společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

milanv

Citace od: Hardegon kdy 26.09.2021, 19:13:32
Začal jsem stavět.
Prosím tě, malý update: šířka našeho modulu se slují, na kterou stavíš, je 3,5 baseplate - museli jsme ji včera v noci rozšířit o16 studů. Nakreslím celý plánek, ale nečekal jsem tě z dovolené tak brzo :) Promiň, doufám, že nemáš kvůli tomu komplikace.
Pán na Žlutém hradě

Borun

Možná je to ještě brzo,ale raději se už zeptám. Jak dopravíme modely od Ostraváků a okolí do Prahy?Bude mít někdo cestu příštích týdnech nebo nějaký jiný nápad?

Hardegon

Citace od: milanv kdy 26.09.2021, 19:41:22
Citace od: Hardegon kdy 26.09.2021, 19:13:32
Začal jsem stavět.
Prosím tě, malý update: šířka našeho modulu se slují, na kterou stavíš, je 3,5 baseplate - museli jsme ji včera v noci rozšířit o16 studů. Nakreslím celý plánek, ale nečekal jsem tě z dovolené tak brzo :) Promiň, doufám, že nemáš kvůli tomu komplikace.

Beru na vědomí, že stavím na ploše 3,5 x 2 Baseplate 32x32.  ;)
Ještě že jsem to napsal tak brzo. Díky za info.

peki

Citace od: Petronel kdy 26.09.2021, 18:26:45
Je tu prosím někde přesný plán kdo co staví a kde?
Vidím plán jen na skálu a sluj, ale ani tam nevíme co se staví.

Hlavně mi jde o to, že už tu začínají padat dotazy kdo co může stavět a zda to už není zabrané. Loni jsem dopadl tak, že moje bitva sladkostí už nebyla přijata kvůli stejnému nápadu jako měl Vasyk. ;)

To jsi si opravdu špatně vyložil, důvod byl jiný. Nehodilo se to provedením. Proto píšu dávejte fotky průběžně (i tvoje stavba se po upravě mohla účastnit, kdyby jí MilanV přivezl na instalaci:) ) 

Plán (levé části) tu zatím není, věřím že si s tím nějak poradím při instalaci. Pokud už víte co stavět (času moc není) tak to sem napište.

Může to být inspirace i pro další, třeba takové tržiště nápadů co všechno by se mohlo postavit. Co zatím nikdo nestaví atd.

Není problém pokud bude několik lidí stavět například modul 32x32 pošta. Můžeme/nemusíme je dát vedle sebe. Bude problém pokud několik lidí bude stavět "letiště" a každý bude potřebovat několik modulů 32x32. To nepotřebuji. Pokud postaví 4 lidi letiště a každý zabere modul 32x32 tak to dáme k sobě nebo na několik různých míst. A je to taky v pohodě.

CO SE SNAŽÍM ŘÍCI? Není žádný problém že budete stavět něco podobného nebo dokonce "stejného" jako někdo jiný. Váš modul 32x32 (nebo 32x16 v krajním případě 16x16) bude originál. Zaměřte se na kvalitu vašeho modulu, aby tam byla pomocí skřítků/sobů/santů/dárků/vánočních stromků/sněhuláků/a všeho dalšího co se hodí nějaká scénka (vánoční atmosféra ). Nebráním se legráckám a méně seriózním tématům. Dejte to včas vědět ať se společně domluvíme co ještě ano co už ne. Pokud někdo vkusně ztvární problematiku kam chodí například eflové na záchod proč ne  ;D Ve vlákně zaznělo už několik dobrých nápadů, které mohou být dále rozvedeny:
- uhlí pro zlobivé děti (Matthes_CS)
- nadměrné dárky (petronel)
- pošta (více lidí)
- balení dárku (MilanV)
- domky na stromě jako obydlí/dílničky (více lidí)
- občerstvení (izabella08 a ještě nekdo)
- letiště/dráha (ongoň,Stimpi)
- speciální stavby (šipka první pomoc pro přepracované skřítky)

Nápady (nejen peki)
- porada/sjezd Santů, jako v top gun před akcí
- zimní kino, promítání filmu toy story pro elfy
- hudební studio testování hudebních dárků
- veterinář pro zvířecí dárky
- dílničky s výrobou dálků (takové ty hračky ze 2 max 4 dílků)
- výroba vánoční stromků
- výroba ozdob na vánoční stromky
- prádelna/sušení prádla pro elfy/santy
- jídelna/bufety/občerstvení
- trávení volného času elfů/santů -zimní sporty?
- infrastruktura doprava přeprava dárků, dopisů s přáním
- dopravní prostředky
- stromy, stromové domky
 

Stavte malé stavby, aby bylo vidět i na moduly za vámi (proto také nedělám plán, poskládáme to podle situace aby to dobře na místě vypadalo). V popředí budou nižší stavby, v pozadí stromové domy (stavte je tak aby koruna nezasahovala do sousedních modulů).

Velké moduly 32x32 jsou ze 2 důvodů:
- efektivita skládání diorámatu na místě
- nechat více volného místa mezi stavbami u sousedících modulů 
 

milanv

#154
Citace od: Hardegon kdy 26.09.2021, 20:21:16
Beru na vědomí, že stavím na ploše 3,5 x 2 Baseplate 32x32.  ;)
Ještě že jsem to napsal tak brzo. Díky za info.
Jenom na vysvětlenou: i kdyby ses neozval, psal bych teď v pondělí ráno - doufal jsem, že do té doby stavět po dovolené nebudeš :)

Příkládám aktuální plánek pravé části, jak je mi doposud známo. A pro lepší orientaci přidávám i situaci s poMOCníkovým kopcem a jeho realitním byznysem na pronájem parcel :D Prosím ozvěte se sem do vlákna, pokud je něco jinak, nastala změna apod. Tady ve vlákně to zaprvé může vyhodnotit peki a zadruhé já to můžu zase zpracovat do grafiky, abychom měli aktuální obrázek.

peki: můžeš prosím v úvodním příspěvku aktualizovat obrázky?

Ongon, Stimpi: na letiště máte tedy u nás vyhrazený prostor 2,5 baseplate našíř, plus můžete mít zadní část 16x16 studů naší půlplate vpravo, např. pro ranveje :) V přední části té půlplate bude od nás překladiště hotových dárků na sáně na odlet.
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Aktualizace pozemků (již všechny obsazené)

Červená (32x16): Petronel - pošta, třídění dopisů s napojením na sklad uvnitř jeskyně

Citace od: poMOCník kdy 24.09.2021, 10:16:05
Citace od: peki kdy 24.09.2021, 09:24:44
Pomocníku, které plochy jsou u tebe volné? A které kým obsazené?

Žlutá (16x16): Chairudo - rozhledna
Světle modrá (32x16): miho - domek ve skále https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53338.msg288770#msg288770
Zelená (16x32): Chikos - stromový dům https://www.kostky.org/forum/index.php?topic=53338.msg288699#msg288699
Spodní pozemky červený a modrý 32x32 vůbec neřeším, tam může být cokoliv. Jediné propojení je naznačená cesta vedoucí z kopce. Ta bude končit na boku toho červeného pozemku. Fotku už hotové cesty v tomhle místě pošlu jak se dostanu do Prahy. (Každý modul mám rozestavěný jinde :) )


Hardegon

Citace od: peki kdy 27.09.2021, 09:19:10
Nebráním se legráckám a méně seriózním tématům.

Tak snad nebude vadit varna vánočního perníku skřítků uličníčků >:D

peki

#157
Počasí stavění opravdu nepřeje. Nevím jak u Vás, ale v ĆB (kde by chtěl žít podle klasika J.C. každý) je  nebe bez mráčku a vypadá to na krásný den. Hodím tedy jednu drobnost. Začlenil jsem do malého modulu kontrola kvality LEGO Bonzaj. Večer se chystám kuchat domeček medvídka Pú (bude se muset dočasně přestěhovat a uvolnit místo skřítkům).

Tak snad někde bude pršet :) a dostanete se ke stavění  >:D 


rocice

Elf na stráži ... modul 32x32 už se rýsuje ... :)

werny

#159
Představujeme vám odpočinkový park pro elfíky, kde najdou zábavu (kulturu i sport) a také občerstvení.
Stavěli jsme společně: já, Patkutil a Izabella a stavění jsme si užili:)
Velikost 4x3 plates 16x16, tzn. celkem 12 ks plates 16x16

peki

#160
Rocice,werny - supr. Jak jsou na tom ostatní? Za domácí úkol na víkend si všichni postaví minimálně holý základní modul.  >:D Vis popis modulů zde jde nám hlavně o 32x32 nebo 32x16, kdo bude mít splněno může potom i modul 16x16.

Já jsem tedy včera přestěhoval medvídka Pú. Bylo s tím nakonec více práce než jsem čekal (a přitom je to taková blbost). Vyměnil jsme vchodové dveře, do stromu přidal 2 okna (jedno nad dveřmi, druhé je pak nad střechou). Skřítek na stromě bude sekat jmelí. Ty včely asi sundám. Domeček je dílna na výrobu hraček (adventní kalendář, obecně jsou dobrým zdrojem dílků na malé hračky) které se před ní hromadí.





milanv

Práce ve sluji také pokračují. Levá skála už se dokonce v některých bodech dotýká až povrchu, pravá je zatím nižší,ale zato s prvním pokojíkem. K tomu nádražácké přízemí přes celou šíři, zkrátka už se to klube :)
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 29.09.2021, 15:21:05
Práce ve sluji také pokračují. Levá skála už se dokonce v některých bodech dotýká až povrchu, pravá je zatím nižší,ale zato s prvním pokojíkem. K tomu nádražácké přízemí přes celou šíři, zkrátka už se to klube :)

foto napoví :)

Inspirace na stromové domky




poMOCník

Pozor, pozor! Uvolnil se červený pozemek nahoře na skále a je volný pro prvního vážného zájemce. Jedná se o luxusních 16x32 s mírným sklonem s výhledem na celou vesnici v čelní pozici u skla výlohy. Tak neváhejte a berte!


Hardegon

Hlásim, že stavim.

Mam část nahoře na kopci. Rozloha 3,5x2 Baseplate.
Celé to bude jako vrchol hory. Uvnitř hory bude balící a expediční centrum dárků. Zbytek hory bude zaplněn malými domky skřítků.

Na fotkách první náznak domečků a vrátnice do skladu. :)

Ongon

Citace od: poMOCník kdy 29.09.2021, 22:00:07
Pozor, pozor! Uvolnil se červený pozemek nahoře na skále a je volný pro prvního vážného zájemce. Jedná se o luxusních 16x32 s mírným sklonem s výhledem na celou vesnici v čelní pozici u skla výlohy. Tak neváhejte a berte!



Bloukujeme se stimpim, asi tam bude věž

poMOCník

Citace od: Ongon kdy 30.09.2021, 10:04:45

Bloukujeme se stimpim, asi tam bude věž

OK, ale jen pozor na to, že už takhle je to celkem vysoko a zároveň v přední řadě. Neměli byste zaclonit moduly, které budou víc vzadu.

peki

Citace od: poMOCník kdy 30.09.2021, 10:37:46
Citace od: Ongon kdy 30.09.2021, 10:04:45

Bloukujeme se stimpim, asi tam bude věž

OK, ale jen pozor na to, že už takhle je to celkem vysoko a zároveň v přední řadě. Neměli byste zaclonit moduly, které budou víc vzadu.

Já myslím že by to mohlo být v pohodě i když to bude vysoké. Bude přeci vidět z leva a prava. Takže klid vysoké :)

peki

Citace od: Borun kdy 26.09.2021, 19:47:16
Možná je to ještě brzo,ale raději se už zeptám. Jak dopravíme modely od Ostraváků a okolí do Prahy?Bude mít někdo cestu příštích týdnech nebo nějaký jiný nápad?
Nějaké nápady? Jezdíš ještě do Rakouska?

Chikos

Představuji malou továrnu s nejmodernějším přístrojem "Herkules V1.0". Stačí vhodit dopis s přáním a stroj z něj vyrobí a zabalí požadovaný dárek. V budoucnu by měl nahradit veškeré tyto manuální práce skřítků. Je tedy možné očekávat vlnu protestů. >:D Zatím neumí všechny kategorie dárku a jede v testovacím provozu.

To poMOCník: Strom mě přestal bavit  ;D tak jsem si řekl, že zkusím něco zajímavějšího. Bohužel jsem při stavění opomenul, že je konec zeleného pozemku ve svahu. Šlo by to ještě nějak upravit?

peki

Supr. Zajímavý nápad.

Jen poprosím o dodržení barevnosti základního modulu. Je to z důvodu univerzálnosti a kombinovatelnosti.

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 30.09.2021, 13:47:53
Představuji malou továrnu s nejmodernějším přístrojem "Herkules V1.0". Stačí vhodit dopis s přáním a stroj z něj vyrobí a zabalí požadovaný dárek. V budoucnu by měl nahradit veškeré tyto manuální práce skřítků. Je tedy možné očekávat vlnu protestů. >:D Zatím neumí všechny kategorie dárku a jede v testovacím provozu.

To poMOCník: Strom mě přestal bavit  ;D tak jsem si řekl, že zkusím něco zajímavějšího. Bohužel jsem při stavění opomenul, že je konec zeleného pozemku ve svahu. Šlo by to ještě nějak upravit?

No to je bezvadný tohleto! Nápad i zpracování luxusní  8)

Skálu za pozemkem teda upravíme aby šla pak skoro kolmo vzhůru a nemusel tam bejt ten svah. Jen malý detail k tomu: tuhle část skály nebudu stavět já ale mistr Chairudo. Dohodneme se, aby to tam sedlo.

peki

#172
Citace od: milanv kdy 27.09.2021, 09:34:29
Příkládám aktuální plánek pravé části, jak je mi doposud známo. A pro lepší orientaci přidávám i situaci s poMOCníkovým kopcem a jeho realitním byznysem na pronájem parcel

Aktuální mapa celku. Skála se posunula o 16 studů vlevo. Všechny aktuální informace jsou současně i na začátku v prvním příspěvku zde.

Brzo začneme řešit i organizaci dopravy. Instalace bude někdy koncem října. Proto je důležité začít stavět.
Pokud máte hotovo, nafotit modul a dát ho sem na kostky. Pomůže to hned z několika důvodů:
- plánovat rozmístění
- inventarizace pro vrácení (bude za další dobu, pojedeme společně s perníkem na výstavy v Čechách i třeba do Dánska)
- pokud by něco spadlo při přepravě, bumeme moci upravit.

Současně přemýšlejte nad dopravou. Příští víkend (jak jsou volby) budu v Kroměříži. Mohl by jsem se zastavit v Olomouci. Trefím k Yoshimakovi.

Určitě budeme řešit Ostravu. 





peki

Citace od: Chikos kdy 30.09.2021, 13:47:53
Představuji malou továrnu s nejmodernějším přístrojem "Herkules V1.0".
Neuděláme nějaký popis (jednotlivých modulů)? Případně mapku kde co je? Mohlo by to fungovat jako nějaký odkaz výlohy na kostky/FB kdy by bylo možné zjistit více podrobností, současně taková propagace kostek.

Chikos

Citace od: poMOCník kdy 30.09.2021, 15:07:07
Citace od: Chikos kdy 30.09.2021, 13:47:53
Představuji malou továrnu s nejmodernějším přístrojem "Herkules V1.0". Stačí vhodit dopis s přáním a stroj z něj vyrobí a zabalí požadovaný dárek. V budoucnu by měl nahradit veškeré tyto manuální práce skřítků. Je tedy možné očekávat vlnu protestů. >:D Zatím neumí všechny kategorie dárku a jede v testovacím provozu.

To poMOCník: Strom mě přestal bavit  ;D tak jsem si řekl, že zkusím něco zajímavějšího. Bohužel jsem při stavění opomenul, že je konec zeleného pozemku ve svahu. Šlo by to ještě nějak upravit?

No to je bezvadný tohleto! Nápad i zpracování luxusní  8)

Skálu za pozemkem teda upravíme aby šla pak skoro kolmo vzhůru a nemusel tam bejt ten svah. Jen malý detail k tomu: tuhle část skály nebudu stavět já ale mistr Chairudo. Dohodneme se, aby to tam sedlo.

Super, jinak je výborný, že Chairudo staví kousek ode mě poštu. Mohl zkusit od ní ke mě vymyslet cestu po které bychom vozili třeba sáně plný dopisů a kousek vedle mě nechat volné místo. Tam by byla naházená hromada zabalených dárků. Ty bych klidně ještě dostavěl  ;D

jetaM

Mám hotovo. Občerstvovna otevřená. Nonstop :)

Borun

Citace od: peki kdy 30.09.2021, 12:26:22
Citace od: Borun kdy 26.09.2021, 19:47:16
Možná je to ještě brzo,ale raději se už zeptám. Jak dopravíme modely od Ostraváků a okolí do Prahy?Bude mít někdo cestu příštích týdnech nebo nějaký jiný nápad?
Nějaké nápady? Jezdíš ještě do Rakouska?
To je samá pošta,tovarna,obalovna,přebalovna,ale oni ti chudáci malí,zelení musí taky někde bydlet a někde hlavu složit po těch náročných 18hodinovych směnách pred vánocemi😀.Jinak Peki jezdím,jezdím.

Chairudo

WOW!
Pár lidí s podobnými chaloupkami a udělat z toho les, tak z toho budou lidi před výlohou učúrávat  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

poMOCník

Fakt že jo. Co příspěvek, to vypadá jako kandidát do elfí soutěže. Navrhuju příští vánoční vesnici spojit se soutěží a hlasováním o nejlepší model.

milanv

Citace od: peki kdy 30.09.2021, 15:53:23
Citace od: Chikos kdy 30.09.2021, 13:47:53
Představuji malou továrnu s nejmodernějším přístrojem "Herkules V1.0".
Neuděláme nějaký popis (jednotlivých modulů)? Případně mapku kde co je? Mohlo by to fungovat jako nějaký odkaz výlohy na kostky/FB kdy by bylo možné zjistit více podrobností, současně taková propagace kostek.
Jsem naprosto pro. Otázka je, co do té výlohy projde a co je účelné. Kdyby to byl moc dlouhý seznam, tak by bylo lepší tam mít podle mě jen logo kostek a u něj jeden QR kód vedoucí do chlubicího vlákna pro tento projekt: extra založené vlákno, kde by nebyla diskuse, ale jen co příspěvek to model a jeho popis.
V každém případě to je jen technikálie, důležité je, že nápad dát odkaz zpátky na kostky.org je skvělý!
Pán na Žlutém hradě