Martinovi RC modely

Založil martindavid, 25.08.2019, 13:30:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 13.01.2021, 23:42:56
Chtělo by to firmu kde se dají výtvory licencovat aby za takové věci vymáhali náhradu.  >:(
jediné co mě napadá je zřídit si něco jako ochrannou známku?
Nebo něco podobného.

Chairudo

U Aliexpresu mě napadá možnost požádat na help centru o stažení této inzerce, když uspěješ můžou prodejce i zrušit. ;)
Alespoň se tváří že chrání autorská práva a nedovolují prodej padělků/kradeného zboží....  v podmínkách mají přímo zákaz prodeje neoprávněné kopie duševního vlastnictví, tak za pokus nic nedáš, minimálně zkušenost do budoucna  ;D
https://sell.aliexpress.com/en/__pc/77Y4QdcvjD.htm
https://sell.aliexpress.com/en/__pc/Hh1G3770tV.htm
https://service.aliexpress.com/page/knowledge?pageId=37&category=1000022029&knowledge=1060015168&language=en
https://service.alibaba.com/page/home?pageId=122&language=en#askquestion

Budeš asi muset nějak prokázat že jsi autorem díla a tvoje tvorba je prodávána bez tvého svolení - nějaké fotky ze stavění..., originální návod?
Soubory mají časovou stopu, tak to by nemusel být problém jestli cokoli máš.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Citace od: martindavid kdy 14.01.2021, 00:09:36
Citace od: Chairudo kdy 13.01.2021, 23:42:56
Chtělo by to firmu kde se dají výtvory licencovat aby za takové věci vymáhali náhradu.  >:(
jediné co mě napadá je zřídit si něco jako ochrannou známku?
Nebo něco podobného.

Tak ochranu toho, co jsi vytvořil máš automaticky. Ochrannou známku nebo něco podobného má TLG a Disney a taky se to tam dál kopíruje a občas jen něco usoudí.

Robbed

Tak nejlepší na těchto ali/wish a podobných čínských šmejdobchodech zásadně nenakupovat.
Akorát to dokazuje, že tvoje modely jsou na vysoké úrovni. Nebál bych se nějakého úbytku "zákazníků", tohle je celkem jiná cílová skupina.

P.S. možná se i dá nějak bojovat, tady třeba v této skupině řešili prodej MOCů (falešné dílky + návod bez souhlasu) https://www.facebook.com/groups/292413895303158
a nakonec docílili toho, že v tom obchodě teď prodávají jen dílky a na návody dávají odkazy na stránky autorů, což mi přijde akceptovatelné.

martindavid

Citace od: Robbed kdy 14.01.2021, 09:03:58
Tak nejlepší na těchto ali/wish a podobných čínských šmejdobchodech zásadně nenakupovat.
Akorát to dokazuje, že tvoje modely jsou na vysoké úrovni. Nebál bych se nějakého úbytku "zákazníků", tohle je celkem jiná cílová skupina.

P.S. možná se i dá nějak bojovat, tady třeba v této skupině řešili prodej MOCů (falešné dílky + návod bez souhlasu) https://www.facebook.com/groups/292413895303158
a nakonec docílili toho, že v tom obchodě teď prodávají jen dílky a na návody dávají odkazy na stránky autorů, což mi přijde akceptovatelné.
Tohle by dávalo smysl,model jsem již objednal abych pak mohl dál podniknout nějaké kroky

martindavid

Máme tady první pokus o ŠKODA 706 RT (Trambus)
ještě váhám zda budu pokračovat dál a nebo jej zas rozložím na atomy a zapomenu na něj.

HD

Bez něj už z mého pohledu nebude Tvoje sbírka kompletní...  >:D


Vypadá to hodně dobře, doufám, že nepodlehne brzy rozkladu.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

martindavid

Hlásím menší uspěch v boji proti kopii mého modelu na alikovi.
Smazáno z dvou obchodů a z jednoho podvodného webu v californii.
Uvidím co bude dál,bohužel se to musí hlídat a občas kontrolovat.

hawran

Citace od: martindavid kdy 13.01.2021, 22:26:01
Tak co jsem nechtěl ,ale bohužel předpokládal se stalo skutečností,
narazil jsem na svůj vlastní model na alikovi .
zm--di činští už neví co by kopírovaly.
Čau Martine ted to teprv čtu a trochu jsem zděšenej, oni se fakt nezastaví před ničím...
Existuje nějaký postup/rada jak zjistit, že se tvuj model prodává? Nebo to je o náhodě že to najdeš?
Ne že bych se bál, zas tak aktivní nejsem, jen mě to zajímá jak jsi na to přišel...
Děkuju
K.
Bricks Forever!

martindavid

Citace od: hawran kdy 19.01.2021, 10:13:04
Citace od: martindavid kdy 13.01.2021, 22:26:01
Tak co jsem nechtěl ,ale bohužel předpokládal se stalo skutečností,
narazil jsem na svůj vlastní model na alikovi .
zm--di činští už neví co by kopírovaly.
Čau Martine ted to teprv čtu a trochu jsem zděšenej, oni se fakt nezastaví před ničím...
Existuje nějaký postup/rada jak zjistit, že se tvuj model prodává? Nebo to je o náhodě že to najdeš?
Ne že bych se bál, zas tak aktivní nejsem, jen mě to zajímá jak jsi na to přišel...
Děkuju
K.
ahoj je to vcelku jednoduché oni ty modely prodávají
Pod názvem z Rebrickable příklad Moc-111111
Takže stačí zadat číslo moc a na googlu ti vypadnou
Párkrát ukázky z rebrickable  a hned pod tím několik odkazů na alik.
Chce to kontrolovat.a pak psát prodejci klidně několikrát po sobě
A hlavně řešit přes podporu na aliexpres.zatim to funguje uvidím co se bude dít dál

hawran

Aha! Jo takže oni kupujou z Rebrickable a teprv pak nestydatě kopírujou :D
Tak tím se samozřejmě celá situace zásadně mění :)
(pochopitelně žertuju)
A držím palce at se ti povede tenhle podvod vyřešit k tvojí spokjenosti :)
Mimochodem ostatní modely samozřejmě super jako vždy, zejména teda ten Phoenix, ten je dost sexy :)
K.
Bricks Forever!

martindavid

Citace od: hawran kdy 19.01.2021, 10:48:32
Aha! Jo takže oni kupujou z Rebrickable a teprv pak nestydatě kopírujou :D
Tak tím se samozřejmě celá situace zásadně mění :)
(pochopitelně žertuju)
A držím palce at se ti povede tenhle podvod vyřešit k tvojí spokjenosti :)
Mimochodem ostatní modely samozřejmě super jako vždy, zejména teda ten Phoenix, ten je dost sexy :)
K.
Ano normálně si koupí návod a pak to produkuji jako svůj produkt.
uvidíme co se bude dít dál.je potřeba s nimi bojovat aby se neobohacovaly na úkor druhých.
jinak díky tatra je super hlavně při jízdě po polygonu.

Chairudo

To jsem teda mile překvapen že se ti podařilo se ubránit  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 19.01.2021, 15:57:34
To jsem teda mile překvapen že se ti podařilo se ubránit  :D
taky jsem to nečekal a čínan začal vyjednávat uvidím co z toho vyleze.

martindavid

Upravená verze Peterbilt Black cat ,chromované díly nejsou součástí návodu
https://rebrickable.com/mocs/MOC-64661/MartiN79NespoR/petrbilt-379-rc-model-black-cat-ii/#details

martindavid

Výstavba návodu pro phoenixe zahájena,na fotce je vidět detainí propracování pohonu a odpružení zadních kol.

martindavid

Pořád mi nedá spát Škoda 706rt a tak ji ve studiu trošku ladím.nicméně mám velkou prosbu potřebuji pod přední světla dát něco co je větší jak tile round 1x1
ale nesmí to  být ve velikosti 2x2 je něco takového v barvě LBG.Ted tam je pneumatika v šedé barvě.

poMOCník

Citace od: martindavid kdy 17.02.2021, 22:16:00
Pořád mi nedá spát Škoda 706rt a tak ji ve studiu trošku ladím.nicméně mám velkou prosbu potřebuji pod přední světla dát něco co je větší jak tile round 1x1
ale nesmí to  být ve velikosti 2x2 je něco takového v barvě LBG.Ted tam je pneumatika v šedé barvě.

Tohle ti tam asi nezaleze co?
Cone 1 1/2 x 1 1/2 x 2/3Light Bluish Gray334926254404Bricklink

Musel bys tam zřejmě vyměnit ty zakulacené za tyhle a pak by tam vznikla předpokládám díra
Brick Curved 1 x 2 x 1 No StudsWhite373526248827Bricklink


martindavid

To by mohlo být. Ale utopit to tam nemůžu vznikly by tam zas další mezery .

martindavid

Lodní kontejnéry ve vývoji,pro plánovany přepravník na kontejnéry.

martindavid

#290
Tak kontejnéry máme.ted ještě přepravník.

poMOCník

To by jeden neřek, jak se dá i něco tak ošklivého jako je plechový kontejner postavit hezky, když si člověk pohraje s detaily. Docela mě láká se do téhle sféry taky podívat a postavit něco jako bažinu, panelák nebo nějakou industriální stavbu.

martindavid

Citace od: poMOCník kdy 02.03.2021, 13:48:20
To by jeden neřek, jak se dá i něco tak ošklivého jako je plechový kontejner postavit hezky, když si člověk pohraje s detaily. Docela mě láká se do téhle sféry taky podívat a postavit něco jako bažinu, panelák nebo nějakou industriální stavbu.
Díky
dokonce mně napadla myšlenka koupit na jeden kontejnér staré použité dílky
třeba to vytvoří ten správný efekt hodně jetého kontejneru.

hawran

Ad panelák - Eda Hybler stavěl panelák do Hamleys a moc se mu to povedlo
Ad staré dílky - tak tomu řikám nápad!!!
Bricks Forever!

Chairudo

Parádní kontejnéry, teď pro ně ještě musíš postavit pořádnou loď ... nebo aspoň funkční přepravní jeřáb ;D

Staré kostky je zajímavý nápad, já bych místo toho zkusil místy dark orange...dark red tile pro napodobení rzi a třeba i sem tam  čtvrtkulaté tile 1x1 jako že to zub času ohlodal.

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

hawran

A já jsem ještě zapomněl poznamenat že i tak "triviální" věc jako je konťas se dá takhle nádherně zmáknout, fakt klobouček... :)
Bricks Forever!

martindavid

#296
Citace od: Chairudo kdy 02.03.2021, 15:38:28
Parádní kontejnéry, teď pro ně ještě musíš postavit pořádnou loď ... nebo aspoň funkční přepravní jeřáb ;D

Staré kostky je zajímavý nápad, já bych místo toho zkusil místy dark orange...dark red tile pro napodobení rzi a třeba i sem tam  čtvrtkulaté tile 1x1 jako že to zub času ohlodal.

Přesně takovou reakci jsem čekal,jo lodičku a kolik má kostek? :) :)šířka lodi mi vyšla 270 studů ,216cm je to správně ;D
Náznak silného opotřebení starýmí díly by mohl zrovna u tohohle být super,
zkusit postavit do kontejnéru rez mám v plánu ,jak bude čas zkusím to nanečisto jak to bude vypadat.

martindavid

Tak tady je zkušební nástřel rzi.nechtělo se mi předělávat dílky tak je to takové hrubé.

Foton

Citace od: martindavid kdy 02.03.2021, 16:19:26
Přesně takovou reakci jsem čekal,jo lodičku a kolik má kostek? :) :)šířka lodi mi vyšla 270 studů ,216cm je to správně ;D
Náznak silného opotřebení starýmí díly by mohl zrovna u tohohle být super,
zkusit postavit do kontejnéru rez mám v plánu ,jak bude čas zkusím to nanečisto jak to bude vypadat.
Kontejnery máš parádní. Máš i otvírací verzi? Je to v minifg scale?
Na jeřábu a lodi už pracuju (ale řekněme že ne pro tisíce kontejnerů :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

martindavid

Zatím pracuji s verzi bez otevíracích dveří a nemají podlahu kvuli uspoře materiálu(cena)
a hmotnost,jsou v měřítku model team rozměry 12x12x27 studů