Soutěž ve stavbě alternativních modelů na LP 2016

Založil Tomik, 17.12.2015, 10:52:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Z jakého setu byste chtěli stavět v letním kole soutěže?

31037 - zelený teréňák
6 (30%)
31046 - žlutý sporťák
3 (15%)
60117 - dodávka s karavanem
7 (35%)
60118 - popeláři
1 (5%)
70312 - koňomoped
3 (15%)

Celkem hlasů: 20

hawran

Když šel bagr postavit z orla, proč by nešel z koně :)
Ale stojím si za koněm :) i když raději bych popravdě samozřejmě stavěl "auto z auta" (nebo buldozer z auta abychom se drželi té stavební techniky), nicméně mozek potřebuje trénink :)

Bricks Forever!

Klaj

Osobně bych hlasoval pro téma City místo creatoru. Myslím, že každy časem s klukem staví město a třeba ocení, když ukážem, že z popelářů nebo jiného obyč. city vozítka jde postavit benzínka, záchranka, autoservis atp.
Draco dormiens nunquam titiliandus

Tomik

Přidal jsem anketu pro hlasování, takže nechť vaše hlasy rozhodnou...

Co se týká koňomopedu, tak bych u něj byl opatrnější, protože s tím sortimentem dílů (hodně Technicu) se budou těžko stavět "vystavitelné" modely.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Hroch

Ač jsem koňomoped navrhnul já, tak po detailním prozkoumání seznamu dílů volím něco jiného. Škoda, že nemohu dát dva hlasy. Zvolil jsem zelený teréňák, ale váhal jsem jestli nezvolit karavan.

Klaj

Draco dormiens nunquam titiliandus

milanv

Taky jsem váhal nad zeleným teréňákem, ale pak jsem si řekl, že aspoň nějaká výzva to být musí. Kůň je moc, tak jsem zvolil karavan.
Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: milanv kdy 20.06.2016, 13:38:36
.. tak jsem zvolil karavan.

I já. Tentokrát z ryze pragmatického důvodu, protože i tovární set sám o sobě mohu použít do kolejiště.


Tomik

Citace od: Hroch kdy 20.06.2016, 12:53:58
Škoda, že nemohu dát dva hlasy.
Váhal jsem nad tím, zda povolit dva hlasy, ale nakonec mi přišlo efektivnější omezit to pouze na jeden. Aspoň si každý vybere svého favorita a nebudou se nám množit hlasy u setů, ze kterých by možná chtěli stavět.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Pool

Vzhledem k tomu, že variabilita toho setu s karavanem bude značně menší než u předešlých soutěžních modelů a lze tak předpokládat, že více lidí bude mít stejný nápad. Tak bych se chtěl zeptat, je to možné, aby tomu tak bylo. Nebo to bude tak, že kdo první uploadne nějaký nápad, tak ostatní po něm mají smůlu a musí přijít s něčím jiným?

grohl

Za mě koňomoped a Creator tereňák. City karavan má proklatě málo pohyblivých částí a stejný problém byl víceméně i u Creator lodě v předchozím kole a navíc má žalostně málo částí podporujících SNOT stavby.

Tomik

Citace od: grohl kdy 20.06.2016, 16:40:25
Za mě koňomoped a Creator tereňák. City karavan má proklatě málo pohyblivých částí a stejný problém byl víceméně i u Creator lodě v předchozím kole a navíc má žalostně málo částí podporujících SNOT stavby.
Souhlasím s tebou, že ta dodávka s karavanem nemá příliš zajímavé díly a zbytečně jí "prodražují" nepotřební minifigové...

Děkuji všem za hlasy do ankety a po pečlivém zvážení všech pro a proti volím pro 3. kolo soutěže zelený teréňák 31037.



P.S. Pokud to někomu přijde nefér, že vyhrál set s druhým nejvyšším počtem hlasů, potom tu jsou ještě dva neudělené hlasy od porotců (mě a grohla), které skóre vyrovnají...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Citace od: Tomik kdy 21.06.2016, 22:01:10
Pokud to někomu přijde nefér...
Žádné nefér, ty musíš nakonec rozhodnout. Mně je trochu líto jen té argumentace spíš než výsledku: vždycky budou stavebnice ze City apod. finančně méně výhodné, pokud bereš minifigy apod. jen jako přítěž. To se od Creatoru neodlepíme nikdy. A nikdy si nezkusíme tu výzvu přetvořit zdánlivě jednoúčelový set. To píšu jen do budoucna, že bych rád tu bariéru někdy prolomil a stavěl z něčeho jiného než Creator. Přemýšlel zase nad jinou sortou dílů (v Creatoru se to dost opakuje) atp.

Ale to je budoucnost. Teď se těším na stavby z teréňáka. To zas bude úpění, až poprvé vysypu kostky na stůl :)
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: milanv kdy 21.06.2016, 22:27:46To se od Creatoru neodlepíme nikdy. A nikdy si nezkusíme tu výzvu přetvořit zdánlivě jednoúčelový set. To píšu jen do budoucna, že bych rád tu bariéru někdy prolomil a stavěl z něčeho jiného než Creator.

V úplně prvním a v té době ještě neoficiálním kole této stavební soutěže se stavělo z mnoha různorodých stavebnic, jako Technic, Friends, Ninjago a další ...  ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

martinlx

Vidím to stejně jako Milan. Jinak teréňák je bezva, pro mě to byla volba číslo 2. Minifigy bych rád zkusil, i když ne za každou cenu, jako přítěž je neberu.

hawran

To bude bagr! :)
...takže objednávám 3 kusy (já, Formy a junior?)
Bricks Forever!

peki

Příště by se mohl dát nějaký "troj/X boj"
creator
city
friends
nějaká šílenost typu konomoped.

Ne vše musí vždy na výstavu, něco stačí prezentovat na kostkách.

Tomik

Citace od: peki kdy 22.06.2016, 09:22:53
Příště by se mohl dát nějaký "troj/X boj"
creator
city
friends
nějaká šílenost typu konomoped.

Ne vše musí vždy na výstavu, něco stačí prezentovat na kostkách.
Pokud by to nešlo na výstavu, tak bych byl pro nějakou "stavební výzvu" třeba na téma "postavte něco normálního z koňomopedu". Zmíněný "troj/X boj" by byl už trochu náročnější z časového hlediska i z pohledu hodnocení.

Jinak, založil jsem nové vlákno pro 3. kolo soutěže, takže diskuze ohledně nového kola a zveřejňování soutěžních modelů se může odehrávat tam.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Pool

Abych hned nezaneřádil nové vlákno, tak radši využiji ještě tohle a zeptám se tady :). Budu ten model Creator 31037 kupovat za 398,- Kč a pro bezplatné poštovné potřebuji ještě 2 lidi (tedy 2 další modely koupit). Jsem z Prahy, tak se chci zeptat, jestli nějací dva Pražáci nemají zájem, že bych jim to koupil a pak tady v Praze si to předáme?

hawran

Citace od: xPool kdy 22.06.2016, 10:23:37
Abych hned nezaneřádil nové vlákno, tak radši využiji ještě tohle a zeptám se tady :). Budu ten model Creator 31037 kupovat za 398,- Kč a pro bezplatné poštovné potřebuji ještě 2 lidi (tedy 2 další modely koupit). Jsem z Prahy, tak se chci zeptat, jestli nějací dva Pražáci nemají zájem, že bych jim to koupil a pak tady v Praze si to předáme?

Já budu potřebovat 4 kousky, tak to klidně vezmi i pro mně, peníze ti pošlu na účet ok? A možná bych počkal jestli se nepřihlásí ještě někdo...
Bricks Forever!

milanv

Pán na Žlutém hradě

peki

Citace od: Tomik kdy 22.06.2016, 09:53:21

Pokud by to nešlo na výstavu, tak bych byl pro nějakou "stavební výzvu" třeba na téma "postavte něco normálního z koňomopedu". Zmíněný "troj/X boj" by byl už trochu náročnější z časového hlediska i z pohledu hodnocení.

Jinak, založil jsem nové vlákno pro 3. kolo soutěže, takže diskuze ohledně nového kola a zveřejňování soutěžních modelů se může odehrávat tam.

Ne všechno musí končit na výstavě a věřím že i z koňomopedu něco půjde.  Něco může být "jen" výzva (ceny seženu) tady na fóru.

U toho "trojboje" by se sčítali body za jednotlivá kola. Vždy by se přidělovalo např. 100 max.  Ale může to být vše úplně jinak. Jenom jsem hledal rychle možnost jak zapojit i jiné řady. Osobně mi taky přijde na soutěžení nejlepší creator bez figů. Pro karavan jsem hlasoval protože ho strčím do města (když ho budu mít) 

Pool

#291
Vše předáno  :)

Pool 1 ks
milanv 1 ks
hawran 4 ks
Tomik 1 ks

hawran

Citace od: xPool kdy 22.06.2016, 12:18:07
ok, zatím tedy

Pool 1 ks
milanv 1 ks
hawran 4 ks
--------------
celkem 6 ks

a vzhledem k tomu, že prodejce má skladem "jen" 8 ks, tak 7 jsem už objednal, takže jeden mám navíc. Jinak v tomto větším množství jsem sáhl ještě po výhodnějším prodejci a tak to bude kus za 376 Kč/kus. Jeden mám tedy volný a pokud by bylo moc zájemců, tak jestli bude mít i ten poslední kus volný, tak ho mohu zkusit dokoupit  ;)

Dík, pošli číslo účtu pls :)
Bricks Forever!

Tomik

Citace od: xPool kdy 22.06.2016, 12:18:07
Jeden mám tedy volný a pokud by bylo moc zájemců, tak jestli bude mít i ten poslední kus volný, tak ho mohu zkusit dokoupit  ;)
Ahoj Poole, já bych si ten poslední volný od tebe vzal. Jsem taky z Prahy, takže předání by neměl být problém. Když mi do SZ napíšeš číslo účtu, tak ti ty peníze převedu, případně ti je můžu dát při převzetí.
Díky
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr