SBrick (inteligentní kostka - jiné PF)

Založil Jamesek, 16.07.2014, 10:05:57

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jamesek

http://www.technicbricks.com/2014/07/sbrick-next-big-thing-for-lego-technic.html
https://www.kickstarter.com/projects/sbrick/sbrick-smart-way-to-control-all-your-lego-creation

Něco jako české jádro, jen dotaženější a připravené do produkce. Chvilku jsem koketoval s myšlenkou betatestingu a návrhu vlastních rozhraní, ale jeden z prvních kousků mi na hraní bude stačit :-)

Co na to říkáte?

Foton

Podpořeno. Tak uvidíme jestli v listopadu dorazí.
A když už jsem tam byl, tak jsem dal pár peněz i na říční turbínuhttps://www.kickstarter.com/projects/1445272273/the-first-domestic-river-turbine-for-clean-energy?ref=discover_rec
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

juraj

Aký je rozdiel medzi 29$ a 40$ supportom?  40-tkovy má v cene už aj Skocku a 29-tkový je akoby kupón na zľavu?

Potom cena kocky teraz vychádza na 10-20$. 

Foton

za 29£ máš kostku (ale jen prvních 500 lidí, pak tahle nabídka zmizí)
za 40£ máš kostku taky (ale použij to jen, pokud už není nabídka za 29£)

edit: oprava měny z USD na GBP
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

MeNadruhou

Také jsem projekt podpořil... Snad to příjde dřív než lugbulk  >:D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

juraj

Neviete, ako to funguje s tym kickstarterom, ked projekt ziska iba 50% financii?

S-brick je uz za vodou.

MeNadruhou

Citace od: juraj kdy 06.08.2014, 11:08:11
Neviete, ako to funguje s tym kickstarterom, ked projekt ziska iba 50% financii?

S-brick je uz za vodou.

Myslím si, že takový projekt padne, nebo je ho třeba přepracovat.

Sbrick má přes 60 000, takže kostky budou :D
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

juraj

Citace od: MeNadruhou kdy 06.08.2014, 15:41:02
Myslím si, že takový projekt padne, nebo je ho třeba přepracovat.

A vratia peniaze?

milanv

Ano, to je ten menší problém: peníze vrátí přímo kickstarter, protože dokud není kampaň úspěšně ukončena, jsou peníze u nich.

Mnohem horší je, když kampaň úspěšně proběhne, kickstarter pošle peníze žadateli a tomu se slibovaný vývoj táhne a táhne a táhne - a nikdo z něj nic nevytáhne, třeba i dva roky. V lepším případě dotyčný aspoň komunikuje a je vidět nějaký pokrok, v horším je ticho po pěšině.
Pán na Žlutém hradě

papluh

Tak prišiel nový newsletter, že vraj posielali vzorky beta-testerom, kto sa pochváli ?

Sú tam aj ďalšie novinky:
- nový diódový mostík má umožniť napojenie aj na 9V bateriové boxy a vlakové trafo
- umožňuje 3A prúdový odber
- až v pohybe 3 M naraz
- tenšie a lepšie vnútornosti - vačši dosah, updaty firmwaru na dialku, o 2 diery naviac v šasi

A stále sľubujú zaćiatok výroby v Novembri.
Som zvedavý ako to dopadne.

MeNadruhou

Tak, už se tu ledacos napsalo, už jsou kostky i v produkci, i na poště. Už vám někomu přišly? Já asi zatím marně čekám. Píšu proto, že mám strach, aby mi je někdo nečubl, nebo je neposlali z5.
21.12. mi přišla zpráva, že mi kostky posílaj, i s číslem balíku pro tracking.  po jeho zadání mi maďarská pošta vyplivla dva záznamy:
"2014.12.19
19:24    Budapest Fogarasi úti TESCO posta
Item information :
Küldemény postai átvétele / Item accepted

2014.12.21
04:20
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad "

Druhý záznam chápu jeko předání zásilky do zahraničí (naší poště, ppl_ku, tnt_čku nebo komu).
Ps: Lugbulk si budu vyzvedávat zítra  ;D, teda aspoň tu část co přišla :( .
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Jamesek

Citace od: MeNadruhou kdy 23.12.2014, 20:23:41
Tak, už se tu ledacos napsalo, už jsou kostky i v produkci, i na poště. Už vám někomu přišly? Já asi zatím marně čekám....

Stejně, počítám po svátcích ...

MeNadruhou

Citace od: Jamesek kdy 23.12.2014, 20:32:51
Citace od: MeNadruhou kdy 23.12.2014, 20:23:41
Tak, už se tu ledacos napsalo, už jsou kostky i v produkci, i na poště. Už vám někomu přišly? Já asi zatím marně čekám....

Stejně, počítám po svátcích ...
A to jsem ji chtěl nacpat do volva :( , jen doufám , že to nepřijde českou poštou.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

papluh

#13
Dnes mi brácho volal, že mi vyzdvihol na pošte zásielku z Maďarska, ešte že to máme tak blízko  ;D Tracking number mi posielali 19.12. oprava tiež až 21.12. ale v systéme bol od 19.12.
Bral som 2 kusy obyčajných, potom čo boli zľavnené preč. Teda ak to hrá nejakú rolu pri poradí posielania (teda písali tak).

Prišlo mi to Slovenskou poštou a tracking mi fungoval aj u našich hneď ako nabehol Maďarom. Výstup z HU 21.12. 04:39 a vstup do SK 22.12. 13:16,   dneska to samozrejme nedoručili, ale na pošte to nečakane dali aj napriek upozorneniu o výdaji za +1 deň od doručenia

papluh

#14
Ze provokacia...
inak balenie nalepok dava neplanovany odkaz na origo LEGO >:D

papluh

O par minut neskor... ::)

Teraz uz len rozbalit nieco vhodne na montaz.

papluh

Takže report po prvých testovaniach.

HW - celkom použiteľné, po rozobraní vyzerá byť celkom slušne robený, vrchný kryt nesedí 100%-ne ale nič strašné
SW - Android verzia - ťažká Alpha, padá to, preskakovanie medzi obrazovkami občas náhodné, je len pár preddefinovaných profilov, ergonómia mizéria

Nahodil som to na nové Volvo a obyčajný Crawler
- servomotor sa s tým dá pekne proporcionálne ovládať
- nenašiel som spôsob inverzie kanálov, z ovládacích prvkov sú pre mňa zatiaľ použiteľné len slidery, reakcie gyroskopu či joysticku sú nepredvídateľné
- dosah je dosť náhodný - HTC One vs Sbrick + BB s novými Varta High Energy - v panelákovom byte 5m OK, ale už 5m a 0,5m za roh ani ťuk. Na chodbe stratil signál po cca 27-28m, priama viditeľnosť
- zvláda naraz plny plyn na 2xL (na jeden port) + servo = Crawler alebo 1x XL + servo = Volvo
- na Volvo nieje profil kde by boli všetky funkcie na obrazovke, takže som nedokázal všetko naraz
- testované na HTC ONE (4.4.3) a ovláadanie relatívne v pohode, na tablete Nexus 7 (2. gen, 4.4.4) to malo akési oneskorenie  a celkovo nespoľahlivú citlivosť appky
- párovanie a vyhľadanie u mňa zbehlo v poriadku

Zhrnutie:
HW vyzerá byť celkom životaschopný, ale SW aspoň ten androiďácky je celkom ranná verzia. Som zvedavý kedy a ako bude dotiahnutý ten SW, lebo bez neho je to málo využiteľné

MeNadruhou

#17
jen pro zajímavost...  : 2014.12.19
19:24    Budapest Fogarasi úti TESCO posta
Item information :
Küldemény postai átvétele / Item accepted
2014.12.21
04:20    
Item information :
Célországba elküldve / Item sent abroad
2014.12.29
22:11    CZPRGA(CZECH REPUBLI
Item information :
Célországba megérkezett / Arrived in the destination country

To by mě zajímalo, kam všude se mý SBčka podívali a ještě podívaj, než dojdou ke mě na jih moravy.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

papluh

Nemusíš zatiaľ zúfať, teda pokiaľ si netrúfaš naprogramovať vlastnú appku.
Ak budeš mať šťastie tak sa dostaneš k tomu, že ich appka ti zdetekuje Sbrick a mozeš sa pokúšať niečo riadiť pomocou 2 profilov čo občas fungujú.
Ak nie tak ti zariadenie ani nepripojí, napr máš Android starší ako 4.3 alebo nejak degradovaný výrobcom.
A medzi tým je stav, že síce ich app nefunguje, ale nRF Master Control Panel app ti dokáže pripojiť Sbrick a dá sa posielať ručne príkaz na rozbeh a zastavenie.

Toto platí pre Android, jabka nepestujem.
Ešte to bude chceť dlhú cestu... dúfam v novoročné prekvapenie.

MeNadruhou

Dnes mi to přišlo, ale ten stav té zásilky je otřesný.  Nálepky zmačkaný, obálka domuchlaná jako kdyby šla přes 400 pošťáků, krabičky - jedna zmáčklý roh, druhá promáčklá...
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

juraj


papluh

Tak si myslím, že sa dajú objednať aj priamo u nich. Hlavne kým SW bude na úrovni tak budú mať vyrobených dosť kusov.

Keď už som to načal, pre neznalých a čakajúcich menší update:
- od Decembra sa toho moc nezmenilo - iOS appka má stále viac funkcí ako Android, Windows MObile neexistuje
- Profile editor je stále len pre beta testerov, tak zatiaľčo na iOS je pár provilov na sety, Android má len polofunkčné testovacie
- Android dostal pír bugfixov, ide už invertovať porty, ževraj sa zlepšila detekcia (mne to našlo aj predtým) ale stále je pár ľudí kde to nejde
- na mojich googlackých zariadeniach (Nexus 7, Moto G 1 aj 2 Gen) nastáva problém s buffrovaním vstupov, HTC One to nemá, iný majú aj na zariadeniach rôznych značiek https://www.youtube.com/watch?v=G4UFWNYyyEU

Nedoporučujem kupovať s pocitom, že človek dostane hotový produkt. Momentálne je to len pre experimentátorov. Odporúčam o testovať naživo priamo s vlastným zariadením.

juraj

:D ja som sa len smial na tej cene. Pre neznalých je možno v poriadku.

PsychoWard666

Chtěl bych se zeptat jestli nemáte v plánu někdo nějakou větší objednávku a nebo jestli není možné jí koupit přímo někde v čr?

A jaké jsou zkušenosti, utáhne to třeba dva (nebo víc) buggy motorů bez problémů?

A celkově má cenu to kupovat teď, nebo ještě počkat než vše vychytají?

Domino99

Kdyby se kupovalo hromadně za nějakou výhodnou cenu tak bych aspoň jeden určitě vzal. Nevím jak jsou na tom ale ostatní. :)

PsychoWard666

Já už sem jí objednal a není to špatný, ale rozhodně to není pořádně vychytaný. Spadlo mi to několikrát za sebou nebo to napíše ztrátu signálu, takže oproti PF pro mě žádný velký přínos to nemá. Profile designer toho taky moc neumožňuje a na Samsungu S3 nejde ovládat náklonem mobilu, takže docela zklamání.

Domino99

Aha :/ nemáte někdo zkušenost, jestli se to stává i s iPhonem6? Přeci jenom 40 Liber plus poštovné není málo...

PsychoWard666

Řekl bych, že s iPhonem by takový problém nemusel být, tam není android. Ale jestli jsi někde poblíž Kladna tak se můžeš stavit a vyzkoušet to.

Anatyt


Domino99

Škoda, ma to potenciál, chtěl jsem něco podobného vyrobit na arduino, ale aby se to dalo ovládat přes Wi-Fi nebo pomoci senzorů na arduinu, nemohl jsem ale nikde sehnat lego PF konektory, tak jsem to nakonec vzdal.

EDIT : díky za nabídku, bohužel nejsem momentálně schopný se dostat do Kladna, možná na nějaké lego akci :)