Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

germik

#120
to Sihaja: Možná bych to zdivo v přízemí udělal jen v dark flesh (prostě cihlová) - sice budou cihly nastojato, ale myslím že by to i tak mohlo vypadat líp. Ony ty stodoly co najdeš na vesnici až tak hodně zchátralé nejsou ;D >:D Záleží na tom kde stodola je - někde je z opuky, jinde třeba z jiného kamene, cihel... Myslím ale že nikdy nebývají takhle "flekaté". Spíš vždycky uvidíš jasně ohraničené plochy - dřevo, cihly, kámen... teba jako na obrázku ;)

,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Sihaja

Citace od: germik kdy 13.09.2015, 22:28:47
to Sihaja: Možná bych to zdivo v přízemí udělal jen v dark flesh (prostě cihlová) - sice budou cihly nastojato, ale myslím že by to i tak mohlo vypadat líp. Ony ty stodoly co najdeš na vesnici až tak hodně zchátralé nejsou ;D >:D Záleží na tom kde stodola je - někde je z opuky, jinde třeba z jiného kamene, cihel... Myslím ale že nikdy nebývají takhle "flekaté". Spíš vždycky uvidíš jasně ohraničené plochy - dřevo, cihly, kámen... teba jako na obrázku ;)

Díky za zpětnou vazbu.
Moje idea je taková, že to bude spíš ruina stodoly, aby bylo vidět dovnitř, tedy část bude spadlá úplně. V té ruině si pak budou hrát místní děti... třeba na schovávanou.
Poznámka s těmi jasně ohraničenými částmi asi OK, zkusím, jak to bude vypadat.

Aki

Citace od: Sihaja kdy 14.09.2015, 09:09:05
Moje idea je taková, že to bude spíš ruina stodoly, aby bylo vidět dovnitř, tedy část bude spadlá úplně. V té ruině si pak budou hrát místní děti... třeba na schovávanou.
Poznámka s těmi jasně ohraničenými částmi asi OK, zkusím, jak to bude vypadat.
To ano, ale hrázděných stodol u nás moc nenajdeš.  8)

Sihaja

Citace od: Aki kdy 14.09.2015, 09:16:57
To ano, ale hrázděných stodol u nás moc nenajdeš.  8)
Já jsem tady ovlivněná Chebskem a tam to přeci jen s těmi hrázděnými stavbami je trochu jinak, co se množství týče. :)

šipka

Přispěl bych hájovnou. Předpokládám někam na kraj (začátek) s kusem lesa.  zima/ jaro ?

Igorus

Dost stavitelů se vyjádřilo pro to, aby projekt reprezentoval všechny roční období.

Společný projekt tedy bude rok na české vesnici.

Chairudo

Také se připojím, zatím to vidím na letní téma, takový farmářský koutek. - sad jabloní, vína, nějaké to zvířectvo, skleník, včelín atd.....
Když budu mít čas tak se zapojím více.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

honzicek22

Rád bych přispěl chalupou/chatou - buď léto a koupání u bazénu a nebo zima se stavěním sněhuláka.

janopr

Postavil bych Řopík, meziválečnou pevnůstku našeho opevnění. Roční období jaro nebo léto. Byl by zájem?

milanv

#129
Postavím chalupu - školu jednotřidku s dětským hřištěm - plus nějaký plácek, děti odcházející s drakem apod.
Ideálně pokud by mohl být náznak kopečku za humny a tam přímo parta dětí s draky.
EDIT: Jasné z kontextu, ale pro jistotu: podzim.
Pán na Žlutém hradě

Ondrej

Já bych si vzal ten mlýn plus nějakou menší hospodářskou usedlost, přihodil bych tam i rybník, ale to uvidím podle terénu jak to bude rozvrhnutý.

milanv

Citace od: Ondrej kdy 16.09.2015, 13:11:53
Já bych si vzal ten mlýn plus nějakou menší hospodářskou usedlost, přihodil bych tam i rybník, ale to uvidím podle terénu jak to bude rozvrhnutý.
A neužil bys brigádníka? Já mám už podzim...

Pán na Žlutém hradě

Ondrej

Citace od: milanv kdy 16.09.2015, 13:28:09
A neužil bys brigádníka? Já mám už podzim...

Domluvíme se podle toho jak to Martin rozvrhne, jinak parádní detail.

Robkteryten

#133
Rád bych se  vám připojil. No moc velkých věcí nezvládnu. Tu je ale hrubý nástřel co bych mohl vyrobit. K tomu traktor atd... Třeba by se to pak dalo připojit k nějakému  JZD.  Jen my nevyšla šířka podle pokynů  :(


Aki


Igorus

Co se týká hlavní silnice, tak bych se držel verzi s bricky naležato. Dovolím si tvrdit, že ne každý bude ochoten udělat silnici z tiles aniž by vykrvácel... Ale díky za tipy  ;)

Igorus

Děkuji nově přihlášeným do projektu. Pěkně se nám to zaplňuje. V prvním příspěvku upraveno navržené rozložení do časových pásem.

Chairudo

Citace od: Igorus kdy 17.09.2015, 10:16:53
Děkuji nově přihlášeným do projektu. Pěkně se nám to zaplňuje. V prvním příspěvku upraveno navržené rozložení do časových pásem.


Přesuň prosím do prvního příspěvku z prostředku taky to info o rozměrech, výškách atd, ať to nemusíme pokaždé hledat, díky :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Igorus

Citace od: Chairudo kdy 17.09.2015, 10:21:36
Citace od: Igorus kdy 17.09.2015, 10:16:53
Děkuji nově přihlášeným do projektu. Pěkně se nám to zaplňuje. V prvním příspěvku upraveno navržené rozložení do časových pásem.


Přesuň prosím do prvního příspěvku z prostředku taky to info o rozměrech, výškách atd, ať to nemusíme pokaždé hledat, díky :)

Které informace máš na mysli? Jediné co bylo stanoveno, tam je:

Citace od: Igorus kdy 29.06.2015, 11:44:56

Základním instalačním prvkem bude modul o rozměrech 48 x 48 (a násobky) studů (čili velká baseplate – kdo nemá, může řešit přes malý Lugbulk, pokud bude schválen). Výjimkou může být na hloubku umístěný panel o rozměrech 32 x 96 studů (např. pro železniční trať). Napojení přes technic brick dva study od rohu. Zároveň může být zafixováno pomocí plate na povrchu.


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Sihaja

Pokud by měl někdo zájem, tak jsem včera v Antverpách ulovila jeden "jarní" lego kelímek. Mohu ho klidně i rozdělit napůl.


Petronel

Měl bych zájem také o kousek půdy v této vesnici. V takovém senzačním projektu nesmím chybět.  ;)
Pokud je ještě prostor, postavil bych nějakou chalupu s kůlnami, dřívím, záhonky, zvěří atp.
Sektor: léto

Martins

Ahoj,
než se člověk rozkouká... už to tady má 5 stránek příspěvků. Hezký projekt!

Já stavím roubenku, tedy v reálu, jestli je zájem, postavím její kopii i z Lega do naší/vaší vesnice.

papluh

Moj príspevok by mohol byť budova historickej klopačky / banské múzeum. Inšpiráciu budovy avšak budem musieť pomerovo zmeneniť kvôli rozmerom.

Spravil som si rýchly priestorový nástrel v LDD. Už teraz vidím, že vežu by som chcel dominantnejšiu na úkor obslužnej budovy.
Plocha by bola obsadená deťmi na exkurzii (v rade pred baňou, ryžujúcimi "zlato" v potoku, na veži) A banskými exponátmi.
Stromy by boli samozrejme stavané.
Dá sa to spraviť pre jar/leto/jeseň a aj ako rohová stavba.

Lego town

Pridam sa, stavia tu uz niekto Cintorin?? Ak anie tak sa pridam, rozmer 32x32.

Igorus

Vítám další účastníky. Jsem rád, že tento projekt vzbudil váš zájem.

Jen připomínám otázku, kterou jsem položil:
Citace od: Igorus kdy 02.09.2015, 10:47:59
Ještě než se začne diskutovat podoba společné vesnice, rád bych se posunul ještě více do budoucnosti.

Jde o to že by se vesnice stala trvalým exponátem reprezentující Kostky.org. Jednotlivé moduly, zpracované staviteli, bylo možné jednoduše vzít, uložit, přepravit, vybalit, vystavit (ano je to jako Nastoupil vystoupil, vylezl, očesal, naložil, odvezl, vykázal). Což ovšem znamená akceptovat skutečnost, že by modely byly na delší dobu na cestách nebo v mezidobí uložené v depozitáři.
...
Co tedy potřebuji? Názory, diskuzi a hlavně palec od toho, kdo se chce dlouhodobě účastnit, informaci od toho, kdo by se účastnil například jen Lipna.

@Petronel, Martins - ano, navržené je možné  ;)

Igorus

Citace od: Lego town kdy 21.09.2015, 21:36:40
Pridam sa, stavia tu uz niekto Cintorin?? Ak anie tak sa pridam, rozmer 32x32.

ano:

Citace od: yoshimaka kdy 08.07.2015, 22:44:36
Citace od: Igorus kdy 02.07.2015, 22:27:36
Citace od: MÍLA kdy 02.07.2015, 13:19:38
Bude ve vesnici hřbitov s kostelíčkema ?

Pokud jej někdo udělá tak rozhodně  ;)

Hlásím se

Petronel

Citace od: Igorus kdy 21.09.2015, 21:50:24
Jen připomínám otázku, kterou jsem položil:
Citace od: Igorus kdy 02.09.2015, 10:47:59
Ještě než se začne diskutovat podoba společné vesnice, rád bych se posunul ještě více do budoucnosti.

Jde o to že by se vesnice stala trvalým exponátem reprezentující Kostky.org. Jednotlivé moduly, zpracované staviteli, bylo možné jednoduše vzít, uložit, přepravit, vybalit, vystavit (ano je to jako Nastoupil vystoupil, vylezl, očesal, naložil, odvezl, vykázal). Což ovšem znamená akceptovat skutečnost, že by modely byly na delší dobu na cestách nebo v mezidobí uložené v depozitáři.
...
Co tedy potřebuji? Názory, diskuzi a hlavně palec od toho, kdo se chce dlouhodobě účastnit, informaci od toho, kdo by se účastnil například jen Lipna.

U mě s tím bude asi problém. Toto nebude jak Sousedé, zde bude potřeba hodně dílů a velká plocha. Tzn. že ty dílky budou potom chybět. ;D Počítám s poskytnutím modelu na Lipno.

Martins

Citace od: Igorus kdy 02.09.2015, 10:47:59
Ještě než se začne diskutovat podoba společné vesnice, rád bych se posunul ještě více do budoucnosti.

Jde o to že by se vesnice stala trvalým exponátem reprezentující Kostky.org. Jednotlivé moduly, zpracované staviteli, bylo možné jednoduše vzít, uložit, přepravit, vybalit, vystavit (ano je to jako Nastoupil vystoupil, vylezl, očesal, naložil, odvezl, vykázal). Což ovšem znamená akceptovat skutečnost, že by modely byly na delší dobu na cestách nebo v mezidobí uložené v depozitáři.
...
Co tedy potřebuji? Názory, diskuzi a hlavně palec od toho, kdo se chce dlouhodobě účastnit, informaci od toho, kdo by se účastnil například jen Lipna.

Ahoj, já s tím dalším vystavováním problém mít nebudu. Připadá mi, že účastníků bude dost na to, aby se vždy dalo poskládat něco velkého a zajímavého. Když občas někdo nebude chtít pokračovat, vždy to někdo nahradí. Asi bych tuto otázku teď neřešil, spíš mě zajímá ta modularita... Představuješ si to jako u města z modulárů? Tady ale bude asi více staveb vybočujících z nějakého rámce.