Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Petronel

Citace od: Hardegon kdy 03.11.2014, 23:05:02
Dotaz. Na bocích (například vlevo od řady A) bude dům končit? tedy bude fasáda? Ptam se hlavně kvůli oknum, jestli je možné je použít.

Je tu ta možnost. Avšak pouze jedním způsobem. Z tohoto boku a druhého konce (boky modulů "A" a "P") bude stejně lepší přidat stěnu s fasádou, měl jsem to tak nějak v plánu. Jinak by bylo jednak divné, že mezi byty jsou dvě řady bricků a boční s fasádou je na šířku 1, ale hlavně musíme zakrýt různobarevné stěny jednotlivých modulů a jejich spoje podlaha-strop. To znamená že já, nebo někdo postaví tuto stěnu, může ji doplnit o okna a ty mohou být pro jednotlivé byty. Takže pokud by jste v těchto koncových modulech chtěli okna, stačí nechat z boku díru o velikosti 4š x 3v umístěnou doprostřed této stěny na druhou řadu bricků počítáno odspoda. Nemusí to být jen ošklivý otvor, může se dát okolo závěs, dolu parapet...
Pokud chcete tedy využít okna u těchto modulů, tak to uděláme takto. Je to dobré řešení i pro to, aby okna byly vzhledově jednotná.

Z celého domu budou moci být okna pouze tu. Vnitřní moduly nemají povolena okna, doufám že každému již důvody dojdou a jsou jasné, pokud ne, vysvětlim je znova přes SZ.  :P

Petronel

#31
Citace od: Hacislav kdy 04.11.2014, 00:21:31
Čekal jsem, že dům bude méně široký a výce vysoky. ale i takto je to fajn.
Citace od: milanv kdy 04.11.2014, 08:46:10
Taky mě překvapila šířka domu

Někdo si vysní nějakou představu, jiný to však musí uvést do praxe. ;D (to platí i pro věčně diskutovaná okna)
Vysoký model se nevejde do vytríny. A navíc, znovu připomínám: je to bytovka, ne panelák.

Citace od: milanv kdy 04.11.2014, 13:59:31
Pokud by byl problém s místem, tak podle mě tohle společné dílo je ideální na zavěšení na zeď

Prosím nevymýšlejte takové šílené nápady.  ::) Projekt je stanoven a už od začátku píšu, že bude ve vitríně a pokud možno ztočen do "U".

Mělo by se teď spíš začít stavět.  ;) Další stavitelé mohou obsazovat volné pokojíčky a pusťme se do toho!

Petronel

Máme zaplněno pár dalších okýnek a do prvního příspěvku jsem uvedl co kdo přesně staví.
Bylo by fajn, kdybychom věděli co kdo má v plánu přesně tvořit, ať se nám to nedabluje. Proto prosím uvádějte co jste do svého pokoje vymysleli. (tímto prosím i již přihlášené kostkaře, kteří nedali přesné info o doplnění alespoň základní vize vašeho modulu)

Na pravé straně domu byly odstraněny dveře na chodbu se schodištěm / výtahem. Nebudete alespoň tolik svazováni tím, jak má místnost vypadat. S dveřmi budou pouze 4 na levém křídle.

Dál by bylo fajn zde více diskutovat o vašich plánech na stavění a dalších nápadech, co by se hodilo umístit, popřípadě napojit na vaše okénko. Například k místnosti MilanaV by se hodil nějaký hlučný soused, jak uvádím v prvním příspěvku. Pokud vás také napadá s čím by měli přijít druzí, či co by jste chtěli napojit k vám, pište, diskutujte! Můžeme více spolupracovat.


papluh

Hmm, tak zobral by som A1-3 a téma by bola "pivnice s bonusom"  ;) Neboj, žiadne fantasy a pod ;)

Hacislav

Citace od: Petronel kdy 09.11.2014, 23:12:59
Například k místnosti MilanaV by se hodil nějaký hlučný soused,

Ahoj v popisech u mě nějak vypadl popys Heavy Metal, což je jeden z hlučných sousedů. V roskrezbě domu jsem uveden nad MilanemV  (tak jak má být umístěno)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Petronel

Neboj, s tím počítám. Jen mi to nějak v tom seznamu včera vypadlo.
Jen jsem si myslel, že by bylo fajn, že pokud MilanV staví chudáky co nemohou spát kvůli hroznému hluku, tak ať ty hlučné místnosti postavíme i po stranách.  >:D

Takže pokud někdo má nějaký nápad, dejte vědět s čím se přidáte (více v prvním příspěvku pod nadpisem "Hledáme stavitele")

Petronel

Další tři okénka zaplněny a máme již poslední volný modul, který bude mít vstupní dveře do bytu ze schodiště.
Pokud má o něj někdo zájem, tak dejte rychle vědět.  ;)

Petronel

Takže poslední jednotka s dveřmi na schodiště obsazena a na levém křídle domu už máme z převážné většiny obsazeno a zmodráno.
Pokud se však bude chtít ještě někdo přidat, kdo plánoval místnost s dveřmi, není problém. Můžete se domluvit se sousedem vedle vás a místnosti dveřmi propojit, či je umístit na zadní stěnu modulu, vedoucí do neznáma. Vše je psáno v pravidlech.


Těším se na další spulubydlící, rezervujte, stavte, stěhujte!  ;)

Chairudo

#38
Zde máte ideální inspiraci interiérů, největší množství a asi nejlepší co jsem kdy viděl.
https://www.flickr.com/photos/52656812@N04/with/8459715096/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

BlueRose

Prosíme dva byty vedle sebe, jeden Novákových, druhý Bartáčkových. V jednom bytě probíhá výslech pana Bartáčka paní Bartáčkovou, v druhém rodina Novákových včetně syna Reného poslouchá přes hrnce. Vše z filmu Zítra to roztočíme, drahoušku.

Zrealizují čerstvě zaregistrovaní Wolfie a tesák, pod vlídným dohledem BlueRose.

Petronel

BlueRose vítej u nás.

Mapa projektu aktualizována a zaplněna další místečka.
Těším se na první vaše fotky místnůstek a případné další sousedy kteří se ještě přidají!

Sihaja

Ráda bych se přidala.

Mé návrhy jsou:
a) vášnivá pěstitelka rostlin
b) večírek
c) cyklista a jeho byt

Ráda bych si rezervovala místo I a J ve 4. patře

Petronel

Ahoj,
vítej v projektu. Místa máš na plánku rezervovány. Pokud budeš ještě chtít a postavíš a ukážeš nějakou pěknou místnůstku, tak ti můžu třeba přidělit i H4 nebo K4, které je vedle tvých vybraných místností a budeš mít pak 3 vedle sebe na všechny tvé nápady.


Teď tu hodně spolubydlících trochu spí (bohužel včetně mě) z důvodu vánočního shonu, ale věřím, že na nový rok se do toho pustíme s nadšením, nápady a fantazií!  8)

Sihaja

Tak první nastřel milovnice květin.

Petronel

No super! Paráda! Jsem rád, že se už představuje nějaké foto  :) Jen tak dál!

Už jen dokončit stěny a strop. Jediné k čemu mám takový postřeh, jsou ty vázy vpravo na poličce, vypadají moc pěkně, ale až bude modul spolu s ostatními vystaven ve vitríně, tak myslím, že mladší návštěvníci se velmi brzo postarají o jejich pád jakýmkoli menším otřesem. Doporučoval bych je přidělat napevno.  ;)

HD

Neškodilo by tam mezi rostliny (popínavé a převislé), propašovat i slabě sebou samou otrávenou Ivy?

Jinak, jako pasivní návštěvník se už těším, až celý projekt uvidím pohromadě  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Právě se k nám nastěhoval další soused se třemi pokojíky a volná okýnka se zaplňují. Pokud ještě někdo uvažuje o účasti v tomto projektu, tak nepromarněte příležitost!  >:D

Jinak já už dostavuji a finišuji první pokoj. Dříve nebyl čas. Až dostavím, pošlu foto. Budu moc rád, když tak také učiníte a začnete posílat fotky s čím se nastěhujete do naší bytovky.  ;) Už jsem moc zvědav na vaše místnůstky.

yanice

První pokus.....Mám tomu i dodat život?....opravář pod umyvadlem, ucpaná toaleta....
S ložnicí jsem si dnes začala pohrávat a budu se pokoušet přijít na to, jak udělat na skříni stahovací roletu.

matka

Ta koupelna vypadá skvěle!
Paní na Žlutém hradě

milanv

Koupelna je fakt perfektní - nadupaná detaily, ani kousek není "plonkový", super. Ještě život, přesně jak jsi popisovala, a bude to nádhera.
Pán na Žlutém hradě

yanice

díky :), oživím tedy nějakou scénkou

MÍLA


Petronel

Koupelna dokonalá!
Plná detailů, naprosto výborné.

Figové to určitě ještě oživí. Ale jen bych chtěl říci, že minifigové nejsou stryktně povinností. Pokud někdo bude chtít udělat pokoje, kde zrovna nikdo není, aby dobře vynikly všechny detaily místnosti, není problém!

Já mám postavenou taky jednu místnost, ještě vymýšlím co dám do té druhé navazující. Až bude, tak to rovnou celé nafotím.

PS: weissar je naším dalším novým spolubydlícím.

Petronel

Jinak bych chtěl upozornit všechny, kteří se ještě oficiálně nepřidali a zatím se nestěhují, že je stále možnost. Podívejte se na dvoudílnou mapu v prvním příspěvku, kde jsou vidět zbývající volná políčka.

Mezi ně patří i nějaká velmi lukrativní jako jsou např. rohová - tedy pohledová ze dvou stran, či v sekci P jsou ještě volné místa která budou mít okno.

A na pozici J2 stále hledám nějakého hlučného souseda, který se přidá k ostatním okolním hlučným sousedům pokoje I2 s výstižným názvem "Hluchátka"  ;D

yanice

Citace od: MÍLA kdy 08.02.2015, 14:22:45
Z čeho je ten záchod ?

To je maska stormtroopera, který se u mne objevil zřejmě omylem.

Engine

Ahoj. Jsem sice spíš Technic stavitel, ale tento společný projekt se mi líbí a rozhodl jsem se taky něco vytvořit.

Napadlo mě udělat kotelnu. Není to sice klasický pokoj s obyvateli podle zadání, ale v každém baráku má být teplo domova. A zvlášť teď v zimě se kotelna hodí. Tak jestli můžu, zamluvil bych si pokoj v přízemí, třeba 1-N.

Petronel

Citace od: Engine kdy 09.02.2015, 13:19:17
Napadlo mě udělat kotelnu...

Nevypadá to zle. Je pravda, že jsem si představoval spíš, že všechny místnůstky budou vyhrazeny zajímavým ztvárněním jednotlivých pokojů, ale no proč ne... Místo máme a k bytovce to také patří.

Pokud se tedy opravdu nechceš přidat s nějakou klasickou částí bytu a poznají návštěvníci výstavy co to vlastně je, tak proč ne.  ;D 1-N bude ideální.
Jediné co je potřeba předělat je aby potrubí nevedlo do boku ale dozadu.
Mám s tebou tedy počítat?

milanv

Citace od: Engine kdy 09.02.2015, 13:19:17
Napadlo mě udělat kotelnu.

Vypadá to perfektně. A mimochodem, i do kotelny se dá udělat spousta scének, kdybys tam chtěl i minifigy.
Pán na Žlutém hradě

Engine

Citace od: Petronel kdy 09.02.2015, 18:25:06
Pokud se tedy opravdu nechceš přidat s nějakou klasickou částí bytu a poznají návštěvníci výstavy co to vlastně je, tak proč ne.  ;D 1-N bude ideální.
Jediné co je potřeba předělat je aby potrubí nevedlo do boku ale dozadu.
Mám s tebou tedy počítat?
Počítej se mnou. Budu se snažit, aby to jako kotelna vypadalo.

Citace od: milanv kdy 09.02.2015, 18:39:49
Vypadá to perfektně. A mimochodem, i do kotelny se dá udělat spousta scének, kdybys tam chtěl i minifigy.
Děkuju za chválu. Už mě napadlo udělat opilého kotelníka se spoustou lahví kolem sebe, nebo zapalujícího si cigaretu u cedule zákaz kouření. Ale pak jsem to zavrhl. Možná pak ještě něco vymyslim.

Petronel

Dva další sousedé umístěni do stěhovacího plánu.
Do projektu je už zapojeno 16 vystavovatelů!  :o
A pro další je tu ještě místo...

Doufám jen, že všichni přihlášení postaví a splní to co uvedli a slíbili!  >:D