Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Založil Togaran, 03.07.2007, 19:22:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Super, těším se, až si naživo prohlídnu všechny detaily :D

tomas.

Líbí moc!  :)
U tohohle se na Lipně dlouho zaseknu...  ;)

Thrawn

Loď je super, ale stejně fotky zdaleka nevystihují její velikost. Strašně se mi líbí propracovanost a logika umístění jednotlivých prostor na palubě. Opravdu rád bych spáchal nějakou pořádnou vesmírnou bitvu, nebo celé dioráma i se základnami. Něco ve stylu hořících trosek M:Tronské základny, kde zbylí M:Tronští vojáci kryjí ústup svých v raketoplánech, které míří k M:Tronské mateřské lodi a smluvním pašerákům, které se snaží sestřelit blacktronské stíhačky (něco jako vesmírné Dunkerque), zatímco výsadkové lodě vysazují další a další útočné jednotky.

Super je blacktronský opravárenský "Bejk". Jestli ho nezrušíš, tak bude mít na příští základně zajištěný parkink na míru a dostačující silnici. :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

danyboy

Na rozkaz Znouzecnosti zasílám propagační foto naší nové společnosti ZabalímeDovezemeVybalíme.sro od Znouzeho a Danyho.
Loď je prvotřídně zabalena a po designové stránce módně zabalená.

Togaran

Citace od: danyboy kdy 15.09.2015, 07:23:49
Na rozkaz Znouzecnosti zasílám propagační foto naší nové společnosti ZabalímeDovezemeVybalíme.sro od Znouzeho a Danyho.
Loď je prvotřídně zabalena a po designové stránce módně zabalená.

Hyperprostorová kapsle jak vyšitá ;) Snad se na druhym konci nevynoří Leviathan na dílky  ;D

Děkuju
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Togaran

Křižník AX-04 Leviathan byl dnes v našem hangáru pečlivě rozebrán na díly. Byl to zatím největší kousek co jsme tu měli a taky nejdéle postavený MOC v naší dílně. Stavba byla leden - květen 2014, rozebrání květen 2016.

Celý proces můžete zhlédnout (pozpátku) zde:
https://www.flickr.com/photos/spaceruner/26943971721/in/dateposted/

Dílky budou roztříděny, ale v krabicích se moc dlouho neohřejou. To je zatím z kolonie Spyrius vše >:D
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Bylo nám ctí tento křižník hostit na naší základně. Parádní práce. Mtronský rod se snaží tak postavit v doku nový typ lodi. Tak se budeme těšit na další skvělou práci a brzké setkaní.

MTRON OUT
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

znouzectnost

Fňuk, měl jsem ji rád. Ať je její znovuzrozený nástupce lepší než původní kráska.

HD

Doufám, že bude mít právoplatného nástupce.
Výborný nápad, natočit rozebírání.  ::)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

RX-01 - WIP

Ve chvíli, kdy jsem otevřel katalog 1994 a viděl toho obřího robota, jak trhá na kousky Unitronskou dráhu, neexistovalo pro mě nic jiného. Od té doby jsem stavil jednoho robota za druhým a každý byl o kousek větší. Můj poslední byl tuším v roce 2000 a pak přišel Lego útlum. Po návratu ke stavění jsem se tomuto tématu cíleně vyhýbal, ale myslím, že teď nadešel čas se této výzvě postavit čelem. Můj cíl je vyjít z tvarů a proporcí Robo Guardiana a jen trochu zvětšit měřítko...
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

Vidím dobře giant kola? Tak to je teda veelikej robot.
Zatím vypadá pěkně. Uvidíme jestli se ti nesplaší a nesežere tě.
Už se těším na konečnou podobu.

Togaran

RX-01 - WIP

po čase přidávám obrázky z výstavby :) Robot hezky roste do výšky, ale uvnitř je zatím dost prázdno.

Přemýšlím jestli interiér vybavit "standardně" (tím myslím ubytovací kapacity, jídelna, sociální zařízení) nebo jinak. Napadá mě vyloženě technická stanice plná letadel a opravárenských sekcí nebo průzkumná stanice - laboratoře, počítače, nádrže atd (tomu se zatím přikláním nejvíc)
Zvažuji taky přestavbu hlavy, jestli není moc malá a odebrání nádrží na ramenou.

Komentáře a nápady vítám :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

znouzectnost

Pěkná obluda, nemáš kolem něco jako měřítko?
Třeba rodinné auto nebo menší panelák?  >:D
Hlavu bych trochu zvětšil. Bude taky použitelná jako samostatná loď?
Jsem pro technické nebo výzkumné vybavení. Pár zbraní by se v legu taky líbilo  ;)
Přece takhle velikej robot nemůže mít jen mírové učely.
M:Tron bude mít radost až mu napadne a rozebere základnu.
Doufám, že začne budovat obranu.

HD

No, jsem zvědav, jak bude výstavba pokračovat. Koloví roboti mě sice nikdy kvůli zjevným problémům se stabilitou nikdy příliš nedojímali, ale ve Tvém podání vypadá skvěle.
Máš v plánu nějak zpevňovat klouby na horních končetinách? Mám pocit, že ten ohýbací plate v libovolném množství nebude stačit...

Co se vybavení týče, jsem také pro mobilní výzkumnou laboratoř schopnou obstojně vzdorovat nečekanému nájezdu konkurenčních a výsledků výzkumů chtivých národů či pronárodů  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Mtron

hlavu malinko zvětšit. Ramena rukou jsou ještě ve stavu vývoje takže jistě doznají několika změn. Jinak se stavba dle setu velice povedla a podoba se jí. Ovšem jaké vybavení by měl robot mít si netroufám říct. Myslím, že hangár pro průzkumný letoun by byl fajn. Těším se na další fotky.

to: znouzectnost - Mtroni nemusí stavět obranu, vždyť část kol je od Mtronů vypůjčena a s rodem Spyrius mají Mtroni mírovou dohodu.

teď mě napadá co hlavu upravit jako průzkumnou loď?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Děkujiza reakce  :)

Měřítko je dobrý nápad, na další fotku něco přidám. Zatím můžu jen potvrdit, že spodek jsou giant kola a baseplate 32x32 pod ním zmizí.

Průzkumná hlava samozřejmě bude - všechny fíčury původního modelu držím, takže cokoliv si vzpomenete, že dělá 6949, tak to dělá i RX-01  8)

A zvětšovat hlavu budu, děkuju za názory. Stavěl jsem jí jako uplně první věc a podle měřítka by měla být 24x24 studů + motor. Přišlo mi to nehorázně obludný tak jsem zůstal na 20x20, ale teď vidím, že to chce víc  >:D (popravdě tělo je o 2 study delší, širší i vyšší, než je přesně podle měřítka)

Zbraním moc nakloněnej nejsem, uvidím jak mi tam budou pasovat aspoň menší lasery. Nejvíc se mi líbí představa průzkumný mobilní základny. A spoustu, SPOUSTU malých vozítek a vznášedel.

Klouby na končetinách jsou 3x hinge plate a jak jsou vidět ty šedé čtvrtkruhy, tak ty zabíhají do protějšího dílu, takže trochu zpevní kloub.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

no nevím s těmi zbraněmi  >:D ty kladiva místo rukou by měli podle instruktážního videa stačit. viz http://www.spyrius.org/ . Nevím čí to jsou stránky, ale to promo video na Spyrius je více než výmluvné.

HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

RX-01 - WIP

Přes léto bylo spoustu jiné zábavy, ale teď se blíží špatný počasí a je na čase rozjet opět stavbu :)

Novinky: hlava byla přestavěna a zvětšena, snad už pasuje k tělu líp. Něco málo přidáno na rukou, ale hlavně hodně práce vzadu a uvnitř. Iteriér je členěn na 6 podlaží, 3 se dají vyndat nebo přesouvat po výšce. 2 další podlaží jsou v hlavě. Plánuji 2 hangáry pro vesmírné lodě, jednu garáž pro vozidla.

Mtron: Všechny fíčury původního robota budou zachovány, hlava jako průzkumný letoun i kladivo-ruce  >:D byl to docela oříšek, vyřešit, jak ty velké ruce udržet ve vzduchu i v předpažené poloze, ale povedlo se :)
Znouzectnost: měřítko? 70 cm  >:D těžkej jako prase, docela jsem si pohrál s konstrukcí, aby se dal jednoduše nosit.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robkteryten

Malé miminko :D
Pěkná stavba, to naší malou Blacktronskou lodičku roztrhá jak vlaštovku.

Petronel

Whuaha! Tak to je parádní kousek Togarane!
Povedené! Líbí se mi to provedení celého těla i hlava s trans red skly. Opravdu mega, doufám že ho uvidím na nějaké výstavě jak má v ruce nějakou kosmickou lodičku křuplou v "páteři".  >:D

Pár tipů:
Fotky dobré, ale nevynikne na nich vůbec ta velikost, určitě by se to dalo nějak pořešit.  ;)  :D

Nesedí mi tam ty Levander slope, ale jako "ozvláštnění" je to zajímavé.  ;)
Plánuješ trochu rozbít to "o-plate-ování" ze zadní části? Např. alespoň posázet tímto.  :)

Pokud bude interiér, bude to taky bomba, obzvlášť s vozidlem a hangárem. Když je tam tolik pater a nějaký prostor, možná by se to dalo udělat i trochu reálnější a spojit je nějakým výtahem, ne?  :D

Mtron

No, už vypadá famózně. Jako nemám rád špatné počasí, ale tobě to vyhovuje čímž stavíš super díla. Tak na tuhle robotí mrchu se těším. Nevím čím odpoví Mtronská lenivá banda  ;D Jestli vůbec odpoví  ;D Moc pěkné. Máš dost materiálu na stavbu nebo mohu nějak vypomoci?
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Děkuju za komentáře :)

Je to pořád pracovní verze, fialové slopes tam dala moje žena, budou samozřejmě vyměněny za lampy nebo jiné, lépe pasující, věci. Zadní plochy určitě něčím poskládám, hadice, ventilátory a podobné věci tam nesmí chybět :) V interiéru jsem se rozhodoval mezi výtahem a žebříkem, nakonec zvítězil žebřík.
Díky Mtrone za nabídku, mám to naplánované ze svých zásob (až na ta kola teda), tak by to mělo být ok :)

Přiznám se, že výstavy teď úplně nesleduji, ale rád ho na nějakou pošlu až bude hotovej.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Foton

Schválně jestli se dá jedním příspěvkem opravit název vlákna Re:Objevitelskská kolonie Spyrius-T.o.g. => Re:Objevitelská kolonie Spyrius-T.o.g.

Jinak ten RX-01 je  hodně zajímavý.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Nedá, do předmětu to pořád strká "Re:" + název vlákna  :-[
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Petronel

Opravit to musí Tog v prvním příspěvku.

HD

Že jsem tak smělý, na výstavě bude doplněn originální verzí pro porovnání? (především velikosti)
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Togaran

Citace od: HorcikDesigns kdy 16.01.2017, 14:12:08
Že jsem tak smělý, na výstavě bude doplněn originální verzí pro porovnání? (především velikosti)
Já sám jsem většinu dílů z originálu spotřeboval do stavby, ale pokud někdo přinese originál, nebráním se tomu :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Mtron

Já osobně nemám toho robota v originálu, i když si ho hodlám do budoucna pořídit. Jsem na něj moc zvědav. Těším se na výstavu, i když mám ještě dost práce se stavbou základny. Možná Znouze by mohl přihodit robota s sebou.  >:D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

znouzectnost

Podívám se kde ho mám a vezmu ho na výstavu, mám vzít i toho menšího?
Jen asi teď není postavený, ale někde doma je...
Kdy a kde ho chceš dodat?

Togaran

#209
Spyrius robot třídy RX1 pro dlouhé průzkumné mise.

Rozměry
výška:     29 metrů (70 bricků)
délka:     15 metrů (42 studů)
šířka:      21 metrů (60 studů)

Vybavení
10ti kolový podvozek pro pohyb v rovinatých terénech.
Ruce mohou být zafixovány v zdvižené pozici.
Oddelitelná hlava a ruce může fungovat jako samostatná loď.
Uvnitř hlavy je další nákladový prostor s vozítkem a prostorem pro piloty.
Vrchní hagár slouží pro malé letouny.
3 patra pro posádku: ovládání motorů a sklad, kapitánský můstek a laboratoř, kychyně, prostor pro posádku a přechodová komora.
Spodní hangár pro větší letoun, který může sloužit místo hlavy nebo se rozdělit na dva menší.
Garáž pro pozemní vozidla a náklad.
Z přední části se může oddělit samostatná pozorovatelna a malé vozítko.
V ramenních kabinách jsou dva servisní roboti pro opravy během přesunů.

Obecně o modelu
Jak jsme již psal, od vydání Robo Guardiana (6949) v roce 1994 jsem stavěl několik podobných robotů. Tento je zatím největší a chtěl jsem zachovat všechny důležité vlastnosti původního vzoru - takže tvary těla, podvozek a funce hlavy a rukou. Kvůli váze jsem nakonec musel v podvozku nechat pomocná kolečka. Největší výzva byla udělat ruce stejně jako u originálu, aby se daly zafixovat ve zvednuté pozici a na jedno kliknutí spustit dolů (ano - kladivoruce).
Taky jsem se snažil model udělat co nejpevnější, aby se nerozpadal při přesunech, takže ve zdech je konstrukce z technnic beamů a robot jde bez problému zvednout za ramena nebo tělo (přitom jde po výšce rozdělat, aby se vešel do sříně). 
U interiéru jsem se moc předlohy nedržel, tam jsem nacpal co se dalo, takže dohromady 7 pater, všechna přístupná, některá vysouvací a spoustu malých strojů v hangárech.
Tohle je model, který jsme si přál postavit před 15 lety, ne designový skvost na nečinné stání na polici, ale plný možností na hraní :)

Přikládám pár náhledů, plná galerie ve větším rozlišení je u mě na flickru.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr