Kvalita Santa Fe

Založil KLF, 15.12.2005, 12:00:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

KLF

Nedavno som dal dokopy celu Santa Fe sadu. Vlak to je pekny, ALE:

V jednom baliku voznov a v samotnej Santa Fe lokomotive som mal zo 4 podvozkov 1 NOVEJ sedej farby, miesto STAREJ !!! Otras ! Asi to budem reklamovat u LEGA, na 100% mi poslu nove. Ale aj tak...
Druha vec su nalepky. Konkretne sa mi jedna o nalepky, ktore su na spodku kazdeho vozna aj lokomotivy, na tych zaoblenych dieloch. Po 24 hodinach sa z tej zaoblenej casti odlepili a drzali len na rovnej casti ! Musel som teda komplet vsetky nalepky prelepit trochu vyssie, aby boli len na tej rovnej casti. Obavam sa, aby sa to nestalo aj s tou zltou celnou nalepkou na Santa Fe lokomotive. Zatial som nemal odvahu sa na to pozriet...

Pre toto som zastancom potlacenych dielov. Ved nie je problem dany dielik vyrobit potlaceny, aj nepotlaceny. V minulosti to slo. Alebo potom, nech sa tie nalepky robia kvalitne.
Terminated.

TomG

U samolepek je problem v tom, ze jakmile neni na rovne plose, ale oble ci zalomene, tak se projevi material toho plastu samolepky, ze ma tendenci se vracet do puvodni polohy, pokud  je nic moc lep na samolepce. Zatim sem nevidel samolepku, ktera by lepila tak perfektne a jeste to vydrzelo. Vyborne je sledovat samolepky po par letech, kdy defakto upadnout samy.
Only the best can survive.

rdk

STAMPy na féčku sou extra prasárna, takže sem nálepky radši nelepil vůbec...

Ty kola Lego IMHO bez řečí vymění a pošle grátis.

KLF

Citace od: TomG kdy 15.12.2005, 12:04:33
U samolepek je problem v tom, ze jakmile neni na rovne plose, ale oble ci zalomene, tak se projevi material toho plastu samolepky, ze ma tendenci se vracet do puvodni polohy, pokud  je nic moc lep na samolepce. Zatim sem nevidel samolepku, ktera by lepila tak perfektne a jeste to vydrzelo. Vyborne je sledovat samolepky po par letech, kdy defakto upadnout samy.

Je to v kvalite lepu. Mam na LEGU na zaoblenych dieloch aj starsie samolepky a drzia perfektne. Akurat na Discovery setoch a Santa Fe nedrzia.
Terminated.

KLF

Citace od: rdk kdy 15.12.2005, 12:08:09
STAMPy na féčku sou extra prasárna, takže sem nálepky radši nelepil vůbec...

Ty kola Lego IMHO bez řečí vymění a pošle grátis.

A mam im poslat aj tie nespravne co mam,a lebo si ich mam nechat a aj tak poslu ?  :P
Terminated.

rdk

Citace od: KLF kdy 15.12.2005, 12:10:07
A mam im poslat aj tie nespravne co mam,a lebo si ich mam nechat a aj tak poslu ?  :P

Ty špatný ti nechaj.  ;D

TomG

Citace od: rdk kdy 15.12.2005, 12:12:02
Citace od: KLF kdy 15.12.2005, 12:10:07
A mam im poslat aj tie nespravne co mam,a lebo si ich mam nechat a aj tak poslu ?  :P

Ty špatný ti nechaj.  ;D

A budes si moct skladat do predu nejaky vlacek z nove serie. Si rikam, ze ten podvozek z nove sede neni nahoda. :)
Only the best can survive.

KLF

Citace od: TomG kdy 15.12.2005, 12:26:50
Citace od: rdk kdy 15.12.2005, 12:12:02
Citace od: KLF kdy 15.12.2005, 12:10:07
A mam im poslat aj tie nespravne co mam,a lebo si ich mam nechat a aj tak poslu ?  :P

Ty špatný ti nechaj.  ;D

A budes si moct skladat do predu nejaky vlacek z nove serie. Si rikam, ze ten podvozek z nove sede neni nahoda. :)

A nie je nova seda pouzita uz pri sucastnych vlakoch v CITY ?
Terminated.

rdk

Citace od: KLF kdy 15.12.2005, 12:44:31
A nie je nova seda pouzita uz pri sucastnych vlakoch v CITY ?

Nová šedá je použitá v těchto setech:

4 in 10133-1 - Burlington Northern Santa Fe Locomotive (2004)
4 in 10158-1 - High Speed Train Car (2004)
4 in 10157-1 - High Speed Train Locomotive (2004)

werrac

#9
Vzhledem k tomu, ze dostanu / kupodivu / Santa Fe k Vanocum, musim rict, ze me by to potesilo, mit takhle dva kusy jine, protoze uz dva mam z podvozku 10133 BNSFka a marne se snazim postavit k BNSFku sluzebni vuz dle svych predstav, idealne barevne sladeny.

Cavelon

Citace od: rdk kdy 15.12.2005, 12:50:27
Nová šedá je použitá v těchto setech:

4 in 10133-1 - Burlington Northern Santa Fe Locomotive (2004)
4 in 10158-1 - High Speed Train Car (2004)
4 in 10157-1 - High Speed Train Locomotive (2004)

Tak to by ma nebolo napadlo, že do 10157/8 dajú blay, zatiaľ čo v 4511 je gray! ::) Logika jak sviňa!
Niekomu v TLC už asi dobre šibe. >:(

betakaroten

Já mám zatím 1x10022 a 1x10025. Rozsochy (= držáky kol) mají skutečně podivnou barvu - u jednoho je to čistokrevná "stone bley" a u toho druhého je to takový meziodstín, liší se od starého i od nového.

Micho

Citace od: KLF kdy 15.12.2005, 12:00:25
...
Druha vec su nalepky. Konkretne sa mi jedna o nalepky, ktore su na spodku kazdeho vozna aj lokomotivy, na tych zaoblenych dieloch. Po 24 hodinach sa z tej zaoblenej casti odlepili a drzali len na rovnej casti ! Musel som teda komplet vsetky nalepky prelepit trochu vyssie, aby boli len na tej rovnej casti. Obavam sa, aby sa to nestalo aj s tou zltou celnou nalepkou na Santa Fe lokomotive. Zatial som nemal odvahu sa na to pozriet...

Ja som to na SF všetko nalepil a bez problémov to tam už celý rok drží. Asi mám šťastie na nejakú lepšiu sériu nálepiek.

KLF

Ak som dobre pochopil, tak Santa Fe #10020 vysiel aj v nejakej Limited Edition. Podla mojich info to bolo cca 10000 kusov, kde bol (podla Peeronu) ten rozdiel, ze tam niektore diely mali (omylom?) inu farbu. Vie o tom niekto, nieco konkretnejsie ?
Terminated.

Jindroush

Jinou barvu? Kde? Prostě někdy jsou tam delší, někdy kratší tyčky a v limited edition je číslovanej brick. Ty delší/krátký tyčky, to je prostě variace setu...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 19.12.2005, 02:40:02
Jinou barvu? Kde? Prostě někdy jsou tam delší, někdy kratší tyčky a v limited edition je číslovanej brick. Ty delší/krátký tyčky, to je prostě variace setu...

No tak to nie. Pozrel si si vobec tu linku co som sem pastol ? Su tam napriklad  OldDkGray Bar 4L Light Sabre Blade  , ktore v sete nevyuzijes. A podobne. Mas to tam vypisane. A pokial ja viem, tak tento set nema oficialny alternativny model, pre ktory by to bolo urcene. Su tam aj poznamky za tymi dielmi. A cital si diskusiu na Lugnete o tom sete ? Tiez tam nieco je o tom. preto sa pytam niekoho KTO VIE o tom nieco, ze co tie Limited Edition boli, resp. v com sa lisili.
Terminated.

Jindroush

Oficiálně se lišili jen tím, že tam byly tile LEGO a se sériovým číslem a certifikátem (což by ses taky dozvěděl, kdyby sis ten Lugnet přečet a podíval se do návodu  :P).

Ty dva díly tam byly _asi_ omylem, protože ty správný tam dodávali navíc. Nebylo by to prvně. Například do Guarded Inn omylem strčili indiánskýho koně http://news.lugnet.com/castle/?n=12457

Zmiňujou to i tady http://news.lugnet.com/general/?n=45324
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

KLF

Citace od: Jindroush kdy 19.12.2005, 11:56:36
Oficiálně se lišili jen tím, že tam byly tile LEGO a se sériovým číslem a certifikátem (což by ses taky dozvěděl, kdyby sis ten Lugnet přečet a podíval se do návodu  :P).

No sak to s tymi "tile" som cital na Lugnete. Len ked som pozrel Peeron, tak tam boli aj tie ine rozdielne diely. Preto som sa pytal. Lebo som v tom mal nejasno.
Terminated.

Anakin

ja mám SFčko Limited Version a aj normálne ale aby som to zistil musel by som to rozobrat
čo by bola škoda

Colonel32

nebylo te limited edition neco jako deset kusu, ktere sly v na ebayi za neskutecne sumy?

rdk

Citace od: Colonel32 kdy 19.12.2005, 19:17:42
nebylo te limited edition neco jako deset kusu, ktere sly v na ebayi za neskutecne sumy?

10.000 kusů. Dražili tuším jen ty s nejnižšímy čísly...

Colonel32

od jednicky do desitky? to by mohlo byt...

a jak to teda bylo s tema cislama? ty mely jen tech prvnich deset, nebo ty cisla u 999 otocili a zacali znova od jedne?

rdk

Citace od: Colonel32 kdy 19.12.2005, 19:35:07
a jak to teda bylo s tema cislama? ty mely jen tech prvnich deset, nebo ty cisla u 999 otocili a zacali znova od jedne?

Jednoduše. 8) 0001-9999.

Dokonce existuje registr vlastníků dle čísel.

Colonel32

nedovedu si predstavit, ze by se tam 4-mistne cislo veslo... neni nekde fotka nejakeho toho sberatelskeho stroje?

rdk

Citace od: Colonel32 kdy 19.12.2005, 19:45:32
nedovedu si predstavit, ze by se tam 4-mistne cislo veslo... neni nekde fotka nejakeho toho sberatelskeho stroje?

;) ;D

Colonel32


J_BOB

jaktak pozeram, jednu ma aj dakto z prahy. nieje to dakto z vas?  :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Mates

Citace od: KLF kdy 19.12.2005, 01:45:00
Ak som dobre pochopil, tak Santa Fe #10020 vysiel aj v nejakej Limited Edition. Podla mojich info to bolo cca 10000 kusov, kde bol (podla Peeronu) ten rozdiel, ze tam niektore diely mali (omylom?) inu farbu. Vie o tom niekto, nieco konkretnejsie ?
I já mám doma tuto lokomotivu. Původně, když jsem ji skládal, tak jsem narazil na to, že v návodu je tento díl red a já měl barvu OldDkGray. Chtěl jsem to u LT reklamovat jako chybu, než jsem na peeroně zjistil to co ty, že se jedná o "limited edition" :D ;D

werrac

Nejmene dva kusy jsou na prodej dnes na Ebay, dalsich par je pak v dalsich dnech, celkem asi 5 - 6 ks ........ Poznaji se i podle ceny .......