Anketa

co se záměnou dílků?

vzit si bíle 1x1
23 (65.7%)
vyměnit za menší počet 2x1 v odpovídající barvě
12 (34.3%)

Celkem hlasů: 35

Autor Téma: Lugbulk 2012 !!!!  (Přečteno 173446 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • Trade Count: (23)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Le Grand Visier
    • Jindroushova Brickshelf galerie
Lugbulk 2012 !!!!
« kdy: 23.09.2011, 11:22:57 »
Registrace do Lugbulku 2012 (nutno zaregistrovat do 14.1.2012) zde:

http://www.lefa.cz/LEGO/lugbulk/lb_formLogin.php
« Poslední změna: 01.01.2012, 20:30:27 od peki »
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Offline Colonel32

• Trade Count: (176)
  • furťák
  • Barding Collector
Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #1 kdy: 24.09.2011, 22:05:11 »
Já myslím, že bych byl ochotný a schopný se toho ujmout, co se organizace třídění týče. Samozřejmě bych ale ocenil, kdyby mi s tím někdo z Pražáků občas přišel pomoct.

Jo a samozřejmě byste ale museli počítat s tím, že si na seznam dílů prioritně zařadím pár věcí dle vlastních potřeb (Hardegon bude zase nadávat až na seznamu uvidí nějaké přilby nebo brnění  ;D )

Offline Hardegon

• Trade Count: (27)
  • furťák
Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #2 kdy: 24.09.2011, 22:31:36 »
Já myslím, že bych byl ochotný a schopný se toho ujmout, co se organizace třídění týče. Samozřejmě bych ale ocenil, kdyby mi s tím někdo z Pražáků občas přišel pomoct.

Jo a samozřejmě byste ale museli počítat s tím, že si na seznam dílů prioritně zařadím pár věcí dle vlastních potřeb (Hardegon bude zase nadávat až na seznamu uvidí nějaké přilby nebo brnění  ;D )

Tak slibuju, že své frflání si nechám pro sebe.  :-X Ocenuji, že se toho chceš dobrovolně ujmout. Já osobně bych na to neměl ani nervy a ani prostředky.

Offline Micho

• Trade Count: (10)
  • furťák
Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #3 kdy: 24.09.2011, 22:39:18 »

Máš moju úctu a podporu.   8)

Offline Ivansliz

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • www.legomodely.blog.cz
Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #4 kdy: 24.09.2011, 23:52:47 »

Klobouk dolů. Vzal jsi na sebe pořádné otěže. Taková "Ďáblova" smlouva. ;D Každopádně ti už teď patří pořádný dík.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Offline Mates

• stavitel
  • Trade Count: (43)
  • furťák
Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #5 kdy: 07.10.2011, 19:43:20 »

Ahoj, jsem ochoten Ti pomoci jak logisticky, tak i plochou... ;) Ale nejsú pražák, nevadí...?! ;D >:D

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #6 kdy: 07.10.2011, 19:49:56 »
Ahoj, jsem ochoten Ti pomoci jak logisticky, tak i plochou... ;) Ale nejsú pražák, nevadí...?! ;D >:D

Černošice už nejsou Praha?

Offline werrac

• Trade Count: (2)
  • suprák
  • Trains, City, Technic
Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #7 kdy: 12.10.2011, 15:05:38 »
Pražák sice také nejsem, ale nabízím své dvě ruce k porcování :-).

Offline peki

• Globální moderátor
  • Trade Count: (18)
  • furťák
Re: Lugbulk 2012 !!!!
« Odpověď #8 kdy: 29.11.2011, 11:37:51 »

Co se týče mě, toto byl poslední Lugbulk, který jsem zařizoval. Do dalšího kola Kostky přihlásím pouze za podmínky, že se mi ozve někdo s realistickou představou zvládnutí. Je to výrazně prostorově a časově náročná záležitost (10-15 večerů, pošta, rozvoz), takže to není pro každého.

Je potřeba se zaregistrovat nejpozději do 15 ledna 2012 do programu Lugbulk 2012.   Po dohodě s Jindrou (ještě probíhá a není definitivně vše uzavřeno) by to organizačně převzal C32 a já (peki).

Kromně pomoci s:
- tříděním (Praha)
- distribucí (rozvoz lugbulků po republice tam kde je to možné)

hledáme programátora, který by byl schopný "naprogramovat" objednávkovou aplikaci jakou měl Jindra   

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #9 kdy: 29.11.2011, 11:42:44 »
hledáme programátora, který by byl schopný "naprogramovat" objednávkovou aplikaci jakou měl Jindra   

A tentokrát tak, aby neběžela jen na jediném konkrétním počítači  ;D

Offline martinlx

• Trade Count: (4)
  • mazák
« Odpověď #10 kdy: 29.11.2011, 12:13:36 »
A tentokrát tak, aby neběžela jen na jediném konkrétním počítači  ;D

Ať žijí jasná zadání :-)
Stará aplikace běžela na konkrétním webserveru, tj. nebylo nutné aby běžela někde jinde. Nová aplikace bude ke stažení a vyplněné žádosti se budou exportovat a posílat emailem?

Offline votrelec

• Trade Count: (0)
  • suprák
  • jungle forever
    • skyscrapercity
« Odpověď #11 kdy: 29.11.2011, 12:20:39 »
Ja by som to naprogramoval, ale v asp.nete (nie php). Cize ak mate taky hosting, tak kludne mozem.

Offline Jamesek

• Trade Count: (20)
  • furťák
  • Technic, závody, srazy a jeřáby, hlavně jeřáby.
« Odpověď #12 kdy: 29.11.2011, 12:56:24 »
Blbý dotaz, šlo by místo speciální aplikace použít existující BL? Dílky tam jsou, objednávky taky, většina nakupujících tam je určitě registrovaná .. otázka co na to BL samotný - kdyby tam vznikl kostky Lugbulk obchod ... :)
Předpokládám že Jindra tu svou aplikaci k dispozici nedá ... jinak by jste se neptali na programování nové .. :)

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #13 kdy: 29.11.2011, 13:07:32 »
otázka co na to BL samotný - kdyby tam vznikl kostky Lugbulk obchod ... :)
Nesmysl. Zkreslení údajů o prodejnosti dílů, platit Bricklinku 4 procenta ze všech objednávek, atd..

Předpokládám že Jindra tu svou aplikaci k dispozici nedá ...

Ne proto že by nechtěl, ale protože ten kód není přenositelný.

Offline votrelec

• suprák
  • jungle forever
    • skyscrapercity
« Odpověď #14 kdy: 29.11.2011, 13:28:34 »
Preco by ju nedal? Neviem o tom, ze by sa urazil alebo uz nechcel byt AFOLom alebo uz by nechcel byt ucastny buducich lugbulkov. Pokial viem, len uz to nechce organizovat. Vsak na tej aplikacii nijak nezaraba, a ani nikto iny z tej aplikacie ziaden prospeh mat nebude. Po dalsie je to aplikacia velmi ucelova, na nic ine by sa aj tak nedala pouzit.

PS: Argumentacia, ze kod je neprenositelny je blbost, uz len z dovodu, ze ten kod by bol pouzity aspon ako specka/podklad k vyvoju systemu na inej platforme. Aj ked neviem co je na obycajnej web aplikacii neprenositelne.

Offline martinlx

• mazák
« Odpověď #15 kdy: 29.11.2011, 13:30:03 »
I tak může být kód zajímavý - pro inspiraci.
Ale hlavně pořád není jasné v čem bude aplikace napsaná což se odvíjí od toho kde poběží.
Tj. třeba webová aplikace  PHP + MYSQL.
Požadavek hledáme programátora je trochu jako požadavek hledáme AFOLa na stavění bez upřesnění jestli půjde o technic, hrady nebo train  ;)

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #16 kdy: 29.11.2011, 13:43:16 »
Tak pokud se někdo minulých Lugbulků účastnil, tak asi má jistou představu, co by ta aplikace měla dělat, a programovací jazyk už si vybere podle svého uvážení. Nebo se má přikázat, že to má být v assembleru?

Offline votrelec

• suprák
  • jungle forever
    • skyscrapercity
« Odpověď #17 kdy: 29.11.2011, 13:50:04 »
Ja neviem ci niekto z ucastnikov lugbulku to vie naprogramovat. Ja som sa napriklad lugbulku nezucastnil, tak neviem co ta aplikacia robi. Ale ak je napriklad poziadavka, aby ta aplikacia bezala tu na Kostkach, tak vyber pouziteho "programovacieho jazyka" (skor by som povedal platformi)  je ohraniceny aplikacnym serverom / databazou a moznostami webhostingu na akom kostky bezia.

Offline martinlx

• mazák
« Odpověď #18 kdy: 29.11.2011, 13:57:49 »
Jde o to že pokud to bude webová aplikace jako ty minulé, tak musí někde běžet. Pokud hledáte jenom programátora, tak je dobré mít představu kde to bude. Nebo hledáte někoho, kdo to komplet zajistí a vy jenom dostanete přístup na stránky kde si zobrazíte potřebná data.
Pokud to poběží na nějakém webhostingu zdarma tak přikládám základní info:

Webhosting zdarma je nabízen obvykle výměnou za nějakou protislužbu - například umístění reklamního banneru na stránky, umístění linku nebo reklamní lišty, registrace domény přes poskytovatele freehostingu a podobně. Zpravidla nejsou dostupné všechny technologie nebo je jejich využití různým způsobem omezené, aby stránky umístěné zdarma příliš nezatěžovaly server. Kvalita free hostingů je různá, některé služby jsou bohužel pověstné častými výpadky. Freehosting většinou negarantuje žádné služby, může kdykoliv bez náhrady ukončit činnost, stejně jako omezit své služby.

Offline martinlx

• mazák
« Odpověď #19 kdy: 29.11.2011, 14:01:04 »
btw technicky je určitě možné aby to běželo na kostkách a používal se stejný login, ale je otázka zda je to vhodné.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #20 kdy: 29.11.2011, 15:44:25 »
btw technicky je určitě možné aby to běželo na kostkách a používal se stejný login, ale je otázka zda je to vhodné.

Není to vhodné a nebude to ani možné. Pokud by šlo o webovou aplikaci musel by se opravdu vyřešit i hosting.
Jindra nemá problém někomu dát zdrojáky (aplikace běžela na jeho domácím počítači) je dlouhodobě vytížen a nemá časoprostor vysvětlovat jak co programoval (doslova řekl "bastlil"). Abychom se jenom neupínaly k www aplikaci umí si představit někdo něco "jednoduchého" např. impotr export excelovské tabulky do centrální off line aplikace/databáze

Pokud se shodneme (předpokládám že ano) že jako kostky máme zájem se lugbulku účastnit (připomínám že podmínkou jsou min 2 akce ročně) musíme se domluvit na způsobu jakým budeme vlastní lugbulk zpracovávat. Zpracování má několik fází:
- domluvení požadovaných dílků za kostky
- objednání  a zaplacení dílků jednotlivými členy
- roztřídění dílků podle jednotlivých objednávek
- distribuce jednotlivých objednávek

U všech fází je potřebné domluvit se na rozumné optimalizaci (i za cenu určitých omezení) tak aby zpracování lugbulku dávalo smysl. Smyslem lugbulku je podpora komunity, umožnění sehnat výhodněji stavební materiál který může následně pomoci při prezentaci komunity na výstavách.

Offline mesje

• Trade Count: (11)
  • furťák
« Odpověď #21 kdy: 29.11.2011, 16:27:44 »
Kto všetko sa bude môcť zúčastniť lugbulku z účastníkov tohto fóra?

Offline martinlx

• mazák
« Odpověď #22 kdy: 29.11.2011, 16:33:29 »
Napadlo mě jestli by nešel využít Brickstore http://www.brickforge.de/software/brickstore/, osobně jsem ho ještě nezkoušel, ale zřejmě umí jak exporty tak importy. Můžu se na to příležitostně podívat. Předpokládám že by to probíhalo nějak následovně:
1)Každý pošle svůj wanted list jako xml soubor bricklink wanted listu (mělo by jít naklikat a uložit v brickstore)
2)Wanted listy se automaticky zpracují xslt (snad bych zvládnul) - nastaví se quantity podle priorit - vystavovatelé, ostatní a spojí se do jednoho, výsledek půjde zobrazit v brickstore (i na bricklinku) a vyberou se položky pro Lugbulk
3)Dohodne se s TLC finální seznam
4)Rozešle se jako wanted list, každý nastaví v brickstore svoje množství a pošle zpět.
5)Opět se zpracuje a vznikne finální objednávka.
PS: účastnil jsem se jen jednoho LB a neznám detailně jednotlivé fáze, tak prosím o opravu případně doplnění, stačí jen z hlediska principu, podrobnosti rozdělení bodu 4 na fáze za podporovatele a vystavovatele asi nejsou potřeba.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #23 kdy: 29.11.2011, 16:49:45 »

Co se třeba podívat na podmínky loňského? Nebo je to shrnuto i v mém návodu, tam okud jsem tě vyhnal, že tam nemáš co psát. Ne, lenost vládne světem.

Offline honzicek22

• suprák
  • B-U-LDOČEK
« Odpověď #24 kdy: 29.11.2011, 17:36:23 »
Pokud by byl zájem o "placený" web hosting bez reklam tak se nabízím. Platím ročně multi hosting (php + mysql) na celkem slušné konektivitě a mám tam ještě volnou kapacitu - bylo by to tedy zdarma. Mám k dispozici i nějaké domény .info takže by vše mohlo být i na zajímavé adrese.

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #25 kdy: 29.11.2011, 17:39:40 »
Pokud by byl zájem o "placený" web hosting bez reklam tak se nabízím. Platím ročně multi hosting (php + mysql) na celkem slušné konektivitě a mám tam ještě volnou kapacitu - bylo by to tedy zdarma. Mám k dispozici i nějaké domény .info takže by vše mohlo být i na zajímavé adrese.

Jak dlouhodobě se s ním dá počítat? Na rok 2012, nebo na 10 let dopředu?

Offline honzicek22

• suprák
  • B-U-LDOČEK
« Odpověď #26 kdy: 29.11.2011, 17:43:40 »
Dokud mě nepopadne rapl a neuteču tady z toho bláznivého státu, ale teď vážně. Předpoklad je těch 10 let. Mám tam umístěných několik webů u kterých nepředpokládám, že to ty firmy zabalí nebo zkrachují.

Offline peki

• Globální moderátor
  • furťák
« Odpověď #27 kdy: 29.11.2011, 22:11:22 »

pravidla +- obdobná jako zde kontaktní osoba ale nebude Jindra.

jak funguje lugbulk zde

podmínky/ipřesňující informace pro lugbulk2012
« Poslední změna: 22.12.2011, 10:46:38 od peki »

Offline Mates

• stavitel
  • Trade Count: (43)
  • furťák
« Odpověď #28 kdy: 30.11.2011, 21:26:13 »

Je potřeba se zaregistrovat nejpozději do 15 ledna 2012 do programu Lugbulk 2012.   Po dohodě s Jindrou (ještě probíhá a není definitivně vše uzavřeno) by to organizačně převzal C32 a já (peki).

Kromně pomoci s:
- tříděním (Praha)
- distribucí (rozvoz lugbulků po republice tam kde je to možné)

Peki, jak jsem již jednou psal dříve, pokud bude třeba, rád pomohu s logistikou, případně tříděním. Jestli budu moci pomoct s něčím dalším, tak se mi ozvi, číslo máš.
Bohužel s programováním stránek nepomůžu ;D >:D

Offline werrac

• Trade Count: (2)
  • suprák
  • Trains, City, Technic
« Odpověď #29 kdy: 01.12.2011, 15:50:48 »
DTTO viz výše, jako výše :-)