KOSTKOVÁNÍ, duben 2018 Olomouc

Založil Izabella08, 21.10.2017, 16:44:18

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Izabella08

 
Milé kolegyně, milí kolegové - milí kostkaři,

ráda bych Vám napsala pár slov k novému projektu K O S T K O V Á  N  Í.

Jako patronka soutěžních koutků jsem si nemohla nevšimnout, jak moc si děti chtějí hrát, jak moc jsou soutěživé...žádaly i opakování té či oné disciplíny...proto Vám předkládám projekt, který bude z 80% zaměřen na stavění, hraní a soutěžení, pouze z 20% na výstavu tvorby.

Zde uvádím pár bodů:

1. Termín a místo konání...víkend 7.-8. dubna 2018, opět na Střední škole polytechnické v Olomouci. Přípravy proběhnou v pátek 6.4.2018


2. Akce bude podporovat a prezentovat plně KOSTKY.ORG.

3. Do svého týmu hledám NADŠENÉ jedince, kteří zvládnou nápor dětí, jsou komunikativní, rádi si hrají a staví a budou mít vlastní nápad, jak děti zaujmout, jak je vtáhnout do hry. Mnoho rodičů si naše herní nápady fotilo s tím, že to budou doma s dětmi také praktikovat...a o to také jde...v dnešní době pc her, mobilů, tabletů  atd...

4. Součástí akce bude i výstava LEGO tvorby veřejnosti

5. Uvítám MOCy, ale především od stavitelů, kteří se aktivně zúčastní akce.

6. Společné dílo: Olomouc je městem květin, pořádají se zde rozsáhlé mezinárodní výstavy FLORA OLOMOUC...proto vyhlašuji pro první jarní Kostkování soutěž o nejkrásnější, nejzajímavější květinu či jinou rostlinu. Jsou vítané i květiny abstraktní, masožravé, kaktusy, bonsai atd:) Pokud nějaký stavitel dokonce květinu rozpohybuje např. ve stylu ,rozvíjej se poupátko´, tak určitě zaujme nejvíce. Soutěže se může zúčastnit i stavitel, který nebude na akci aktivní, ale musí mít domluven dovoz svého dílka do Olomouce. Porotou budou všichni kostkaři přítomni na akci. Cena bude jen jedna...zelená, a to 1000ks trávy https://img.bricklink.com/ItemImage/PL/3741.png a 1000 ks bambusu https://img.bricklink.com/ItemImage/PN/6/30176.png
Doplňkem  květin a rostlin pak bude téma JARO, VELIKONOCE...vítám i sety tovární, ale také vlastní tvorbu...nejen floru ale i drobnou faunu...motýlci, berušky a jiný drobný hmyz:)
Téma VÁNOCE na Světu kostek dopadlo více než dobře...hlavně díky Mechanickému betlému,  vánočnímu romantickému vláčku a továrním setům:)...


SEZNAM účastníků akce:



1, MilanV...Technik stavění se staršími dětmi

2, Matka...Technik stavění se staršími dětmi

3,+4, 444Martin + jeho syn...kuličkodráhy a mnohé mechanické stavby

5, Tomik...alternativní stavění

6, Peki...skládání poslepu

7, Izabella...od všeho kousek

8, Werny...minecraft stavění

9, Hacislav...filmové hádání

10+ 11, Yoshimaka + jeho švagrová...pokladna či jiné potřebné důležitosti

12, HD..HorcikDesign...+ jeho doprovod

13, Stimpi + jeho kamarád ...technik v pohybu

14, Cvalda...robotika

15, Patkutil...hlídací a organizační četa

16, Janepaul55...hádání poslepu

17, Ogar 49...pokladník + organizační pomoc

18, HanaM....organizační pomoc

19, Spideyx...organizační pomoc

20, studenti z gymnázia Hejčín Olomouc ...robotika...celkem 6 + pan učitel

21, DagmarB...hraní s Fabulandem

22, Jojik...DUPLO

23, Robkteryten + syn...blacktronská dílnička

24, Neřád  +  dcera...DUPLO, Elfi, Technik

25,+26,, Ryxe+Sanna...uvítám vše, co budou moci dovézt :):) 

27, Mtron... co největší...nejdelší...nejvyšší Mtronské dílo! 

28, Icewalker...jeho komiksový svět

29, Vasyk...vše co uveze, ale hlavně Krtka:)

30, Znouzectnost...space v pohybu a vesmír

31, Hardegon ...skalní obydlí, pravěká vesnice, houbový domek, vesmírné lodě a jiné:)

32, Šipka...Ardeny 1944, Prázdniny ve Španělsku

33, Mirek...jeho vláčkový svět

34, Marco Mach...vojenské modely

35, Samy 405...Technik stavění se staršími dětmi

36, Komluk..SW

37, Numido...orloj a další  MOCy

38. Puresis

39. Igorus  společný projekt Friends

40. Ivansliz

41+42 Danyboy + Monika (Danyho máma)...oba pomoc v koutcích


+ v záloze je dostatek příjemných šikovných učitelek z MŠ...především pro duplo hrátky a studentů...tam kde bude zapotřebí...ale přednost dávám Afolům:)


VÝZVA  STÁLE  PLATÍCÍ

Prosím účastníky akce Kostkování, zda mají a mohou do OL dovézt následující:

FRIENDS...svůj model ze spol. projektu

NÁMOŘNÍ LODĚ...máme již dostatek, ale třeba nemáme tu vaši:)

CITY POLICE...cokoliv z této oblasti...hodně policajtů , stanice, auťáky atd....pokud někdo udělá i policejní scenérii, budu
                             hodně  ráda

JARO/KVĚTINY...opět cokoliv na toto téma

STAR WARS...máme, ale nabídněte...Mocy či zajímavé sety

MIKRO...pokud máte ještě ze spol. projektu Mikropolis svoji stavbu, prosím, dovezte ji také




Tak to je vše...budu se těšit na známé i nové tváře, v týmu je nás již 40 :)

Izabella

Chairudo

Když nebudu mít nic jiného na práci můžu se přidat s vláčkem :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Stimpi

Ahoj,
přemýšlím nad dotazem ohledně Technic. Nic mě nenapadlo, pořád si myslím že není zrovna ideální na takovou akci, protože chce nějakou malou zkušenost s Technic technikami stavění. Možná by to šlo udělat tak, že bychom vybrali nějakou základní sadu kostek a z nich vymyslet serii jednoduchých modelů, které by si mohli děti podle návodu postavit, a třeba i za nějakou kačku odnést. Nevim jaké jsou ale možnosti ohledně pořízení Technic kostek.

Chairudo

Citace od: Stimpi kdy 03.11.2017, 10:51:39
Ahoj,
přemýšlím nad dotazem ohledně Technic. Nic mě nenapadlo, pořád si myslím že není zrovna ideální na takovou akci, protože chce nějakou malou zkušenost s Technic technikami stavění. Možná by to šlo udělat tak, že bychom vybrali nějakou základní sadu kostek a z nich vymyslet serii jednoduchých modelů, které by si mohli děti podle návodu postavit, a třeba i za nějakou kačku odnést. Nevim jaké jsou ale možnosti ohledně pořízení Technic kostek.

Možnosti pořízení: Nakoupit a vykuchat sety, Bricklink, Aukce, Pick a Brick.
- osobně bych prodej kostek na akcích vůbec neřešil, jednak na to musíš mít živnost a veškeré transakce vykazovat, účtenky (sláva EET) a v tom shonu při akci v případě nezabalených modelů nemáš šanci uhlídat a rozeznat co už je zakoupeno a co ještě ne ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Domlouvám jako jednu disciplínu s Pavlínou mé oblíbené, i když náročnější: "stavění bez návodu", inspirované tou japonskou knížkou, ale s vlastními (lepšími) modely. Jak Technic, tak bych mohl přidat i klasické lego. Myšlenka je, že budou mít hromady kostek a k tomu plakátek s vyobrazením modelu z několika stran. Žádný návod. Zkoušel jsem to už před dvěma lety v malém měřítku ve Velkých Přílepech a je to organizačně hodně náročné, ale nakonec o to vděčnější. Přidávají se i rodiče (obou pohlavi!!!) a radost, když jim nakonec ten vrtulníček vrtulí opravdu točí, nezná mezí. Ano, všichni si chtěli svůj model koupit. Předpokládám, že na větší akci už to nepůjde a matka měla dobrý nápad zřídit tam fotokoutek, kde si to kždý vyfotí svým mobilem a nemusí si nic odnášet.

Stimpi, nedáme to dohromady? Ono aby to fungovalo, tak potřebujeme stejně mít na takovém stanovišti víc lidí, jinak neustíháme nápor. I my dva dohromady by bylo málo a mseli bychom dál hledat další šikovné kostkaře na pomoc. Co ty na to?
Pán na Žlutém hradě

Stimpi

Rád pomůžu, v Olomouci je fajn ;)

milanv

Super, tak postupně vymyslíme společně co by šlo za modely, kde vezmeme kostky atp. Jestli už máš nějaké nápady nebo dokonce i zkušenosti z jiných dětských akcí, napiš mi SZ.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Pánové, mám z vás velkou radost...to je přesně to, oč mi šlo:)
A Stimpiho vítám v partě:)

Co se týče potřebných dílků...vše pořešíme přes SZ anebo přes telefon.

Izabella08

Dále oslovuji ty, kteří mají doma ucelenější sbírku CITY POLICE...určitě mi jde o policejní  stanici, vozidla, vrtulníky atd.
Pokud si někdo troufne na vlastní scenérii...nevadí,že z továrních setů, ráda mu tento  úkol přenechám.
Pište, prosím opět do SZ:)

Hana129

#9
Vždycky, si vychutnávám přehrabování kostek kw, které jsou za vystavování a tentokrát jsem to spojila i s využítím, pro návrh květin na tuto akci, pokud vyjde převoz.

Základ je vždycky nějaké ty díly z KW + doplnění z vlastních zásob.


Izabella08

Hani, to je ono...přijedu si klidně i osobně,, takže první květinky máme na světe!!!!...květiny bych ráda prezentovala na výstavách opakovaně...pokud budou autoři souhlasit..uskladnila bych je u sebe.
Již mám přislíbenou i květinu masožravou-dokonce hýbající se...velikost a provedení je na vás na všech :o


Clermont

Možná budu psát o něčem co už znáte, pak se omlouvám, ale byl jsem nedávno na akci na Výstavišti v Ostravě kde vystavovali různé dětské hry - už si nevzpomínám na název akce.
Kromě toho tam byl koutek kde si děti hráli s legem - mimochodem Lego tam nebylo vůbec zastoupené.
Ženské tam nabízely dětem na stavění předem předchystané stavebnice v plastových boxech i s návodem.
Byl to takový ten malý kufřík s přichrádkama za 50Kč a měli vytisknutý plánek nějaké malé stavebnice - myslím že to byl Technic s motorkem. Snad malý kolotoč a jiné věci.
Měli to postavené do 15minut a ještě se to točilo. Pak to ženské rozebrali, naházeli do kufříčku a stavělo jiné dítě.

Nikdy jsem nebyl na Vaší akci, takže netuším co vše tam pro děti děláte, možná že i toto. :o)

PS: Třeba budu na jaře v koutku pro děti tady v Porubě a poznám to :) Děti mám rád a děti mají rádi mě, hlavně když má dcera je nervózní když skládá lego a rozpadne se ji to když více zatlačí. To pak za vše můžu já :o)

Izabella08

Citace od: Clermont kdy 17.11.2017, 13:55:36
Možná budu psát o něčem co už znáte, pak se omlouvám, ale byl jsem nedávno na akci na Výstavišti v Ostravě kde vystavovali různé dětské hry - už si nevzpomínám na název akce.
Kromě toho tam byl koutek kde si děti hráli s legem - mimochodem Lego tam nebylo vůbec zastoupené.
Ženské tam nabízely dětem na stavění předem předchystané stavebnice v plastových boxech i s návodem.
Byl to takový ten malý kufřík s přichrádkama za 50Kč a měli vytisknutý plánek nějaké malé stavebnice - myslím že to byl Technic s motorkem. Snad malý kolotoč a jiné věci.
Měli to postavené do 15minut a ještě se to točilo. Pak to ženské rozebrali, naházeli do kufříčku a stavělo jiné dítě.

Nikdy jsem nebyl na Vaší akci, takže netuším co vše tam pro děti děláte, možná že i toto. :o)

PS: Třeba budu na jaře v koutku pro děti tady v Porubě a poznám to :) Děti mám rád a děti mají rádi mě, hlavně když má dcera je nervózní když skládá lego a rozpadne se ji to když více zatlačí. To pak za vše můžu já :o)

Ahoj Clermonte,
ano, něco podobného budeme s dětmi na Kostkování také dělat...pokud budeš mít nápad na nějakou hru, stavění či zábavu pro děti jsi vítaný v našem teamu :D

puresis

#13
Pokud jde o Policejni vozy vlastní produkce či ze setů mějí být v jedné barvě, nebo je to jedno? Dříve bývali většinou bílo-černé dnes spíše modré, nebo klidně mohou i vlastní i bílo-zelené? Ucelenější sbírku nevlastnim, ale něco by se našlo.
Citace od: Izabella08 kdy 12.11.2017, 15:49:51
Dále oslovuji ty, kteří mají doma ucelenější sbírku CITY POLICE...určitě mi jde o policejní  stanici, vozidla, vrtulníky atd.
Pokud si někdo troufne na vlastní scenérii...nevadí,že z továrních setů, ráda mu tento  úkol přenechám.
Pište, prosím opět do SZ:)

puresis

Jo,  CITY, aha ja myslel všecny POLICE temata.

Izabella08

Citace od: puresis kdy 01.12.2017, 12:44:04
Jo,  CITY, aha ja myslel všecny POLICE temata.
Ahoj Puresisi,
výstavka City Police je jen jako doplněk k hracímu koutku, který je zaměřen na toto téma, tzn. uvítám někoho, kdo má doma více setů City Police...již mám něco přislíbeno...ale můžeme to udělat větší...třeba i útěk několika vězňů či lupičů a správná policejní honička :o

puresis

Ne že bych chtěl něco na toto vystavovat, ale prvně jsem špatně přečet a myslel jsem že se týká všech policejních temat v Lego od starých, až po nové a v tom případě by bylo každé auto jiné.

peki

Požádal jsem o podporu.
Podpora přidělena.
Po dohodě s Izabelou vezmu krabice s kostkama mix (něco jse do aukce, něco jako odměna pro AFOLy na akci, něco na akce které na podporu nedosáhnou.)

Po novém roce se bude platit LUGBULK, malý Lugbulk, podpora akce v Ostravě. Vše musím postaru objednat do 22.12. Takto to bude jednodušší.
V roce 2018 bude několik dalších výstav kde se v rámci podpory zaměříme na čerpání setů.

 

Izabella08

Vítám v naší partě Pekiho...povede koutek, kde děti budou pěkně poslepu skládat vybraný model :)

Izabella08

Srdečně vítám i Ryxeho se Sannou a Mtrona  :-*

Robkteryten

Citace od: Izabella08 kdy 17.12.2017, 18:11:38
Srdečně vítám i Ryxeho se Sannou a Mtrona  :-*

a sakra... To bude všude červeno...

Chairudo

Připravím pro děti hru s květinami a hmyzem,
taky vytvořím malou část palmového skleníku :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ryxe

Dnes jsem mluvil s hardegonem ohledně našeho společného castle projektu (můj hrad http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=50848.0, Sanny vesnice a hardegonova skalní obydlí). Toto diorama tedy můžeme na tuto akci přislíbit. Pokud se vejde do auta něco dalšího, tak bychom také přivezli. Volné je třeba "Doupě pašeráků". Zavčasu se s Izabelou určitě domluvíme ;). Ještě jednou díky za pozvání :)

Izabella08

Prosím účastníky akce Kostkování, zda mají a mohou do OL dovézt následující:

FRIENDS...svůj model ze spol. projektu či jinou zajímavou stavbu-set z Friends

NÁMOŘNÍ LODĚ...máme již dostatek, ale třeba nemáme tu vaši:)

CITY POLICE...cokoliv z této oblasti...hodně policajtů , stanice, auťáky atd....pokud někdo udělá i policejní scenérii, budu
                             hodně  ráda

JARO/KVĚTINY...opět cokoliv na toto téma

STAR WARS...máme, ale nabídněte...Mocy či zajímavé sety

MIKRO...pokud máte ještě ze spol. projektu Mikropolis svoji stavbu, prosím, dovezte ji také


Hardegon

S Ryxem mám domluvený společný projekt. Dál nabízím oravěkou vesničku 48x48.

Igorus

Citace od: Izabella08 kdy 25.12.2017, 11:41:34
Prosím účastníky akce Kostkování, zda mají a mohou do OL dovézt následující:

FRIENDS...svůj model ze spol. projektu či jinou zajímavou stavbu-set z Friends


Co se týká Friends města tak se bude účast a podoba řešit zde:
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=51366.new#new

Izabella08

Citace od: Hardegon kdy 25.12.2017, 21:08:19
S Ryxem mám domluvený společný projekt. Dál nabízím oravěkou vesničku 48x48.

Hardegone, děkuju!!!!! ;)

Izabella08

Na akci budou k vidění  obrazy s LEGO tématikou...oslovila jsem dvojici autorů zajímavé techniky.
Později nechám zveřejnit i obrazy na klučičí téma např. Technik:)

milanv

Jo, ten druhý s kaluží je správně hororový! Připomíná mi to historku z poslední Olomouce, kdy na otázku "V jedné scénce jsou vojáci a něco skládají, co to je?" přišla jedna cca osmiletá holčička s odpovědí: "Vojáci skládají nápis.", protože místo Máchala našla toto.

No a abych nezapomněl, abychom si rozuměli:  >:D >:D >:D
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Milane, obrázek je z filmu Americká krása...jde o rudé květiny :)