společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

peki

#30
Citace od: poMOCník kdy 10.02.2021, 14:24:40
vnitřní modul do jeskyně. Bylo to myšlené něco jako Sousedé?  ;)

Po dnešní konzultaci s MilanV to bude něco (z pohledu členění prostoru) jako na tomto obrázku. Vnitřek si ukočíruje Milan s Ditou (jsou už tedy 2). Bude tam určitě kolej (1/2) pro vláček.

Citace od: poMOCník kdy 10.02.2021, 14:24:40
Klidně tu třetí 32x32 můžu ještě pokračovat s horou a dotáhnout ji o trochu výš, bude tak členitější ten přechod a bude to vypadat líp.

Uvidíme zase aby to nekomplikovalo to přistání pro soby. Nechal by jsem to zatím volné pro Milana. Chce mít nahoru nějaký výtah a případně překladiště.

To by jsem raději to skálu rozložil do prostoru 3 baseplate. S tím že to budou opravdu takové terasy i pro umístění nějakých modulů.   





Ongon

na tu přistavací plochu by se mi hodil takový prostor (jeden dil 32x32) , tím že soby letali na ruzne strany tak by bych udělal 2 dráhy každou jiným směrem

Matthes_CS

Domeček na stromě zní lákavě, něco postavím.

Hardegon

Mam domek ve stromě. Dlouho postavený a čeká na výstavu. Mohl bych ho tedy konečně zasadit do terénu, zasypat sněhem a přidat do tohodle projektu.

peki

Citace od: Pool kdy 10.02.2021, 16:26:21
Také bych se rád přidal. Ještě mě nic konkrétního nenapadá, ale v nejhorším bych klasický obytný domeček Elfů zvládl.

Obytné domečky budou určitě zapotřebí. Jen prosím o rozměrově kompatibilní stavby s továrním sety. Ideální je když bude domeček nějak natočen (stejný princip jako u perníkové vesničky) aby stavby nebyly rovnoběžně a kolmě uspořádány vůči sobě. Před domečkem může být pak nějaký život (elfové) strom atd. Zkrátka na 32x32  (16x32) se dá určitě hodně vyblbnout.

peki

Citace od: Ongon kdy 10.02.2021, 14:50:14
na tu přistavací plochu by se mi hodil takový prostor (jeden dil 32x32) , tím že soby letali na ruzne strany tak by bych udělal 2 dráhy každou jiným směrem

Uvidíme podle situace, jak bude vycházet celkově místo. Chci aby to bylo maximálně pestré. V krajním případě bude stačit 1 dráha (pokud budou k dispozici jiné stavby). Nebo dáme příletovou dráhu dolů. Klidně to stav na 3 baseplate, ale počítej i s variantou že budou k dispozici "jen" 2. Případně to můžeme i rozdělit 1 dráho v dolní části (odletová, plné sáně) v dolní části příletová (prázdné sáně, soby se jsou najíst) v četně cedulí přílety/odlety a na to navazující situace scénky.

Igorus

#36
@Peki - zamýšlíš to tak, že se budou rezervovat konkrétní parcely nebo se to bude instalovat na místě "à la perník"?

peki

Citace od: Igorus kdy 12.02.2021, 09:58:12
@Peki - zamýšlíš to tak, že se budou rezervovat konkrétní parcely nebo se to bude instalovat na místě "à la perník"?

Zatím by jsem upřednostnil kdy se přemýšlelo co postavím, jaké kostky budu potřebovat. Moduly umístíme podle situace co vznikne. Zatím jsou 3-4 oblasti:
vesnice úroveň 0
přechodový modul (s terasami )
jeskyně (milanv)
prostor nad jeskyní

poMOCník

Citace od: peki kdy 12.02.2021, 11:50:39
Citace od: Igorus kdy 12.02.2021, 09:58:12
@Peki - zamýšlíš to tak, že se budou rezervovat konkrétní parcely nebo se to bude instalovat na místě "à la perník"?

Zatím by jsem upřednostnil kdy se přemýšlelo co postavím, jaké kostky budu potřebovat. Moduly umístíme podle situace co vznikne. Zatím jsou 3-4 oblasti:
vesnice úroveň 0
přechodový modul (s terasami )
jeskyně (milanv)
prostor nad jeskyní

Počítejte s terasami 16x16 - víc tam nenacpu, aby to ještě nějak šlo propojit a menší by zas bylo málo pro samostatnou stavbu. Hlaste se, kdo by měl zájem, s kolika tak mám počítat.

peki

Citace od: poMOCník kdy 12.02.2021, 12:27:27

Počítejte s terasami 16x16 - víc tam nenacpu, aby to ještě nějak šlo propojit a menší by zas bylo málo pro samostatnou stavbu. Hlaste se, kdo by měl zájem, s kolika tak mám počítat.

Já dodám nějaké male domky = dílničky. Říkal jsem si že by nějaké terasy mohly být propojeny kluzavkou (na posílání např, dárků směrem dolu k expedici). Klouzačky mám mohu půjčit.

Možná by nemusel být problém ani s modulem 16x 32  :)

Daniel

Citace od: Daniel kdy 12.02.2021, 09:12:55
Ještě nemám představu, co bych postavil, ale něco malého asi spáchám  ;)
Bude asi něco ve smyslu vězení pro zlobivé skřítky/skřety :)

poMOCník

#41
Citace od: peki kdy 12.02.2021, 13:45:05
Citace od: poMOCník kdy 12.02.2021, 12:27:27

Počítejte s terasami 16x16 - víc tam nenacpu, aby to ještě nějak šlo propojit a menší by zas bylo málo pro samostatnou stavbu. Hlaste se, kdo by měl zájem, s kolika tak mám počítat.

Já dodám nějaké male domky = dílničky. Říkal jsem si že by nějaké terasy mohly být propojeny kluzavkou (na posílání např, dárků směrem dolu k expedici). Klouzačky mám mohu půjčit.

Možná by nemusel být problém ani s modulem 16x 32  :)

S tou klouzačkou nevím, mají docela šílené barvy. Jaké máš ty? Já jsem našel tuhle Light Aqua, ta by ještě docela šla, ale zas je to taková zatáčka, která se bude blbě zakomponovávat:
Slide Curved 180°Light Aqua112676137761Bricklink

Jinak počítám s tím, že plošiny na skále budou mít přesně hloubku 1 brick + 2 plate tak, aby tam zapadl modul kompatibilní s vesnicí dole.

peki

Ve vesničce budou na kolejích (od horské dráhy) cca 2  4 studové parní mašinky, fungující jako drezína pro převoz materiálu/dárků.




peki

#43
Kolik budeme mít ve vesničce Santů? Když bude více odletových/přistávacích drah tak by to chtělo jednou pro vždy odpovědět na tu dětskou otázku (tam kde nenosí dárky ježíšek) jak to může 1 všechno stihnout. Mohly by pak být takové scénky (např TOP GUN) kdy Santové před misí sedí na poradě před tabulí kde je velitelem ukazován cíl a směry "zásobovací" operace.



Mezitím již další Santové naskakují do saní. Některé povozy by mohli být zavěšeny i ve vzduchu (jako nad letištěm).

Co si o tom myslíte? 

Případné studijní materiály zde: 2011 World SantaClaus Congress @Copenhagen

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Matthes_CS

Santové na poradě budou rozhodovat, že potřebují snížit výrobu hraček a zvýšit těžbu uhlí pro zlobivé děti?  >:D

Ongon

Citace od: Matthes_CS kdy 17.02.2021, 17:08:59
Santové na poradě budou rozhodovat, že potřebují snížit výrobu hraček a zvýšit těžbu uhlí pro zlobivé děti?  >:D

Dobrý nápad, kdyby někdo udělal důl na uhlí 😅

Ongon

#47
Citace od: peki kdy 17.02.2021, 14:32:25
Kolik budeme mít ve vesničce Santů? ...
Co si o tom myslíte? 

Já sám za sebe budu mít na letišti aspoň 4 spřažení

Jedno sobí
A 3 jelení

edit peki zkrácena citace

Nevím zda udělat i pozdní dovoz dopisu, nebo se plně soustředit na dárky



Zkusím postavit k letišti i malou dílnu na opravu sání , bylo by fajn kdyby někdo postavil i stáje

milanv

#48
první verze plánku pro část s podzemím

Jen hrubé rozložení ve stylu pekiho původního plánku, abychom měli nad čím debatovat. (Vlevo navazuje PoMOCník se svahem.) Růžové čtverce jsou "děravé" - průhled do podzemí, bílé jsou s povrchem ve výšce 40 bricků. Podzemí stavím já s Ditou komplet (protože nebude rozložitelné na moduly), plocha na povrchu by umožňovala hostování modulů dalších stavitelů. My tam umístíme jen dvě budovy, vyznačené v plánku: vlevo přijímací budovu (kancelář + vchod do podzemí, příp. příjem dopisů) s výrobnou kartonových krabic, vpravo budova expedičního skladu hotových dárků s výtahem do podzemí. Kolem skladu očekáváme Ongonovy ranveje na export dárků, ale jak to bude přesně? Kolik těch čtverců potřebuješ na co? A na ranvej pro přílet saní s dopisy? A další stavitelé - co byste tam ještě chtěli umístit, aby to logicky navazovalo?


Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: Ongon kdy 17.02.2021, 18:28:52
Citace od: Matthes_CS kdy 17.02.2021, 17:08:59
Santové na poradě budou rozhodovat, že potřebují snížit výrobu hraček a zvýšit těžbu uhlí pro zlobivé děti?  >:D

Dobrý nápad, kdyby někdo udělal důl na uhlí 😅

Jeden Santa by byl černý a vozil jenom uhlí :) Jinak těch dolů, respektive zpracování různých materiálů tam může být více. Jen mějte na paměti že ty detaily musí být vidět z pohledové strany. Jde nám o malé detailní stavby. Příští týden rozebírám výlohu na Chodově, tak sem hodím pro porovnání rozměry budov.

poMOCník

#50
Jelikož nepoužívám LDD ani nic podobného, postavil jsem si zjednodušenou prostorovou mapu mého modulu, podle které potom budu stavět. Měřítko je přesně 1:4, takže plocha vychází na 16x24 a výška skály je 10 bricků.

Je to první nástřel, ale je na něm dobře vidět, že volné parcely nemůžou být větší než 16x16, protože by pak nebylo kam nacpat členitost hory a vznikly by spíš terasy. Už takhle je svah docela hodně strmý (sice je všechno zmenšené, ale strmost svahu bude shodná).

Nějaké úpravy předpokládám, že ještě proběhnou, ale myslím, že je možné počítat s těmito 3mi parcelami (vyznačenými barevně).







peki

#51
Citace od: poMOCník kdy 18.02.2021, 22:35:09

....Je to první nástřel, ale je na něm dobře vidět, že volné parcely nemůžou být větší než 16x16, protože by pak nebylo kam nacpat členitost hory a vznikly by spíš terasy. Už takhle je svah docela hodně strmý (sice je všechno zmenšené, ale strmost svahu bude shodná).....


Model supr, ale představoval jsem si to trochu více obydlené. Ty 2 dolní jsou v podstatě "skoro" na zemi. 
- některé domečky mohou být zabudované/zapuštěné do skály, takže nebudou ani potřebovat 16x16 (čellní stěna kousek střechy),
(velmi ilustarivní obr. nemohu najít rychle nic jiného)





- přidal by jsem tomuto modulu klidně ještě místo (výloha je velká) to by také pomohlo ještě jeden pruh 3 x 32x32 ?

Hardegon

Citace od: peki kdy 19.02.2021, 09:28:39
Citace od: poMOCník kdy 18.02.2021, 22:35:09

....Je to první nástřel, ale je na něm dobře vidět, že volné parcely nemůžou být větší než 16x16, protože by pak nebylo kam nacpat členitost hory a vznikly by spíš terasy. Už takhle je svah docela hodně strmý (sice je všechno zmenšené, ale strmost svahu bude shodná).....


Model supr, ale představoval jsem si to trochu více obydlené. Ty 2 dolní jsou v podstatě "skoro" na zemi. 
- některé domečky mohou být zabudované/zapuštěné do skály, takže nebudou ani potřebovat 16x16 (čellní stěna kousek střechy),
- přidal by jsem tomuto modulu klidně ještě místo (výloha je velká) to by také pomohlo ještě jeden pruh 3 x 32x32 ?

No kdyby byl zájem, můžu postavit svah na druhé straně hory. Já měl právě podobnou představu jako peki, že by se v kopci kroutila úzká cestička až na vrchol a po celé ploše by byly malé zasněžené domečky zapoštěné i trochu do skály. Takový malý sněžný slum pro skřítky...

peki

Citace od: Hardegon kdy 19.02.2021, 09:44:25

No kdyby byl zájem, můžu postavit svah na druhé straně hory. Já měl právě podobnou představu jako peki, že by se v kopci kroutila úzká cestička až na vrchol a po celé ploše by byly malé zasněžené domečky zapoštěné i trochu do skály. Takový malý sněžný slum pro skřítky...

Z druhé strany už nebude místo, musíme se domluvit na tomto svahu.

peki

#54
ALe šel by stavět kopec nad Milano jeskyní viz níže přiložený plánek. Na hloubku by to bylo 32x32 určitě + je tam místo ve výloze určitě na 16x16. Takže krásných 48 studů hloubka. Výhoda tohoto svahu bude:
- čelní pohled
- umožní nám jít ještě do větší výšky




poMOCník

Citace od: peki kdy 19.02.2021, 09:28:39
Citace od: poMOCník kdy 18.02.2021, 22:35:09

....Je to první nástřel, ale je na něm dobře vidět, že volné parcely nemůžou být větší než 16x16, protože by pak nebylo kam nacpat členitost hory a vznikly by spíš terasy. Už takhle je svah docela hodně strmý (sice je všechno zmenšené, ale strmost svahu bude shodná).....


Model supr, ale představoval jsem si to trochu více obydlené. Ty 2 dolní jsou v podstatě "skoro" na zemi. 
- některé domečky mohou být zabudované/zapuštěné do skály, takže nebudou ani potřebovat 16x16 (čellní stěna kousek střechy),

- přidal by jsem tomuto modulu klidně ještě místo (výloha je velká) to by také pomohlo ještě jeden pruh 3 x 32x32 ?

Obydlené to není, protože je to jen mapa terénu. Samozřejmě počítám s cestičkami, různými vstupy do skály (včetně třeba vykukujícího domku) atp. Nicméně u těch zapuštěných domků nevím by se muselo ještě doladit přesně rozhraní, pokud by je měl stavět někdo další. Tam by to bylo složitější, proto jsem nabízel jen ty placky.

Citace od: Hardegon kdy 19.02.2021, 09:44:25

No kdyby byl zájem, můžu postavit svah na druhé straně hory. Já měl právě podobnou představu jako peki, že by se v kopci kroutila úzká cestička až na vrchol a po celé ploše by byly malé zasněžené domečky zapoštěné i trochu do skály. Takový malý sněžný slum pro skřítky...

Já myslím, že by to nevypadalo dobře, kdyby z druhé strany byl taky kopec. Takhle to chápu jako že hora pokračuje dál a tohle je jen malý výsek. Navíc další svah by zabral několik dalších pozic na šířku.

Ale jestli chceš, můžeš postavit klidně tenhle místo mě. Já jsem chtěl dělat i ten domek na stromě, ale oboje bych nestihnul. Fakt mi to vůbec nevadí, rád postavím cokoli z těch dvou věcí.

Hardegon

Citace od: peki kdy 19.02.2021, 11:02:06
ALe šel by stavět kopec nad Milano jeskyní viz níže přiložený plánek. Na hloubku by to bylo 32x32 určitě + je tam místo ve výloze určitě na 16x16. Takže krásných 48 studů hloubka. Výhoda tohoto svahu bude:
- čelní pohled
- umožní nám jít ještě do větší výšky

Tahle varianta je šikovnější. Tak to rád využiju. Místo na vrcholu hory se asi odmítnout nedá  :)

Ongon

v tom případě ale nejsem schopen udělat dráhu vůbec, natož 2ranwaye,


protoze i  kdybych tam dal jen jednu tak je mezi 2 budovami...

peki

Citace od: poMOCník kdy 19.02.2021, 11:07:15
Obydlené to není, protože je to jen mapa terénu. Samozřejmě počítám s cestičkami, různými vstupy do skály (včetně třeba vykukujícího domku) atp. Nicméně u těch zapuštěných domků nevím by se muselo ještě doladit přesně rozhraní, pokud by je měl stavět někdo další. Tam by to bylo složitější, proto jsem nabízel jen ty placky.

Budu stavět já na rozhraní se domluvíme (nevidím v tom problém)

Citace od: poMOCník kdy 19.02.2021, 11:07:15
Citace od: Hardegon kdy 19.02.2021, 09:44:25

No kdyby byl zájem, můžu postavit svah na druhé straně hory. Já měl právě podobnou představu jako peki, že by se v kopci kroutila úzká cestička až na vrchol a po celé ploše by byly malé zasněžené domečky zapoštěné i trochu do skály. Takový malý sněžný slum pro skřítky...

Já myslím, že by to nevypadalo dobře, kdyby z druhé strany byl taky kopec. Takhle to chápu jako že hora pokračuje dál a tohle je jen malý výsek. Navíc další svah by zabral několik dalších pozic na šířku.
To sice ano, ale limitem je délka výlohy, proto jenom kopec z jedné strany.

Citace od: poMOCník kdy 19.02.2021, 11:07:15
Ale jestli chceš, můžeš postavit klidně tenhle místo mě. Já jsem chtěl dělat i ten domek na stromě, ale oboje bych nestihnul. Fakt mi to vůbec nevadí, rád postavím cokoli z těch dvou věcí.

- Pokud si mám vybrat tak bych preferovat ten svah. Jak jsem říkal klidně bych ho rozšířil aspoň o 16x16 tím musí vzniknout nějaký prostor i na modul 16x16.
- Jak si představuji prostor pro vnořený modul ukáži o víkendu. Zkusím popsat. Představ si že někdo do toho kopce co máš udělá řez aby se tam vešla 2x16 nebo 2x12 nebo 2x8 půdorys. Výška stavby (odhaduji 6-7 bricků ). Tahle placka /obdélník se přicvakne na tu terasu. A skála pokračuje až nad ní.

Stavebního materiálu máme dost (bíla kostka 2x4 nekonečno) u sebe mám z loňské výlohy i jiné bíle. Chápu že bude potřeba i jiný materiál. Ale ten hrubý materiál na základ konstrukce bude/respektive už je k dispozici. 

Hardegon

Citace od: Ongon kdy 19.02.2021, 11:54:17
v tom případě ale nejsem schopen udělat dráhu vůbec, natož 2ranwaye,

protoze i  kdybych tam dal jen jednu tak je mezi 2 budovami...

Já tomu asi nějak nerozumim, tak se musim zeptat... Proč tam musí být vlastně 2 runwaye a do dvou směrů?
Já si to představuji jako normální rozjezdovou dráhu, tedy hodně prázdného místa ohraničeného osvětlením. A okolo by mělo být možná několik obslužných budov a věž. Nebo?

Nerad bych se tam vecpal a kazil někomu plány, ale prostoru mi tam přijde hodně.