Společný projekt - perníková vesnička

Založil peki, 24.02.2020, 08:54:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

#30
Citace od: juggleman kdy 21.09.2020, 09:33:08
Ahoj, no krasna sladka armada! To jsi vsechno nakoupil pres Brick & Pieces (predevsim mi jde o pernikove figurky)? Nebo to slo nejak vyhodne koupit pres Bricklink? Diky!

Jsme domluveni na společném projektu, kdy AFOLOVé z kostek postaví jedno dioráma. Viz popis výše. Jako RLUG můžeme u Lega zažádat o projektovou podporu = objednat si nějaké kostky.

No a na perníkovou vesničku jsme se domluvili na tomto složení kostek viz. vlákno zde. Zmrzliny jsem nakoupil u jednoho člena kostek, před rozpartrováním setu na BL.

Najdeš tam odpověď na tvojí otázku (KDE?). Ceny se však veřejně uvádět nesmějí.

Igorus

Citace od: peki kdy 16.09.2020, 08:59:47
Citace od: Igorus kdy 15.09.2020, 15:55:01
....... a jednu průmyslovou budovu  >:D

Továrna na čokoládu?
Nebo varna perníku ?  :)

Uvidíme dle poptávky...  >:D

Citace od: peki kdy 21.09.2020, 09:18:19
Začínám mobilizovat.


To aby začal mobilizovat i Vasyk  ;) ;) ;)

Vasyk

Velký perník hotov.

Vasyk

Můj skromný modul do projektu, snad je dost politicky korektní  ;) >:D.

PS: ještě dodělám ten podstavec na stejnou výšku

Robkteryten

Ntvl.  Boží.  Hlavně to kracedlo

peki

Paráda, tohle jsem opravdu nečekal, ale otevřelo mi to oči.  ;D Neudělal by jsi ještě něco za "odboj" kam bych ti půjčil několik zmrzlin, vyz foto výše  ;D

Vasyk

Citace od: peki kdy 21.09.2020, 13:40:11
Paráda, tohle jsem opravdu nečekal, ale otevřelo mi to oči.  ;D Neudělal by jsi ještě něco za "odboj" kam bych ti půjčil několik zmrzlin, vyz foto výše  ;D

Tak asi by něco zbastlit šlo. Chtělo by to ale více místa. Víme jak hluboké a dlouhé to celkem bude kompletně ?

peki

Citace od: Vasyk kdy 21.09.2020, 14:04:25
Citace od: peki kdy 21.09.2020, 13:40:11
Paráda, tohle jsem opravdu nečekal, ale otevřelo mi to oči.  ;D Neudělal by jsi ještě něco za "odboj" kam bych ti půjčil několik zmrzlin, vyz foto výše  ;D

Tak asi by něco zbastlit šlo. Chtělo by to ale více místa. Víme jak hluboké a dlouhé to celkem bude kompletně ?

Jediné co nás omezuje je hloubka 3 x baseplate 32x32. Délky bude dost. Jsou to 3 výlohy. Perníkové mini diorama může být součástí každé výlohy, pokud by hrozilo že se s "vesničkou" nevejdeme do 1 výlohy

Vasyk

Citace od: peki kdy 21.09.2020, 14:15:45
Citace od: Vasyk kdy 21.09.2020, 14:04:25
Citace od: peki kdy 21.09.2020, 13:40:11
Paráda, tohle jsem opravdu nečekal, ale otevřelo mi to oči.  ;D Neudělal by jsi ještě něco za "odboj" kam bych ti půjčil několik zmrzlin, vyz foto výše  ;D

Tak asi by něco zbastlit šlo. Chtělo by to ale více místa. Víme jak hluboké a dlouhé to celkem bude kompletně ?

Jediné co nás omezuje je hloubka 3 x baseplate 32x32. Délky bude dost. Jsou to 3 výlohy. Perníkové mini diorama může být součástí každé výlohy, pokud by hrozilo že se s "vesničkou" nevejdeme do 1 výlohy

Tak ok, něco vymyslím. Mohu si rezervovat tak 10 zmrzlin ?

peki


tomas.


peki

Citace od: Vasyk kdy 21.09.2020, 14:04:25
Citace od: peki kdy 21.09.2020, 13:40:11
Paráda, tohle jsem opravdu nečekal, ale otevřelo mi to oči.  ;D Neudělal by jsi ještě něco za "odboj" kam bych ti půjčil několik zmrzlin, vyz foto výše  ;D

Tak asi by něco zbastlit šlo. Chtělo by to ale více místa. Víme jak hluboké a dlouhé to celkem bude kompletně ?

Taková Battle of Hoth. Základna by byla cukrárna :)

milanv

Citace od: Vasyk kdy 21.09.2020, 12:17:30
Můj skromný modul do projektu, snad je dost politicky korektní  ;) >:D.
Díky, díky, díky! Rozesmál jsi mě úžasně a úplně jsi mi vlil elán do žil. Tomuhle říkám svoboda tvorby! :D :D
Pán na Žlutém hradě

HD

#43
Nejlepší dopravu svého modelu (možná dvou) bych měl do výlohy na Chodov.

A o kterém modelu že to mluvím?
Rebel Čokoláďa, který bydlí v kakaovém perníku podmáznutém jahodovým džemem, šlehačkou a višní v rumu na střeše, právě za pomoci svých kamarádek připravuje svůj Slad-rod na pořádnou jízdu čerstvě pocukrovanou krajinou. Je to rebel už od přírody (jen se na něj koukněte), v pokoji má vylepené zakázané portréty Jeníka a Mařenky, nad oknem má pověšený párek a třešeň na střeše se nebezpečně podobá rajčeti, ale jinak by ani perníkové mouše slovem neublížil a za klid a pohodu ve vsi by byl ochoten klidně i roztát.  >:D  Sousedka Peprníková se na to také přišla podívat.

Model ještě není kompletně hotový, ale základní myšlenka a kompozice by se už měnit neměla.

Náčelníku, projde to cenzurou?






Jen jsem se chtěl ještě zeptat,  bude vadit, když bude modul částečně přečnívat do stran? Předpokládám, že asi trochu ano.

A jak je v plánu moduly spojovat? Pomocí tile, nebo technic pinů?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Sihaja

#44
Prace na kachnim kole jsou v plnem proudu.

poMOCník

Zatím prezentované modely naprosto rozbily moji představu o tom, co je to perníková vesnička. Tenhle společný projekt bude vskutku unikátní! Výborné nápady i zpracování - jen tak dál.

peki

Citace od: HD kdy 23.09.2020, 16:55:35

1) Náčelníku, projde to cenzurou?
2) Jen jsem se chtěl ještě zeptat,  bude vadit, když bude modul částečně přečnívat do stran? Předpokládám, že asi trochu ano.
3) A jak je v plánu moduly spojovat? Pomocí tile, nebo technic pinů?

1) nevidím tam problém
2) obecně bude, protože to bude limitovat umístnění (jiné moduly tento přesah musí akceptovat). Pokud budou přesahovat všechny moduly tak máme velký problém. Řešení může výt rozšíření na 2x 16x32. Snažte se prosím o to aby byl každý model univerzálně použitelný = nepřesahoval do sousedních modulů.
3) spojovaní pomocí tiles, plates. Nebo jen volně položíme do vitriny

Sihaja

Já udelam nejaka volna prostranstvi, ktera se budou dat pouzit, kdyby nekdo vypadl nebo byl potreba nejaky rozestup. Dokazu jich tak 6 ks.

peki

Citace od: Sihaja kdy 25.09.2020, 09:09:49
Já udelam nejaka volna prostranstvi, ktera se budou dat pouzit, kdyby nekdo vypadl nebo byl potreba nejaky rozestup. Dokazu jich tak 6 ks.

Jasně, ale je důležité aby každý modul byl univerzálně použitelný. Nějakou výjimku dokážeme zapracovat, ale pokud by takové moduly převažovaly tak se z toho při instalaci zblázníme.

Modul se má vejít na svoji základnu (jak dole tak nahoře)
Modul má počítat s tím že vedle něj bude další modul, takže není ideální pokud hranice stavby např. obvodové zdi  nacházejí na hranici modulu. Dá se to obejít tím že budete na větší ploše tede násobky 16x16.
Stavíme malé moduly = stavby. Nestavíme modulární domy na 32x32.  Jde nám o drobnější stavby. Postupujeme obdobně jako když se stavělo mikroměsto. Někdo měl stavbu na 16x16 jíný na 32x32. Ale u mikroměsta bylo dáno měřítko, takže nehrozilo že někdo postaví rozměrově nekompatibilní stavbu.   

poMOCník

Citace od: Vasyk kdy 21.09.2020, 14:19:28
Citace od: peki kdy 21.09.2020, 14:15:45
Citace od: Vasyk kdy 21.09.2020, 14:04:25
Citace od: peki kdy 21.09.2020, 13:40:11
Paráda, tohle jsem opravdu nečekal, ale otevřelo mi to oči.  ;D Neudělal by jsi ještě něco za "odboj" kam bych ti půjčil několik zmrzlin, vyz foto výše  ;D

Tak asi by něco zbastlit šlo. Chtělo by to ale více místa. Víme jak hluboké a dlouhé to celkem bude kompletně ?

Jediné co nás omezuje je hloubka 3 x baseplate 32x32. Délky bude dost. Jsou to 3 výlohy. Perníkové mini diorama může být součástí každé výlohy, pokud by hrozilo že se s "vesničkou" nevejdeme do 1 výlohy

Tak ok, něco vymyslím. Mohu si rezervovat tak 10 zmrzlin ?

Možná by se tam hodil i sněhulák.

šipka

Zde je domek obyčejného, průměrného pana Perníčka, jehož jedinou vášní je pěstování zmrzliny.  Nakonec je to modul 32x32

HD

Citace od: peki kdy 25.09.2020, 08:16:16
...
2) obecně bude, protože to bude limitovat umístnění (jiné moduly tento přesah musí akceptovat). Pokud budou přesahovat všechny moduly tak máme velký problém. Řešení může výt rozšíření na 2x 16x32. Snažte se prosím o to aby byl každý model univerzálně použitelný = nepřesahoval do sousedních modulů.
3) spojovaní pomocí tiles, plates. Nebo jen volně položíme do vitriny

Ok, díky za potvrzení, modul rozšířím.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník

Citace od: šipka kdy 25.09.2020, 17:20:06
Zde je domek obyčejného, průměrného pana Perníčka, jehož jedinou vášní je pěstování zmrzliny.  Nakonec je to modul 32x32

mňam!

milanv

#53
Dva moduly s náměstíčky, na odlehčení zástavby.

Sraz u fontány

Pán na Žlutém hradě

milanv

#54
Stavba sousoší "Věrní přátelé"

EDIT: Mezi námi perníky, sousoší je přezdíváno: "Mléčnej a hořkej".
Pán na Žlutém hradě

HD

Co se děje tomu chudákovi, který visí za nohy v té zelené kádi? Není to další dobrák (jako ten z mého modulu), který by pro vesničku klidně i roztál?  >:D

Líbí se mi použitá variace hlav, jejich pokrývek, nohou a další částí tělíček minifigů v modelech.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

milanv

Ten dobrák by měl být rád, že je vedle jeřáb (kvůli tahání čokobloků na podstavec) a pohotový strejda "vod Připečenejch", jinak nevím, nevím, kdo by ho z té kádě vytáhl. Vždyť mohl zůstat až do snězení fialový!

(Původně jsem měl ve scénce i naznačené, odkud spadl - ale po redukci lešení už na to bohužel nebylo místo.)
Pán na Žlutém hradě

peki

#57
HD,šipka,MilanV stejně jako u Vasyka supr. Pěkná práce. Věřím že brzy přibudou další  moduly.

Přikládám ukázky modulů.
U každého modulu je žádoucí aby nepřečníval do sousedních modulů. Dále berte v úvahu, že modul bude sousedit s dalším (cizím modulem). Nechte proto nějaký prostor mezi vaší stavbou a koncem modulu. Pokud se na modul nevejdete, použijte větší modul (16x32 nebo 32x32):




Základní modul 16x16.
-   Opravdu malá stavba
- středně velká stavba (zaplní téměř celý modul max ale 14x14)
-   Scénka s figy atd.




Modul 16x32.
-   Optimální kombinace umožňují pěknou chaloupku s dostatečným prostorem


Modul 32x32.
-   V žádném případě nestavíme modulární dům. I zde se jedná o menší stavbu s nějakým prostorem na přírodu, scénku s figy atd.


Pomocné moduly 8x8
Budou sloužit, k získání prostoru (pokud bude potřeba) mezi jednotlivými moduly. Moje představa je, že půjde o nějaká políčka, kusy perníkové přírody, nebo jenom čistý/prázdný modul.





Malé stavby bez podkladového moduly (drobnosti např. stánek, strom atd.)



Celková hloubka diorámatu je 3 x (32x32).
-   Jednu 32x32 potřebuji na koleje vláčku (čili 16x16 na každé straně diorámatu). Vláček nemusí jezdit po celém diorámatu.

HD

#58
Tak, kakaová banda přikoupila pozemky a pořídila si Oreojského buldočka, a s žádostí o ustavení medovníkové maringotky (kolečka přibudou) v blízkosti náměstí žádá na obecním úřadě paní Peprná.




Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peki

#59
Supr, určitě to tomu prospělo.

Další modul kapela Tvrdej Perník  :D