Autor Téma: LugBulk 2010 #2  (Přečteno 33339 krát)

0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • Trade Count: (23)
  • furťák
  • Pohlaví: Mužské
  • Le Grand Visier
    • Jindroushova Brickshelf galerie
LugBulk 2010 #2
« kdy: 12.05.2010, 14:48:31 »
Je otevřeno druhé kolo. Automaticky beru za to, že ten, kde je registrován v prvním kole, bude registrován i v kole druhém. Kdo se chce přidat, ať si přečte první příspěvek tohoto tématu, kdo se chce nechat vymazat, ať pošle mail.
Seznamy opět zasílejte mailem, stejně jako do prvního kola.

Konec pro příjem uživatelů je v neděli 13.6.

Pravidla:
a) Každý, kdo se chce účastnit, mi pošle občanské jméno, adresu bydliště, email, datum narození a nick z kostek. Ideálně emailem na kubec zavinac avast tecka com. Tyto informace se budou dále předávat LEGO, které se zavazuje, že je neposkytne třetím osobám. Kdo s tím nesouhlasí, ať nesděluje. Přijímat budu pouze od členů starších 3 měsíců (myšlen login na kostkách, nikoli kojenci  Cool) Opomenutí z originálních pravidel: Pouze pro AFOLy, což LEGO definuje jako 16+.

b) Objednávku budu posílat já, platit já a přijde mě.

c) Minimální objednávka na klub je 5000DKK, což je zhruba 18 000 Kč.

d) Maximální průměrná objednávka na osobu je 500DKK, což je zhruba 1 800Kč. IMO je to velmi málo a asi to budeme muset řešit přes 'podporující osoby', tj. lidi, kteří díly nepotřebují, nestaví, ale rádi by stavitele podpořili.

e) Objednává se v násobcích 50ks, kromě baseplates.

f) Můžeme jako klub vytvořit seznam o 80 položkách, ve finále nám ho LEGO zkrouhne na 50 položek. Položkou je imo myšlen ekvivalent bricklinkového lot, tj. kombinace tvaru a barvy. Z toho jasně plyne, že je nutno objednávat kila obyčejností - bricky, plates, tiles, slopes, možná květinky a nějaký special bricky (br. 1X1 with 1 stud on side apod). Objednávat se mohou pouze aktivní, nelicencované elementy. Předběžný seznam dílů připravím předem, nebombardujte mě hned. Prosím, přeskočme rovnou fázi fantasmagorií a starých barev.  Vypláz

g) Ceny jsou o něco nižší než na BL AVG.

h) Poštovné do ČR bude 5% hodnoty objednávky, po ČR budu řešit individuálně. Peníze budu vybírat zálohově v násobcích tisícikorun, veškeré zúčtování bude posléze zveřejněno zúčastněným v rámci transparentnosti - nehodlám na tom nijak profitovat (ani tratit).

i) Je zakázáno díly prodávat. Zúčastnění majitelé Bricklink obchodů apod. by se měli veřejně k tomu zavázat.

j) Slovenští uživatelé by si měli vybrat pokud možno jednoho zástupce, který zabezpečí peníze a dopravu. Toto nebylo v prvním kole předem dodrženo - POLEPŠIT!

k) Díly se budou rozdělovat dle váhy, rozdíly v počtech plus mínus autobus jsou jisté.

Další informace a upřesnění v prvním tématu!

Uživatelů 86, z toho 33 podporovatelů - děkujeme!
5o, Achad Ha-Am, adamko, aki, ass, berkshrund, betakaroten, blackrabbit, cavelon, celda, cendix, colonel32, csgeronimo, Daniel alias Legacek, descale, dorfl, edward193, fox666111, germik, gnosis, grohl, hamec, hana129, Hardegon, harrietta, hayake, hobby, honzik, Icewalker, igorus, ivansliz, j.ono, jaky, Jamesek, jannyk, jardal, jarmila, jimb, jindroush, jonas, kerbos, killco, linhi, loskutak, luky1987, macholeg, maeror, masterwindu, mates, matny, May, meduin, menadruhou, michal moucka, mickub, mildapajda, mirek, ondra, Ondrej, otaznik, pavelz, peki, peter, petrjr, pryb, ramtinka, rdk, Rever, rewolt, rhox, Robbed, shmade, siegnord, Stalker, stambi, starhawk, togaran, tomash, vasek, vasyk, vesak, weissar, werrac, woyta, xjankox, xtepn01,
Podporovatelé, vystavovatelé, dodal seznam
Limit 43000 DKK =~ 150500 CZK (~2839 CZK na uživatele)
Wishlist: uživatelů 21, lotů 261, dílů 127, barev 20
« Poslední změna: 14.06.2010, 18:40:59 od Jindroush »
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Offline MeNadruhou

• Trade Count: (2)
  • furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #1 kdy: 12.05.2010, 16:15:24 »
Mám dvě otázky a jeden a půl návrhu ;)

Kdy je uzávěrka na díly do květnového kola?
Má smysl vybírat stejné díly jako v kole prvním?

první příspěvek by chtělo aktualizovat, a případně do hlavičky připsat LugBulk 2010 "- květen", nebo
tread Lugbulku by se mohl přesunout do sekce obchody- jako podřízenou diskuzi.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • furťák
  • Le Grand Visier
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #2 kdy: 12.05.2010, 19:49:09 »
Data a podobné věci doplním, až se dostanu k domácímu počítači. Zatím tedy posílejte další registrace a svoje návrhy dílů.

Offline winring

• Trade Count: (4)
  • suprák
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #3 kdy: 15.05.2010, 09:37:21 »
Pokud budete potřebovat podporu navíc tak rád pomůžu. Pokud tedy může podpora mít přihlášení kratší jak 3 měsíce.

Offline Colonel32

• Trade Count: (176)
  • furťák
  • Barding Collector
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #4 kdy: 15.05.2010, 09:52:52 »
Pokud budete potřebovat podporu navíc tak rád pomůžu. Pokud tedy může podpora mít přihlášení kratší jak 3 měsíce.

...Kdo se chce přidat, ať si přečte první příspěvek tohoto tématu...

Offline winring

• Trade Count: (4)
  • suprák
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #5 kdy: 15.05.2010, 09:58:38 »
První příspěvek jsem přečetl hned při oznámení této akce. O podpoře a její době registrace tam upřesnění není.

EDIT: Úprava po uklidnění.
« Poslední změna: 15.05.2010, 13:52:57 od winring »

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #6 kdy: 15.05.2010, 12:39:59 »
Podmínky TLC se vztahují na všechny uživatele stejně.

Rozdělení na stavitele, běžné a podporovatele je jen v rámci kostek.

Offline STARHAWK

• Trade Count: (14)
  • furťák
  • STAR WARS zberatel
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #7 kdy: 18.05.2010, 12:07:04 »
Ake suterminy pre druhe kolo, hlavne deadline pre zoznam dielov.
Co sa deje s objednavkou z prveho kola ? Dokedy ju musia vybavit ?
A kedze tu niesu len Cesi, poprosim podstatne datumy udavat aj cislom v zatvorke. Ceske mesiace nepoznam.
« Poslední změna: 19.05.2010, 00:43:45 od STARHAWK »

Offline Hardegon

• Trade Count: (27)
  • furťák
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #8 kdy: 26.05.2010, 21:54:19 »
Jak to bude při novém kole s rozdělením podporovatelé/vystavovatelé? Pořád stejně nebo se to změní?

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #9 kdy: 27.05.2010, 12:57:20 »
Je kromě hradařů a vlakařů a technikářů ještě nějaká organizovaná skupina, kterou jsem přehlédl?

Je ještě nějaký nezařazený jednotlivec, který nutně potřebuje nějaký konkrétní díl ve velkém počtu?

Offline otaznik

• Moderátor
  • Trade Count: (174)
  • furťák
  • ?
    • Moje sbírka na BS
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #10 kdy: 27.05.2010, 13:03:38 »
Nutně nepotřebuji nic, ale to neznamená, že vezmu 50 technic panelů nebo rámů, případně díly, které jste vybrali v sekci Castle. Svojí představu jsem Jindroushovi poslal - např. rovné RC koleje, baseplate rovné silnice apod.

Offline Honzik

• Trade Count: (37)
  • suprák
    • BL shop zde
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #11 kdy: 27.05.2010, 13:06:33 »
Je kromě hradařů a vlakařů a technikářů ještě nějaká organizovaná skupina, kterou jsem přehlédl?

Je ještě nějaký nezařazený jednotlivec, který nutně potřebuje nějaký konkrétní díl ve velkém počtu?

Podpořte mě s těmi skálami  ::), bral bych jich velký počet na stavbu kolejiště...

Offline Hana129

• Prodejce
  • Trade Count: (42)
  • furťák
  • *
  • Pohlaví: Ženské
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #12 kdy: 27.05.2010, 13:30:13 »
- např. rovné RC koleje,

ty podpořím taky a ještě mě napadlo, že  tyto skla by se možná taky mohly ve větším hodit a jsou dost drahé -  nejen na autobusy, ale třeba i zastávky atd...http://www.bricklink.com/catalogPG.asp?P=64453&colorID=13

Offline STARHAWK

• furťák
  • STAR WARS zberatel
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #13 kdy: 03.06.2010, 17:25:05 »
Pytal som sa kedy bude uzavierka tohto dalsieho kola a stale to tu nejak nevidim. Momentalne som prec a mam tu len obmedzeny pristup na net. Poslem aspon par najpodstatnejsich dielov zatial Jindroushovi nech tam bude aj nieco pre mna.

A co sa deje s prvim kolom ?

Offline MeNadruhou

• furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
LugBulk 2010 #2
« Odpověď #14 kdy: 03.06.2010, 18:02:06 »
Pytal som sa kedy bude uzavierka tohto dalsieho kola a stale to tu nejak nevidim. Momentalne som prec a mam tu len obmedzeny pristup na net. Poslem aspon par najpodstatnejsich dielov zatial Jindroushovi nech tam bude aj nieco pre mna.

A co sa deje s prvim kolom ?

Jseš v pořadí ;), i já již apeloval na zveřejnění data uzávěrky a na info o předchozím lugbulku... , Jindroush to prý doplní, jak se vrátí z té dovolené >:D

Osobně, když je to květnový lugbulk, tak jsem tak nějak jako dead line si určil posledního května (máje).
« Poslední změna: 03.06.2010, 18:05:28 od MeNadruhou »
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • furťák
  • Le Grand Visier
Re: LugBulk 2010 #2
« Odpověď #15 kdy: 04.06.2010, 23:50:30 »
Konečně jsem se zmátořil a probral došlé maily, více informací v prvním příspěvku tohoto tématu.

Offline MeNadruhou

• furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
« Odpověď #16 kdy: 05.06.2010, 01:13:16 »
Pochválen buď celkovezír :) Jsem zvědav, které díly projdou  :D a které ne  ???

edit: opravená chybička
« Poslední změna: 21.06.2010, 23:59:41 od MeNadruhou »

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #17 kdy: 05.06.2010, 13:33:55 »
Townaři, Technikaři, Vlakaři: dokončete své seznamy a převeďte je do snadno zkopírovatelného jindroušo-formátu.

Offline bartas

• Trade Count: (8)
  • suprák
« Odpověď #18 kdy: 05.06.2010, 23:02:18 »
Svojí představu jsem Jindroushovi poslal - např. rovné RC koleje, baseplate rovné silnice apod.
A je nějaká pravděpodobnost, že by LEgo poskytlo přes LugBulk baseplate rovné silnice? Osobně si myslím, že je vyškrkne, protože současná balení 1křižovatka+1rovná nebo 1T+1zatáčka dělá naschvál, aby se více prodalo. Když chce někdo kus nové silnice, tak se mu doma začnou hromadit křižovatky....
Kde jsou ty časy, kdy si člověk mohl koupit, co potřeboval:
http://www.brickset.com/detail/?set=4108-1
http://www.brickset.com/detail/?Set=4109-1
http://www.brickset.com/detail/?Set=4110-1
http://www.brickset.com/detail/?Set=4111-1

Nenechalo by Lego vyrobit třeba i 9V koleje, kdyby byl dostatečný zájem?

Offline Colonel32

• furťák
  • Barding Collector
« Odpověď #19 kdy: 05.06.2010, 23:10:19 »

A je nějaká pravděpodobnost, že by LEgo poskytlo přes LugBulk baseplate rovné silnice? Osobně si myslím, že je vyškrkne, protože současná balení 1křižovatka+1rovná nebo 1T+1zatáčka dělá naschvál, aby se více prodalo. Když chce někdo kus nové silnice, tak se mu doma začnou hromadit křižovatky....

Smyslem LugBulku je vyjít vstříc afolům, takže netuším, proč by je měli blokovat.

9V koleje nebudou. Už nikdy. A jestli se na ně ještě jednou někdo zeptá, tak to doufám dopadne jako s dotazama, kdy bude nový x-wing.

Offline MeNadruhou

• furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
« Odpověď #20 kdy: 05.06.2010, 23:12:59 »

Vzhledem k tomu, že ten systém přestali používat, a ceny na ofic. webshopu šli na polovic svědčí o tom, že se chtějí zbavit zbytků, co mají. Tudíž už pravděpodobně budou i ty stroje pro výrobu ( skládání kov + plast) dávno přestaveny...
Aby Ti je vyrobili, to bys musel asi chtít položit lego železnici tak z Prahy do Brna (asi milijón kolejí) to by mohl být dostatečný zájem ;D

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • furťák
  • Le Grand Visier
« Odpověď #21 kdy: 09.06.2010, 22:34:11 »
Pánové a dámové, hněte trochu s těma listama/přihláškama, v neděli se končí a moc seznamů dílů zatím není.

Offline killco

• Trade Count: (10)
  • suprák
    • SlovBrick
« Odpověď #22 kdy: 09.06.2010, 23:55:45 »
Pri prvom Lugbulku si výber dielov značne urýchlil tým, že si rozposlal svoj zoznam ostatným. Neurobíš to aj teraz?

Offline Rhox

• furťák
« Odpověď #23 kdy: 10.06.2010, 16:10:32 »
.Aby Ti je vyrobili, to bys musel asi chtít položit lego železnici tak z Prahy do Brna (asi milijón kolejí) to by mohl být dostatečný zájem ;D
Asi zhruba 1 680 000:D Bráno vzdušnou čarou:)

Offline MeNadruhou

• furťák
  • Odpověď je 42
    • Brickshelf
« Odpověď #24 kdy: 10.06.2010, 17:49:40 »
Já už list poslal :)

.Aby Ti je vyrobili, to bys musel asi chtít položit lego železnici tak z Prahy do Brna (asi milijón kolejí) to by mohl být dostatečný zájem ;D
Asi zhruba 1 680 000:D Bráno vzdušnou čarou:)

To jsem nebyl až tak daleko od pravdy  ;D

To BARTAS: Tak co, budeš provozovat pravidelnou AFOL linku Praha Brno?
« Poslední změna: 10.06.2010, 17:53:11 od MeNadruhou »

Offline STARHAWK

• furťák
  • STAR WARS zberatel
« Odpověď #25 kdy: 13.06.2010, 22:04:19 »
Tak som este dnes na poslednu chvilu pridal par svojich dielov. Hlavne potrebujem Tan diely.

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • furťák
  • Le Grand Visier
« Odpověď #26 kdy: 15.06.2010, 23:39:15 »
Odesláno Janovi.

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • furťák
  • Le Grand Visier
« Odpověď #27 kdy: 07.07.2010, 18:39:49 »
Čtěte pozorně, nebudu to víckrát opakovat. Kdo se zeptá, na něco, jsem tu psal, napařím mu 100 Kč za blbý dotazy  >:D

1) Termín je šibeniční a ještě navíc tu nebudu a stroj, co sbírá data, bude vypnutý. Není v mojich silách, že bych to stihnul do dovolené přenést někam jinam.

2) Proto každý dostal mail a musí si do TÉTO SOBOTY uložit objednávku nebo ji rovnou potvrdit. Kdo to neudělá, stává se podporovatelem.

3) Odkaz obsažený v mailu bude fungovat někdy do neděle noci 11.7. Odkaz začne znovu fungovat nejdříve 22.7., když se vrátím z dovo, na což upozorním mailem.

4) Zrušil jsem rozdělení na podporovatele, vystavovatele apod. - všichni jedou do limitu, ten se bude navyšovat podle toho, jak budou lidé ukládat objednávky. Čím víc lidí bude čekat na navyšování limitu, tím víc lidí bude vytočeno, až jim to utnu a nevyčerpáme limit.

5) Zatím jsem nestihl započíst přeplatky z LugBulk #1, upozorním mailem na změnu.

6) Po zkušenostech s LugBulk #1 jsem změnil minimální objednací jednotky u mikrodílků - vše je vidět v přehledu.
« Poslední změna: 09.07.2010, 11:38:07 od Jindroush »

Offline Ivansliz

• Trade Count: (6)
  • furťák
    • www.legomodely.blog.cz
« Odpověď #28 kdy: 07.07.2010, 19:55:06 »
Jindroush: Mám v mailu na objednávku nějaky jiný nick i jméno. Nespletl sis E-mail?

/ Jméno   Michal Řehák /
/ Nick   fox666111 /

Moje jméno: Daniel Schubert
Nick Ivansliz
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

Offline Jindroush

• Velký vezír
  • Administrátor
  • furťák
  • Le Grand Visier
« Odpověď #29 kdy: 07.07.2010, 20:26:18 »
Jindroush: Mám v mailu na objednávku nějaky jiný nick i jméno. Nespletl sis E-mail?

Já ne, to mašinka se spletla. Použil jsem omylem maillist pro lugbulk 1, takže uživatelé od 72 výše dostali mail s blbým linkem. Teď už by snad měli dostat všichni správnej. Omlouvám se, dělal jsem to narychlo ještě před dovolenou.