4000018 - Kladno 2015 campus

Založil DarkDrago, 01.05.2015, 15:59:48

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

DarkDrago

Proč jsem se rozhodl udělat recenzi?
Je pravdou, že jsem se ho pokoušel do dnešního dne prodat za 4000, ale když jsem viděl silnou konkurenci (nižší ceny, větší množství), tak jsem set stáhnul z prodeje. Taky jsem měl v plánu si nechat set v MISBu a prodat ho jakmile nebudu mít peníze (což teď i bylo), ale nakonec jsem si řekl, že když budu v práci makat, tak to nebude zapotřebí >:D

Údaje:
- rok vydání: 2015
- počet dílků: nechce se mi počítat (cca 408)
- rozměry: 22 x 20 x 2,3 (ve studech)
- cena: od 3,7 výš (podle mého je min 4); jelikož to není oficiální set tak jeho dostupnost je horší (tedy jak pro koho)
- váha: 500 g
- velikost krabice: 26 x 19 x 4,4



První dojem:
No...no...no nevím co říct na něco tak malého s takovou (hezkou) cenou. Ale beru to jako pěknou vzpomínku na jedenu (i bláznivou) akci.





Návod
Dalo se celkem čekat, že bude "klasický" lepený jak je tomu už zvykem u všech spešl setů.
Jsem potěšený, že díky tomu, že je to česká továrna, tak je tam první dvojstrana česky :D







Stavba
Nemůžu říct přesná čas protože jsem se snažil i něco nafotit a odhadování mi moc nejde ;D
Stavba šla celkem rychle díky tomu, že je to jen jednoduché vrstvení kostek na sebe. Bylo jen minimum stránek kde člověk přidával jen jeden dílek. Je to vlastně jen ze začátku kdy se přidávají velké plate jakožto podložky a pak v pár případech v průběhu stavby.





Fotil jsem když jsem si vzpomněl a tak nějak, aby šel set postavit jen podle fotek (zhruba) a přiloženého seznamu dílků...





















Závěr
Set pěkně ztvárňuje nově otevřenou část kladenské továrny. Má význam jen pro sběratele, zapálené fanoušky LEGA, jiní lidé to asi moc neocení.



Hodnocení bych dal tak 8,5/10



+
- můžete mít kousek Kladna doma
- český symbol LEGA
- velikost

-
asi jen to, že jeho dostupnost je omezená a cena je podle toho...
Dračí páni s mocí ohně...

Tomik

Díky za pěknou recenzi. Chvíli jsem přemýšlel nad tím, že bych ho taky otevřel a postavil z něj alternativní model. Po shlédnutí seznamu dílků mě to už moc neláká...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

DarkDrago

Jsem rád, že moje recenze k něčemu byla :D
Dračí páni s mocí ohně...

MiHo

Předpokládám, že na předposlední fotce, jsou díly co zbyly (Extra Items).
Skutečně zbyla i ta LBG 1 x 3 plate ?
Ta ještě nikdy v žádném setu navíc nebyla.

Miketuk

Navíc není, DarkDragovi chybí kus střechy :D

Tam jak je ten kus DBG střechy.

Puclik

Dle porovnání první fotky (box) a poslední fotky sestaveného modelu, tak ta LBG 1x3 plate patří nad červenou tile 1x1 která je v přední pravé části modelu.

DarkDrago

Citace od: miho kdy 03.05.2015, 18:27:50
Skutečně zbyla i ta LBG 1 x 3 plate ?
Ta ještě nikdy v žádném setu navíc nebyla.

Máš pravdu ;)
Ten dílek měl být nad tím red 1 x 1 tilem.

Jedna z nevýhod tohoto setu teda ještě patří, že je nepřehledný. když si nechystáte dílky

P.S. noo než jsem to dopsal...  ;D
Dračí páni s mocí ohně...

Farky_cz

A je tam i ten unikátní tunel?
Zpět u Lega po třicítce.

DarkDrago

Citace od: Farky_cz kdy 03.05.2015, 19:37:51
A je tam i ten unikátní tunel?

Vypadá to, že ten začali plánovat až po dokončení setu, protože z této části továrny je tam jen ten spojovací tunel.
Taky to neni plánek pro neplánované návštěvníky, kteří by pak zjišťovali kudy kam se dá dostat >:D
Dračí páni s mocí ohně...

MeNadruhou

Citace od: DarkDrago kdy 03.05.2015, 19:50:56
Citace od: Farky_cz kdy 03.05.2015, 19:37:51
A je tam i ten unikátní tunel?

Vypadá to, že ten začali plánovat až po dokončení setu, protože z této části továrny je tam jen ten spojovací tunel.
Taky to neni plánek pro neplánované návštěvníky, kteří by pak zjišťovali kudy kam se dá dostat >:D
Hezká recenze. Ono vědět kudy kam je i s mapou dost obtížné :D  >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

papluh