CCCIV

Založil Aki, 29.11.2006, 21:16:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Šejmus

#30
Citace od: Petrjr kdy 01.12.2006, 10:59:28
Citace od: sejmus kdy 01.12.2006, 09:50:10
možná to byly brandorádi:-))- nebo nějací vícdobrodružstvímilující hobiti

Dobrodružní byli spíše Bralové než Brandorádi.

  Já bych se moc tomu nápadu s Braly moc nechechtal. Protože ta postavička co vchází do dveří nápadně připomíná Gandalfa, tak jsem už uvažoval, zda nejde o setkání Gandalfa se Starým Bralem. A ta dívčina by mohla být třeba jedna z dcer, Beladona Bralová, matka Bilba.


mě se ta jména už pletou, to víte jsem stár >:D , nebo spíš jsem přečet pána prstenů jen jednou (chystám se napodruhé ;D)
ale spíš to bude neurčitá nora, možná protože gandalf bez klobouku? nevim nevim  ;D
Fool of a Took!

Aki

#31
další pěkný MOCík, jenž ofiko ještě není přihlášen.

super jsou ty custom erby, ale líbí se mi to celé. Dovedu si to představit jako bránu do nějakého městského hradu, "kasáren" nebo tak. Jsem docela zvědav do jaké kategorie to přihlásí. V úvahu jich je hned několik.

Aki

Mimochodem všimli jste si tohohle křižáka? Pěkná úprava, chlapík si vyhrál s nálepkami a tak; a pak použije prasklé torzo! Nechápu.

Llevelyn

Chápu.. nechtěl si úpravami "ničit" dobré torzo... >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

Aki

Citace od: Llevelyn kdy 01.12.2006, 20:28:09
Chápu.. nechtěl si úpravami "ničit" dobré torzo... >:D
Ty koukla ses tam?  ??? Však je to torzo schované pod upraveným brněním a z torza kouká jenom ta prasklina.  :P (tedy torzo je bez úprav).

Aki

Tak se objevili další zajímavé stavbičky. Specielně mne oslovil tento stavitel. Ostatně aby ne! Jeho rozestavěný most je hodně podoben mému již dostavěnému.  ;D ;D

A ještě musím uvést jeden odkaz. Tady se již hromadí jednotlivé Stambiho MOCy, pro tuto soutěž.  ;)

Jonas

Citace od: Aki kdy 05.12.2006, 08:57:21
Tak se objevili další zajímavé stavbičky. Specielně mne oslovil tento stavitel. Ostatně aby ne! Jeho rozestavěný most je hodně podoben mému již dostavěnému.  ;D ;D

Ten most v odkazu je skutečně pěkný a celý MOC je velmi střídmý a stylově čistý. Je to zároveň ukázka toho, že výtvory pro CCCIV nemusí být nijak monumentální. Jak jsem se díval na vyhodnocení minulých ročníků, tak spíše než velikost a stavební náročnost výtvoru se cenily nápady a originalita. Není tedy nutné mít doma velké zásoby kostek ale spíše jeden dobrý netradiční nápad a ten pak zrealizovat.
Jonas - Můj Brickshelf

Aki

#37
CCCIV Herald informuje:
;) >:D

Opět se objevilo několik nových MOCů. Vybíráme ty co nás zaujaly:
Morová rána dopadla na neznámé městečko! - zajímavý nápad na diorama, vcelku slušné provedení, přihlášeno v kategorii Středověký život.

Zborcený most využívají lupiči! - stejný autor. Most i "děj" podle mého nic moc, ale výborný nápad se stvárněním světa pod vodou! Fakt stojí za všimnutí! Samozřejmě jde o kategorii Mosty.

Přestavba královského hradu dokončena! - Stavbička od autora již dvou pěkných mostů v této soutěži. Je zajímavý svým čistým, nekomplikovaným provedením i sladěnými barvami. Přihlášeno v kategorii Opevnění

Červený démon. První figurka schopná konkurovat Černému samuraji! - Velmi kreativní stavba postavená z neupravených lego dílů. Žhavý kandidát kategorie Custom figurek všech lego puristů!

Královská síň znectěna. Kmáni odstranili svého vládce! - Pěkná bitevní scéna, se skvělými kulisami. Překvapivě je přihlášena do kategorie Ostatní.

Aki

#38
CCCIV Herald
číslo II

Přihlášeny další zajímavé MOCy!!!! :o :o :o :o
V kategorii Ostatní se objevila celá vesnička. Slušná koncepce, některé detaily jsou opravdu pěkné, ale samotné provedení se mi ke středověku příliš nelíbí. Víc bych to viděl na venkovské zázemí Peterova vlámského města z 19. století.

Nebezpečí na obzoru - Pavoučí příšery za humny! - Táž kategorie jako předešlý MOC. Zajímavé provedení ve stylu design setů. Vzpoměl jsem si při té příležitosti na komiks Galaxie z časopisu ABC (80. léta), ale i na HP.  ;)

V Itálii vynalezen nový válečný vůz - Carroccio - Sice nevím, že by Itálie měla v erbu lva, ostatně existovala vůbec ve středověku Itálie?? >:D >:D, ale povoz je to dozajista zajímavý. Celek mi nepříjde až tak úžasný, ale ty detaily, ty detaily.... ::) ::) a mimochodem nebyla tu nedávno řeč o krávách?  ;) ;D >:D
(kategorie vozy a lodě)

Strašliví severští válečníci opět útočí - jak titulek napovídá, jde o bitvu, tedy o kategorii bitvy. Najdete tam však kromě útočníků (vikingové) a přepadených (vesničanů z jakéhosi pobřeží Sogworthshire - mimochodem to je nějaká skutečná oblast?), také docela milé stavení a zajímavou lodičku, vše ve vlastním, zmenšeném měřítku. Zkrátka malé, ale milé a propracované diorama.
PS. Na fantasy rohaté vikingské přílby jsem si již zvykl, ale proč tolik lidí dělá drakary, kogy apod. s vytahovacími (kasacími) plachtami, to mi tedy hlava nebéře. ??? ::)

A ještě jedna zpráva mezi řádky: autor východoasijského mostu votvořil nový MOCík - Druidova stromová chata. A tomu tedy říkám stromeček!  :o Sice to má interiér jen naznačený, ale pěkné to je. Předpokládám, že to asi bude další jeho, zatím nepřihlášený, soutěžní MOC.

chadzi

tohle je maso: entrance to the caves


Jindroush

Konečně moc podle mýho gusta, ale málo BURPů  ;D ;D ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Šejmus

fíííha to je velmi dobrý, tipuju na pěknou váhu a časovou náročnost, akorát mi tam vadí moc fotek exteriéru a málo interiéru (např. vchod do jeskyně je mi záhadný, nic tam není ani naznačeno), a celkově mi vadí nasvícení + tipy fotek (stačilo by míňkrát něco, ale víc úhlů zevnitř), možná to bude tím, že přestal počítat s rozkládatelností modelu
Fool of a Took!

Jonas

Citace od: chadzi kdy 11.12.2006, 09:20:46
tohle je maso: entrance to the caves

Docela působivý výtvor. Krásně rozevlátá konstrukce, minimum pravoúhlých prvků.

Na CCCIV začíná přituhovat.
Jonas - Můj Brickshelf

Aki

Citace od: Jonas kdy 11.12.2006, 19:55:11
Citace od: chadzi kdy 11.12.2006, 09:20:46
tohle je maso: entrance to the caves

Docela působivý výtvor. Krásně rozevlátá konstrukce, minimum pravoúhlých prvků.
S tím se nedá než souhlasit. Jediné co mi zatím zůstává záhadou, je proč dal Chadzi odkaz sem. Tenhle MOC zatím přihlášený není a  autor zatím ani nevytvořil soutěžní složku. Tedy nevím co má tenhe domek společného s CCCIV.  ??? ??? ::)
Citace od: Jonas kdy 11.12.2006, 19:55:11
Na CCCIV začíná přituhovat.
To určitě.  :o
dnešní novinka: Opevněné městečko či jak píše autor hrad: McGloghlan. Opravdu pěkně propracovaný, velký MOC v klasickém stylu. Nejvíc mne upoutal tamní most.  ;)

gejzimirko

Uhm, mestecko je uplne super:) Akurat to teda ma miestami vylozene zaprasene...
BTW velmi sa mi paci ako spravil vlny, osobne som taky napad este nevidel.
"Every culture has its distinctive and normal system of government. Yours is democracy, moderated by corruption. Ours is totalitarianism, moderated by assassination."

Samík

Citace od: chadzi kdy 11.12.2006, 09:20:46
tohle je maso: entrance to the caves



Panečku, tak tomu říkám MOC.. :o  Má to fakt dost dobře promyšlené a těch detailů..
Docela by mě zajímalo kolik v tom utopil kostek.
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Aki

#46
A zase jedna novinka: moc pěkná interiérová viněta, tentokráte z katedrály.

Edit:
A další jsou tu další skvosty.
Lékárna ve vylepšeném stylu 3739 Blacksmith Shopu.
Jeden žebřiňák s prima nápadem na slámu.
A pak vůz "barbarů". Nevím proč mám ten dojem, že tohle se bude líbit Colonelovi.  ??? >:D >:D

zakm

Tak to je teda husté .Najviac sa mi páči tá vignetta z tej katedrály.Tie okná sú dosť dobré spravené, aj ten kardinál nie je na zahodenie... :D :) >:D
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Colonel32

jo, libi, uhodls dobre...

jen to barveni masek me prilis nedojalo...

Aki

Myslíš, že ty šafrony jsou nabarvené?  :o

Mluví se o tom tady, ae nějak mi nejede překladač.  :-\

Krom toho je zveřejněné další pěkné hradní dobývání:



Nejvíc mne dojal ten fotbalový tým co nese dračí hlavu jako beranidlo...  ;D >:D

TomG

Citace od: Aki kdy 15.12.2006, 21:03:08
Myslíš, že ty šafrony jsou nabarvené?  :o

Mluví se o tom tady, ae nějak mi nejede překladač.  :-\

Krom toho je zveřejněné další pěkné hradní dobývání:

Nejvíc mne dojal ten fotbalový tým co nese dračí hlavu jako beranidlo...  ;D >:D

Ano mluvi se tam o tom, ale jen se kdosi ptal, ze ho zarazeji ty cerne safrony. Ale neni tam na to odpoved.
Only the best can survive.

Aki

#51
Citace od: TomG kdy 15.12.2006, 23:39:00
Ano mluvi se tam o tom, ale jen se kdosi ptal, ze ho zarazeji ty cerne safrony. Ale neni tam na to odpoved.
Typuji tedy, že zatím. Však on se autor určitě vyjádří.  ;)

Citace od: Aki kdy 05.12.2006, 08:57:21
A ještě musím uvést jeden odkaz. Tady se již hromadí jednotlivé Stambiho MOCy, pro tuto soutěž.  ;)

A už má hotové další  soutěžní MOCíky. Určitě mu to prohlídněnte.  >:D Já mám jen poznámky k soutěžní postavičce: Stambi - archanděl Michael je pěkný a dobře provedený nápad. Jen mu vyměň tu prasklou levou ručičku. Docela to kazí dojem.  ;)
Tuhle jsem přemýšlel jak udělat svatozář, tohle je zajímavý způsob.  ;) Možná by ale byla lepší nějaká Tr. Yellow (případně nasvícená nějakou LEDkou  ???), než Neon Green.  :-\

Colonel32

tenhle dil je v trans-yellow dost vzacny, ale fakt je, ze neon green vypada uplne desne...

otaznik

Citace od: Aki kdy 05.12.2006, 08:57:21
A ještě musím uvést jeden odkaz. Tady se již hromadí jednotlivé Stambiho MOCy, pro tuto soutěž.  ;)

Ten stambiho most je moc pěknej, originální řešení!

marian20

Citace od: TomG kdy 15.12.2006, 23:39:00
Citace od: Aki kdy 15.12.2006, 21:03:08
Myslíš, že ty šafrony jsou nabarvené?  :o

Mluví se o tom tady, ae nějak mi nejede překladač.  :-\

Krom toho je zveřejněné další pěkné hradní dobývání:

Nejvíc mne dojal ten fotbalový tým co nese dračí hlavu jako beranidlo...  ;D >:D

Ano mluvi se tam o tom, ale jen se kdosi ptal, ze ho zarazeji ty cerne safrony. Ale neni tam na to odpoved.

Tak už tam je odpoveď:" Yup, black horse helmets. They are a non-production piece that I got a while back. I bought four because I thought might need them someday. "
Čiže žiadne farbenie, niečo podobné ako zelené helmy.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Jindroush

Díl 6125 se dělal v
bílé
červené
žluté (jen interní)
černé (jen interní)
sandgreen (jen interní)
tmavě šedé

Občas by mě z toho prásklo, spousta z těch dílů by se hodila  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Aki

A tady už najdete moje soutěžní MOCíky;) (tak mi držte palce  :-*)

marian20

Citace od: Aki kdy 05.12.2006, 08:57:21
A ještě musím uvést jeden odkaz. Tady se již hromadí jednotlivé Stambiho MOCy, pro tuto soutěž.  ;)

Uz si aj Stambiho MOC-y všimli na CC: http://www.classic-castle.com/forum/viewtopic.php?t=8893
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Aki

#58
Zase se objevilo několik nových stavbiček, ale vyloženě mne zaujaly pouze tyto:
 
Naprosto egocentricky se domnívám, že jsem toho druhého stavitele minimálně ovlivnil.  ;) Ale když jsem to uviděl, tak mi spadla čelist! Je to jednoduché, nepřeplácané a přitom výstižné i detailní (jenom bych rád víc a detailnějších fotek  :-\).

stambi

Citace od: Aki kdy 30.11.2006, 12:00:23
- Bitevní scénu si popravdě vůbec nedovedu odhadnout. V tuto chvíli je sice nejzajímavější battle at Ryyon, ale protože plně nesplňuje pravidla (20 figů), nejsem si jist zda bude hodnocen.
kde je ta podmínka max. 20 figů, tu jsem v pravidlech nenašel :-(
stambi