Jeřáb 4552

Založil Honzik, 28.10.2006, 12:57:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Honzik

Chtěl jsem se zeptat, jestli máte stejný problém jako já. Nedávno se mi podařilo sehnat jeřáb 4552, jenomže, když ho zapojím za lokomotivu, která již táhne několik vagónu, tak jí prokluzují kola. Dělá to jak parní, ale například i dieselová 4565. Zdá se mi, že vagón je moc těžký...Díky

otaznik

Zkus zkontrolovat kola toho vagonu, jestli se dobře točí, mě se zase až tak těžký (i když má v sobě závaží) nezdá.

***Banana.com

Myslím, že máš tu lokomotivu přeloženou. Já to zkoušel u 4512, když jsem za ni zapojil ještě 4552, tak při rychlých rozjezdech prokluzovala kola také, během jízdy pak už ne.

Raistlin M

Přeložená lokomotiva je naopak výhoda. Kola se prokluzují právě, když je moc lehká a má těžší náklad. Rozjezd musí být...stejně jako při rozjezdu autem na ledě či sněhu...pomalý.

Jednoznačně bych víc zatížil lokomotivu. Ideální jsou lodní Lego-závaží.

***Banana.com

Citace od: Raistlin M kdy 28.10.2006, 13:54:31
Přeložená lokomotiva je naopak výhoda. Kola se prokluzují právě, když je moc lehká a má těžší náklad. Rozjezd musí být...stejně jako při rozjezdu autem na ledě či sněhu...pomalý.

Jednoznačně bych víc zatížil lokomotivu. Ideální jsou lodní Lego-závaží.

Jo, napsal jsem to blbě, samo jsem myslel přeložená ve smyslu příliš vagónů za ní zapojených.

Honzik

Díky, zkusím tedy zatížit lokomotivu a uvidím...nebo prostě to budu muset tahat se dvěma lokomotivama...

peter

Citace od: Honzik kdy 28.10.2006, 18:11:49
Díky, zkusím tedy zatížit lokomotivu a uvidím...nebo prostě to budu muset tahat se dvěma lokomotivama...
Podle mě Ti bohatě stačí se rozjíždět velmi pomalu a postupně zrychlovat, tak jak to dělají skutečné lokomotivy.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Honzik

Právě že ne...jeden to dobře na první 3 stupně. Pak to prokluzuje. chce to prostě ubrat vagónů...

Vasyk

Měl jsem ten samý problém u METROLINERu. Mám sestavu: Lokomotiva+ClubCar+vagon+ClubCar+Lokomotiva = je to dost těžká souprava na váhu, takže jsem dal do každé lokomotivy jeden motorek a je po problému, dva to utáhnou jak nic.

Honzik

Vím, že dva motorky nevadí, ale jdou dát dva motorky do jedné lokomotivy? Technicky ano lokomotiva 4565 je přímo na to stvořená... Ale nemůže to něčemu vadit?

peter

Citace od: Honzik kdy 28.10.2006, 19:50:33
Ale nemůže to něčemu vadit?
Čemu by to mělo jako vadit ???
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Bryk

Citace od: Honzik kdy 28.10.2006, 12:57:28
Chtěl jsem se zeptat, jestli máte stejný problém jako já. Nedávno se mi podařilo sehnat jeřáb 4552, jenomže, když ho zapojím za lokomotivu, která již táhne několik vagónu, tak jí prokluzují kola. Dělá to jak parní, ale například i dieselová 4565. Zdá se mi, že vagón je moc těžký...Díky

Honzo, měl jsem ten samý problém a zjistil jsem, že u vagónu s jeřábem ty výklopné červené dílky určené pro montáž stabilizačních noh podvozku jeřábu  jsou posazeny příliš nízko a mírně drhnou při jízdě pravděpodobně o koleje a ten vagón pak má brutální odpor, který lokomotiva  nedokáže zcela bez problémů zvládnout. Zkus ty výklopné potvory jeřábu malinko posunout o stud nahoru a pojede to bez problémů.

Micho

Citace od: Honzik kdy 28.10.2006, 19:50:33
Vím, že dva motorky nevadí, ale jdou dát dva motorky do jedné lokomotivy? Technicky ano lokomotiva 4565 je přímo na to stvořená... Ale nemůže to něčemu vadit?

Niečím podobným som sa zaoberal v téme 6 rušňov na jednej trati. Je tam príloha v pdf ....  ;)

Cavelon

Citace od: Micho kdy 29.10.2006, 21:31:45
Niečím podobným som sa zaoberal v téme 6 rušňov na jednej trati. Je tam príloha v pdf ....  ;)

Hej, to bola pekná práca. 8) On sa však IMHO obáva skôr dať dva motorčeky na jeden rušeň, že sa niečo na nich pokazí. Samozrejme sa nič nepokazí, teoreticky sme to riešili tutok. :)

Radek Hejret

Měl jsem podobný problém s 4512, když jsem za ní připojil více než 5 vagónů, prokluzovala. Ale 4565 ne, i když jsem za ní zapřáhl 11 :o plně naložených vagónů. A čím to bylo? Hnací náprava u 4565 byla vzadu, kdežto u 4512 vpředu, když i tam jsem jí dal dozadu, bylo po problému ;D. Zkus mašinku otočit ;)