Svět Kostek Olomouc jaro 2017

Založil Chairudo, 28.08.2016, 11:47:03

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki


Mohli by jste se na to prosím podívat s nadhledem "z pohledu kostek" ? Komunikuji se 3 organizátory akci které jsou naplánovány v rozmezí poloviny února - první týden v březnu (Ostrava,Brno,Olomouc).  S velkou pravděpodobností v termínu kdy se bude instalovat a otevírat velká prestižní výstava Lega v Praze (4 akce), za účasti Lega nejen z ČR. Dále s AFOLy kteří už něco slíbili. Současně jednám o naší účasti na Pražké akci kde se očekává že nezklameme a zase to posuneme o kousek dále.

Nikdo mi nevyvrátí že pořádání 4 akcí během jednoho měsíce musí mít vliv na kvalitu jednotlivých akcí. Pokud budu mluvit za sebe počítal jsem s návštěvou Brna i Olomouce a určitě bych něco přivezl (i na výstavu). Není to o tom jestli dělat nebo nedělat víkendové akce. Jestli se někomu chce nebo nechce do města X.

Z ankety (kterou beru jen orientačně) to momentálně menší polovině komplikuje situaci Takže kvůli Praze do Olomouce nepřijedou. Měl bych jásat protože upřednostní "mojí" akci.? Já ale nejásám, protože to vnímám jako ubrání kvality Olomoucké akce.  9 lidí se s tím "nějak popere". Ale měli bychom ty věci dělat na pohodu, peru se jinde tady si to chci užít.     

Vím že kostkaři typu Izabela ne Chairudo dokážou zvládnout i několik souběžných akcí. To je supr.

Pokud zakládáte tradici (což kvituji) bylo by taktické i kvůli lego podpoře to dělat později. Když jste dělali první akci tak se toto v úvahu nebralo, protože se podpora nežádala.. O podporu je nutné žádat 3 měsíce před začátkem akce což mi vychází na prosinec.  Dále by bylo fajn mít nějaké akce i na podzim aby bylo možné nominovat sety z druhé poloviny roku.  Loni a letos se řešilo Kostkolandem (zatím nemám potvrzeno v jaké formě jestli vůbec bude pokračovat). Takže uděláme 4 výstavy během jednoho měsíce na jaře. Objednáme sety z 2016 při troše štěstí ze začátku roku 2017 a pak budeme rok čekat.

Mluvil jsem i s mr Tygris. ta je momentálně v lázních až se vrátí tak ověří ve škole možnost posunutí akce (ale zatím není nic domluveno).


Chairudo

#61
Ahoj lidi :D

Vzhledem k tomu že Kostkoland v Praze bude pokračovat i v druhé polovině roku 2017, nemá smysl přesouvat naši výstavu do tohoto termínu.
Hodně lidí se mi ozvalo ať výstava zůstane jak je, tak termín 18-19.3 platí.
účel Olomoucké výstavy byl převzít štafetu jarní výstavy po Boskovicích a to zatím úspěšně plníme, jsem zvědavý, kam to během příštích pár let dotáhneme ;D

Zatím máme 22 potvrzených a na 3 lidi stále čekám, už tak máme o polovinu větší účast než minule a možná ještě poroste, seznam je stále otevřený :D

Izabella08 domluvila opět prostory Obchodní Akademie Olomouc, tak se můžete opět těšit na pěkné prostory, něco k zakousnutí a spoustu zábavy.
Naštěstí má škola dost tříd, tak se máme kam rozrůstat a pojme i velké množství návštěvníků. Posledně jsme měli téměř 2000 lidí, tentokrát budu doufat ve 3000 a uvidíme jestli budu opět pozitivně překvapen.

S reklamou začneme letos mnohem dříve, online klidně už od Prosince a letáky bychom mohli začít šířit začátkem února.

Během 2 týdnů bych chtěl mít hotový leták, kdyby jste někdo věděl o pěkném použitelném pozadí s lehkou Lego tematikou budu opět rád za jakoukoli pomoc a rady.



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki


Chairudo

#63
Konečně jsem se dostal k letáku a zde je předběžný návrh, budu zase rád za jakékoli komentáře a připomínky ke zlepšení.
Ke konci týdne to chci ideálně poslat na tisk.

Oproti loňsku bych o hodinu protáhl návštěvní dobu, loni přišlo téměř 2000 návštěvníků, tak abychom měli případně prostor pro ještě větší návštěvnost a lépe rozptýlili dav ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Tomik

Návrh vypadá dobře a říká vše, co je potřeba. Vylepšit by se to dle mého dalo ještě v těchto detailech:

  • Odřádkovat ten text vlevo tak, aby nezasahovat na fotku Vasykova parníku (myslím, že tam je ještě místo na jeden řádek navíc).
  • Vyměnit fotku chameleona za něco jiného, co je MOC a nikoliv model podle originálního návodu ze stavebnice.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Robkteryten

udělat přesahy pro ořez  ;)

peki

Citace od: Chairudo kdy 28.12.2016, 01:21:47
Ke konci týdne to chci ideálně poslat na tisk.


Počkal bych na odsouhlasení Legem viz pravidla. Popisy, fotky ok. Vybavuji si že u Lipna vadilo použití orih. lego figů, proto se to řešilo MOC figů.

Foton

Vasykův parník přesunout doprava dolu a vyhodit stavějící figy? Více much  jednou ranou!
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chairudo

Citace od: Foton kdy 28.12.2016, 12:35:44
Vasykův parník přesunout doprava dolu a vyhodit stavějící figy? Více much  jednou ranou!

Figové jsou tam schválně pro pomalejší lidi co moc nečtou aby věděli že jde o Lego ;D

Pokud je Lego neodsouhlasí, dám místo nich víc fotek.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Sihaja

Je tam šotek dole vlevo: Jednotné vstupné nikoli Jednoté

Izabella08

Citace od: Sihaja kdy 30.12.2016, 22:10:47
Je tam šotek dole vlevo: Jednotné vstupné nikoli Jednoté
Sihajo, díky...také jsem to přehlédla :)

peki

#71
Citace od: peki kdy 28.12.2016, 10:30:20

Počkal bych na odsouhlasení Legem viz pravidla. Popisy, fotky ok. Vybavuji si že u Lipna vadilo použití orih. lego figů, proto se to řešilo MOC figů.

Jak jsem předpokládal. Dávám sem i s komentáři pro příště:
- žádný fotky samotných figů.můýe být pouze jako součást našich MOC
- u slova Lego (R)


Chairudo

#72
Po těžké cenzuře jsem plakát překopal >:D, hlavně jsem spravil ty křiklavé barvy.
Prosím o rychlou finální kontrolu jestli někdo najdete něco ke spravení a předám na tisk. Okraje udělám, levý spodní roh je pro reklamu tisku.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

papluh

#73
prvý riadok, pridal si (R) ale nezmenil si na veľké písmená tj LEGO
To isté LEGO Technic

Chairudo

Citace od: papluh kdy 02.01.2017, 20:31:24
prvý riadok, pridal si (R) ale nezmenil si na ceľké písmená tj LEGO
To isté LEGO Technic

Díky, opraveno
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Na posledni verzi plakatu je dubnove datum. Je to v poradku?
Lust och fägring stor

Chairudo

Citace od: yoshimaka kdy 02.01.2017, 21:12:25
Na posledni verzi plakatu je dubnove datum. Je to v poradku?

Spraveno ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Ta (R) jsou nečitelně malá a řádek "i s LEGO Technic pro dospělé" vyčnívá o divný kousek doleva, zarovnal bych ho nebo naopak odsadil o 1em doprava, aby nesplýval s dalším bodem.

Jinak si myslím, že jsi se dobře popasoval i s těmi právnickými připomínkami, dobré je to. Popravdě, čekal jsem, jestli ty minifigy nevyřešíš tím, že postavíš vlastní vinětu, jak staví z kostek a poukážeš na to, že je to vlastní MOC  >:D Nebo vzít Petronelovu místnost ze Sousedů "děti staví věž" :)
Ale ty jsi to vyřešil poctivě a ještě je teď výborně vidět logo Kostek, dobré.
Pán na Žlutém hradě

Chairudo

#78
Ta (R) mají být tak nečitelně malá, dokonce i menší, mrkni na jakékoli jejich logo.

Zde je tedy finální verze, ve volné chvíli ji dám na Kudy z nudy a další takové portály, když mi doporučíte kam jinam to fláknout, budu rád ;)


Začnu od vás přes SZ sbírat pár informací: ubytování, náklady na cestu, finální rozměry modelů (počet stolů), spočítám jak zaplníme prostory co jsme měli loni a kam se případně potřebujeme rozrůst a půjdu to domluvit.

Dáme dohromady seznam soutěží a vymyslíme jim prostorné místo, mám připravených pár Lego cen a něco třeba ještě seženu.

Máme 3 jisté hrací koutky pro ty nejmenší i největší děti:
- Duplo kolejiště a kostky od Honzička a pekiho
- Minecraft box a kostky od pekiho
- ježdění s Trucky a Technic modely - ManDay, Lukas

- budeme potřebovat 1-2 rozumě pěkné koberce pro děti na hraní, ideálně alespoň 1,5x2m. Když budete mít něco volného dejte vědět, v případě potřeby zajistím převoz (Olomouc a okolí :D)

Kdo máte další nápady jak výstavu zpestřit pište pište pište ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

yoshimaka

Že se ještě ozývám.. případně i noticku: "Výlet do minulosti" - SPACE 90. let (nebo nějak tak) - vešlo by se?
Lust och fägring stor

Chairudo

#80
Vešlo, ale to je poslední úprava co dělám >:(  ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

milanv

Citace od: Chairudo kdy 03.01.2017, 16:21:57
Ta (R) mají být tak nečitelně malá, dokonce i menší, mrkni na jakékoli jejich logo.
Jo, mně nešlo o podobnost, ale o čitelnost. Jestli nečitelné nevadí, tak je to OK.
Citace od: Chairudo kdy 03.01.2017, 16:21:57
Kdo máte další nápady jak výstavu zpestřit pište pište pište ;D
Nevím, jestli to máš v kolonce "zpestření", ale já jsem s Ditou přislíbil dílničku àla Creationary, jako jsem měl v Brně. To je interaktivní. Na pohled pak bude kuličkodráha.
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Beru si na starost reklamu naší akce v : MŠ, ZŠ, SŠ, DDM. sportovní oddíly, zájmové kroužky, hasičské sbory, větší podniky typu Krajský úřad, Obecní úřady, Nestlé, Flora, Makro a ol. restaurace atd.
Dále pak v informačních centrech, rádiu, facebooku a info olomouckém serveru...atd.
Spádové oblasti Olomouc, Přerov, Prostějov a obce všude kolem OL.

Hrací plocha...spíše takový hrací stánek plánuji pro sebe a Milana tentokrát na chodbě...budeme mít na starost děti spíše starší cca od 7 let výš.
Pro Honzíčka, který bude mít automobil. dráhu připravíme mantinely kolem zdí, ať auta vráží do měkkého:)

Prosím, pokud budete mít na půjčení jakýkoliv LEGO plakát...budu vděčná...lepit se bude pouze takovou tou nenásilnou fixační hmotou, nikoliv izolepou:)

Pokud vyjde jen trošku počasí, v sobotu po akci Vám rádi ukážeme alespoň část krásné historické Olomouce.

Pokud je někdo z vystavujících vegetarián, pište mi SZ.

Pokud má někdo k dispozici na půjčení papírové, igelitové, látkové ubrusy jedné barvy...či jiný materiál, čím bychom mohli přikrýt stoly pod našimi MOCy, pište také SZ.

Mějte se zatím pohodově ...už se na Vás na všechny těšíme:)



Izabella08


[/quote]
Nevím, jestli to máš v kolonce "zpestření", ale já jsem s Ditou přislíbil dílničku àla Creationary, jako jsem měl v Brně. To je interaktivní. Na pohled pak bude kuličkodráha.
[/quote]

Milane, už se na naše společné zpestření těším...pokud s námi bude bavit děti i Dita, tím lépe:)

A Tvoje kuličkodráha bude chloubou výstavy:)...to Olomouc ještě neviděla!!!

Chairudo

Citace od: Izabella08 kdy 03.01.2017, 18:02:40
Pokud vyjde jen trošku počasí, v sobotu po akci Vám rádi ukážeme alespoň část krásné historické Olomouce.

Hospoda 8)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Izabella08

Ať ulehčíme Chairudovi, prosím všechny vystavující, ať mi do SZ napíší:

název MOCu...popř. MOCů
nick
své jméno a příjmení
název vašeho města....pokud někdo nebude chtít tuto informaci zveřejnit, akceptuji to:)


milanv

Citace od: Izabella08 kdy 03.01.2017, 18:05:01
Milane, už se na naše společné zpestření těším...pokud s námi bude bavit děti i Dita, tím lépe:)
A Tvoje kuličkodráha bude chloubou výstavy:)...to Olomouc ještě neviděla!!!
Doufám :)  V každém případě díky patří i Ditě, protože sám bych nezvládl naráz jak dílničku tak kuličkodráhu. To je všechno možné jen díky tomu, že byla ochotná se se mnou spojit.

Napíšu popisky do SZ. Dle rozkazu  >:D
Pán na Žlutém hradě

Izabella08

Prosím vystavující, napište mi kvůli popiskám do SZ:
Vaše celé jméno
nick
název modelu
místo, odkud k nám do OL dorazíte...pokud to není tajné :)

Beru Vás tedy všechny jako nevegetariány...pokud se Vaše životospráva změní, pište také.

Vasyk

Nevím, zda to někde už bylo, ale mohu poprosit o přibližný popis kde se vystavuje ? Jde mi o přístup z důvodu stěhování. Je to v přízemí, v patře, schody, výtah atd. ?

Chairudo

Citace od: Vasyk kdy 09.01.2017, 18:45:14
Nevím, zda to někde už bylo, ale mohu poprosit o přibližný popis kde se vystavuje ? Jde mi o přístup z důvodu stěhování. Je to v přízemí, v patře, schody, výtah atd. ?

První patro jako loni, podle potřeby prostor možná bude i přízemí, ještě uvidíme.
Výtah není, ale do schodů se dostaneš i s buldozerem a dobrovolníků na nošení bude dost  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr