Lego víkend Olomouc 16 a 17. dubna 2016

Založil Chairudo, 30.10.2015, 20:25:07

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

honzicek22

Citace od: Izabella08 kdy 18.03.2016, 20:24:57
Kluci,

prosím, nyní úplně odbočuji od tématu...pokud je někdo vegetarián, napište mi SZ.
Připravujeme každému z Vás pohoštění, ať máte dostatek sil a stále dobrou náladu :)
V klidu ;) já i Honzík máme maso rádi :)

Tomik

Citace od: Izabella08 kdy 18.03.2016, 20:24:57
Kluci,

prosím, nyní úplně odbočuji od tématu...pokud je někdo vegetarián, napište mi SZ.
Připravujeme každému z Vás pohoštění, ať máte dostatek sil a stále dobrou náladu :)
Já jsem taky masosaurus. :D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

#122
Zatím máme do panelu Star Wars nahlášeny tyto modely, pokud nemá někdo ještě něco zajímavého tak to asi bude stačit  :)

Chairudo
10030 Imperial Star Destroyer - UCS
10174 Imperial AT-ST - UCS
7190 Millennium Falcon
4483 AT-AT
Lukas
2x 9493 X-wing Starfighter
Izabella08
8007 Star Wars Technic C-3PO
4502 Star Wars Dagobah X Wing Fighter
7964 Star Wars Republic Frigate
10236 Vesnice Ewoků
10188 Death Star
75019 Star Wars AT-TE
8098 Star Wars Clone Turbo Tank
7661 Jedi Starfighter with Hyperdrive Booster Ring
Robkteryten
7658 Y-wing Fighter
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba


fuente

Ahoj všem, tak se taky připojuji s našimi roboty.

NXT:
Skládač Rubikovy kostky
Segway na dálkové ovládání
Digitální hodiny
Pavouk s vícesměrnými koly na ježdění po čáře
Lego sumo s ringem
Sledovače čáry
Vysokozdvižný vozík
Třídičky barevných kostek
Chodící robot
Kytara
Auto na ovládání z PSP
Robot s bludištěm

EV3:
Skládač Rubikovy kostky
Slon
Vysokozdvižný vozík
Černá skříňka

No a ještě něco navíc, podle toho co se nám podaří.

Ke zvážení ještě Technic sety:
42039 A - GT vůz pro 24hodinový závod?
42025 A - Nákladní letadlo
42025 B - Transportní vznášedlo
8480 A - Raketoplán
8110 A - Mercedes-Benz Unimog U400
42030 A(B) - Kolový nakladač VOLVO L350F na dálkové ovládání
9398 B - Off-Road Truck Review
8275 A - Buldozer
8421 A - Jeřáb

Izabella08

Fuente,

toto přesně jsme na naší olomoucké akci potřebovali :)
Už teď se těším na reakci návštěvníků :)

Díky za účast.

Foton

Citace od: fuente kdy 21.03.2016, 20:21:43
Ahoj všem, tak se taky připojuji s našimi roboty.

Na jednu stranu jsem rád, že tam Mindstrom bude i když nic nedodám. Na druhou stranu: jak mám tomuhle konkurovat! :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Izabella08

Fotone, upřímně....někde hluboko ve mně tato myšlenka taky probleskla...bude to těžký zápas :)
Každopádně to bude pro OL parádní :)

fuente

Tak nevím, jestli Vám udělám větší radost, že přijedeme nebo Vás víc na...  :)

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Dorazil Minecraft Activity Box pro RLUG a jeho akce, najde se místo a dobrovolník? Máme krabici dílku od Lego Minecraft teamu. Jde o aktivitu určenou pro návštěvníky našich akcí. Je požadovaná nějaká fotodokumentace pro případné Lego použití.

Chairudo

Citace od: peki kdy 31.03.2016, 15:49:43
Dorazil Minecraft Activity Box pro RLUG a jeho akce, najde se místo a dobrovolník? Máme krabici dílku od Lego Minecraft teamu. Jde o aktivitu určenou pro návštěvníky našich akcí. Je požadovaná nějaká fotodokumentace pro případné Lego použití.

Místo určitě máme a rádi to vyzkoušíme.
Izabella08 má velký Minecraft MOC, myslím že se toho ráda ujme a já kdyžtak taky.

Jinak rozšiřuji své výstavní kousky o Snail Trail

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Určitě do toho ráda půjdu...počítám i do budoucna věnovat se ještě delší dobu tématu Minecraft...nejen kvůli zájmu dětí:)
Jen nemám ani malou představu, oč jde v té černé krabičce...abych to tak rychle na ol. akci pochopila:)
Každopádně ráda jdu do toho!

peki

#133
Citace od: Izabella08 kdy 31.03.2016, 18:50:05
Určitě do toho ráda půjdu...počítám i do budoucna věnovat se ještě delší dobu tématu Minecraft...nejen kvůli zájmu dětí:)
Jen nemám ani malou představu, oč jde v té černé krabičce...abych to tak rychle na ol. akci pochopila:)
Každopádně ráda jdu do toho!

v krabici jsou:
1) velké plates (desitky kusů od každé) asi jako základ pro stavění modulu
16x16 zelena
16x8 modrá,šeda,tan,  bílá? (nejsem si jistý)

2) různé bricky ("hranaté" žádné slopes atd) + tiles 2x2
- šedá,hnědá,zelená nějaké transparent kostky asi jsem na nějakou barvu zapomněl. Jde o různé typy základních bricků 2x1,2x2,2x4 jsou tam i 1x4. Kostek je tak cca větší polovina krabice

3) opravdu malý pytlíček ( v poměru s tím ostatním), s potištěnými bricky,hlavy? nějaké kytky
- v porovnání s množstvím materiálu  1 a 2 mi to příde hodně málo  (cca 20 kusů)

Izabella08

Díky Peki,

tak to je v pohodě...děti si budou samy stavět svůj svět Minecraftu...jen těch pár kousků s potiskem budeme muset více hlídat...
Můžeme vytvořit i různá témata Minecraftu...např. Nether či End...můj syn se v tom všem vyzná prvotřídně-tak bude rádcem.
Každopádně výtvory dětí vyfotíme a pošleme:)

Izabella08

Moc prosím, pokud máte doma něco malinkého z Technika, dovezte to s sebou na akci...potřebuji to do her pro děti...děti na to nebudou sahat.
Něco, co bude hned poznatelné, že jde o Lego Technik. Jám mám jen větší věci anebo součástky. Potřebuji něco max. 20cm :)
Děkuji :D

danyboy

Mohu se zeptat jak by to bylo tedy s lidma co přijedou instalovat už v pátek? Nešlo by zařídit ubytování přímo v prostorech školy, tak jak tomu bylo např. na minulých ročnících Brna?

Chairudo

Citace od: danyboy kdy 03.04.2016, 17:09:10
Mohu se zeptat jak by to bylo tedy s lidma co přijedou instalovat už v pátek? Nešlo by zařídit ubytování přímo v prostorech školy, tak jak tomu bylo např. na minulých ročnících Brna?

Bohužel ne, škola se bude zamykat a alarmovat.

Honzíček22 se synkem
Kuba
danyboy
- máte to na 2 noci tak přespíte u mě, po večerech si pohrajeme s našim oblíbeným Legem, zletilí můžou ochutnat několik vzorků slivovice a nezletilým přečtu pohádku na dobrou noc >:D
danyboy - vem si prosím spacák, karimatku tu mám.

Fuente + 2 studenti
Tomik
DarkDrago + otec
- zajišťuji ubytování poblíž centra, buď koleje nebo jiné překvapení. Během týdne dodám podrobnější info.

Jinak stavění v pátek je možné od 12.00 do cca 18.00 hod, možná déle.
V sobotu od 7.00 hod.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Citace od: Izabella08 kdy 03.04.2016, 11:22:38
Moc prosím, pokud máte doma něco malinkého z Technika, dovezte to s sebou na akci...potřebuji to do her pro děti...děti na to nebudou sahat.
Něco, co bude hned poznatelné, že jde o Lego Technik. Jám mám jen větší věci anebo součástky. Potřebuji něco max. 20cm :)
Děkuji :D
Můžu půjčit pár malých modelů - sněžná rolba, skútr, tříkolka - půjčím je jen, pokud to děcka nezničí nebo nerozeberou.





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Izabella08


Můžu půjčit pár malých modelů - sněžná rolba, skútr, tříkolka - půjčím je jen, pokud to děcka nezničí nebo nerozeberou.

Tomiku, děkuji...ten první sněžný model by byl perfektní...nikdo na to ani nesáhne. Jen budou děti poznávat, o jaký druh LEGA jde:)

Ještě jednou díky...a nezapomeň na to, prosím :D

Tomik

Citace od: Izabella08 kdy 04.04.2016, 19:24:58

Můžu půjčit pár malých modelů - sněžná rolba, skútr, tříkolka - půjčím je jen, pokud to děcka nezničí nebo nerozeberou.

Tomiku, děkuji...ten první sněžný model by byl perfektní...nikdo na to ani nesáhne. Jen budou děti poznávat, o jaký druh LEGA jde:)

Ještě jednou díky...a nezapomeň na to, prosím :D
OK, vezmu ti tu rolbu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Chairudo

Můj další příspěvek na výstavu Horská dráha je z 99% hotová :)


Ubytování - Skupina B
Fuente + 2 studenti
Tomik
DarkDrago + otec
- máte zajištěný nocleh na Koleji Generála Svobody Šmeralova 12 Olomouc, 3 pokoje po 2 lůžkách, pokud jsem na někoho zapoměl, prý má být přes víkend pěkné počasí s hvězdnou oblohou ::)

Co se týče výstavních prostor podle nahlášených věcí máme zaplněnou celou aulu, 3 třídy a jednu chodbu závoděním s auty a díky opravdu široké škále výtvorů věřím, že to bude super akce.
Bohužel jsem musel už 2 pozdní zájemce o účast zklamat, ale když tento rok vyjde jak doufáme, budeme na příště hledat větší prostory, nebo se rozlezeme na další patro :)

Kdyby někdo něco potřeboval nebo měl urgentní dotazy, najdete mě na tel: 777 145 789
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

Citace od: Chairudo kdy 06.04.2016, 19:39:31
Co se týče výstavních prostor podle nahlášených věcí máme zaplněnou celou aulu, 3 třídy a jednu chodbu ...

Mám brát i ten MOC western:
viz: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=48867.msg230795#msg230795
V úvodním příspěvku nebyl dopsán, tak teď tedy nevím jestli se s ním počítá  ;)




Chairudo

Citace od: Kuba kdy 07.04.2016, 14:35:54
Citace od: Chairudo kdy 06.04.2016, 19:39:31
Co se týče výstavních prostor podle nahlášených věcí máme zaplněnou celou aulu, 3 třídy a jednu chodbu ...

Mám brát i ten MOC western:
viz: http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=48867.msg230795#msg230795
V úvodním příspěvku nebyl dopsán, tak teď tedy nevím jestli se s ním počítá  ;)

určitě, počítá se s ním  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Dámy a pánové, výstava se nám neúprosně blíží :D

Zítřejší stavění bude probíhat od 12.00 do cca 18.00 hodin, možná déle podle potřeby a domluvy s vedením školy.
Počítám s instalací Danyboy, Kuba, Honzíček22, Izabella08 a Patkutil.

Všichni ostatní stavění Sobota od 7.00 do 10.00.

Kdo potřebuje elektriku nezapomeňte si prodlužku a úsměv na tváři :o

Pozdě ale přece udělal jsem základní popisky k modelům, kdo by to chtěl použít přikládám i prázdný draft, jinak když mi do rána pošlete info co by jste chtěli, vytisknu vám to.


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Lukas

Můžu se taky přidat na instalaci již v pátek ? Popřípadě alespoň dovoz modelů ?

Chairudo

Určitě, v kolik plánuješ dorazit?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Lukas

Počítám 14:30 až 15:00, dříve to bohužel nejde.

Izabella08

Chairudo,

ty popisky se Ti TOP podařily :)
Dobrý nápad s tím LEGO panáčkem...tedy minifigem :)

Lukas

Docela mi lichotí, že jsem ukázkou pro popisek :D Dobrá práce