registrovat do e-shopu, tak aby nově vytvořený účet byl spárovaný s fyzickou VIP kartou a mohl jsem se třeba podívat kolik mám nasbíraných VIP bodů nebo udělat v budoucnu nákup? Díky

skipper

Citace od: _Beny kdy 24.11.2022, 18:23:19Jak se mám teď přihlásit nebo registrovat do e-shopu, tak aby nově vytvořený účet byl spárovaný s fyzickou VIP kartou ...
Skúsiť takto ? https://www.lego.com/en-us/service/help/lego_vip/registering-your-lego-vip-card-kA009000001dbuWCAQ
Je to len anglicky.

ditetemnaporad

Citace od: skipper kdy 24.11.2022, 19:06:03
Citace od: _Beny kdy 24.11.2022, 18:23:19Jak se mám teď přihlásit nebo registrovat do e-shopu, tak aby nově vytvořený účet byl spárovaný s fyzickou VIP kartou ...
Skúsiť takto ? https://www.lego.com/en-us/service/help/lego_vip/registering-your-lego-vip-card-kA009000001dbuWCAQ
Je to len anglicky.

V diskuzích ale nakonec stejně všichni mluví o tom, že je nejlepší zavolat/napsat na technickou podporu a oni kartu s účtem spárují. Případně i slučují více účtů pod jednu kartu apod. Samotné VIP body by neměly být propadnuté, pokud _Beny nakoupil alespoň jednou za rok a půl.

cetonia25

Nezkoušel někdo, jestli jde vzít jak slevové kupony , tak pirátskou loď v jedné objednávce?.

Mafry

Mi to šlo bez problému
1x 40523
1x 5007427 LR PIRATE ADVENTURE RIDE
2x slevový kupón z akce
1x slevový kupón mimo akci (125 Kč)

Akorát jsem tu loď zadával jako poslední, protože z nějakého důvodu mi nešly dát dva kupóny (psalo to něco o neplatném kupónu). Když jsem to vše smazal a zadal znovu (kupony první), tak to šlo.

ditetemnaporad

Citace od: cetonia25 kdy 25.11.2022, 06:58:59Nezkoušel někdo, jestli jde vzít jak slevové kupony , tak pirátskou loď v jedné objednávce?.

Tato kombinace je možná. Kód na pirátskou loď se zadává na první stránce nákupní tašky, slevové kupony před zvolením platební metody. Propagační kupon lze použít pouze jeden na objednávku, slevových kuponů lze použít neomezený počet.

Frco

Ja som dnes aplikoval tu zlavu 5 eur dva krat na jeden set (kedze podla lego stranky to mozete pouzit az 4x na jeden vip ucet). 2x som vlozil kod pri plateni a ukazovalo mi o 10 eur lacnejsie.
Zaplatil som paypalom, potom pozeram a z PayPalu mi to strhlo o 10 eur viac ako malo.
Akokeby tu 10 eur zlavu uplne ignorovalo  :) 
Tak pozor pri plateni paypalom po uplatneni tejto VIP zlavy, resp. im napiste rovno na support ako ja, aby ste neboli prekvapeni  :D

ditetemnaporad

Citace od: Frco kdy 25.11.2022, 10:13:00Zaplatil som paypalom, potom pozeram a z PayPalu mi to strhlo o 10 eur viac ako malo.

Zkus zkontrolovat výpis objednávky, uplatněná sleva je tam zobrazena. Je možné, že při zadávání slevových kuponů, zejména při různém refreshování a přeskládávání košíku, došlo k chybě a PayPal je tedy v pořádku.

Anatyt

Keď tak čítam túto tému, vôbec tam nemám chuť nakupovať. Zbytočne zložité a v konečnom dôsledku žiadna veľká výhra.

Clermont

Použil jsem promo kod na pirátskou loď i 4x na 125 bodů, ale taky mi to jeden kod na těch 125 nechtělo vzít a musel jsem to dlouhé číslo na účtě hledat kde je uchované a zadat ho znovu a pak to vše proběhlo v pořádku.

Tomik

Citace od: Frco kdy 25.11.2022, 10:13:00...
Zaplatil som paypalom, potom pozeram a z PayPalu mi to strhlo o 10 eur viac ako malo.
Akokeby tu 10 eur zlavu uplne ignorovalo  :) 
Tak pozor pri plateni paypalom po uplatneni tejto VIP zlavy, resp. im napiste rovno na support ako ja, aby ste neboli prekvapeni  :D
Mám tu samou zkušenost. Před několika měsíci jsem chtěl použít slevový kupon a zaplatit PayPalem, ale vypadá to, že mají v eshopu nějaké vnitřní nastavení nedovolující toto kombinovat. Nakonec jsem to zaplatil kartou, abych mohl slevový kupon využít...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

skywalker007

Citace od: Frco kdy 25.11.2022, 10:13:00Ja som dnes aplikoval tu zlavu 5 eur dva krat na jeden set (kedze podla lego stranky to mozete pouzit az 4x na jeden vip ucet). 2x som vlozil kod pri plateni a ukazovalo mi o 10 eur lacnejsie.
Zaplatil som paypalom, potom pozeram a z PayPalu mi to strhlo o 10 eur viac ako malo.
Akokeby tu 10 eur zlavu uplne ignorovalo  :) 
Tak pozor pri plateni paypalom po uplatneni tejto VIP zlavy, resp. im napiste rovno na support ako ja, aby ste neboli prekvapeni  :D

PayPal a slevu není možné kombinovat. Říkali mi to i na zákaznické lince.

Frco

lol no to je super. A majú to niekde uvedené pred zaplatením, ako nejaké upozornenie? Ak áno, moja chyba, ale nič som si nevšimol také...

skywalker007

Citace od: Frco kdy 25.11.2022, 14:45:24lol no to je super. A majú to niekde uvedené pred zaplatením, ako nejaké upozornenie? Ak áno, moja chyba, ale nič som si nevšimol také...

No myslím že ne, v minulosti jsem s tím měl taky problém.

MLT

Citace od: Frco kdy 25.11.2022, 14:45:24lol no to je super. A majú to niekde uvedené pred zaplatením, ako nejaké upozornenie? Ak áno, moja chyba, ale nič som si nevšimol také...

Nic takového nikde uvedeno není (nebo jsem také slepý)

Párkrát jsem tak také platil...

Pak v detailu na PAYPAL účtu je uvedena autorizace v plné částce, ale když následuje vlastní platba, tak už je to sníženo o tu uplatněnou slevu.... aspoň takto to vidím u poslední transakce, ale se ještě raději podívám na účet, co ve finále skutečně strhli....

Už by mne vůbec nic nepřekvapilo.

skipper

Treba aj dávať pozor kde sa platí PayPal-om sú tam 2 miesta.
Express checkout je o stránku skorej ako sa zadávajú peňažné kódy. Druhý je pri výbere karta/PP.
Normálne ak človek behá medzi poslednou stránkou pred odklepnutím objednávky, kde sú aj tieto kôdy,  a napr košíkom či až ponukou tak niektoré dáta sa zapamatajú. Ten Express checkout to podľa mna neberie.

Frco

Aha, rozumiem. Kontroloval som platby priamo v Paypal accounte a tam teraz svieti správna suma. Čiže sa mi strhlo toľko, koľko malo. No trošku som z toho celého zmätený  :D

Anatyt

Vie mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi Čiernym piatkom a Kybernetickým (?) pondelkom? :o

ditetemnaporad

#1823
Citace od: Anatyt kdy 28.11.2022, 10:28:17Vie mi niekto vysvetliť aký je rozdiel medzi Čiernym piatkom a Kybernetickým (?) pondelkom? :o

Kybernetické pondělí bývá prozatím vždy pouze v pondělí. Černý pátek může trvat i celý měsíc

A jinak k té šťouravé otázce. Během Kybernetického pondělí dostaneš pytel 5007488 na všechny ty sety, které sis koupil během Černého pátku. Za to ale nedostaneš 40563. Ty jsi čekal něco dalšího? Hm hm hm :)

Vlastně ještě jeden rozdíl. Během Kybernetického pondělí a spíše později, můžeš obdržet za vyšší cenu věci, které si jiní zakoupili během Černého pátku a následně je vrátili.

Anatyt

Nečakal som nič. Absolútne nechápem význam tých názvov. Prečo piatok trvá mesiac? Prečo je to KYBERNETICKÝ pondelok? A aký má vôbec význam dávať akciám a zľavám takéto blbé názvy? Z minulosti si ich u nás nepamätám.
A neviem v čom to považuješ za šťúravé. Ja som si u Lega nič v týchto zľavách nekúpil, ničím ma neoslovili ani po stránke sortimentu, ani po stránke cien. Mňa vyslovene zaujíma prečo tie názvy a čo majú znamenať. Takže z tvojej odpovede som sa nič nedozvedel, ale aj tak dík za odpoveď.

ditetemnaporad

#1825
Citace od: Anatyt kdy 28.11.2022, 11:05:22Takže z tvojej odpovede som sa nič nedozvedel, ale aj tak dík za odpoveď.

Dostal jsi úměrné odpovědi otázce v sekci shop.lego.com :) Černý je pátek, protože čtvrtek už je zelený, sobota bílá atd.

Pátek
Pondělí

V druhém odkazu je "nutshell" k rozdílu mezi těmito dny. Dost možná, že kdysi bylo v kamenných prodejnách už v pondělí vyprodáno (teď mi to přijde naopak).

Anatyt

Citace od: ditetemnaporad kdy 28.11.2022, 11:33:32Dostal jsi úměrné odpovědi otázce v sekci shop.lego.com :) Černý je pátek, protože čtvrtek už je zelený, sobota bílá atd.

V tejto sekcii je to preto, lebo to vidím na lego shope:

Kyberpondelok je tu
Uži si akcie na Kyberpondelok a k tomu nový VIP darček k nákupu.


Citace od: ditetemnaporad kdy 28.11.2022, 11:33:32V druhém odkazu je "nutshell" k rozdílu mezi těmito dny. Dost možná, že kdysi bylo v kamenných prodejnách už v pondělí vyprodáno (teď mi to přijde naopak).

Druhý odkaz ti nejde, což je škoda lebo vážne ma zaujíma prečo je pondelok KYBER. ;D

ditetemnaporad

V odkazu chybělo Y, ajaj. Opraveno. Nový VIP darček je to topánkové vrecúško. Konec s plevelením vlákna. Nashle u diskuze nad novým prosincovým GWP.

Frco

Pokiaľ viem, tak je "cyber" preto, lebo v pondelok sa dalo nakupovať so zľavami cez internet.
V klasický black friday si musel ísť do obchodov fyzicky, aby si dostal zľavu.

Teraz tam ale už rozdiely nie sú, posledné roky, keďže aj Black Friday sa rieši hlavne online.

ditetemnaporad

#1829
V rámci Bricktober 2022 byly vydány 4 sety. Ve VIP programu byly během posledních 14 dnů k dispozici alternativy ke dvěma těmto setům. Je dost pravděpodobné, že budou dovydány i ty zbylé. Nevíte někdo, kdy by to mohlo být? Osobně bych si tipnul, že raketka vyjde paralelně s prosincovým GWP.

Hrady Bricktober - Hrady VIP
Piráti Bricktober - Piráti VIP
Vesmír Bricktober - ? ? ?
Pohádky Bricktober - ? ? ?