Soutěž ve stavbě alternativních modelů na LP 2016

Založil Tomik, 17.12.2015, 10:52:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jakého setu byste chtěli stavět v letním kole soutěže?

31037 - zelený teréňák
6 (30%)
31046 - žlutý sporťák
3 (15%)
60117 - dodávka s karavanem
7 (35%)
60118 - popeláři
1 (5%)
70312 - koňomoped
3 (15%)

Celkem hlasů: 20

Foton

Moje preference (nejlepší je první):
10692 Creative Bricks
31047 Propeller Plane
31045 Ocean Explorer
10693 Creative Supplement
41099 Heartlake Skate Park

I když uznávám, že Heartlake by jstě vedl k neuvěřitelně originálním aplikacím dílů typu pes, kolečkové brusle atd.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

peki

Citace od: Tomik kdy 05.01.2016, 10:05:17

Citace od: peki kdy 03.01.2016, 13:45:36
Za sebe bych vznesl jeden dotaz jestli soutěž nerozšířit volbou např. jedné ze 2 stavebnic místo pouze jedné jako loni. Hodnocení by bylo dohromady společné (dle popsaných pravidel by se hodnotil výsledek).  

Pokud nám výběr ze dvou setů přinese více účastníků, tak s ním souhlasím, i když mi to trochu zkomplikuje hodnocení (budu srovnávat jablka s hruškami). :P


Pokud jsou daná pravidla pro hodnocení tak je přeci jedno z jakého  setu  hodnotím výsledek. Po každé je to o nápadu a následné šikovnosti jestli se povede nebo nepovede realizovat.  Volba jednoho nebo druhého setu by to mohla obohatit (každému může sedět lépe něco jiného) Ale to už je opravdu taková třešnička  ;)

Petronel

Citace od: Marty713 kdy 05.01.2016, 11:02:03
Zbývá si jen říct, z čeho budeme stavět? Já i Milan jsme dali několik návrhů a myslím, že by se mezi nimi našel set, který by vyhovoval všem ;)
Návrhy zde postovalo daleko více lidí.
A Milanových návrhů se trochu bojím.  >:D

Pokud jsem dobře sledoval téma, nejvíce lidí je zatím pro set:
31045 Ocean Explorer

PS: jestli jeden nebo dva sety mi je jedno, nechám na pořadateli. Hodnocení mi také příjde ok.
Jen jak již zde bylo psáno, možná by bylo k dobru mít více porotců, aby bylo hodnocení co nejobjektivnější. Např. u první soutěže s alternativními modely hodnotil Grohl a dalších několik lidiček s designerského teamu.

stricekfido

Já se taky plánuji zúčastnit, jsem pro jakýkoliv set avšak volil bych jen jeden.

Za mě tedy asi ta panorka, vypadá nejlépe

milanv

#64
Všechny navržené sety, seřazené podle čísla a s odkazem na seznam dílů.
Ať se vám snáz vybírá.







10692-1

10693-1

31033-1

31037-1

31043-1

31045-1

31046-1

31047-1

41072-1

41099-1

60082-1

60057-1
Pán na Žlutém hradě

milanv

#65
Citace od: Petronel kdy 05.01.2016, 18:41:21
A Milanových návrhů se trochu bojím.  >:D
Jen bych rád podotkl, že jde o to brát to (doslova) pozitivně: koukat na to, aby v tom daném setu vůbec nějaké použitelné díly byly. Ne odmítat nějaký set jenom proto, že k hromadě použitelných dílů je tam přibaleno pár divných. Spousta setů je totiž dost chudých na (použitelné) díly. Ostatně koukněte, proto jsem tu tabulku dělal.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Citace od: Petronel kdy 05.01.2016, 18:41:21Návrhy zde postovalo daleko více lidí.

Taky jsem netvrdil, že jsme byli jediní. Omlouvám se, příště podám výčet taxativní a ne jen demonstrativní >:D ::)

Já bych se rád vyhnul setům, které jsou postaveny doslova "na kolech". Samotná kola zas až tolik nevadí, i když někdy i disky jsou k ničemu, ale těch pneumatik, blatníků, osiček a ostatních ryze "auto-dílků" pak snižuje počet "použitelných dílků". Navíc souhlasím s Milanem, že některé sety jsou čistě plates+slopes a žádná vertikála.


---------------------------------------------------------------------------
Nápad pro odvážlivce:
Co vybrat pro soutěž jeden set (třeba ten Ocean explorer) a vedle toho vybrat set druhý, nesoutěžní (např. 60057 Camper Van), na kterém bychom ukázali, že lze i ze zdánlivě monotématického setu postavit jiný plnohodnotný model s velkým hracím potenciálem (tj. vykašlat se na originalitu a postavit solidní model, s jakým si dítě vyhraje)?

peki

Citace od: Marty713 kdy 06.01.2016, 10:30:10

Já bych se rád vyhnul setům, které jsou postaveny doslova "na kolech".

Tak to bude letos obráceně budeš dělat z koleček očička. Rozhodně bych nediskvalifikoval set protože obsahuje kolečka.

Marty713

Haha ;)

Jasně, vždyť víš, jak jsem to myslel. Ale ani těch očiček nemusí být 18 (viz 31033)

milanv

#69
Já to beru takhle: důležité je kolik použitelných dílů zbyde. Pokud mi jich zbyde třeba 170 použitelných, tak je mi šumák, jestli v tom zbytku jsou kolečka nebo fialové listí :)

Spíš jde o to, že některé sety obsahují toho "koření" až moc a není moc z čeho stavět (třeba Skatepark). Nebo se tváří jako Creator, ale ve skutečnosti je tam spousta různých curved slopes bez jediného studu - čili jako loni s papouškem nebo ještě horší (to je třeba to červené letadlo).

Takže zatím nemám favorita, sám používám tu tabulku, abys se ještě znova koukal, jestli mě něco zaujme.

Strašně rád bych nějakou výzvu typu City (třeba ten karavan), abychom ukázali, že to nemusí být monotematický set. Ale zase aby to vůbec šlo a byla z toho nějaká radost. Nejlepší podle mě byla ta limuzína, jenže je opravdu dražší, takže jsem ji ani do tabulky nedával, nesplňuje Tomíkova pravidla.
Pán na Žlutém hradě

Marty713

Otázka: Má teď každý soutěžící vybrat jednoho favorita a napsat ho do příspěvku, nebo se udělá anketa, nebo je to už vymyšleno celé jinak? :)

Chairudo

Doporučil bych navrhnout třeba 5 přijatelných setů a na ty udělat anketu.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Marty713 kdy 18.01.2016, 09:21:36
Otázka: Má teď každý soutěžící vybrat jednoho favorita a napsat ho do příspěvku, nebo se udělá anketa, nebo je to už vymyšleno celé jinak? :)

Tomík to rozhodne, nebudeme z toho tady dělat (výběr setu případně 2 setů) nějaké vox populi. Jak řekne tak bude. Věřím že každý z výše navrhnutýh setů má v sobě potenciál a bude výzvou.

Marty713

Citace od: peki kdy 18.01.2016, 12:22:30Tomík to rozhodne, nebudeme z toho tady dělat (výběr setu případně 2 setů) nějaké vox populi. Jak řekne tak bude. Věřím že každý z výše navrhnutýh setů má v sobě potenciál a bude výzvou.

Souhlas :)

Tomik

Citace od: peki kdy 18.01.2016, 12:22:30
Tomík to rozhodne, nebudeme z toho tady dělat (výběr setu případně 2 setů) nějaké vox populi. Jak řekne tak bude. Věřím že každý z výše navrhnutýh setů má v sobě potenciál a bude výzvou.
Ještě jednou jsem proběhl celé vlákno a nevíce "hlasů" zíslal set 31045 - průzkumná loď s ponorkou. Díly tam jsou zajímavé a s trochou zručnosti by se z toho mělo dát postavit i auto.

Takže tímto oznamuji, že v letošním kole soutěže ve stavbě alternativních modelů se bude stavět ze setu 31045.

Během dneška nebo zítřka vyvěsím na začátek tohoto vlákna pravidla. Pokusím se je dát do souladu se závěry, které se tu objevily v diskuzi, abyste mohli začít stavět.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

hawran

Ahoj, já jdu jako vždycky pozdě, ale souhlasím se vším a rád se zúčastním... na Lipně jsem sice ještě nikdy nestavěl ale v hospodě už ano... A byla to veliká zábava :)
K.
Bricks Forever!

milanv

Citace od: Tomik kdy 18.01.2016, 13:25:42
Takže tímto oznamuji, že v letošním kole soutěže ve stavbě alternativních modelů se bude stavět ze setu 31045.
OK. Tak už mám za sebou první fázi: set u sebe a první várka deprese, že z toho nic nejde :)
Narozdíl od papouška i značně přiživená firmou LEGO, protože to, co oni tam mají jako alternativní modely, to by mohlo tady na kostkách být jen v sekci "stavím si s tříletým synem. Vypadá to jako rozšláplá krabice, ale podívejte, jak nás to spolu baví" ::) Papoušek měl aspoň další zvířátka... No, zkrátka, první várka deprese - všechno v pořádku, klasický průběh. Můžeš se spolehnout, že dodám model :)
Pán na Žlutém hradě


Tomik

#78
V úvodním příspěvku jsou nyní napsaná pravidla soutěže (stihl jsem je dopsat ještě před půlnocí). :)

Pokud jste zvědaví, kdo se kromě mě ujme role porotce, tak mám v plánu oslovit grohla, Jana Beyera a z laické veřejnosti je hlavním adeptem moje manželka.

Citace od: milanv kdy 19.01.2016, 14:12:37
OK. Tak už mám za sebou první fázi: set u sebe a první várka deprese, že z toho nic nejde :)
Narozdíl od papouška i značně přiživená firmou LEGO, protože to, co oni tam mají jako alternativní modely, to by mohlo tady na kostkách být jen v sekci "stavím si s tříletým synem. Vypadá to jako rozšláplá krabice, ale podívejte, jak nás to spolu baví" ::) Papoušek měl aspoň další zvířátka... No, zkrátka, první várka deprese - všechno v pořádku, klasický průběh. Můžeš se spolehnout, že dodám model :)
Tyhle stavy dobře znám... ;D Co se týká oficiálních alternativních modelů, tak se mi strašně jíbí to letadlo. Není sice příliš realistické, ale zato takové roztomile obtloustlé.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: Tomik kdy 19.01.2016, 23:52:41
Pokud jste zvědaví, kdo se kromě mě ujme role porotce, tak mám v plánu oslovit grohla, Jana Beyera a z laické veřejnosti je hlavním adeptem moje manželka.
A znamená to, když má testovat pevnost modelů na výstavě, že grohl přijede na Lipno? Že bych ho konečně poznal? To by byl od tebe majstrštyk!
Citace od: Tomik kdy 19.01.2016, 23:52:41
Co se týká oficiálních alternativních modelů, tak se mi strašně jíbí to letadlo. Není sice příliš realistické, ale zato takové roztomile obtloustlé.
Ta ponorka jako alternativní model je jen o kousek větší než miniponorka z A modelu. To není alternativní model ale podfuk.
No a letadlo vypadá jak od mojí nejmladší, a to jí možná křivdím. Doufám, že to nečte :)
Zkrátka, laťka není letos nijak vysoko, ale to neznamená, že se nemáme snažit vysoko doskočit :)
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 20.01.2016, 00:26:14
A znamená to, když má testovat pevnost modelů na výstavě, že grohl přijede na Lipno? Že bych ho konečně poznal? To by byl od tebe majstrštyk!
S návštěvou grohla ani Jana Beyera na výstavě moc nepočítám (tím nechci říct, že nejsou vítáni, ale spíše nevěřím tomu, že budou chtít přijet). Pevnost tedy budu hodnotit nejspíš jako jediný a přemýšlím o tom, že mé body potom přidám i k hodnocením ostatních porotců, abychom zachovali váhu pevnosti.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Tak mám potvrzeno, že mi s hodnocením soutěžních modelů pomůže grohl (Milan Reindl), Jan Beyer a moje manželka Viktorie. Ve stručnosti vám tu teď představím všechny porotce:

grohl (Milan Reindl) - zatím jediný designér pracující pro LEGO pocházejí z Čech. Přesto, že je v oddělení Technic, tak staví výborné alternativní modely z Creatoru a tady na kostkách má pár svých vláken.
Jan Beyer - manažer pro komunikaci mezi firmou LEGO a jejími fanoušky v Evropě a Asii. Několikrát zavítal do Čech a troufám si říct, že za většinu, nebo možná celou podporu kostky.org od firmy LEGO vděčíme právě jemu a jeho kolegům.
Viktoriya - je mou manželkou a celou tu dobu, co jsme spolu, trpělivě snáší mé nadšení pro LEGO. Vybral jsem jí coby zástupce laické veřejnosti, aby byla porota trochu různorodější.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hroch

Pokus o vznášedlo.

milanv

Jo! Tak to se povedlo. Kam se hrabou oficiální alternativní modely.
Pán na Žlutém hradě

peki


Tomik

Citace od: Hroch kdy 21.01.2016, 18:02:27
Pokus o vznášedlo.
To by mě vůbec nenapadlo, že tu tak rychle uvidím takhle kvalitní model. Při pohledu na fotku zepředu jsem trochu zapochyboval o tom, zda se jedná o vnášedlo, ale z fotky ze zadu jsem úplně unešenej. To, že jsi postavil dokonce i kormidlo, si zaslouží uznání.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Foton

Parádní vznášedlo! A jak rychle přijelo/přiletělo !
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Tak už jsem se taky pustil do experimentování. Pamětníci minulého ročníku pochopí můj obrázkový vzkaz :)


zlatej papoušek!
Pán na Žlutém hradě

Foton

Citace od: milanv kdy 22.01.2016, 09:52:19
zlatej papoušek!

Hihihi. Škoda že se v tom  zlatém papouškovi nezrcadlí tvůj ztrápený obličej :-)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Tomik

Citace od: milanv kdy 22.01.2016, 09:52:19
Tak už jsem se taky pustil do experimentování. Pamětníci minulého ročníku pochopí můj obrázkový vzkaz :)

zlatej papoušek!
Tak ho zkus postavit z té lodě... ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr