SVĚT KOSTEK OLOMOUC podzim 2019

Založil Chairudo, 30.07.2018, 00:04:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Chairudo

#60
Ahoj Lidičky, máme za sebou krásnou akci v Plzni a Olomouc se nám pomalu ale jistě blíží, zde je tedy plán.  ;D

Místo akce: Rooseveltova 79, Olomouc
Jak jsem se s většinou z vás už bavil, na sportovní halu se mi zatím nepodařilo zajistit finance, letos tedy zůstáváme, kde to už dobře známe. 
Dál se ale neúnavně snažím a snad to klapne příští rok.

Pro vystavovatele a další účastníky zájezdu:
Vyplňte prosím přihlášky co nejdříve ať můžu včas rezervovat dostatek ubytování a domlouvat další nutné drobnosti.
I kvůli zahraničním AFOLům vyzkoušíme novou formu přihlášení na akci přes Google formulář, snad to pro vás bude jednodušší a pohodové.
Přihlášení modelů je potom zvlášť zde.
Herní aktivity pro děti – kde nebudou zábrany – popište prosím do přihlášky a najdeme vám vhodné místo bez zábran, jak bylo třeba teď v Plzni.
Letos se k nám plánuje připojit kolem 10-20 Zahraničních AFOLů z okolních zemí a budeme tak mít možnost pobavit se se spoustou zajímavých lidí a kulturně se obohatit  ;) 

Novinky/zpestření:
-   Zase o kapku větší prostory, podařilo se mi předdomluvit v přízemí dalších cca 50m2, budeme mít pro návštěvníky trochu více prostoru na hraní, celkově asi 1100m2
-   Soutěže o nejlepší modely letos rozdělíme do více velikostních kategorií, tak i s malými modely můžete vyhrát velmi pěkné ceny.
-   Kdo by měl zájem opět vyšplhat na druhou nejvyšší věž v republice pište, pokusím se to letos opět domluvit.
-   Plánuji jedno příjemné překvapení, snad to vyjde  8)

Zábava pro návštěvníky:
-   Výstava samotná
-   Herní koutky kostky
-   Fotostěna
-   Herní aktivity - soutěže, spinnery.....
-   Prodej LEGO doplňků - Bižuterie, sety, náhradní dílky – kdo máte zájem něco prodávat pište sz, vše musí být legálně.
-   Výlet do historie – Yoshimaka pro letošek domlouvá piráty – jestli máte sety co rádi vystavíte spojte se s ním.

Když vás napadne cokoli dalšího prosím pište.
Pokud máte nějaké speciální potřeby/přání, pište  :)

Máte nějaké návrhy na zlepšení výstavy? Cokoli vás napadne ventilujte, ať si akci pořádně užijeme.
-   Už jsem slyšel připomínku na špatný stav pánských tolet - budu to řešit se školou aby byla i úleva příjemnější, je to i jejich image  :D

Veškeré důležité info budu přidávat i na začátek vlákna, pravděpodobně i v EN pro zahraniční AFOLy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Plánována dráha pro RC modely  bude nebo je budem vystavovat jen statický?
Přihlášku vyplním jak se vrátím z dovolene .

Chairudo

Citace od: martindavid kdy 16.06.2019, 13:51:26
Plánována dráha pro RC modely  bude nebo je budem vystavovat jen statický?
Přihlášku vyplním jak se vrátím z dovolene .

Super  :)
Zatím nejsem schopen říct, uvidíme jak se všichni přihlásí kolik bude místa.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Lukas

Pokud to bude možné, tak ja budu určitě provozovat RC jízdy jako v předchozích ročnících. Letos už budou moct jezdit i 3-4 děti zároveň a ne jako loni ve dvou lidech :) Technic most už mám nachystaný, takže už bude i nějaká ta překážka přes kterou budou jezdit deti s pomocí setů 42065 a ostaních.

Jakmile nafotím a popíšu, tak pošlu přihlášku :)

Jen technická, pokud bude semnou pomocnice, je potřeba ji taky nejak registrovat ?

martindavid

Registraci jsem udělal doufám že správně
Dopsal jsem syna 11let jako pomocníka

Chairudo

Citace od: Lukas kdy 16.06.2019, 17:54:24
Jen technická, pokud bude semnou pomocnice, je potřeba ji taky nejak registrovat ?

Když nepotřebujete ubytování tak asi ne, jen napiš info do poznámky a na detailech se pak domluvíme.

Citace od: martindavid kdy 17.06.2019, 09:14:52
Registraci jsem udělal doufám že správně
Dopsal jsem syna 11let jako pomocníka

Super  :)
Kdyby jste byli s Lukasem u sebe, bude se vám nějak hádat ovládání?
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 17.06.2019, 10:38:02
Citace od: Lukas kdy 16.06.2019, 17:54:24
Jen technická, pokud bude semnou pomocnice, je potřeba ji taky nejak registrovat ?

Když nepotřebujete ubytování tak asi ne, jen napiš info do poznámky a na detailech se pak domluvíme.

Citace od: martindavid kdy 17.06.2019, 09:14:52
Registraci jsem udělal doufám že správně
Dopsal jsem syna 11let jako pomocníka

Super  :)
Kdyby jste byli s Lukasem u sebe, bude se vám nějak hádat ovládání?
V jednom modelu mám SbRick  do dalších budu muset dokoupit tak by to neměl byt problém

Chairudo

Super  :)

Jen pro info už máme v seznamu 17 registrací na akci, z toho 9 z Rakouska  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: Chairudo kdy 17.06.2019, 13:22:43
Super  :)

Jen pro info už máme v seznamu 17 registrací na akci, z toho 9 z Rakouska  ;D
Paráda jsem zvědavý jake to bude . budu v podstatě na tak Velké akci poprvé
Asi budeme potřebovat i někoho kdo umi německy

Jezevec

Citace od: martindavid kdy 17.06.2019, 13:58:48
Citace od: Chairudo kdy 17.06.2019, 13:22:43
Super  :)

Jen pro info už máme v seznamu 17 registrací na akci, z toho 9 z Rakouska  ;D
Paráda jsem zvědavý jake to bude . budu v podstatě na tak Velké akci poprvé
Asi budeme potřebovat i někoho kdo umi německy

Řekl bych, že většina rakouských afolů se domluví v pohodě anglicky. Když jsme loni v létě navštívili výstavu LGOE ve Vídni, tak i takoví řekněme postarší páni, do kterých by to člověk neřekl, se mnou na pohodu pokecali, když mě zajímaly podrobnosti o nějakém modelu. :)
Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

stricekfido

Byl by zájem o technic Tatry?

+Samozřejmě rád pomůžu s organizací atd.

Chairudo

Citace od: Jezevec kdy 17.06.2019, 14:41:13
Řekl bych, že většina rakouských afolů se domluví v pohodě anglicky...

Ano, s drtivou většinou AFOLů v zahraničí se domluvíte anglicky.

Citace od: stricekfido kdy 17.06.2019, 14:49:19
Byl by zájem o technic Tatry?

Určitě, jestli máš čas a chuť jsi vítán :)
Pošli přihlášku, snad se do prostor letos všichni vlezeme.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

#72
Jak opravit chybu ve formuláři? Nejde mi se tam znovu přihlásit.

Tyhle formuláře každého jenom otravují. Já bych všechny ty internetové formuláře zakázal.

Formulář je opět nelogický a chybný. V úvodu je napsáno: Pozorně si přečtěte - ubytování je od čtvrtka do neděle.
Z toho naprosto logicky vyplývá po pozorném čtení, že ubytování v neděli končí. Pozorně jsem přečetl a nemohu se tedy splést, protože chci ubytování jen do neděle. A pak na další straně je k zaškrtnutí ubytování: čtvrtek, pátek, sobota, neděle. To jsou 4 noci. Logicky by pak poslední noc by byla z neděle na pondělí, ale to není možné, protože v úvodu, který se musí číst pozorně je uvedeno "ubytování je od čtvrtka do neděle". Takže pokud je zaškrtnutím neděle myšleno ubytování z neděle na pondělí, tak to mám vyplněno blbě. Ovšem úvodní informace "ubytování je od čtvrtka do neděle" je taky blbě.
Chci vystavovat a né trávit půl dne vyplňováním těchhle sraček.  >:D >:D >:D

Chairudo

Ubytování od Čtvrtka do Neděle = čtvrteční až nedělní noc.
Klasicky pro většinu je ubytování pátek a sobota, čtvrtek a neděle je hlavně pro zahraniční AFOLy, kteří za námi pojedou celý den sem a zase zpátky.

Změnil jsem formulář, aby se dal zpětně upravit, na nově vyplněné přihlášky by vám měl přijít email s odkazem na úpravy.


Pro příště udělám zvlášť přihlášky pro české a zahraniční AFOLy, napoprvé není nikdy nic perfektní  ;)

Až budeš Milane chystat akci pro 50+ lidí, tak za takový formulář budeš moc rád  >:D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Tak, teď jsem tak zblblej, že už nevím, co jsem tam dával :D Ale určitě jsem zapomněl doplnit, že bych měl i s tátou zájem o výšlap na věž. Ubytování jinak klasicky pátek - neděle. Mám to vyplnit znovu nebo ti to takto stačí?

Chairudo

Zatím stačí, dám sem potom tabulky ať máte přehled kdo kde a s kým a podle potřeby upravíme  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

#76
Hotovo, práce na 5 minut  8)

jediné, co mi chybí, je zaslání odpovědí na email. Google formuláře to umí a hlavně člověk pak za půl roku zapomene, co vlastně vyplnil.

oprava, email přišel

MiHo

#77
Citace od: Chairudo kdy 20.06.2019, 12:46:16
Zatím stačí, dám sem potom tabulky ať máte přehled kdo kde a s kým a podle potřeby upravíme  :)

V úvodu formuláře bylo jasné a srozumitelné ubezpečení, že žádné z vyplněných údajů nebudou dávány někam dál (mimo údajů nezbytných pro hotel) a teď chceš údaje z formulářů zveřejňovat v tabulkách?!
Lze tomu ubezpečení tedy vůbec věřit?

Citace od: Chairudo kdy 20.06.2019, 01:29:50
Ubytování od Čtvrtka do Neděle = čtvrteční až nedělní noc.

Aha v tom případě to ty máš dobře a Booking.com i Airbnb a další ubytovací servery to mají blbě. Ti hlupáci tam ve svých formulářích za konec rezervace považuji den, který ubytovací kapacitu opouštíš.
Proč dělat věci tak jak jsou standardizovány, když lze najít vlastní originálnější řešení.

Jezevec

#78
Citace od: miho kdy 20.06.2019, 21:41:29
V úvodu formuláře bylo jasné a srozumitelné ubezpečení, že žádné z vyplněných údajů nebudou dávány někam dál (mimo údajů nezbytných pro hotel) a teď chceš údaje z formulářů zveřejňovat v tabulkách?!
Lze tomu ubezpečení tedy vůbec věřit?
Citace od: miho kdy 20.06.2019, 21:41:29
Aha v tom případě to ty máš dobře a Booking.com i Airbnb a další ubytovací servery to mají blbě. Ti hlupáci tam ve svých formulářích za konec rezervace považuji den, který ubytovací kapacitu opouštíš.
Proč dělat věci tak jak jsou standardizovány, když lze najít vlastní originálnější řešení.

Kde všude můžeš sledovat aktivity naší LEGO komunity Kostky.org?
Mrkni na náš Facebook nebo Instagram a sdílej, lajkuj, komentuj.

Chairudo

Neboj Milane, osobní informace sem dávat samozřejmě nebudu, mám na mysli třeba kdo s kým bude spát, nebo zájemce o věž.
Nic zásadního.

Příště si z Airbnb vezmu příklad, teď jsem si ho vzal z přihlášky z Chorvatské akce kde jim patrně nikdo neřekl že to mají špatně, tak se do příště všichni polepšíme   ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

MiHo

Citace od: Chairudo kdy 20.06.2019, 22:34:19
Neboj Milane, osobní informace sem dávat samozřejmě nebudu, mám na mysli třeba kdo s kým bude spát, nebo zájemce o věž.
Nic zásadního.

Kdo s kým spí není osobní údaj ???  >:D >:D >:D
Dáváme miliony za zabezpečení kamer a záznamů z nich, aby se nikdo nedozvěděl kdo s kým jen šli vedle sebe a ty si řekneš, že kdo s kým spí není není osobní údaj. A hotel musí takový údaj mít pod uzamčením či v elektronické podobě velmi dobře datově zabezpečen.
Pokud jednou napíšeš, že údaje nezveřejníš a pak se je rozhodneš zveřejňovat, tak musíš mít s tím zveřejněním od každého souhlas. Něco jiného by bylo, kdybys rovnou napsal,  tyto a tyto informace budou zveřejněny.

Ivansliz

#81
Tvá slova: "Kdo s kým spí není osobní údaj ???  >:D >:D >:D"

Osobní údaje nebo citlivé (např. nemoci) údaje jsou jasně definovány např. v zákoně o ochraně a podpoře veřejného zdraví. Mezi ty osobní patří např. "jméno, pohlaví, věk a datum narození, ...", ale ne, kdo s kým spí v hotelu... Svoje osobní jméno stejně používáš i na FB a jinde zcela veřejně...

Nevím, o co ti tu jde? Přijde mi, že řešíš úplný prkotiny a dokonce to už nevypadá ani jako vtip. Původně jsem myslel, že to je myšleno v nadsázce... Uvědom si, že v roli organizátorů akce o desítkách lidí jsou tu zásadnější věci, jako náklady v řádu stovek tisíc korun, mít dobře zarezervované místo akce, zaplaceno, zorganizováno s vystavovateli, domluvení brigádníci, propagace v po celém okrese apod.
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

MiHo

Citace od: Ivansliz kdy 22.06.2019, 23:11:43
Tvá slova: "Kdo s kým spí není osobní údaj ???  >:D >:D >:D"

Osobní údaje nebo citlivé (např. nemoci) údaje jsou jasně definovány např. v zákoně o ochraně a podpoře veřejného zdraví. Mezi ty osobní patří např. "jméno, pohlaví, věk a datum narození, ...", ale ne, kdo s kým spí v hotelu... Svoje osobní jméno stejně používáš i na FB a jinde zcela veřejně...

Nevím, o co ti tu jde? Přijde mi, že řešíš úplný prkotiny a dokonce to už nevypadá ani jako vtip. Původně jsem myslel, že to je myšleno v nadsázce... Uvědom si, že v roli organizátorů akce o desítkách lidí jsou tu zásadnější věci, jako náklady v řádu stovek tisíc korun, mít dobře zarezervované místo akce, zaplaceno, zorganizováno s vystavovateli, domluvení brigádníci, propagace v po celém okrese apod.

Zde zasílám odkaz řešící některé otázky ochrany dat společně ubytovaných osob v ubytovacích zařízeních. Rozhodně z nich nevyplývá, že by to byla věc věřejná a zveřejnitelná.
To, že svoje jméno používám na FB je moje věc a moje vůle. Rozhodně tam není propojeno s nickem na Kostkách.
Jde mi o to, že když se do úvodu formuláře napíše, že údaje v něm obsažené se nebudou zveřejňovat, aby tomu tak skutečně bylo. Aby spolek kostky.org byl důvěryhodný a když se něco napíše, tak aby to platilo.
Informování o tom, jaké je rozdělení do pokojů lze i jiným způsobem než zveřejněním. Každý z přihlášených např. musel zadat e-mail (i když většina ostatních výstav se bez něj obešla), lze jej tedy použít pro informovávání s kým je dotyčný na pokoji.

Jaroslav Procházka

#83
Dobrý večer,
dneska jsem se pokoušel udělat vše potřebné pro registraci, ale asi jsem to udělal lehce zmateně a něco jsem udělal až na-podruhé s opravou popisů. tak snad jsem Vám to moc nezkoplikoval.

Pokud by bylo potřeba klidně není problém mi zavolat, nebo bych se ozval já vám. Můj tel: 775 080 535.
Děkuji moc a přeji hezký večer
Procházka

odkaz na galerii: https://flic.kr/s/aHsmFs86o9

Jinak jsem to Pool +1? tak ja jsem ten 1? :) :)

martindavid

Pro potřeby výstav stavím svou rc dráhu o plánované velikosti cca 4x3m bude
určena pro jezděni s MOC modely , nějaké mám já +kdo bude mít na výstavě vlastní může se tam přidat bude tam odstavné parkoviště , benzinka a staveniště. navštěvníci zde jezdit nebudou

Chairudo

Citace od: Jaroslav Procházka kdy 24.07.2019, 23:03:51
Dobrý večer,
dneska jsem se pokoušel udělat vše potřebné pro registraci, ...

Jinak jsem to Pool +1? tak ja jsem ten 1? :) :)

Ahoj, díky, zítra na to mrknu  ;)

Citace od: martindavid kdy 25.07.2019, 15:17:45
Pro potřeby výstav stavím svou rc dráhu o plánované velikosti cca 4x3m bude
určena pro jezděni s MOC modely , nějaké mám já +kdo bude mít na výstavě vlastní může se tam přidat bude tam odstavné parkoviště , benzinka a staveniště. navštěvníci zde jezdit nebudou

Tohle vypadá opravdu luxusně, na podobné rc dráze, ale né tak pěkné ploše jezdívají afolové na Legoworldech  ;D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

martindavid

Citace od: martindavid kdy 25.07.2019, 15:17:45
Pro potřeby výstav stavím svou rc dráhu o plánované velikosti cca 4x3m bude
určena pro jezděni s MOC modely , nějaké mám já +kdo bude mít na výstavě vlastní může se tam přidat bude tam odstavné parkoviště , benzinka a staveniště. navštěvníci zde jezdit nebudou

Tohle vypadá opravdu luxusně, na podobné rc dráze, ale né tak pěkné ploše jezdívají afolové na Legoworldech  ;D
[/quote]
Tak doufám že budeme ještě lepší  a že to lidi opravdu zaujme. je to Teda piplacka a výsledný efekt je snad super
Při malování čar si připadám jak silničář

Chairudo

Za 5 dní nám končí registrace, zatím je přihlášeno 68 lidí + rodiny..... snad se vejdeme  :D
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Clermont

Mel si objednat to Vystaviste   ;D

spideyx

Ahoj, s kavárnou samozřejmě budeme :) Lenčiny modely nafotíme a pošleme (ale většinu už asi znáš). Není problém vzít jenom nějaký microscale věci.