31005 vs. 31033 - tahače

Založil mozkit, 15.09.2015, 23:35:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

mozkit

Zdravím,

rozhodl jsem se zase napsat malou recenzičku na Lego Creator. Jelikož se mi zdá, že dané sety jsou poměrně podobné, tak je
oba shrnu do jedný recenze.


31005 Construction Hauler
počet dílků: 256
rok vydání: 2013
žádný minifg

Balení
Poměrně malá rozumná krabička, ketrá je tak akorát napěchovaná.
Koskty jsou ve dvou sáčcích, rozdělené na velké kostky a malé dílky.
Sešity na stavbu jsou dva. Jeden na hlavní model a ve druhém sešitu jsou pak návody na ostatní varianty.
Nejsou nijak očíslované a pro stavbu je potřeba načít všechny hned.
Set neobsahuje žádné samolepky, obrázkem potištěné dílky ani minifigy.

Stavba
Jedná se o jednoduchý setík. Stavba odsejpá velmi rychle u všech tří variant.
Během stavby jsem nenarazil na žádnou nejasnost, nebo místo, kde by se člověk zaseknul.
Stavba zabere cca 15 minutek normálním tempem.

Set
Mezi kostkama člověk nenarazí na žádnou speciální kostku, nebo dílek.
Celkově vypadá hotový tahač velmi pěkně a má moc pěkný detaily, hodně se mi líbí i malej bagřík, který veze.
Líbí se mi i ostatní varianty převoz auta i auto se zvedacím košem/plošinou.
Hratelnost setu se mi zdá poměrně velká, děti si s tim asi vyhrajou. U mě spíš vystaveno na poličce s druhým setem :)


Druhý kousek:


31033 Vehicle Transporter
počet dílků: 264
rok vydání: 2015
žádný minifg

Balení
Krabice je větší než u předchozího tahače, přitom je složení vesměs úplně stejný. Kostky jsou rozděleny
do tří sáčků. Jeden velký na větší kostky a dva menší sáčky na malé dílky.
Sešity s návody jsou tři. Na každý model zvlášť. Set taky neobsahuje samolepky ani žádné potištěné dílky.

Stavba
Řekl bych, že platí úplně to samé co pro set před tím. Opravdu velmi podobná stavba. V jednu mě
na pár vteřin akorát zmátla barva dílku Flat Tile 1X1 round, kdy v návodu vypadala velmi světlě šedá jako ostatní v dané sekci, ale v reálu se jednalo o tmavou "kovově lesklou" barvu.

Set
Opět žádné speciality, nebo vychytávky.
Hotový tahač je moc pěkný i dvě malá autíčka které přepravuje.
Všechno hezky plné různých detailů. Kabina tahače je podle skutečných tiráků taky odklápěcí.
Velikostně jsou oba tahače totožné.
Další dvě varianty odtahovka a autojeřáb mi přijou taky parádní. Autojeřáb se mi líbí hodně :)