RECENZE setu 42056 - Porsche 911 GT3 RS - 3.část - závěr

Založil hawran, 01.06.2016, 12:07:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Noki

A hojte. Tak konecne mam Porsche doma,je to uz new verzia a lepsie zabalena. Inak su usporiadane krabicky. Navod je vsak stale povodny a ma tam tie uz spomenute chyby. Stavba ma velmi bavi,je to splneny sen na cely zivot.

Tomik

#61
Citace od: Anatyt kdy 31.08.2016, 10:03:27
Zas vec, ktorú si LEGO pri 300eurovom modeli nesmie dovoliť! Ale tu je LEGO posvätná firma, tak každý sa to snaží ospravedlniť, resp. bagatelizovať. No ale načo tie polemiky? Veď sa stačí spýtať Grohla prečo sú tam tie chyby a možno bude vedieť odpovedať, keďže je insider. Nerobí síce návody, ale možno pozná odpoveď.
Takže Grohle?
Nedávno jsem se ptal grohla, jak to bylo s tím Porsche a údajně se u přehození posloupnosti převodů nejedná o chybu návodu. Byly ohledně toho vedeny dlouhé diskuze a nakonec asi vyhrála hratelnost před realističností. Ono pokud přeřazujete rychlosti postupně 1-2-3-4, tak rozdíl v otáčkách motoru mezi jednotlivými stupni je téměř neviditelný. Všimnete si ho až ve chvíli, kdy skočíte ze 4 na 1. Proto se domnívám, že prohozením pořadí stupňů designéři přidali ještě dva takovéto skoky, při kterých je viditelný rozdíl v rychlosti převodů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Faire


otaznik

Citace od: Tomik kdy 21.10.2016, 11:17:29
Nedávno jsem se ptal grohla, jak to bylo s tím Porsche a údajně se u přehození posloupnosti převodů nejedná o chybu návodu. Byly ohledně toho vedeny dlouhé diskuze a nakonec asi vyhrála hratelnost před realističností. Ono pokud přeřazujete rychlosti postupně 1-2-3-4, tak rozdíl v otáčkách motoru mezi jednotlivými stupni je téměř neviditelný. Všimnete si ho až ve chvíli, kdy skočíte ze 4 na 1. Proto se domnívám, že prohozením pořadí stupňů designéři přidali ještě dva takovéto skoky, při kterých je viditelný rozdíl v rychlosti převodů.
Jestli je tohle pravda, tak to mohl schválit jen naprostý ignorant. Tohle není set pro šestileté děti, na kterém se učí principy mechaniky. Tohle má být maximálně věrný model ikonického auta. Pro mě nepochopitelné.

Tomik

Citace od: otaznik kdy 22.10.2016, 13:01:58
Jestli je tohle pravda, tak to mohl schválit jen naprostý ignorant. Tohle není set pro šestileté děti, na kterém se učí principy mechaniky. Tohle má být maximálně věrný model ikonického auta. Pro mě nepochopitelné.
Podle mě by to odpovídalo i tomu jejich kostrbatému oficiálnímu prohlášení, které vydali chvíli po uvedení setu do prodeje na německém trhu. Kažpádně to mohli říct narovinu...

Jinak, včera jsem ho po několikaměsíčním parkování na mém pracovním stole rozebral a strávil jsem tím celé odpoledne (včetně třídění). Nejzapeklitější částí bylo rozebrat sestavy z kroků 362 a 380, kdy musíte vytáhnout šestkovou osu z rámu 5x7, přičemž z něj čouhá pouze na délku jednoho studu a je zaražená do axle díry v liftarmu a angle connectoru. Málem jsem na tom nechal prsty. A třeba takové round tile s emblémem RS ze středů disků už asi nikdo nikdy nedostane... :-\

Zajímvostí také je, že klasické černé 2L a modré 3L piny tvoří více než čtvrtinu dílů setu a jejich tedy pěkný pytel.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

tomaslambo

Před chvilkou jsem si tento set postavil a ačkoliv se o setu napsalo hodně nepěkných věcí, musím uznat, že je to vážně PECKA. Mám doma postavených hned několik supersportů a nic se mu svou masivností nemůže ani rovnat. Během dneška zde nahodím nějaké fotky pro porovnání s tím co mám doma postavené (McLaren, Honda RA 300, Diablo ...), aby jste snáze pochopili mou konsternaci.

tomaslambo


stricekfido

tak to je nádhera, nebál bych se to nazvat lego por*no  >:D >:D

Neřád :-)


tomaslambo

Pěkný, ale tohle raději zkoušet nebudu. Nechtěně jsem s tímto Poršákem vyzkoušel už jeden nebo dva volné pády ,asi z metrové výšky, a i tak to vypadalo velice podobně :D

hawran

Citace od: tomaslambo kdy 23.05.2017, 14:13:43
Pěkný, ale tohle raději zkoušet nebudu. Nechtěně jsem s tímto Poršákem vyzkoušel už jeden nebo dva volné pády ,asi z metrové výšky, a i tak to vypadalo velice podobně :D

Fuj! Piráte!!! :)
Bricks Forever!

hawran

Citace od: Neřád :-) kdy 23.05.2017, 11:36:30
LEGO Porsche crashing in slow motion with 1000 fps  ;D

https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=dCPWPj4JHqg >:D

Docela by mně zajímalo, jestli při tomto pokusu došlo k nějakému fyzickému poškození dílků (rozlomení a podobně...)
Bricks Forever!

tomaslambo

Citace od: hawran kdy 23.05.2017, 14:17:30
Citace od: tomaslambo kdy 23.05.2017, 14:13:43
Pěkný, ale tohle raději zkoušet nebudu. Nechtěně jsem s tímto Poršákem vyzkoušel už jeden nebo dva volné pády ,asi z metrové výšky, a i tak to vypadalo velice podobně :D

Fuj! Piráte!!! :)

Připravil jsem si tak zábavnou chvilku těsně před odvozem exponátu na výstavu ;).

hawran

Citace od: tomaslambo kdy 23.05.2017, 14:21:01
Citace od: hawran kdy 23.05.2017, 14:17:30
Citace od: tomaslambo kdy 23.05.2017, 14:13:43
Pěkný, ale tohle raději zkoušet nebudu. Nechtěně jsem s tímto Poršákem vyzkoušel už jeden nebo dva volné pády ,asi z metrové výšky, a i tak to vypadalo velice podobně :D

Fuj! Piráte!!! :)

Připravil jsem si tak zábavnou chvilku těsně před odvozem exponátu na výstavu ;).

Ajajaj sakra sakra to je nepříjemný :( 
Bricks Forever!

tomaslambo


Neřád :-)


Neřád :-)

#76
Beim Crashtest ging kaum ein Legostein kaputt. Die Radaufhängung des linken Vorderrades hat es allerdings nicht geschafft.

Tomik

Na fotce jsou kromě zlomeného liftarmu vidět i zdeformované další liftarmy (jsou jakoby okousané) a piny. Jestli ale v celém autě zlomili jen jeden liftarm, tak to beru za udivující výsledek. Myslím si, že museli rozlámat minimálně i nějaké piny a osičky...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Mrs.Tygris


lukasenko


Tomik

#80
Citace od: lukasenko kdy 26.05.2017, 10:08:45
Kde pořídím v článku zmiňovanou "stavebnici Lego Tecnics"?
Taky jsem si toho všiml a úplně mě to praštilo do očí. Jak někdo může udělat v jednom slově o sedmi písmenech dva překlepy? :o

Cituji z článku:
Stavebnici Lego Tecnics nejdřív museli složit, připravit na test a pořádně zmenšit bariéru...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Pretože to píše primitív, čo si nedá ani tú námahu overiť si keď niečo nevie.


Iron

Díky za perfektní recenzi, která mě rozhoupala a Porsche jsem si také koupil. Zhruba po 20 letech od poslední Technic sady, co jsem dostal. Dále díky komentátorům za upozornění na chybky v návodu. Budu se je snažit osdstraňovat (ty na které stačí součástky ze setu) v průběhu montáže.

davroman

Protože nejsem technikovej, ale Porsche 911 GT3 RS jsem chtěl mít ve sbírce, využil jsem návodu od Firas Abu-Jaber a postavil si variantu v měřítku Model Team / Creator Expert.    ;)
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

milanv

Tak to je něco!
Kam se hrabe "originál": viditelných Technicových funkcí mají oba modely stejně (tj. autem lze jezdit rukou a otevírají se dveře), využití kostek je mnohem lepší a vzhled je úplně někde jinde...
Takovéto auto bych si postavil hned. Nemám rád vystavená autíčka na poličce, ale pro tu zábavu ze stavění...
Pán na Žlutém hradě

hawran

Bricks Forever!