(vlastní) Městečko

Založil Robbed, 05.09.2006, 12:44:45

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Nedávno jsem vytáhl po dlouhé době pár Silničních baseplates, a tak jsem zkusil udělat nějaké to městečko. Není nijak extra velké (ze série town mám jen asi 10 aut, ale žádnou budovu).Skládá se z Policejní stanice, restaurace, servisu a hasičské stanice (bohužel mi nezbylo místo pro nějaký ten obytný domek). Spíš jsem se pokoušel dbát na detaily.



Pohled z vrchu

Policejní stanice... trochu futuristická, inspirována originálními ze série Town


Restaurace :


Autoservis:


Hasičská stanice:


Tady jsou ještě všechny vozidla co se vyskytují ve městě


více fotek mám tady. Doufám, že se Vám moje malé městečko bude líbit  :)

J_BOB

hasičská stanica je nádherná  :D
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

peter

Tak to je tvoje jo? Dnes ráno jsem na to koukal na Brickshelf, páč mne to opravdu zaujalo. Dýchla na mě atmosféra z mého dětství, když jsme si s kamarádem stavěli městačka, která byla s tím tvým velmi podobná.

Ač to není nějaké super dílo, tak se mi to líbí. Je vidět, že to je postavené z dílů, které toho moc jiného nedovolují, avšak vypadá to hezky a je vidět, že jsi se snažil. Jsem rád, že jsi si též pohrál s pár detaily a s nastíněním života a různých aktivit. Také oceňuji, že ač domky nejsou, žádné velestavby, tak že každý má interiér a také, že jsi se snažil mít každý "normálně" barevný a ne nějaké spatlaniny ze všech možných barev.

Závěrem tedy mohu s klidným svědomím říct, že jsem z tohoto výtvoru potěšen a že se mí líbí. Je na tom krásně vidět, že když se někdo opravdu snaží, tak že se dá město udělat i z mála a dílků, které pro stavbu domů na první pohled nejsou až tak vhodné.

Co mne opravdu hodně zaujalo je ta prapodivná skvrna u kopáčů na silnici. Co to je a čím to je způsobeno?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

otaznik

Mě se dost líbí ten modrý tahač, nebyly by prosím nějaké detailnější fotky?

niessnet

Já bych chtěl poprosit o fotku tý hasičárny z druhý strany.
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Robbed

Děkuji všem za komentáře   ;)

Citace od: peter kdy 05.09.2006, 13:01:15
Co mne opravdu hodně zaujalo je ta prapodivná skvrna u kopáčů na silnici. Co to je a čím to je způsobeno?

Je to vytisknutá nálepka a má to být jakoby díra v zemi s pohledem na prasklé potrubí. Bohužel to na fotkách nejde moc rozeznat a vytisklo se to menší než jsem předpokládal  :-\

Citace od: otaznik kdy 05.09.2006, 15:58:41
Mě se dost líbí ten modrý tahač, nebyly by prosím nějaké detailnější fotky?

Budu dělat ještě přívěs (možná i návod) tak potom ukážu  ;)

Citace od: niessnet kdy 05.09.2006, 16:07:47
Já bych chtěl poprosit o fotku tý hasičárny z druhý strany.

Pohledy ze zadu tady, tady
a bez střechy

niessnet

Citace od: robbed kdy 05.09.2006, 20:01:45
Děkuji všem za komentáře   ;)

Citace od: peter kdy 05.09.2006, 13:01:15
Co mne opravdu hodně zaujalo je ta prapodivná skvrna u kopáčů na silnici. Co to je a čím to je způsobeno?

Je to vytisknutá nálepka a má to být jakoby díra v zemi s pohledem na prasklé potrubí. Bohužel to na fotkách nejde moc rozeznat a vytisklo se to menší než jsem předpokládal  :-\

Citace od: otaznik kdy 05.09.2006, 15:58:41
Mě se dost líbí ten modrý tahač, nebyly by prosím nějaké detailnější fotky?

Budu dělat ještě přívěs (možná i návod) tak potom ukážu  ;)

Citace od: niessnet kdy 05.09.2006, 16:07:47
Já bych chtěl poprosit o fotku tý hasičárny z druhý strany.

Pohledy ze zadu tady, tady
a bez střechy

Aha, já nevěděl, že to máš na brickshelfu. Tak to se omlouvám.
No, ta hasičárna se mi líbí nejvíc.
A jako dobrej nápad hodnotím ty řetězy jako zábrany na chodníku a kamerovej systém. Jen - co takhle ten chodník ještě vydláždit pomocí tiles?  ;)
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Tomášek

Je to fakt krása !  :D Jen, jestli bych nemohl prosím poprosit o detailní foto sporťáku v servisu, prosím...z tech fotek se mi líbí... ;)
Procházím DARK AGE.

niessnet

Ten krokodýl tady na obrázku dole je nějakej hladovej...
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Robbed

Citace od: niessnet kdy 05.09.2006, 20:10:58
Jen - co takhle ten chodník ještě vydláždit pomocí tiles?  ;)

Bohužel mám šedých hladkých tak málo, že by nestačily ani na kousek  :(

Citace od: Tomášek kdy 06.09.2006, 14:48:23
Je to fakt krása ! :D Jen, jestli bych nemohl prosím poprosit o detailní foto sporťáku v servisu, prosím...z tech fotek se mi líbí... ;)
Díky, ona je to v podstatě tahle bugina, akorát bez kol  ;)

muzzo

Tahač modrej je dobrej. Hezkej kousek. :D

MwK

Pekný servis,krásna hasičská stanica a nadherný modry tahač! :)
Fakt dobrá pracička... ;)
(BOL) Som STAR WARS maňiak a zberateľ !!! >:D
Asi som už poriadny AFOL ... prežívam dark age ...

Dum Dum

Tak tomu bych dal za jedna! Je to skvělí!
Následuj svou sílu....

Robbed

#13
Děkuji za komentáře  ;)

Jinak tady je ten náklaďák jak jsem sliboval. Na přívěs jsem bohužel neměl dílky (a ani nervy). Zkoušel jsem udělat alespoň návod :P. První návod, co jsem zatím dělal, takže tam možná budou nějaké chyby. A ještě jsem nevychytal všechny mouchy a některé průhledné barvy se mi vykreslily jinak :(

P.S. speciální dík betakarotenovi za trpělivé odpovědi na mé dotazy ohledně renderování ;)

Přikládám obrázek:

Cavelon

Super! Veľmi pekná práca! 8)
V čom si robil ten návod?

betakaroten

Super render! (Ať žije Koyan)

Návod bych tipoval na kombinaci LPub & POV-Ray. Nějaké defaultní nastavení. Podle mě to "blednutí" dílů dost plete (modrá × světle modrá, černá × tmavě šedá) a když tam máš průběžně počty přidaných dílů, tak to snad ani není potřeba. Ale je to jen můj subjektivní názor (-> IMHOTEP ;D )

Robbed

Ano, je to LPub a POV-Ray - každý krok se generoval odděleně do dvou souborů a to na samotný model + potřebné dílky, takže jsem to musel pospojovat a do-upravit v Photoshopu.
Docela problém byly ty snímky, kde je jiný pohled na model - rotační kroky v MLCadu mi nějak blbly, ale nakonec jsem to zvládl (nervy budu léčit ještě týden ::) >:D ).

Jindroush

Nemusel, kdybys použil Generate Layouts (nic to nemění na faktu, že zrovna Layouts jsou dementózní a fungujou všelijak, přesto na takovýto jednodušší model by mohly stačit).

S Karotenem souhlasím, že ty blednoucí díly jsou matoucí (a já osobně mám i radši LDView než PovRay jako renderer, ja to takový názornější, ty moderní LEGO návody se stínováním zas až tak moc nemusím).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)