Dotaz jak získat kostky

Založil DarrickCZ, 02.12.2020, 17:50:26

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarrickCZ

Lidi rád bych se zeptal jak je nejvýhodnější sehnat kostky na stavění a hraní. Jestli se oplatí kupovat nějaké sety které jdou do důchodu a jsou v akci nebo přes Bricklink kde se má každý kousek cenu. Nebo jestli se někde prodávají kostky na KG podle barev nebo tipu.
Barevnost kostek sháním podle setů Piráti, TZN Bílá, žlutá, Hnědá, šedá, zelená, černá, modrá. Jak píšu potřebuji kostky na stavění takže to jsou většinou kostky 1x2 1x4 1x3 1x6 atd. A šedé kostky na stavbu skal, případně bloky, které lego vydalo. Osobně jsem uvažoval jestli by se oplatilo koupit tohle :
https://lego.heureka.cz/lego-hidden-side-70437-tajemny-hrad/
Hlavně kvůli rohovým kostkám (hradní kostky), které lego v pirátských setech využívalo hodně v 90 letech.

předem děkuji za rady případně napište kde by bylo výhodné kostky zakoupit.

Kuba

V tvém případě bych začal na Facebookových bazarech, občas se tam dají chytnout dobré několikakilové směsi, či směs nějaké barvy. Jak se rozkoukáš v lego trhu, tak se přemísti na Bricklink.
;)

Chikos

Já začínal tak, že jsem všude možně skupoval použité lego z domácností po kilech. Zejména na stránkách jako je bazos, sbazar atd. Cena za Kg zde vycházela opravdu dobře. Výsledkem ale také bylo, že už po několika várkách a jejich roztřídění jsem vyhazoval do popelnice celou "billa" plastovou tašku plnou lepinu a podobných napodobenin. Což mohlo být i klidně 5-6 Kg. Tak že tohle moc nedoporučuji.  Pak jsem objevil bricklink a nakupuji už jenom na něm. Pokud nemáš moc kostek a začínáš, tak za mě osobně je nejlepší kombinace nejdřív na začátku skoupit pár výhodně zlevněných setu, i přesto, že ne všechny kostky se ti z nich hodí. A pak už na bricklinku nakupovat přesně kostky, které potřebuješ. Až budeš stavět, tak najednou zjistíš, že tohle potřebuješ podepřít, tohle by šlo udělat ještě trochu jinak, než si plánoval, tady to zpevníš něčím jiným atd. a pak najednou zjistíš, kolik nepotřebných kostek z původních zlevněných setu se najednou stalo důležitými. ;) :D

poMOCník

Taky jsem občas sehnal jednobarevnou směs na aukru za dobrou cenu. Ovšem pokud ti nevadí, že kostky nejsou nové a je to na nich trochu vidět.

Klaj

Citace od: poMOCník kdy 02.12.2020, 18:58:06
Taky jsem občas sehnal jednobarevnou směs na aukru za dobrou cenu. Ovšem pokud ti nevadí, že kostky nejsou nové a je to na nich trochu vidět.

Tohle je celkem zajimávé, je např. někde podmínka že pro MOCy na výstavy musí být použity výhradně nové kostky? Nebo to jde i se starýma (na kterých je to vidět)?
Draco dormiens nunquam titiliandus

poMOCník

Citace od: Klaj kdy 02.12.2020, 21:35:35
Citace od: poMOCník kdy 02.12.2020, 18:58:06
Taky jsem občas sehnal jednobarevnou směs na aukru za dobrou cenu. Ovšem pokud ti nevadí, že kostky nejsou nové a je to na nich trochu vidět.

Tohle je celkem zajimávé, je např. někde podmínka že pro MOCy na výstavy musí být použity výhradně nové kostky? Nebo to jde i se starýma (na kterých je to vidět)?

Já doufám, že to jde, jinak to můžu všechno rozebrat ;) Snažím se teda většinou aby to nebylo vidět - leštění zdar!

Chairudo

Citace od: DarrickCZ kdy 02.12.2020, 17:50:26
Lidi rád bych se zeptal jak je nejvýhodnější sehnat kostky na stavění a hraní. Jestli se oplatí kupovat nějaké sety ...

Kupovat sety na hraní je dobrý, na partování na stavění už tak moc ne, od každého druhu tam máš jen pár kousků.
Já taky začal s nákupy kostek na Aukru skupováním kiloware, Hrabat se v tom je vždycky zábava, ale te´d už ten čas nad třízením radši využiju na stavění.
Bricklink je ta nejlepší univerzální možnost a pro nejlevnější kostky na základ staveb doporučím zajet do certifikovaných LEGO obchodů v Rakousku nebo Německu.


Citace od: poMOCník kdy 02.12.2020, 21:51:51
leštění zdar!
Tak to je extrémně starý článek  :D

Čištění neřeším, co má škrábance že se nehodí na povrch staveb dám do hromádky na výplň a jinak poškozené díly pošlu do plastového důchodu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Přesně tak, ono jak člověk začne s modely na výstavy, tak stejně potřebuje tolik výplně, že pro poškrabané nebo zažloutlé dílky je vždycky uplatnění, nám spíš občas chybí :)
Pán na Žlutém hradě