1. předkolo KOSTKY Truck Trial

Založil peter, 30.04.2006, 13:07:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Letos v únoru jsem na kostky umístil anketu LEGO motůrky, kde je otázkou "Kolik máte doma funkčních elektro LEGO motorků (mimo vlakových)?". Po třech měsících je z ankety patrné, že přes 50% členů má doma dva nebo více el. motorů. :D

Vyhlašuji tedy 1. předkolo KOSTKY Truck Trialu!
Oč jde:
Každý soutěžící musí sestavit plně ovladatelné vozidlo, které musí být schopno projet soutěžní dráhu v co nejkratším čase a s co nejmenším počtem trestných bodů.

Zadání pro 1. kolo:
Pro začátek bude vše snadné. Úkolem tedy bude 1) sestavit vozidlo splňující těchto pár základních podmínek:


  • Velikost vozidla nesmí být větší než tyto rozměry: šířka 20studů, délka 32studů a výška 16bricků.
  • Vozidlo musí být plně ovladatelné (tj. minimálně směr a jízda).
  • K řízení nesmí být použito RC ovládání
  • Ve vozidle musí být fiktivní řidič, který během jízdy nesmí vypadnout ;)

a za 2) projet s vozidlem tratě v co nejkratším čase. První závod (okruh) bude trať vytvořená pouze z kuželů bez překážek. Druhý závod (sprint) bude tvořit rovný úsek, kde spolu budou vždy dva soutěžící závodit, kdo projede celým úsekem jako první. Mezi závody není povoleno jakkoliv vozidla upravovat! Výjimkou je převodovka, kterou je možné za pomocí řadící páky přestavit převodový poměr. Toto je možné i během závodu avšak během závodu se o to musí postarat opět nějaký ten motor.

Kdy:
Závody se budou konat na 6. srazu, tj. předběžně 16. června! Přihlášky do soutěže mi zasílejte do soukromé pošty nejpozději do 15. června.

Předběžně přihlášeni:

  • Peter
  • ?
  • Colonel32
  • xtepn01
  • CorelXT

Výhled:
Časem by jsme se měli propracovat ke skutečnému LEGO Truck Trialu. Zde je pak rychlost jednotlivých vozidel až na druhém místě, jelikož převážně záleží na řidičských dovednostech. Cílem skutečného Truck Trialu je se svým vozidlem projet nějakou překážkovou dráhu s co nejmenším počtem trestných bodů a až pak rozhoduje čas. Pokud by někoho zajímalo pár obrázků z již uskutečněných LEGO Truck Trialů, tak např. ZDE.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

expertik

Bolo by celkom zaujimave vediet kde ten zraz bude....osobne by som navrhoval Brno, potom by som o ucasti uvazoval.

Jarmila

Citace od: expertik kdy 30.04.2006, 15:41:56
Bolo by celkom zaujimave vediet kde ten zraz bude....osobne by som navrhoval Brno, potom by som o ucasti uvazoval.

Citacepeter  13:07:42   
Kdy:
Závody se budou konat na 6. srazu, tj. předběžně 16. června! Přihlášky do soutěže mi zasílejte do soukromé pošty nejpozději do 15. června.


Na 6. srazu, tj v den konání 6. Pražské lego pub hospody, v restauraci U Rozvařilů. Takže rozhodně ne v Brně. Máš-li chuť a čas a není Ti líno, nastup do vlaku a přijeď. Budeš první slovenská "vlaštovka". A budeš srdečně vítán.  ;D ;D ;D
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

expertik

To " U rozvarilu" je predpokladam v Prahe...co sa tyka cestovania, niesom "linej" ale vlakom necestujem...ak nahodou budem mat cestu do PHY, zastavim sa rad.
Dik.

mph1

Pokud je to Trucktrial, mel by tam, krome ridice, byt jeste spolujezdec ;). A budou kategorie? Na stavbu nemam motory, ale sel bych se kouknout ;D

peter

Citace od: mph1 kdy 01.05.2006, 19:39:40Pokud je to Trucktrial, mel by tam, krome ridice, byt jeste spolujezdec ;). A budou kategorie?

Zatím ne, jde o začátek, takže zatím katagorie nebudou a i dráhy budou bez překážek, tudíž zatím půjde jen o rovinné závody - zbytek snad časem.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

J_BOB

nenatocili by ste to dakto potom, pre nas, co sa tam nedostaneme? rad by som si to pozrel....dufam, ze budu vypadavat figurky.... >:D  :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

peter

Citace od: J_BOB kdy 01.05.2006, 21:47:29
nenatocili by ste to dakto potom, pre nas, co sa tam nedostaneme? rad by som si to pozrel....dufam, ze budu vypadavat figurky.... >:D  :)

Nic neslibuji, ale chtěl jsem se též o to pokusit, tak uvidim.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

expertik

Citace od: J_BOB kdy 01.05.2006, 21:47:29
nenatocili by ste to dakto potom, pre nas, co sa tam nedostaneme? rad by som si to pozrel....dufam, ze budu vypadavat figurky.... >:D  :)

Pripájam sa k Tvojej prosbe :-))

Petrjr

Citace od: expertik kdy 03.05.2006, 20:32:17
Citace od: J_BOB kdy 01.05.2006, 21:47:29
nenatocili by ste to dakto potom, pre nas, co sa tam nedostaneme? rad by som si to pozrel....dufam, ze budu vypadavat figurky.... >:D  :)
Pripájam sa k Tvojej prosbe :-))
Protože to vypadá, že 16.6. nebudu mít čas, byl bych také vděčný i jen za pár záběrů.

eNTy

Po někoika testech se mi zdá, že omezení šířky na 20 studů celkem znemožňuje postavit opravdu "truck" s pořádným zavěšením kol.
A proč je zakázáno RC?

peter

Citace od: xtepn01 kdy 31.05.2006, 07:05:32Po někoika testech se mi zdá, že omezení šířky na 20 studů celkem znemožňuje postavit opravdu "truck" s pořádným zavěšením kol.
A proč je zakázáno RC?

Vzhledem k tomu, že první kolo je jen takové zahřívací a jak již bylo zmíněno je bez překážek, tak 20 studů mi přijde až až.

RC je zakázáno z důvodu usnadnění ovládání. Většina Lego RC jednotek je ve formě uceleného podvozku, takže práce na sestavení podvozku by byla jen minimální, někdy i žádná. Druhým důvodem je, že RC auto má ve své sbírce, oproti klasickým motorkům, jen málokdo.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Rob

znamená to, že RC motorky (http://www.peeron.com/inv/parts/5292) jsou zakázané??

chtěl jsem se totiž zúčastnit s nimi...
Rob

peter

Citace od: Rob kdy 31.05.2006, 09:43:58
znamená to, že RC motorky (http://www.peeron.com/inv/parts/5292) jsou zakázané??

chtěl jsem se totiž zúčastnit s nimi...

V klidu, tento typ motoru samozřejmě použít můžeš ;) Jde mi prostě o to, aby se nesmělo použít vysílaček místo ovládání po drátu a pak také zejména podobných už hotových šasi, jako je např. v 8369.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

eNTy

Ja ale nemluvim o RC motorcich, jen ovladani, mam homemade RC rizeni spinani klasickych lego motoru...

Shi-So

Citace od: xtepn01 kdy 31.05.2006, 10:00:41
Ja ale nemluvim o RC motorcich, jen ovladani, mam homemade RC rizeni spinani klasickych lego motoru...

Sice mirne off t. ,ale neposkytnul bys nekde trochu blizsi popis toho homemade RC ovladani?
Docela rad bych si neco takoveho ozkousel doma.Mit Lego na RC byl muj sen uz od mala.Ale nechce se mi kupovat primo RC Lego....

peter

Citace od: xtepn01 kdy 31.05.2006, 10:00:41
Ja ale nemluvim o RC motorcich, jen ovladani, mam homemade RC rizeni spinani klasickych lego motoru...

Možná časem až bude soupeření na nějaké dráze s překážkami, kde ani tak už nepůjde o rychlost a s vozidlem se nebude muset tak chodit. V tomto případě by to byla celkem velká výhoda, takže v tomto kole ne.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

Tak jsem narazil na pěknou trucktrialovou dráhu. Nic lepšího se snad ani vymyslet nedá ;D

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

JardaL

Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

peter

#19
Dne 16.6.2006 se uskutečnil na oficiálním 6. Kostky srazu, první závod v Kostky Truck Trialu. Bohužel se sešli jen tři závodní stroje a to:


  • Colonela32 černo-šedá buggy
  • Otazníkův žlutý Mamut
  • Peterův oranžový speciál #33

Malou účast přikládám faktu, že se jednalo teprv o první podobný závod a tak doufám, že příště to bude lepší. Avšak pro diváky se nakonec připravili celkem 4 závodní disciplíny a to ještě dvoukolově, takže se bylo na co dívat.


  • Okruhový závod
  • Sprint
  • Závod do vrchu
  • Slalom

Tyto 4 závody dokonale otestovali jak řidičské schopnosti každého ze soutěžících, tak i kvalitu, výkonost a samou dokonalost soutěžních vozidel ;)

Okruhový závod:
V tomto závodě šlo o trojité objetí sloupu, který se nacházel v salonku. V prvním kole se jelo proti směru hodinových ručiček v druhém pak naopak. Tento hned první závod asi nejvíce otestoval jednotlivé soutěžící i odolnost strojů. Nebyla nouze o karamboly, při kterých došlo i k odpadávání kusů soutěžních vozidel. V závodu nejvíce rozhodovala ani ne tak rychlost jako spíše umění řídit svůj model.


  • Colonel32 - čas 28.72s - 2body
  • Otazník- čas 33.91s - 1bod
  • Peter - čas 27.74s - 3body

Sprint

Tento závod byl zaměřen především na max. rychlost jednotlivých vozidel. Cílem bylo s vozidlem co nejrychleji přejet z jednoho konce místnosti na druhý (cca 7m).


  • Colonel32 - čas 7.35s - 2body
  • Otazník- čas 7.87s - 1bod
  • Peter - čas 6.43s - 3body

Závod do vrchu

Před tímto kolem se bohužel stala sabotage. Jeden z přihlížejících diváků srazil vozidlo z rokou Otazníka na zem a to se rozpadlo na několik částí. Naštěstí díky výborné konstrukci a zejména konstruktérovi se vozidlo podařilo opravit, takže nic nebránilo k zahájení této již třetí soutěžní disciplíně.

Ukolem bylo opět v co nejratším čase vyjet stoupání (dlouhé cca 4m), které vedlo k našemu salonku z hlavní restaurace. Tento závod byl opravdovou zkouškou vozidel a jejich konstrukce.


  • Colonel32 - čas 7.41s - 3body
  • Otazník- čas 8.48s - 2body
  • Peter - čas 9.06s - 1bod

Slalom

Poslední závod byl opět zaměřen jak na rychlost strojů tak i na zručnost soutěžících v ovládání vozidla. V tomto závodě šlo o projetí slalomové dráhy vytvořené ze čtyř pneumatik v co nejkratším čase. Poprvé také došlo i k udělování trestných vteřin za kontakt s pneumatikou. Závod byl velice dramatický, jelikož se zde rozhodovalo o konečném postavení závodníků, kdy po předešlém závodu do vrchu se o první místo dělil Colonel32 a Peter.


  • Colonel32 - čas 16.59s - 2body
  • Otazník- čas 18.23s - 1bod
  • Peter - čas 14.53s - 3body

Celkovým vítězem se tedy stal Peter s 10body, druhý se umístil Colonel32 s 9body a na krásném třetím místě skončil Otazník s 5body.

Na závěr ještě proběhla divácká soutěž o vyhlášení nejhezčího vozidla, kterou vyhrál Otazník.

Závěrem chci poděkovat všem soutěžícím, kteří se zapojili a zároveň doufám, že na druhém Kostky Truck Trialu se nás sejde zase o něco víc ;) :D

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

muzzo

Kdo to neviděl, prohloupil. Vážení přátelé říkám Vám, že jednou bude Lego Truck Trial (LTT) vyprodávat Sazka Arénu. Jako letitý fanoušek motosportu zodpovědně říkám, že LTT je mnohem napínavější soutěž než třeba F1 (hlavně ve srovnání s Velkou cenou Británie ;D). Co dodat, byl jsem nadšen. Poprvé v životě jsem zalitoval, že doma nemám ani kostičku technicu. Gratuluji všem třem účastníkům, z předvedené stroje a výkony.

multicomp

Ahoj všem. Jeden dotaz na organizatora(y):
Proč nemohu použít k ovládání RC soupravu? Přece by stačilo zakázat
tovární podvozky. Navíc použitím RC soupravy dochází k značnému navýšení váhy vozidla (baterie v autě) a k značnému omezení rejdu vozidla - takže žádnou výhodu bych tím nezískal (spíš naopak). A další aspekt: RC vozidlo působí impozantněji, než dráťák, který táhne svého majitele na špagátu za sebou :o)  Zdraví:     Multicomp

TomG

Spis je to zamer at je to dratak. Pocitam, ze se casem dockame i zavodu RC vozidel.
Only the best can survive.

peter

Citace od: multicomp kdy 26.06.2006, 10:17:28Proč nemohu použít k ovládání RC soupravu? Přece by stačilo zakázat
tovární podvozky. Navíc použitím RC soupravy dochází k značnému navýšení váhy vozidla (baterie v autě) a k značnému omezení rejdu vozidla - takže žádnou výhodu bych tím nezískal (spíš naopak). A další aspekt: RC vozidlo působí impozantněji, než dráťák, který táhne svého majitele na špagátu za sebou :o)

Citace od: TomG kdy 26.06.2006, 10:50:29Spis je to zamer at je to dratak. Pocitam, ze se casem dockame i zavodu RC vozidel.

Záměr to rozhodně není! Jde o to, že když někdo přijde s RC ovládáním tak má ohromnou výhodu proti ostatním a dovoluji si tvrdit, že většině. Nemusí se totiž za autem honit jako ostatní, to je fakt avšak v Legu nevím o žádné RC soupravě, ke které by se nemuseli připojit OBA motory. Vždy je součástí RC jednotky buď alespoň jeden nebo se musí připojit nějaký speciální a to většinou motor k řízení. Bohužel postavit řízení je podle mě asi to nejtěžší na celém modelu, takže tímto by majitel RC soupravy získal neskutečnou výhodu.

Podmínka je v pravidlech také z důvodu aby závody byli přístupné co největšímu počtu lidí, protže RC soupravu oproti klasickým motorkům a bateryboxům má jen málokdo.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Rob

No, protože už je po akci, zamykám téma, aby nedošlo k matení čtenářů.

Podívejte se na nové téma: 2. truck trial.
Rob