Muzeum Kozolupy

Založil Hardegon, 23.06.2022, 19:25:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

BlackJoe a Kostky v Plzni se dohodli na spolupráci a vznikne tak nejmenší výstava klubu Kostky.org v Muzeu Kozolupy.

Obec Kozolupy ležící pár km od Plzně má vlastní malé muzeum, které na léto zaplníme MOC i továrními sety.





Plocha výstavy bude 30m2.
Výstava bude otevřena pouze přes léto 2022.
Vstupné na výstavě žádné nebude. Jedná se o projekt pro radost vystavovatelů a návštěvníků. Smyslem výstavy má být propagace a rozvoj muzea a rozumné využití LEGO modelů, které by ležely 2 měsíce v krabicích.
Muzeum má několik zasklených vitrín, ostatní modely budou za hrazením. Vše pod stálým dozorem během celé otvíračky.
Součástí budou během celého léta i hry a aktivity s LEGO kostkami, jaké znáte z ostatních plzeňských výstav.

Pokud by měl nějaký kostkař z okolí Plzně chuť se k tomuhle připojit a na léto udat své modely, rozhodně vše vítáme. Vnitřní rozměr vitrín je 39x93cm.

Účastníci:
Blackjoe
Hardegon
Tomik

Tomik

Můžu zapůjčit část svých alternativních modelů z Lega Technic a pár ptákovin z klasických kostek (kohout, slepice, papouch a holka v plavkách). Mám k tomu jedinou podmínku - chci, aby moje modely byly za sklem ve vitrínách. Pokud to je možné a měl bys o mé modely zájem, potom mám dotaz, kdy bude instalace?
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

blackjoe

Děkuji Hardegonovi za pomoc s výstavou. 
Podařilo se mi získat i zasklení ostatních vitrín , teď bude záležet na sklenáři jak rychle je vyrobí.
Tomíku děkuji za Tvé modely. Přednostně budu dávat do zasklených vitrín všechno co bude zapůjčeno od Kostkařů.

blackjoe

Příští týden bude probíhat příprava na novou expozici, to znamená úklid stávajících předmětů, vyčištění a příprava vitrín.
Kdo bude mít zájem mi zapůjčit modely, ať mi písne do sz a domluvíme se na dopravě. 

blackjoe

Dneska proběhla první instalace modelů, děkuji moc Tomíkovi a Milanovi , super spolupráce  ;)

Tomik

Tady je plakát akce

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hardegon

Podrobnější info k celé výstavě hodí @blackjoe , ale zatím pár fotek ze včerejšího ukončení a vyhlášení stavebních soutěží.

blackjoe

Tak po dvouměsíčním maratonu je konec výstavy, musím říct že jsem nečekal náročnost takové akce , ale každá výzva se musí dotáhnout do konce a i když na začátku byly nějaké menší problémy, vše se nakonec doufám vyvedlo, dle tváří nadšených dětí snad určitě.
Výstavu navštívilo cca 690 lidí což může vyvolávat myšlenku, že za dva měsíce nic moc. Ale dle velikosti muzea a po předchozích letech, kdy byla návštěvnost nízká je to úspěch. Raději než návaly lidí mám rád, když chodí lidé postupně , můžete se jim věnovat a každému dát výklad jak z historie tak z LEGA a nesmíme zapomenout na aktivity. Měli jsme i několik návštěvníků z ciziny a ten nevzdálenější dokonce z Mexika.
Soutěž o pohár starostky se nakonec zúčastnilo 21 modelů , vítězný se nakonec stal model Kozolupského nádraží v mikroměřítku.
Poděkování všem stavitelům Igorusovi , Tomíkovi , Milanovi , Ditě a  hlavně Hardegonovi bez kterého by výstava nevznikla.