(vlastní) Místnosti do projektů "Sousedé" by Petronel

Založil Petronel, 03.03.2019, 19:48:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Zde je přehled všech místností a částí, které jsem postavil do tohoto mého společného projektu.




Sousedé I. (2014-2015)

Milovnice koček

 


Obývací pokoj s tolerantním manželem (propojený s místností milovnice koček  :D)
   



Pepíček staví věž
(ani jedna kostička není jen položená! Místnost šla obrátit aníž by cokoliv vypadlo  >:D)
   


Schodiště
     


Pirátský pokojíček
         



Větší fotografie všech místností zde

Petronel

Sousedé II. (2019)


Kostýmová párty
 
 
 
     



Obývací pokoj se špiónem
(místnost vedle, v domově seniorů, kde děda využil babiččina odpočinku a oknem sleduje pěknou sousedku ve vedlejším domě >:D )
 
 



Bruno (s) Banány (zbývá ještě dodělat dozadu do květináče banánovou palmu)
 
 



Průchod mezi domy
(pod zemí, mezi bytovkou a domem seniorů si majitelé vykopali průchod, který je nyní slavnostně otevřen a oslaven!)
 



Větší fotografie všech místností zde

HD

Velmi pěkné, to bude nadlouho, najít všechny schované detaily. :D


Jsou jen dvě připomínky, které bych si dovolil zmínit. (doufám, že to nebude mít vliv na mou nájemní smlouvu v bytovce  >:D ).
První podnět k zamyšlení se týká absence středního sloupu ve dvojpokoji. S ohledem na pevnost při montáži a demontáži ostatních pokojů bych zvážil jeho umístění, i za cenu snížené viditelnosti - konečně, nikdo neříká, že by nemohl být z trans clear panelu. Navíc mám na své garáži vyzkoušeno, že když sloup chybí, nebo je posunut o stud dva vedle, zkrátka mimo systém, místnost vypadá podivně, jako by do bytovky ani nepatřila. Nejsem stavař, ale tento nosný prvek je podle mě nutno zachovat.
A druhá moje malá připomínka se týká příliš hladkých stěn v prokopané místnosti - byla-li kopána tajně (pokud to není zapomenutý sklep), určitě tam bude spoustu vizuálně a stavitelsky zajímavého přebytečného materiálu, zlámaného nářadí, hlíny, kamení, zdi nebudou hladké kolmé, jak když by se tam podívala ještě před otevřením stavební firma. Velmi se mi ale líbí nápad se slavnostním otevřením.
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Petronel

Citace od: HD kdy 03.03.2019, 23:02:43
...malá připomínka se týká příliš hladkých stěn v prokopané místnosti - byla-li kopána tajně (pokud to není zapomenutý sklep), určitě tam bude spoustu vizuálně a stavitelsky zajímavého přebytečného materiálu, zlámaného nářadí, hlíny, kamení, zdi nebudou hladké kolmé, jak když by se tam podívala ještě před otevřením stavební firma. Velmi se mi ale líbí nápad se slavnostním otevřením.

No ono je to těžké. Nechal jsem tam pár kamenů a lopatu pro domyšlení, ale zase jsem si říkal, že kdyby to byla jen prostě vykutaná špinavá kamenitá "jeskyně", tak by to těžko zrovna slavnostně otevírali, měli dveře a rámy na ně. ;D Co?
No je to na zvážení. Předělat to můžu, ale nevím, rozmyslím to.

Petronel

#4
Schodiště
V nejvyšším patře bydlí "Bruno (s) Banány" (viz. má místnost výše) a zrovna si objednal donášku banánů.
Jeho přítelkyně na schodech však už asi nebude chtít banány a ani jeho nikdy vidět. ;D


Více detailních fotek po kliknutí na obrázek.

Petronel

Malíři pokojů s trojlandou
Mladí malíři - k tomu není potřeba nic vysvětlovat. :D
A trojlanda? To je u nás v rodině již legendární pojem. Vymyslel ho jeden z mladších bratrů.
Před několika lety jsme byli s rodinou na dovolence v kempu v chatce a on se již nevešel na palandu. A tak narval matraci pod ní na zem, lehnul si a říká, že je to trojlanda! >:D





Více fotek po kliknutí na obrázek.

matka

Máš krásné nápady, Petře. Mladí malíři jsou skvělí!
Paní na Žlutém hradě

Petronel

#7
Mezi domy
Spodní místnost jsem již zveřejňoval, zde je ještě vidět zelená plocha se zahrádkou mezi domy a jejich fasády.





Petronel