(vlastní) kryst.offovy kreace

Založil kryst.off, 15.05.2011, 22:05:41

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kryst.off

Ahoj vlakaři! Občas se mi podaří udělat něco vlakového, a v tomhle vláknu mi obecně chybí větší prezentace MOCů - alespoň těch úplně vymyšlených, stavěných jen tak podle fantazie. Nemám na mysli napodobeniny reálných lokomotiv. A to je škoda, už jenom proto že občas člověk vidí nějaký nápad, který pak může použít třeba jinde atd. Tak sem občas něco hodím  :) Tak hodnoťte, kritizujte, nebo jen tak koukejte.

Teď k věci. Stavěl jsem pro děcka nádraží a kolejiště a když už jsem nevěděl, co bych ještě postavil, napadlo mě udělat traťáckou soupravu pro údržbu železničního svršku. Tady je  :)
kryst.off

mirek

Na malých kolečkách pěkné a úsměvné, jak ti dělníci.
Já bych drziny posadil na klasická kolečka.

kryst.off

Taky pěkná  :) Na drezíny by byly potřeba nějaký střední kolečka  :)
kryst.off

kryst.off

Dlouho jsem nedělal nic vlakového. A dlouho jsem chtěl postavit nějakou českou mašinu. A ještě déle mi trvalo, než jsem našel téma, protože všechny postavitelné lokomotivy už byly dávno postaveny mnohem zdatnějšími staviteli. A pak jsem si vzpomněl na výlet motorákem do Lednice... poznáte M 262?  :)
kryst.off

Colonel32

Měls nás nechat hádat a ne to prozradit.

Mimochodem, pokud chceš něco co ještě nebylo, tak zkus M298 Ganz. Jestli se ti povede tak abych ho poznal, máš můj nehynoucí obdiv.

kryst.off

Citace od: Colonel32 kdy 19.11.2011, 02:18:50
Mimochodem, pokud chceš něco co ještě nebylo, tak zkus M298 Ganz. Jestli se ti povede tak abych ho poznal, máš můj nehynoucí obdiv.

Jo, to je skvělej nápad. Taky jsem se několik večerů pokoušel o Slovenskou strelu. Ale bylo to pořád moc hranatý... halt šest je šest, a ani na osum by to moc kulatě udělat nešlo...
kryst.off

mirek

Citace od: kryst.off kdy 19.11.2011, 02:07:37
Dlouho jsem nedělal nic vlakového. A dlouho jsem chtěl postavit nějakou českou mašinu. A ještě déle mi trvalo, než jsem našel téma, protože všechny postavitelné lokomotivy už byly dávno postaveny mnohem zdatnějšími staviteli. A pak jsem si vzpomněl na výlet motorákem do Lednice... poznáte M 262?  :)
Motorák se ti povedl zdatný staviteli.

AdamKo

Citace od: kryst.off kdy 19.11.2011, 02:07:37Dlouho jsem nedělal nic vlakového. A dlouho jsem chtěl postavit nějakou českou mašinu. A ještě déle mi trvalo, než jsem našel téma, protože všechny postavitelné lokomotivy už byly dávno postaveny mnohem zdatnějšími staviteli.

Postavená lokomotiva přece není dogma!  :)  Vždyť na tytéž kladené otázky se stále hledají další odpovědi  (A mnohdy pořád špatně).


Citace od: kryst.off kdy 19.11.2011, 02:07:37A pak jsem si vzpomněl na výlet motorákem do Lednice... poznáte M 262?  :)

Jasně!
Snad to udělal ten polomáčený kabát, ale prvně jsem viděl "Singrovku" (820).  Možná že chtěl vidět, protože provedení Hydry (jakožto všeho lego trains kulatého mě budí ze spaní...)
Pak jsem se zas tloukl do hlavy, že už ani neumím poznat kolik světel, že to vepředu má ;D

Musím teda, říct, že je to zatím tvůj nejlepší vlakový výtvor!

Ksicht "Kredence" (831) jsem měl na stole prosím pěkně asi čtvrt roku...ani na 1 hloupou fotku jsem se nezmohl - takový jsem tedy stavitel!  :o
Až kroutím hlavou, jak jednoduše jsi vyřešil ten samý předek...já to měl plné SNOT technik a výstupků na všech stranách...
Já totiž rád složité i v jednoduchých věcech ;D

Co mi vrtalo hlavou, a na co jsem tehdy nepřišel, bylo částečné zakrytování pojezdu při zachování minimální šířky. Tys to vyřešil dobře, i poměr v tom je.   Hádám dobře, že to vlastní silou kvůli prťavým kolečkám jezdit nebude? (nevytýkám)
Prozradíš víc než jen 1 fotku ze tří čtvrtek? :)

Ivansliz

Jen tak dál. Doufám, že budeš v mašinkách pokračovat.  ;)  >:D
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz

kryst.off

Díky za komentáře! Jakmile se vrátím z dovolené, dám sem i další fotky. Snad to stihnu za denního světla  ;) jinak máš pravdu, vlastní silou nejezdí. I když kola jsou velká. Já mám jen RC vlaky a kvůli obludným baseplate s batteryboxama se těžko nějaký MOC tvoří. Snad se to změní už o vánocích :)
kryst.off

kryst.off

kryst.off

kryst.off

Citace od: AdamKo kdy 20.11.2011, 02:22:07
Postavená lokomotiva přece není dogma!  :)  Vždyť na tytéž kladené otázky se stále hledají další odpovědi  (A mnohdy pořád špatně).

To je pravda, ale stejně by se člověk ve většině věcí opakoval. Ať už proto, že by je líp nevymyslel, nebo proto že je tady někde zahlédl a podvědomě by je udělal...

kryst.off

kryst.off

Citace od: AdamKo kdy 20.11.2011, 02:22:07
Jasně!
Snad to udělal ten polomáčený kabát, ale prvně jsem viděl "Singrovku" (820).  Možná že chtěl vidět, protože provedení Hydry (jakožto všeho lego trains kulatého mě budí ze spaní...)
Pak jsem se zas tloukl do hlavy, že už ani neumím poznat kolik světel, že to vepředu má ;D

Musím teda, říct, že je to zatím tvůj nejlepší vlakový výtvor!

Ksicht "Kredence" (831) jsem měl na stole prosím pěkně asi čtvrt roku...ani na 1 hloupou fotku jsem se nezmohl - takový jsem tedy stavitel!  :o
Až kroutím hlavou, jak jednoduše jsi vyřešil ten samý předek...já to měl plné SNOT technik a výstupků na všech stranách...
Já totiž rád složité i v jednoduchých věcech ;D

Co mi vrtalo hlavou, a na co jsem tehdy nepřišel, bylo částečné zakrytování pojezdu při zachování minimální šířky. Tys to vyřešil dobře, i poměr v tom je.   Hádám dobře, že to vlastní silou kvůli prťavým kolečkám jezdit nebude? (nevytýkám)
Prozradíš víc než jen 1 fotku ze tří čtvrtek? :)


Kulaté vlaky asi straší ze sna nejednoho stavitele. Jinak ten předek - to přišlo tak nějak samo. Vlastně mě ze všeho nejdřív napadlo čelo a až potom jsem na něj vymýšlel zbytek Kredence. Jak už jsem psal, tenhle motorák nejezdí vlastní silou (což by nebyl problém s 9V motorem), ale hlavně neumí zatáčet (což by byl problém v každé zatáčce). Netvrdím že by to jinak vyřešit s částečnám zakrytím pojezdu nešlo, ale pro mě to nebylo důležité. Kdyby měl jezdit, tak bych prostě pojezd obnažil a bylo by  :)

Trochu jsem si s M 262 ještě pohrál, a zítra za denního světla snad pošlu i nějaký povedený fotky. Zatím jen ochutnávka z průběhu stavby  ;)
kryst.off

hobby

Rád bych tu viděl originál fotku toho vozu, pro porovnání, ať to nemusí každý hledat extra. Pak můžeš slyšet hodnocení, kritiku, názor na MOC, atd. okamžitě a operativně (i od nevlakařů).
Z mé strany celkem pozitivní hodnocení, i když u vlaků zásadně preferuji funkci (jízdu). Chápu, že ne všechno jde.

kryst.off

Citace od: hobby kdy 25.11.2011, 08:53:20
Rád bych tu viděl originál fotku toho vozu, pro porovnání, ať to nemusí každý hledat extra.

Jasně, už je tady. Stejně jako dvě nové fotky motoráku nafocené za denního světla, což se mi několik dnů nezadařilo. Tak hodnoťte a kritizujte  ;)
kryst.off

votrelec

Neskusis  ho spravit sirsi?

Colonel32

Ty vsazené dveře nemají z konstrukčního hlediska žádné odpodstatnění.

kryst.off

Citace od: Colonel32 kdy 26.11.2011, 21:55:45
Ty vsazené dveře nemají z konstrukčního hlediska žádné odpodstatnění.

Ne, to nemají. Jen to líp vypadá, na první pohled je jasné že jde o dveře. To je úmyslná odchylka. Samozřejmě není problém je dát ven, ba dokonce to bude jednodušší.
kryst.off

kryst.off

Citace od: votrelec kdy 26.11.2011, 21:14:21
Neskusis  ho spravit sirsi?

Taky mě to napadlo, určitě by víc odpovídal předloze a bez problémů by mohl jezdit. Ale snažím se držet zavedených rozměrů  :)
kryst.off

peter

Ty dveře jsou vsazené hrozně moc. Myslím, že by stačilo, aby byly vsazené jen kousíček, jen pro odlišení od okolních stěn ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.