(Vlastní) Budování města

Založil Jonas, 13.08.2007, 22:25:47

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jonas

#30
Raději bych už tuto "aférku" dále nerozváděl. Nechci být také považován za malicherného. Lego je hra, stavím si pro potěchu, pro potěchu jiných (i sebe) to pak dávám na Kostky a na BS, a tak se nesmím divit, když někdo se pak "inspiruje" až takovýmhle způsobem. 

V případě té opsané knihy to ovšem bylo něco jiného a tam jsem byl nelítostný.

Howgh.   
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Konečne som si vytvoril priestor a od skorého rána študujem desiatky neprečítaných tém.  ;)

Celkovo je to veľmi malebné a som si istý, že to je pre decká najzaujímavejší kúsok sveta v tvojom baráku. A určite vynikajúce riešenie pre prezentáciu tvojich vynikajúcich stavebných kúskov. Ja mám svoje po poličkách a nie je to ono.

Vysoko oceňujem, že to prezentuješ a ukazuješ ďalším, že aj na realívne malom priestore sa dá vytvoriť nádherný svet. Stačí nájsť vhodný málo využívaný kúsok v byte (v dome) a rozžiariť ho svetom Lega. Tebe sa to dokonale darí. 8)

Citace od: Jonas kdy 04.09.2007, 19:06:38
Citace od: hobby kdy 04.09.2007, 17:57:31
Ano, je to velmi hezké. Mimochodem, tohle tvé nádraží se objevilo na EBAy. Vyrobil jsi ještě jedno do dražby, nebo ho někdo opajcoval? ;D. Každopádně se z něj stalo mezinárodní nádraží. ;)
Tak teď jsem zůstal jako opařen. To co se prodává na Ebay, je skutečně opajcnuté skoro do posledních detailů - rozměry, barvy, typy oken a dveří. Kdybyste před rokem nesledovali vznik toho mého nádraží zde na Kostkách, tak byste naopak mě mohli považovat za plagiátora.

Zdá, se že má díla snad magicky přitahují plagiátory. .....

Jonasi, ber to ako dôkaz, že tvoje stavbičky sú fakt dobré. Veď keby to vydalo Lego ako oficiálny set, tak by to určite bola najkrajšia stanica.  ;)

Jonas

#32
Na další budování města je teď málo času. Ale když už nějaký volný večer vybyl, tak jsem si pohrál alespoň s několika vozidly, aby pak v městě pulzovala doprava. Zde je pár obrázků:

Pár nových MOCů:

Jonas - Můj Brickshelf

Jonas

V nádražní zóně přibyla vodárna a benzínka s nádrží na paliva, která slouží i pro účely železnice.







Jonas - Můj Brickshelf

nesquick

#34
já nemám slov je to nádhera :)
hlavně se mi líbí ta budka pro železničáře takovíhle malí budky se mi strašně líbí ;D
Neúnosný prznění češtiny, příště projdou jen gramaticky správné příspěvky.

Jonas

#35
Současný stav výstavby vypadá asi takto:





Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

#36
Jonasi máš představu, kolik již v tom městě máš přibližně dílů?

Jonas

Citace od: banana.com kdy 27.10.2007, 20:25:11
Jonasi máš  představu, kolik již v tom městě máš přibližně dílů?

Můžu to pouze odhadnout. Podle Peeronu bych měl mít necelých 50K dílů, z nichž cca 1/5 je asi ještě nepoužita a čeká na využití. Nové stavebnice kupuju jen minimálně (když už tak většinou jen ve výprodeji), hodně dílů mám z Bricklinku. Nové stavby se teď snažím většinou projektovat tak, abych využil co nejvíc díly, které mám doma.
Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

Citace od: Jonas kdy 27.10.2007, 21:10:20
Citace od: banana.com kdy 27.10.2007, 20:25:11
Jonasi máš  představu, kolik již v tom městě máš přibližně dílů?

Můžu to pouze odhadnout. Podle Peeronu bych měl mít necelých 50K dílů, z nichž cca 1/5 je asi ještě nepoužita a čeká na využití. Nové stavebnice kupuju jen minimálně (když už tak většinou jen ve výprodeji), hodně dílů mám z Bricklinku. Nové stavby se teď snažím většinou projektovat tak, abych využil co nejvíc díly, které mám doma.

Slušná porce. Všechny stavby jsou krásné, ale to nádraží je nej. Taková stavba by slušela řadě Factory...

H0636

Dovolím si pouze doplnit, že ty liberecké vilky jsou o moc povedenější, prostě nádhera. Je pěkné vědět, že ve stejném městě bydlí kostkař s velkým K. Fandím. ;) ;D

smiky

A máš představu kolik minifigů je v tom městě  ???
PS:Je to nádhera

Jonas

#41
Citace od: smiky kdy 30.10.2007, 17:49:32
A máš představu kolik minifigů je v tom městě  ???

Zatímco o jednotlivých dílech a kostkách mám docela slušný přehled, tak minifigy na Peeronu neeviduju. Můj odhad je tak kolem 150 minifigů - z toho ve městě jich zatím byla použita tak třetina.

Většinou jsem je nakoupil po částech z Bricklinku (tak, že jsem k vybraným kostkám nechal přibalit vždy pár nejlevnějších torz, hlaviček či nožiček) a poskládal je podle potřeb. Mičánek by ze mě asi neměl radost, ale já to zase beru tak, že minifig je jen a jen na oživení staveb. Není to tak, že bych si s nimi po večerech hrál. 8)

Jonas - Můj Brickshelf

Jonas

#42
Ve městě se teď stále něco děje, a tak místní fotograf má plné ruce práce.



Hodně práce má silniční četa.



Zato u rybníka je veget.



Více obrázků je na mém Brickshelfu (po moderaci).
Jonas - Můj Brickshelf

Jarmila

Jestlipak tam ten fotograf stojí i po projetí vlaku? Mně se zdá, že stojí příliš blízko kolejí.  ;)
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Jonas

Je vidět, že v Jarmile dříme přirozený ochranitelský pud, který se projevuje, i pokud jde o Lego svět. ;)

Můžu tě uklidnit, fotograf je rozumný, stojí vzdálen 2 study od kolejnice. To jen teleobjektiv trochu zkreslil skutečnost.
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Jonasi, veľmi pekne sa ti vyvíja ten tvoj Lego svet v kúte miestnosti.  8)  Musí to byť dobrý ťahák pre návštevu ďalších decák z rodiny. Viem si predstaviť ako otravujú svojich rodičov: " Poďme sa pozrieť k strýkovi Jonasovi, chcem vidieť tie vláčiky, hrať sa s autíčkami ...!!!"   8)

Inak, máš takých návštevníkov a dovolíš im sa s tým pohrať?  ;)

***Banana.com

Ta poslední dvě zátiší jsou perfektní. Dostal mne obličej toho dělníka, nad tím jsem se opravdu nasmál. Z čeho to je? Je to tato hlava ? Pokud ano, tak ve spojení s dělníkem vypadá opravdu komicky  ;D

Jonas

Citace od: Micho kdy 05.11.2007, 08:09:30
Jonasi, veľmi pekne sa ti vyvíja ten tvoj Lego svet v kúte miestnosti.  8)  Musí to byť dobrý ťahák pre návštevu ďalších decák z rodiny. Viem si predstaviť ako otravujú svojich rodičov: " Poďme sa pozrieť k strýkovi Jonasovi, chcem vidieť tie vláčiky, hrať sa s autíčkami ...!!!"   8)
Inak, máš takých návštevníkov a dovolíš im sa s tým pohrať?  ;)

Krásně to popisuješ, Micho. Ale je to jinak. Vlastní děti už jsou pár let z domu, takže si sem občas pod stejnou záminkou přicházejí pohrát dospělí kamarádi.
Jonas - Můj Brickshelf

Micho

Citace od: Jonas kdy 05.11.2007, 21:38:24
Citace od: Micho kdy 05.11.2007, 08:09:30
Jonasi, veľmi pekne sa ti vyvíja ten tvoj Lego svet v kúte miestnosti.  8)  Musí to byť dobrý ťahák pre návštevu ďalších decák z rodiny. Viem si predstaviť ako otravujú svojich rodičov: " Poďme sa pozrieť k strýkovi Jonasovi, chcem vidieť tie vláčiky, hrať sa s autíčkami ...!!!"   8)
Inak, máš takých návštevníkov a dovolíš im sa s tým pohrať?  ;)

Krásně to popisuješ, Micho. Ale je to jinak. Vlastní děti už jsou pár let z domu, takže si sem občas pod stejnou záminkou přicházejí pohrát dospělí kamarádi.

Náhodou, to môžu byť celkom dobré párty.  8)

Keby som bol malý, tak takého strýka by som určite chcel mať. A samozrejme, aby sa mi dovolil s tým aj pohrať.  :D

H0636

Citace od: banana.com kdy 05.11.2007, 08:28:56
Ta poslední dvě zátiší jsou perfektní. Dostal mne obličej toho dělníka, nad tím jsem se opravdu nasmál. Z čeho to je? Je to tato hlava ? Pokud ano, tak ve spojení s dělníkem vypadá opravdu komicky  ;D
Souhlasím s Kanalem, že vypadá dosti komicky. Mám ještě jeden dotaz. Co to tam vyvíjí za aktivitu ten človíček u vily? Vypadá to, že se válí na trávníku. ;D

Jonas

Citace od: H0636 kdy 06.11.2007, 11:33:03
Citace od: banana.com kdy 05.11.2007, 08:28:56
Ta poslední dvě zátiší jsou perfektní. Dostal mne obličej toho dělníka, nad tím jsem se opravdu nasmál. Z čeho to je? Je to tato hlava ? Pokud ano, tak ve spojení s dělníkem vypadá opravdu komicky  ;D
Souhlasím s Kanalem, že vypadá dosti komicky.

Že by? Úsměv má trochu retardovaný, ale makat umí. Ve městě Kamenici vědí, jak zaměstnat různé týpky.
(Odkud ta hlavička pochází, ani netuším. Hlavičky kupuju na váhu, obvykle tak 10 různých za 1 USD 8)).
Jonas - Můj Brickshelf

***Banana.com

Citace od: Jonas kdy 06.11.2007, 14:54:56
Citace od: H0636 kdy 06.11.2007, 11:33:03
Citace od: banana.com kdy 05.11.2007, 08:28:56
Ta poslední dvě zátiší jsou perfektní. Dostal mne obličej toho dělníka, nad tím jsem se opravdu nasmál. Z čeho to je? Je to tato hlava ? Pokud ano, tak ve spojení s dělníkem vypadá opravdu komicky  ;D
Souhlasím s Kanalem, že vypadá dosti komicky.

Že by? Úsměv má trochu retardovaný, ale makat umí. Ve městě Kamenici vědí, jak zaměstnat různé týpky.
(Odkud ta hlavička pochází, ani netuším. Hlavičky kupuju na váhu, obvykle tak 10 různých za 1 USD 8)).

Kde se dají koupit hlavičky na váhu? Na výstavách?

Jonas

Citace od: banana.com kdy 06.11.2007, 15:16:04
Citace od: Jonas kdy 06.11.2007, 14:54:56
Že by? Úsměv má trochu retardovaný, ale makat umí. Ve městě Kamenici vědí, jak zaměstnat různé týpky.
(Odkud ta hlavička pochází, ani netuším. Hlavičky kupuju na váhu, obvykle tak 10 různých za 1 USD 8)).
Kde se dají koupit hlavičky na váhu? Na výstavách?

Byla to trochu nadsázka. Myslel jsem tím, že na některých BL shopech se skutečně dají sehnat hlavičky i za cenu kolem 10 centů.

Ale párkrát jsem v cizině skutečně kupoval minifigy (tedy jejich části) sice ne na váhu ale na objem pytlíku. Do pytlíku za 10 CHF (cca 170 korun) se vešlo materiálu tak na 15-20 figů. Byly mezi nimi samozřejmě i takové exotické hlavičky, jaké jsem pak použil výše na obrázku.   
Jonas - Můj Brickshelf

Skyder

#53
Tak tomu sa hovori dobry obchod!  8) Ja viem iba o tom, ze v TESCU , ked som tam raz bol, mali podobnu akciu: Na chodbe bola polozena velka krabica s LEGOm, a pri nej take sacky s potiskom LEGO. Cena jedneho pytlika bola 220 sk, a mohli ste si ju naplnit cim ste chceli (z velkej krabice lega samozrejme  ;) )
No tak som si jeden kupil a bol som spokojny... (dokonca som ho ani nemohol zavriet tak velmi som ho naplnil...)


Trochu off topic... No nevadi mas krasne mesto, naozaj ma zaujali tie krasne MOCy. Hlavne sa mi paci to jazierko vedla kolajnic, mam rad taketo veci. Skvely napad.
Skyder

***Banana.com

Citace od: Jonas kdy 06.11.2007, 17:11:23
Citace od: banana.com kdy 06.11.2007, 15:16:04
Citace od: Jonas kdy 06.11.2007, 14:54:56
Že by? Úsměv má trochu retardovaný, ale makat umí. Ve městě Kamenici vědí, jak zaměstnat různé týpky.
(Odkud ta hlavička pochází, ani netuším. Hlavičky kupuju na váhu, obvykle tak 10 různých za 1 USD 8)).
Kde se dají koupit hlavičky na váhu? Na výstavách?

Byla to trochu nadsázka. Myslel jsem tím, že na některých BL shopech se skutečně dají sehnat hlavičky i za cenu kolem 10 centů.

Ale párkrát jsem v cizině skutečně kupoval minifigy (tedy jejich části) sice ne na váhu ale na objem pytlíku. Do pytlíku za 10 CHF (cca 170 korun) se vešlo materiálu tak na 15-20 figů. Byly mezi nimi samozřejmě i takové exotické hlavičky, jaké jsem pak použil výše na obrázku.   

Nebyl jsem si jist, zda to je či není nadsázka  ;D, protože na váhu se sem tam Lego opravdu prodává, viz.níže zmíněné Tesco, a patrně i v Legolandu? (nebyl jsem, nevím). Na BL kolem 10 centů jsou obvykle jen standartní hlavičky cca.3-4 typy, zajímavé jsou bohužel o dost dražší.. :'(

Jonas

Pár malých momentek z města. Na víc jsem se v posledních týdnech nezmohl.

Překladiště ze strany kolejí:


Překladiště ze strany města:


Kosení trávy (studů) před nádražím


Sklizeň úrody v zahradě:


Tunel a zárodek budoucího druhého patra města
Jonas - Můj Brickshelf

Skyder

#56
No Jonasi je to krasne-to kosenie travy, tie trucky a auta, ten vlak!!! No proste dokonalost sama. Ako to robis? odkial cerpas napady a inspiraciu? Velmi sa mi to paci...




EDIT: predosla otazka uz nebola potrebna... Uz som dostal odpoved  ;D
Skyder

otaznik

#57
Citace od: Skyder kdy 01.12.2007, 21:01:10
No Jonasi je to krasne-to kosenie travy, tie trucky a auta, ten vlak!!! No proste dokonalost sama. Ako to robis? odkial cerpas napady a inspiraciu? Velmi sa mi to paci... Jeden detail-na ten vysokozdvizny vozik-to sklo sa mi tam moc nepaci-avsak neviem ake by som tam dal-vsimol som si to uz skor ale nechcel som rypat ale teraz som neodolal. >:D Ale inak je to super! 8)
Ten vysokozvižný vozík je víceméně (všimnul jsem si jen chybějícího výfuku) originál ze setu 4563, Load and Haul Railroad.

JardaL

Citace od: otaznik kdy 01.12.2007, 21:11:47
Citace od: Skyder kdy 01.12.2007, 21:01:10
No Jonasi je to krasne-to kosenie travy, tie trucky a auta, ten vlak!!! No proste dokonalost sama. Ako to robis? odkial cerpas napady a inspiraciu? Velmi sa mi to paci... Jeden detail-na ten vysokozdvizny vozik-to sklo sa mi tam moc nepaci-avsak neviem ake by som tam dal-vsimol som si to uz skor ale nechcel som rypat ale teraz som neodolal. >:D Ale inak je to super! 8)
Ten vysokozvižný vozík je víceméně (všimnul jsem si jen chybějícího výfuku) originál ze setu 4563, Load and Haul Railroad.
Jasně. Stejně jako ten žlutý bagr o pár příspěvků výše. Ale proč nepoužít něco již funkčního a povedeného. :-))
JInak JONASi, klobouk dolů.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

nesquick

všechno je to nádherné ;)
jen se chci ale zeptat co to je za tu desku před tím sekajícím traktorem ??