BBB wheels

Založil peki, 16.09.2007, 19:33:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

poMOCník

Tohle je už celkem staré téma, ale zdá se, že obchod pořád funguje. Zajímalo by mě, jaké jsou dosavadní zkušenosti s těmito koly a jestli třeba místní vláčkaři už dávno nenakupují jinde.

fanda

#31
Citace od: poMOCník kdy 02.07.2020, 15:17:14
Tohle je už celkem staré téma, ale zdá se, že obchod pořád funguje. Zajímalo by mě, jaké jsou dosavadní zkušenosti s těmito koly a jestli třeba místní vláčkaři už dávno nenakupují jinde.

Já je (BBB kola základní, Medium a XL) na parních mašinách používám už roky (kromě XL - ta lok. ještě není hotová) bez problémů, teď ta nová tmavě červená nemají chybu.

Zatím jsem mohl porovnat jen ta základní (nejmenší) kola pro elektrické a motorové lokomotivy (běhouny pro parní lok. tm. červené TLG nedělá) a jestli si dobře vzpomínám, tak BBB mají asi o 0,5 mm menší průměr okolku než TLG. Takže asi bude na výhybkách vždy jedno kolo běhounu chviličku ve vzduchu, což nelze snadno detekovat - každopádně na běhounech to nevadí. Chování 2-nápravových podvozků s těmito BBB a TLG koly na výhybkách jsem zatím nezkoušel.

Ale všiml jsem si, že moje jediná 2-nápravová lokomotiva Glaskasten BR 98 (s koly BBB Medium) se na výhybkách propadá podle toho, kde má zrovna těžiště a podle směru jízdy - myslím, že né vždy (evidentně jsou okolky nižší než je výška kolejnice). Nikdy to nezpůsobilo vykolejení a kdo to neví, tak si toho asi nevšimne. U 3-nápravových a delších lok. se to stát nemůže.

Každopádně ta kola s menšími okolky, než má TLG, jsou realističtější.

BBB kola jdou někdy hůř nasunout na Axle.

O věrnosti barev nebudu mluvit, protože to nezvládá ani TLG. Já jsem spokojen a případné rozdíly neumím ani registrovat.

Kola Shupp's Brick Train Stuff https://www.shapeways.com/shops/shupp-s-brick-train-stuff jsem zatim nezkoušel.

Na obr. chybí nejnovější kola XXL od BBB.

poMOCník

Citace od: fanda kdy 02.07.2020, 16:30:01
Já je (BBB kola základní, Medium a XL) na parních mašinách používám už roky (kromě XL - ta lok. ještě není hotová) bez problémů, teď ta nová tmavě červená nemají chybu.

Chtěl bych vidět ta tmavě červená na nějaké lokomotivě. Samostatně se mi barva také líbí, ale když se kouknu na fotky reálných lokomotiv (jakožto naprostý laik), připadá mi bližší ta zářivě červená. A pak taky v tmavě červené nejsou některé zajímavé díly jako tento:


Co jsem zatím našel MOCy větších lokomotiv, tak většina používá černá kola. Nejspíš objednám ty, vypadají nejvíc univerzálně.

peki

Co udělat hromadný společný nákup? Má někdo další zájem? Pokud ano pište co kolikrát chcete.

poMOCník

Citace od: peki kdy 04.07.2020, 08:17:06
Co udělat hromadný společný nákup? Má někdo další zájem? Pokud ano pište co kolikrát chcete.

Jsem pro. Já bych chtěl "32 Wheel Train Kit" a "XXL 8 Wheel Train Kit" všechno v černé.

jojik

Citace od: peki kdy 04.07.2020, 08:17:06
Co udělat hromadný společný nákup? Má někdo další zájem? Pokud ano pište co kolikrát chcete.

Jsem taky pro. Já bych chtěl "32 Wheel Train Kit" a "XXL 8 Wheel Train Kit" všechno v červené.

fanda

Jistě všichni víme, že všechna kola použitelná na legové výhybky jsou vybavena extrémně velkými okolky (když je ve výhybce v místě křížení kolejnic nákolek ve vzduchu, kolo se opírá pouze o okolek), což je rozumné pro děti, které ještě nedisponují tak precizní motorikou, jako lidé středního věku (se staršími už je zase problém ;-)

Jenže když člověk vybírá správný průměr kol, např pro parní lok., tak je dobré si uvědomit, že optickou (podvědomou) velikost kola u lega neurčuje pouze průměr nákolku, ale u některých více "nahých" lokomotiv i průměr okolku.

Takže já si dodnes nejsem jist, zda jsem u všech mých 10 pár zvolil správná kola, která jsou dnes k dispozici od TLG a BBB. Kola Shupp's Brick Train Stuff by tento problém rozhodovací asi ještě zvětšila, ale osobně nemám důvěru k jeho přesnosti 3D tisku - sám se o tom zmiňuje.

poMOCník

Potreboval bych to objednat co nejdriv, nejlepe pristi tyden. Ma to byt darek. Tak se hlaste kdo ma jeste zajem. Navrhoval bych poslat penize k pekimu jakozto nejvetsi autorite.

peki

#38
Pomocníku hoď termín uzavírky, ty na to spěcháš nejvíce.
Zatím eviduji zájem:
1) peki
2) pomocník
3) jojik

zeptám se ještě hobbyho a mirka a miha. Na jaře poptával kola ještě uživatel dobrá včela  

poMOCník

#39
Citace od: peki kdy 07.07.2020, 13:56:57
Pomocníku hoď termín uzavírky, ty na to spěcháš nejvíce.

Dobra, prosim vsechny, kdo maji zajem, napiste do nedele 12.7. v tomto vlakne kolik ceho.

edit:Platbu vyřeší peki

Pote rozpocitame postovne a urcime cenu kazde objednavky (v korunach, jelikoz ucet, z ktereho se odesila je take v CZK). Nejsem si jisty jak urcit clo a DPH, a jestli nam ho vubec napocitaji.

V dalsim tydnu do patku navrhuji termin prevodu penez tak, abychom mohli v patek nebo v pondeli 20.7. nejpozdeji objednavat.

otaznik

Citace od: poMOCník kdy 07.07.2020, 19:55:37
Nejsem si jisty jak urcit clo a DPH, a jestli nam ho vubec napocitaji.

DPH určitě (včetně ceny dopravy), clo (tipuji 4,7%) jen v případě, že bude objednávka (cena zásilky) nad 150 EUR (platí kurz někdy z konce loňského roku).

peki

Zaplatím a pak to rozpočítáme:
- Každý svůj nákup
- DPH pokud bude a poštovné vydělíme počtem účastníků. Ok?

poMOCník

Citace od: peki kdy 07.07.2020, 21:02:26
Zaplatím a pak to rozpočítáme:
- Každý svůj nákup
- DPH pokud bude a poštovné vydělíme počtem účastníků. Ok?

Tak tím by se ledacos vyřešilo! A urychlilo...

peki

Takže kromě nás 3 nikdo?

fanda

No když si vezmeme, že tu je cca 10 mil obyvatel, z toho 10-20 Afolů si hraje s vlakama, ještě míň staví vlakové MOCy a řekněme 5 staví páry, já těď mám náhodou kol dost, tak zbývá jen ten čtvrtý tajný stavitel.  >:D

peki

V pohodě, už jsem jeden hromadný nákup organizoval. Vím o několika lidech (včetně tebe co si to kupují). Jsou prázdniny, to je " na domlouvání blbá doba".  Přijdou mi zajímavá ta XL a XXL kola. Vezmu si je do zásoby. Ostatní mám.   

peki

Peki objednávka:
XXL 8 Wheel Train Kit červená
XL 8 Wheel Train Kit červená
2 krát Extra Extra Large (XXL) Flanged červená
2 krát Extra Large (XL) Flanged Driver červená

fanda

#47
Citace od: fanda kdy 04.07.2020, 21:37:02
Jistě všichni víme, že všechna kola použitelná na legové výhybky jsou vybavena extrémně velkými okolky (když je ve výhybce v místě křížení kolejnic nákolek ve vzduchu, kolo se opírá pouze o okolek), což je rozumné pro děti, které ještě nedisponují tak precizní motorikou, jako lidé středního věku (se staršími už je zase problém ;-)

Jenže když člověk vybírá správný průměr kol, např pro parní lok., tak je dobré si uvědomit, že optickou (podvědomou) velikost kola u lega neurčuje pouze průměr nákolku, ale u některých více "nahých" lokomotiv i průměr okolku.

Takže já si dodnes nejsem jist, zda jsem u všech mých 10 pár zvolil správná kola, která jsou dnes k dispozici od TLG a BBB. Kola Shupp's Brick Train Stuff by tento problém rozhodovací asi ještě zvětšila, ale osobně nemám důvěru k jeho přesnosti 3D tisku - sám se o tom zmiňuje.

Nejsem si jist, zda všichni správně chápou to, co jsem nedávno napsal.

Jde o to, že všechna kola, kompatibilní s legovými kolejemi, musejí mít přehnaně velké okolky (řádově o několik decimetrů). To je v pořádku ve smyslu jízdních vlastností. Ale opticky to vadí méně u černých (proto tlusťoši oblékají většinou černé hadry), ale ohromně to vyniká u červených kol.

Já osobně jsem měl původně Štokra 556.0 v černých L kolech, i s obrovskými okolky vypadal v měřítku, pak jsem mu dal STEJNÁ TLG červená kola, a najednou mi připadalo, že má kola o půl metrů větší. Tak jsem se zase vrátil k černým. A teď mám tolik TLG kol velikosti L černých a červených, že si nemohu dovolit koupit kola L BBB tmavě červená, která by možná byla rozumná.

poMOCník

Citace od: fanda kdy 10.07.2020, 12:08:48
No když si vezmeme, že tu je cca 10 mil obyvatel, z toho 10-20 Afolů si hraje s vlakama, ještě míň staví vlakové MOCy a řekněme 5 staví páry, já těď mám náhodou kol dost, tak zbývá jen ten čtvrtý tajný stavitel.  >:D

Snad tenhle nákup přispěje k tomu, že se jeden zatím skrytý AFOL do toho taky pustí.

Citace od: fanda kdy 10.07.2020, 21:32:29
Nejsem si jist, zda všichni správně chápou to, co jsem nedávno napsal...

Díky, teď už to chápu lépe. Utvrdilo mě to v přesvědčení, že sada černých kol je ten správný základ.

peki

#49
Objednávka uzavřena:
pomocník objednávka
Já bych chtěl "32 Wheel Train Kit" a "XXL 8 Wheel Train Kit" všechno v černé.

jojik objednávka
"32 Wheel Train Kit" a "XXL 8 Wheel Train Kit" všechno v červené

Peki objednávka:
XXL 8 Wheel Train Kit červená
XL 8 Wheel Train Kit červená
2 krát Extra Extra Large (XXL) Flanged červená
2 krát Extra Large (XL) Flanged Driver červená


poMOCník

Kola jsou tu a vypadají neskutečně dobře! Sice vlaky nestavím, ale teď mě to teda láká.

Ta červená je na první pohled méně výrazná než originál červená od lega. Vypadá spíš jako červená, kterou bych čekal na kolech od vlaku. Ale nemám tu nic pro srovnání, takže to je možná klam.

Pošlu vyúčtování do SZ a domluvíme se kdy a kde předat. Nejjednodušší by bylo asi na třídění LB.

poMOCník

A tady jsou. Jak jsem tušil, barva je jiná než LEGO.

(Mobil úplně nevystihl reálné barvy, fotka je trochu víc do fialova, ale jde hlavně o ten rozdíl.)

fanda

Tak chlapi, co jste z těch kol postavili - nemůžu se dočkat  :)

Clermont

Tak po půl roce zkusíme ještě jednou...  :)

Tak co kluci, co jste z toho postavili?  ;D

Ja se minule do nákupu nepřipojil a asi jsem udělal chybu.
Kdyby přemýšlel teďka někdo o nákupu tak napište  ;)

poMOCník

Já sice kupoval, ale jako dárek, takže sám jsem nic nepostavil. A ani nevím, že by z nich něco vzniklo. Do lokomotiv jsem ještě neproniknul, i když co není může být!

Clermont

No očekávám na tvým dalším domě koleje ve fasádě a k vlakovým kolům už to je kousek :)

fanda

Citace od: poMOCník kdy 04.01.2023, 22:22:14Já sice kupoval, ale jako dárek, takže sám jsem nic nepostavil. A ani nevím, že by z nich něco vzniklo. Do lokomotiv jsem ještě neproniknul, i když co není může být!
Teda tak trapnou výmluvu jsem jeste neslyšel  >:D >:D

Colonel32


peki

Citace od: Clermont kdy 04.01.2023, 22:13:24Tak co kluci, co jste z toho postavili?  ;D
 

Já zatím nic, stavěl jsem v jiné oblasti a to doslova (klasické tvárnice, dlaždice atd)
Citace od: Colonel32 kdy 05.01.2023, 23:56:30Mimochodem, viděli jste tyhle kola?

https://bricktraindepot.com/shop/accessories/train-wheels/3d-printed-lego-compatible-steam-wheels-big-boy-pack/

Zajímavý odkaz neznal jsem.
Ale tento popis mne trochu děsí:
Please note, these wheels are 3D printed. Slight variances may result in pin holes that don't spin freely, and axle holes that are too tight or too loose. You may be required to use a spot of glue.

fanda

Citace od: peki kdy 06.01.2023, 11:20:34Ale tento popis mne trochu děsí:
Please note, these wheels are 3D printed. Slight variances may result in pin holes that don't spin freely, and axle holes that are too tight or too loose. You may be required to use a spot of glue.

Dával jsem info o těchto kolech na forum už před nějakou dobou, ale nikdo nereagoval, pokud si pamatuju.

Koupil jsem od nich uz 2x:
kola #4 - mám na mé drezíně MUV 69
kola #6 - mám na mém Kafemlejnku 310.0

Vše jste mohli vidět v Lysé n. L. 2022.

Jsem s nimi spokojen.
Ale programátor udělal u obou kol chyby:
- kola #4 měla menší rozměry křížové díry - ubrousil jsem myslím materiál axlí obalenou v tekutém kuchyňském písku a nebo obráceně, to už si nepamatuju (původně nešla axle snadno nasunout do díry)
- kola #6 měla díru pro spojniční čep příliš dlouhou - ubrousil jsem přebytečný materiál jehlovým pilníkem, a pak se už čep správně vešel a tedy i otáčel.

U těch větších kol trvala výroba dlouho (asi jsem je objednal prvni na světě = nebyla naprogramovaná), ale pak přišla a bylo jich asi o 8 víc (takže jsem měl na Beesku a navíc na Kafemlejnka).

Jinými slovy, nakoupil bych u nich znovu.