Společný projekt: Sousedé

Založil Petronel, 29.10.2014, 22:58:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

papluh

Ešte by mohol mať pod stropom nejakú poriadnu poplachovú sirénu :D

milanv

Výtah

Pohled na celek - čtyři patra a střecha

Detaily jednotlivých pater včetně střechy:



Ctitelům norem a předpisů dodávám, že samozřejmě vím, že podle nejnovějších norem jsem nepostavil výtah, ale zdvihadlo :)
Pán na Žlutém hradě

milanv

Střechy

Do společného fondu domu jsem postavil ještě dva moduly střech:

Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 12.03.2015, 10:50:28

Ctitelům norem a předpisů dodávám, že samozřejmě vím, že podle nejnovějších norem jsem nepostavil výtah, ale zdvihadlo :)

Supr. Jako dítě jsem si myslel, že se ta koje nahoře "logicky" musí při otáčení výtahu převrátit.

matka

Mám z toho podobný pocit jako Davroman. Sice jsem se k sousedům upsala, ale teď nevím, jestli to nebyla chyba. Obstát se ctí bude těžké. Nebudu chválit jednotlivě, ale laťka je opravdu hodně vysoko, dílka jsou zatím báječná a máme se na Lipně na co těšit.
Paní na Žlutém hradě

Sanna

No musim uznat, že některá dílka jsou tu fakt pěkně propracovaná. Ten výtah je super.

davroman

Citace od: peki kdy 12.03.2015, 10:55:54
Citace od: milanv kdy 12.03.2015, 10:50:28

Ctitelům norem a předpisů dodávám, že samozřejmě vím, že podle nejnovějších norem jsem nepostavil výtah, ale zdvihadlo :)

Supr. Jako dítě jsem si myslel, že se ta koje nahoře "logicky" musí při otáčení výtahu převrátit.

A ona se nepřevrací?   ;D  (Myslel jsem si v dětství to samé, dokud jsme to s bráchou na ČVUT neprojeli skrz.)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Řeknu vám: já jel poprvé skrz když už jsem byl dávno dospělý a stejně jsem měl hodně divný pocit, když jsem se kodrcal kolem toho obrovského ozubeného kola v příšeří. A dolů jsem si netroufl - musím někdy znova :)
Pobavilo mě, jak PŘED posledním patrem byly cedule ve stylu "Blíží se konec, urychleně vystupte!", zatímco PO projetí posledním patrem byla naopak velikánská cedule s červeným nápisem "Buďte v klidu, nic nebezpečného nehrozí. Jen zůstaňte klidně stát v kabině.".

Chvíli jsem uvažoval, že bych z legrace postavil kabinky v levé šachtě vzhůru nohama, ale pak jsem ten vtípek zavrhl. Respektuju, že si Petronel si výslovně nepřeje nic fantaskního a navíc věřím, že se nad tím takhle pozastaví víc lidí.

Původně jsem měl tu kabinku ve střeše opravdu jezdící na řetězech podle té animace z Wikipedie. Ale pak jsem si vzpomněl, jak mi peki řekl, že na elektřinu do naší vitríny není šance, a předělal jsem to na pevnější statický model. Jen úchyt na přední řetěz zůstal, aby byl vidět princip konstrukce.
Pán na Žlutém hradě

HD

Tuším negativní odpověď, ale zeptat se musím: Paternoster bude kroužit (je v plánu nějaký podzemní modul)? (to by výtah posunulo ještě za hranicí dokonalosti, kolem níž se to teď pohybuje)  ;D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Citace od: yoshimaka kdy 12.03.2015, 08:59:48
Tak jsem se taky rozhodnul přijít se svou troškou do mlýna a představuju pokoj zarytého militaristy. Je to opravdu fanda a zrovna cvičí, tak ho nerušte, jen mu dejte nějaké místo v domě.

To je vtipné, pobavilo mě to. Mám takový praštěný nápad: uprostřed máš dost volného místa, co tam položit kámoše, jak se klasicky plazí?
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: Horcik Designs - Gzzig kdy 12.03.2015, 15:25:55
Tuším negativní odpověď, ale zeptat se musím: Paternoster bude kroužit (je v plánu nějaký podzemní modul)? (to by výtah posunulo ještě za hranicí dokonalosti, kolem níž se to teď pohybuje)  ;D

Viz výše - nejen že podzemí není jak udělat krom "patra" pod celým domem. Ale hlavně jsem si vzpomněl, že mám potvrzené: "žádná elektřina". Takže celý paternoster je předělaný na statický model. Mám taky sen, že postavím funkční - a aby toho nebylo málo, tak ne na minifigy, ale na kuličky a bude to součást GBC. Ale to je běh na dlouhou trať. Teď ladím jednotlivé kousky mého nového modulu a jak mi to jde vidíš jasně z tohoto vlákna: dělám si raději radost vinětama :)
Pán na Žlutém hradě

Petronel

#101
yoshimaka paráda, zas trochu něco jedinečného do naší bytovky.  ;D M1 je tvoje.
Prosím jen o změnu stropu dle uvedených pravidel. (alespoň vrchní vrstva plate a tile ať je zepředu tmavě šedá)

Citace od: milanv kdy 12.03.2015, 15:38:24
To je vtipné, pobavilo mě to. Mám takový praštěný nápad: uprostřed máš dost volného místa, co tam položit kámoše, jak se klasicky plazí?
;D Zajímavý nápad, ale moc místa tam není a už by to bylo asi přeplácané... Takto je to fajn.

Milane opravdu parádní práce (nic jiného jsem ani nečekal ;D). Párkrát jsem v tom také jel.  :)

Davroman, matka - co to je za nářky?? :) To vůbec není pravda. Zatím se nám tu objevují moc pěkné fotky, ale ty nemají odrazovat ostatní, ale povzbuzovat ke svým činům a probrat i ostatní :). A nemusí být každá místnost tak jedinečná a výrazná. I klasický obýváček bez vtípků a hovadinek bude kouzelný, když si s ním člověk vyhraje, uhladí a doplní o pár detailů. Místnosti všech budou určitě pěkné a nemusí být každá tak výrazná a "ulítlá". Těším se i na klasické pokoje jako je například pěkná první místnost od Šipky a syna.
A navíc zrovna vy oba jste velmi dobří stavitelé, jeden zde staví a prezentuje krásné Lego město a druhá osoba zase staví proracované viněty a další nápadité věcičky.  ;) Vy rozhodně nemůžete takle naříkat!
Takže začněte podlahou a zdmi a pak už to jde samo. Ty Davromane mi pošli SZ jakou mísnost/i si zabíráš a matka až se do toho opře a zjistí jakou má radost ze své místnůstky, tak mi může napsat ještě třeba o jednu. Dokud ještě jsou.
8)

A pokud přecijen by někdo nevěděl jak něco postavit, co do místnosti ještě dát a podobně - od toho jsme tady, pošlete foto, napište. Je tu hodně nápadů ve vzduchu.  ;)

yoshimaka

Citace od: Petronel kdy 12.03.2015, 19:15:12
yoshimaka paráda, zas trochu něco jedinečného do naší bytovky.  ;D M1 je tvoje.
Prosím jen o změnu stropu dle uvedených pravidel. (alespoň vrchní vrstva plate a tile ať je zepředu tmavě šedá)

Díky za místo, tile i plate upraveny dle pravidel.

Citace od: milanv kdy 12.03.2015, 15:38:24
To je vtipné, pobavilo mě to. Mám takový praštěný nápad: uprostřed máš dost volného místa, co tam položit kámoše, jak se klasicky plazí?
;D Zajímavý nápad, ale moc místa tam není a už by to bylo asi přeplácané... Takto je to fajn.

Zkusil jsem to a potřeboval bych dvojnásobný pokoj aby to trochu vypadalo, ale něco mu ještě na tu podlahu hodím :-)

Lust och fägring stor

yoshimaka

Citace od: papluh kdy 12.03.2015, 09:16:48
Ešte by mohol mať pod stropom nejakú poriadnu poplachovú sirénu :D


Moc dobrý nápad, bude tam, díky
Lust och fägring stor

tomas.

Rád bych se připojil se dvěma pokoji.

1) hráči videoher / šipek - 2 figy pohovka, telka (videohry) a 2 figy šipky
2) LAN party - tak 6 figů s PC

Papluha jsem se ptal, šipky ani videohry v pivnici nebudou. Co vy na to?

Petronel

Nezní to špatně.
Byly by to další dnes již klasické místnosti v domě.  ;D
Podrobnosti probereme přes SZ.

patkutil

Ahoj,

nabízím do projektu svoji kolárnu.

Ještě mi chybí spodní a horní desky.

Petr Olomouc
patkutil

Izabella08

Ahoj všem,
posílám svoji prvotinu...Pokoj LEGO fanouška.

Ještě bych ráda dala na stěny obrázky s LEGO tématikou místo těch stávajících.


milanv

Citace od: Izabella08 kdy 14.03.2015, 15:02:23
posílám svoji prvotinu...Pokoj LEGO fanouška.
Ještě bych ráda dala na stěny obrázky s LEGO tématikou místo těch stávajících.

Ježiš, tak tohle mě potěšilo! To je místnustka podle mého gusta: našlapaná detaily k prasknutí. Skvěle!
Obrázky: napadlo mě, že by krom různých log atp. mohly viset i noviny LEGO News.
Pán na Žlutém hradě

Petronel

Vítám dva další obyvatele v naší bytovce!
Oboum jsem poslal SZ.

Izabello velmi jsi mě překvapila! Parádní stavbička se spousty pěkných detailů!

Jinak hodně stavitelů co se přidá nebo již přidalo do projektu čerpalo inspiraci i z nápadů, které jsem psal. Takže jsem seznam znovu obohatil o nějaké další mé tipy, pokud nebudete vědět do čeho se pustit a co postavit.
Jejich seznam najdete v pvním příspěvku nad plány bytovky.
První z nich je zajímavá výzva na dva moduly, pro nějakého zkušeného stavitele.  ;)

Tak neváhejte zda se účastnit a nastěhovat se. Počet míst v projektu už rapidně ubývá!

Izabella08

Petroneli,
díky za pozitivní reakci...ano, ráda přijmu i druhý pokoj.
Prosím o 3.patro byty L+M.

Iz.

milanv

#111
Dobře, vypadá to, že prvního jsem inspiroval sám sebe - zabírám si H2 pro místnost "Femme fatale". Fotky dodám, stejně jako u Hluchátek, až dorazí poslední zbývající díly z Holandska a z Německa.

EDIT: myslel jsem H2, tedy vedle Hluchátek. Ale podle plánku je tam "Rozhoupej ho" a přitom zároveň je pořád aktivní výzva na pokoj vedle Hluchátek. Jak jsi to myslel, Petroneli? Že ještě zbývá J2? Jenže pro mě nemá využití následující rohová místnost...
Pán na Žlutém hradě

yanice

Už mám téměř dostavěno a vypadá to i že budu mít dost času, tak bych si asi ještě nějaký byteček vzala - včera se mi podařilo omylem stvořit něco, co vypadá jako zubařské křeslo a téma o zvířátkách, co jsou samy doma se mi též moc libí. Jen musím ocheckovat, kolik mám materiálu na stropy, abych se nesnažila dokupovat pak dílky na poslední chvíli.
Do zítřejšího večera bych potvrdila - dnešek mám nabitý a nevím, v kolik v noci budu moci začít zkoumat stav zásob.

PS. Fota dodám.

Jonas

Ahoj,

o víkendu jsem si konečně našel trochu času na LEGO.

Mám už téměř dokončený modul: Akvarista - terarista
A v plánu mám ještě jeden sportovně zaměřený modul (byt triatlonisty)

Můžu tedy zabrat dva pokojíky, je-li ještě volno.

Jonas 
Jonas - Můj Brickshelf

Petronel

#114
Jsem rád, že jsem zaujal i třetího stavitele od nás z Liberce! >:D
Jonasi poslal jsem ti SZ.


yanice paráda, těším se na foto.

Jen ale takové upozornění pro všechny: 
Jak z pravidel také vyplývá - maximální počet standardních modulů v naší bytovce od jednoho stavitele jsou 3. Toto pravidlo se týká všech, mě nevyjímaje. Je to proto, aby v domě bylo co nejvíce stavitelů a okénka co nejpestřejší (kvalita je lepší než kvantita!). Ale i tak, pokud každý si nyní zažádá o další, aby měl tři, tak už se také nevejdeme. Takže rád bych to přiděloval už trochu opatrněji.  ;)
Tím ale nechci říct, že vy již rozestavění a s nějakým výsledkem už nemáte stavět! Těším se na foto a buďto vám po jeho zveřejnění okénko přidělím, nebo bude tento modul náhradní, pokud nám někdo vypadne.

A také nám tu zbývá několik rohových či s oknem na pravé straně, i na ty se můžete ještě zaměřit.

Nebo poslední varianta je taková, že pokud se budou stále přidávat lidi takovou rychlostí jako v posledních několika dnech a ti co už bydlí budou chtít stavět ještě, tak budeme muset bytovku na obě strany ještě kapánek rozšířit.  >:D

Sihaja

#115
Tady můj druhý pokoj, zatím bez podlahy. Klidně může být ve sklepe.

Jonas

#116
Musím pochválit Petronela za zorganizování tohoto projektu. Je to příjemné a inspirující sledovat další a další sousedy, stěhující se do tohoto domu. Holt dobrá adresa.

Neodolal jsem a taky jsem nastěhoval jednu obyvatelku. Věřím, že nikoho nebude rušit. Je klidná a tichá, jen tu a tam občas unikne některý z jejích miláčků. A maximálně jednou za deset let praskne sklo u akvária.





Jonas - Můj Brickshelf

Petronel

Jonasi tak to je skvost!  :o Parádně sis s tím vyhrál!
Marně jsem přemýšlel z jakého dílku je ten zelený šlahoun v rohu až přítelkyni napadlo jestli to náhodou není ten zelený "rámeček" který se vyloupne z toho trojlístečku a ostatní ho obvykle vyhodí. ;D Je to tak?  :)
Budu se moc těšit i na tvou druhou místnost, určitě bude také výborná.

Sihaja - jak jsme si psali předtím přes SZ - počítal jsem že se vrhneš spíš na uvedené místnosti pěstitelka květin a večírek. Tento modul bych tedy nechal jako náhradní. Obdobnou věc totiž již staví patkutil dle fota. Nerozkládej ho a vem ho také!
K samotnému modulu: není to špatné, ale určitě by se dal ještě dopilovat. Nějaká podlaha? Nebo ještě nějaký detail? Např aspoň žárovka ze stropu. Ale děravá zadní stěna není možná. Navrhuji ji o jednu posunout dopředu a za ni dát klasickou stěnu z bricků.

yanice

#118
Jonasi, úchvatné.


malý update z mé strany (lepší zřejmě nestihnu nafotit dříve než v neděli). Jen jsem si teď omylem vymazala detail kosmetického stolku z paměťovky a je nenávratně fuč. Tak alespoň prozatímní pohled do pokoje - zřejmě ještě nějakým pruhem oživím zeď.
Slečna Nešikovná si málem urazí ručku kladívkem při snaze zatlouci hřebík...



Petronel

Tak dnes zaplněno dalších 6 volných jednotek!  :o

A už jich opravdu moc nezbývá. Už jen spíše rohové a s oknem.
Pokud ještě někdo z kostkařů zvažuje účast v tomto projektu, tak rychle pište. (SZ)