Nákupy v Evropských Lego obchodech

Založil Chairudo, 20.06.2016, 18:16:36

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Miketuk


milanv

Citace od: Izabella08 kdy 10.12.2016, 14:12:10
...tak mě napadá...můžeme se domluvit společně na nákupu jedné krabice.
To je výborný nápad. Chairudovy nabídky samy o sobě jsou hodně dobré, ale obecné a já nikdy nevěděl, jak s tím. Tohle mi to "posouvá do konkrétna", mám pocit, že se je víc čeho chytit. Jen teď nestíhám a nevím, jak jste na tom před vánoci ostatní - nenecháme to na nový rok?
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Hoši, samozřejmě to není lugbulk...dílky a barvy jsou omezené, ale i těch základních bricků a tiles např.
v barvách DPG, tan, black...je zapotřebí stále neustále. A když Kuba nadhodil otázku, zda Chairudo objednal něčeho více a že by se třeba přidal...tak mě napadlo toto řešení.   ;)

Hana129

#63
Je někde aktuální stěna?  Asi bych se tentokrát přidala, kostičky + potřebuji dosypat round plate(tile) 1*1. Dělali jsme soutěže s dětmi, kdy za každý úkolek dostali nějaké z dílků a mohli si sestavit káču. Při hodně dětech to mizí  a potřebuji doplnit zásoby do Ostravy Poruby, dílku za hubičku.


Chairudo

Nejaktuálnější stěna je 2 měsíce zpátky, https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/albums/72157674944744775
moc se to asi nezměnilo, pick a model je stále tučňák.

Celá krabice (6 kelímků) stojí 108 Euro, ale krabici nebereme, přesypáváme nebo přeskládáváme, vyjde to levněji.

Tiles, bricky a plate v né moc extravagantních barvách půjdou asi objednat nejlépe, ostatní je ve hvězdách.
Jak píšu v prvním příspěvku, nemusíte brát celou krabici, ale určitě bych objednávku nedělal kvůli pár kusům, minimálně 1 kelímek daného dílu.

Citace od: milanv kdy 10.12.2016, 15:25:05
To je výborný nápad. Chairudovy nabídky samy o sobě jsou hodně dobré, ale obecné a já nikdy nevěděl, jak s tím. Tohle mi to "posouvá do konkrétna", mám pocit, že se je víc čeho chytit. Jen teď nestíhám a nevím, jak jste na tom před vánoci ostatní - nenecháme to na nový rok?

Obecné a proto i velmi jednoduché a řekl bych že konkrétnější už to být ani nemůže.
- Potřebuješ více nějakého dílku, z tabulky v 1 příspěvku víš kolik tě cca bude stát, napiš do obchodu jestli je dostupný, pokud ano objednej ho.

Pokud máte o něco zájem, stačí mi napsat a můžu ověřit dostupnost, nebo jim můžete napsat sami pokud umíte německy nebo anglicky. Počítejte s tím, že naskladnění dílů od objednání trvá cca 4 týdny.

Do vánoc zkusím objednat pár krabic green plate 2x4, 2x6, 4x4 nebo 4x6 na vyzvednutí ke konci ledna, jestli něco potřebujete tak pište.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Kdo jste brali ve Vídni ty modré kostky 1x2 https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/30198933345/in/album-72157674944744775/
víte jaký je to odstín? Hádám že Dark Azure, ale nejsem si jistý., múže to někdo potvrdit?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Villa Legina

Citace od: Chairudo kdy 10.12.2016, 22:02:38
Kdo jste...ve Vídni ty modré kostky 1x2...
víte jaký je to odstín? Hádám že Dark Azure... múže to někdo potvrdit?

Môžem potvrdiť 99,99 percent sú to Dark Azure, kamarát ma ešte na ne upozorňoval keď sme tam boli, že či ich nechcem, tak preto to viem naisto.

Hacislav

Citace od: Chairudo kdy 10.12.2016, 22:02:38
Kdo jste brali ve Vídni ty modré kostky 1x2 https://www.flickr.com/photos/87198490@N07/30198933345/in/album-72157674944744775/
víte jaký je to odstín? Hádám že Dark Azure, ale nejsem si jistý., múže to někdo potvrdit?

Pokud je to ten samý odstín jako na VW Brouk, tam je to Darg Azure.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Chairudo

#68
Málem jsem zapomněl zde jsou fotečky ze stěny z našeho posledního výletu v 2016, bylo to super, sehnali jsme za hubičku Pearl Gold Tile 2412b , Olive green slope 54200 a stihli jsme i nějaké vánoční nákupy  :D
- ještě tam něco zůstalo  ;)

Opět byly LBG tile 2x2, vzal jsem navíc 2 kelímky, možná bude něco z toho k mání.

Na příští Afol day který není ještě znám, ale podle předchozích typuji že bude v rozmezí začátek února - začátek března, budu objednávat různé velikosti zelených plate, DBG tile 2x2, Black tile 2x2, 2x4 a další barvy a tvary podle zájmu. 
Kdyby se chtěl někdo přidat a objednat co ve stěně není a potřebuje toho větší než malé množství, pište. pokud do 5.1 nezjistím datum Afol days ve 2017, tak budu objednávat ten den.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh


Chairudo

Další Afol day bude 4.2.2017.
Kdo něco chcete objednat a pošlete mi do rána seznam a pošlu jim to, naskladnění dílů bude trvat cca měsíc, tak je bez záruky jestli to stihnou.

zatím objednávám po krabici těchto dílů, seznam mi pošlete jak je zde s element ID a barvami podle pick a brick.

Brick 1 x 1     White  ID 300501
Brick 1 x 2     White  ID 300401
                     Medium stone grey  ID 4211388
                     Brick Yellow  ID 4109995
                     Dark Stone Grey  ID 4211088
                     Sand Yellow  ID 4521914
Brick 1 x 4     White  ID 301001
                     Sand Yellow  ID 6001822
Brick 1 x 6     Medium Stone Grey  ID 4211393
                     Brick Yellow  ID 4112982
Brick 2 x 4     Brick Yellow  ID 4114319
Brick 2 x 6     White  ID 4181142
Flat tile 2 x 2  White  ID 306801
Flat tile 2 x 2  Black ID 306826
Flat tile 2 x 2  Dark Stone Gray ID 4211055
Flat tile 2 x 4  Black ID 4560182
Plate 2 x 4 Dark Green ID 302028
Plate 2 x 6 Dark Green ID 379528
Plate 4 x 4 Dark Green ID 4243821
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

#71
Ten bager by mal byť nový minimodel do steny.
Nejak tam nevidím MOC zaujímavé diely...


Edit: zoznam dielov

STARHAWK

mozno biely turntable ? Ak si chce niekto vyskladat Taj Mahal.

Chairudo

Objednávka odeslána, zkusil jsem i PF a Train motorky tak uvidíme jak to dopadne  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Freddy157

Citace od: Chairudo kdy 21.12.2016, 23:17:27
Olive green slope 54200

Pokud jste tady těch slopes brali hodně, nedalo by se pár set odkoupit? Takových 200-400 bych bral kdyby náhodou byla možnost.

Chairudo

Citace od: Freddy157 kdy 12.01.2017, 00:51:07
Citace od: Chairudo kdy 21.12.2016, 23:17:27
Olive green slope 54200

Pokud jste tady těch slopes brali hodně, nedalo by se pár set odkoupit? Takových 200-400 bych bral kdyby náhodou byla možnost.

Z vlastních zásob pochybuji, co si pamatuji každý jsme si brali +- pár set pro vlastní potřebu.
Ale myslím, že jsme tam ještě něco nechali, jestli tam vydrží tak při příštím nákupu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#76
Tak už mám odpověď a kdo si objednal se může těšit na tyto díly.
Je to jen slabší polovina seznamu, ale lepší než prstem do oka  ;)
Na příště také zdokonalíme systém objednávání.

Hello Tomas,

I looked up the parts that you were looking for. I only found a few of them and could order some of them:

1x2 brick yellow – reserved - Tan
1x2 brick dark stone grey - reserved - DBG
1x4 brick sand yellow – ordered - Dark Tan
1x6 brick yellow - ordered - Tan
2x6 brick white – ordered
2x4 plate dark green – ordered
2x6 plate dark green – ordered
4x4 plate dark green – ordered

I will reserve the ordered boxes for you as soon as they come in.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Tak takto skončilo moje auto při dnešním pokusu dojet do Prahy na stavění obřího ruského kola.
Že to tak trochu klouže jsem zjistil tím horším způsobem, naštěstí jsem jel jen asi 70 a byl tam jen příkop, půl metra sněhu a po pěkných hodinách a několika kotrmelcích které jsem neměl čas počítat a za boha podle těch děr ve sněhu nemůžu přijít na to jak jsem se do této pozice vlastně dostal, jsem skončil zase na kolech.
Výsledkem je pár pomačkaných plechů a v létě na mě bude nějaký zemědělec nadávat, že jsem jim na poli nechal levé zrcátko.
"nemohl jsem ho najít"
Musím pochválit držák na kafe, udržel ho a neukápla ani kapka. Zato mobila jsem našel u krabic v kufru.

Každopádně je jisté, že pokud pojedeme čtvrtého na Afol Day do Vídně, nebude to mým autem, diagnóza mechanika je cca 3 týdny, pokud bude motor v pohodě. Startuje a vypadá skvěle, ale kdo ví.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Z celého srdce ti gratuluju, že ti zůstaly ruce, hlava a humor na napsání takovéto zprávy (švagr loni takové štěstí neměl, a to jel 50). Doufám, že jsi i jinak celý, přeci jenom naše těla se strašně blbě skládají z dílků zpátky, nejsme minifigové...
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

Citace od: milanv kdy 21.01.2017, 22:22:50
Z celého srdce ti gratuluju, že ti zůstaly ruce, hlava a humor na napsání takovéto zprávy (švagr loni takové štěstí neměl, a to jel 50). Doufám, že jsi i jinak celý, přeci jenom naše těla se strašně blbě skládají z dílků zpátky, nejsme minifigové...

Díky ;D
Kupodivu to byla celkem klidná bouračka, hlavně díky tomu, že jsem se jen kutálel po sněhu a s ničím se nesrazil.
Takže i když uvnitř všechno lítalo, až na to kafe, tak se mi nic nestalo, ani jsem se nebouchl.
V Blackpoolu na horské dráze jsem zažil více adrenalinové jízdy, tam akorát nemáš myšlenkový posuv: je to v prd...., pak chvilku nic a pak až vypnout motor a v tratolišti nepořádku hledat mobil. 8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jojik

  Tak to je štěstí že se ti nic nestalo

Pool

Tomu říkám pěkně zaparkované autíčko v příkopě  :o. No hlavně že se ti nic nestalo, kdo by nám pak vozil kelímky, že  ;D ;D ;D

Izabella08

Chairudo, já zírám...naštěstí to dopadlo dobře...každopádně obdivuji Tvůj přístup :)

Faire

/OT: Tohle jsme měli před Vánoci, s těhotnou ženou a dvěma dětma v autě, šli jsme jednou přes střechu, celkem děs zážitek. Všichni jsou v pořádku, jen žena měla od pásu trochu pohmožděné rameno (díky Bohu!, byť mě stále čeká správní řízení s možnou sankcí do 50 000,-), ten zážitek byl podobný: z ničeho nic smyk, pak se něco dělo, šli jsme jednou přes střechu (= - auto), pak jsme nějak skončili na boku. Klíče ze zapalování, otevřít dveře směrem vzhůru, vytáhnout děti, vytáhnout ženu, zbytek zařizování na několik hodin, pak s trnutím cesta do nemocnice za ostatními, úleva, že jsou všichni v pořádku.

Trvalo mi týden, než jsem si v hlavě přibližně poskládal, co se vlastně stalo, ale doteď nevím, co auto dělalo od okamžiku, kdy opustilo silnici, do okamžiku, kdy se zastavilo. Úplné okno. A nějaké mechanické sazenice jsem na poli taky zanechal, byť jsem se to snažil vysbírat při pozdějším výletu na kole :) Jediná věc, která se nepochopitelným způsobem ztratila, je půlka micro-setu 75130, včetně helmy. /OT

Ta Vídeň mě láká více a více, budeme tam muset zajet na výlet, abychom obhlédli... památky, že jo :).

Chairudo

Tak zase zpátky k Legu :)

Přišel mi dnes mail že tyto díly jsou rezervované, předpokládám, že dorazily na obchod, ještě to ověřuji.
Bohužel se tam v sobotu nedostanu, budu muset někdy později, ale chce to ideálně 3-4 lidi ať se rozptýlí cestovné, jedna cesta tam a zpět vyjde kolem tisícovky.
Já můžu jet únor 6-7, 22-23, březen 1-3, 9-11. Kdyby jste se někdo chtěli domluvit, pište.


I reserved these parts for you:

2 boxes 1x4 brick sand yellow
2 boxes 1x2 brick dark stone grey
1 box 1x2 brick brick yellow
1 box 1x6 brick brick yellow
1 box 4x4 plate dark green
1 box 1x4 brick black
2 boxes 2x4 plate dark green
1 box 2x6 plate dark green
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jojik

 Tak dneska jsme byli ve Vídni na Afol Day.  A připravili si pro nás jednu novinku  >:( .Pokuď si objednáte kostky po krabici tak ji nesmíte otevřít a secvakat.. Musíte ji koupit za cenu 6 kelímků. Secvakávat můžete pouze kostky které jsou aktuálně ve stěně.

STARHAWK

Citace od: jojik kdy 04.02.2017, 19:51:29
Tak dneska jsme byli ve Vídni na Afol Day.  A připravili si pro nás jednu novinku  >:( .Pokuď si objednáte kostky po krabici tak ji nesmíte otevřít a secvakat.. Musíte ji koupit za cenu 6 kelímků. Secvakávat můžete pouze kostky které jsou aktuálně ve stěně.

No ese vedia zobrat zo skladu nieco co nie je v stene a to si moze clovek dat do kelimku (a nacvakat). Ale figel s nacvakanim krabice a doplnenim miesta v krabici uz nefunguje. Nastastie zatial netrvaju na tom aby veko bolo uplne dosadnute, takze ho len nejak pridrzim a ten centak navise mi toleruju a prelepia to.
Dnes konecne mali 2x2 Tan bricks aj to asi len kvoli minimodelu v ktorom bol.
A rozdavali kalendar + London Bus + polibag (ja som mal tigra) ako bonus pre AFOLov. Asi si moc vela ludi tie kalendare neprislo zobrat do 15.1.2017 ako povodne kazali.

Chairudo

Citace od: jojik kdy 04.02.2017, 19:51:29
Tak dneska jsme byli ve Vídni na Afol Day.  A připravili si pro nás jednu novinku  >:( .Pokuď si objednáte kostky po krabici tak ji nesmíte otevřít a secvakat.. Musíte ji koupit za cenu 6 kelímků. Secvakávat můžete pouze kostky které jsou aktuálně ve stěně.

A jak to tedy dopadlo, vzali jste objednané díly, nebo jste je tam nechali?
Předpokládám, že vám to řekly nějaké holky od kasy a ne manažer?
Budu si s nimi muset při příští návštěvě promluvit, už neví co za nesmysly by si vymysleli, posledně mi tvrdili že podle nařízení z Lega si nemůžu rozdělit větší objednávku a dostat více dárků a při příštím nákupu mi to sám manažer vydal natřikrát a ještě mi k tomu přidal polybag.
Když tak můžeme zkusit objednat v SCS.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

jojik

Citace od: STARHAWK kdy 04.02.2017, 22:28:14


No ese vedia zobrat zo skladu nieco co nie je v stene a to si moze clovek dat do kelimku (a nacvakat).
No právě toto mi nedovolily. Cvakat jsem mohl jen a pouze kostky ze stěny. Honzíček22 byl se mnou a viděl to.

jojik

Citace od: Chairudo kdy 05.02.2017, 05:02:01
[

A jak to tedy dopadlo, vzali jste objednané díly, nebo jste je tam nechali?
Předpokládám, že vám to řekly nějaké holky od kasy a ne manažer?
Budu si s nimi muset při příští návštěvě promluvit, už neví co za nesmysly by si vymysleli, posledně mi tvrdili že podle nařízení z Lega si nemůžu rozdělit větší objednávku a dostat více dárků a při příštím nákupu mi to sám manažer vydal natřikrát a ještě mi k tomu přidal polybag.
Když tak můžeme zkusit objednat v SCS.
Vzal jsem jen ty co jsem nutně potčeboval. Zbytek jsem tam nechal. Jestli to bude norma tak se to nevyplatí ani na malé briky.  vzal jsem krabici 1 x 2 brik a doma jsem to přesypal do 5,5 kelímku takže mínus 0,5 kelímku a to nemluvím o briku 1 x 4 který jsem bral.

Jo říkala mi to holka od kasy , ale protestoval jsem dost hlasitě takže pochybuji , že by to manažer neslyšel.