Znáte napodobeninu LEGO Pirates?

Založil www.morelega.cz, 09.11.2006, 20:30:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

www.morelega.cz

Znáte tyto napodobeniny LEGO? Dnes jsem ji koupil maloobchodně za 78,-Kč ze zvědavosti. Dily jsou kompatibilní bez loga LEGO klasické barvy a minifigs jsou hodně podobné včetně palmy. Problém je u průhledných barev ty už tolik neodpovídají. U některých dílů jsou otřepy. Celkově takovým výrobcům nefandím na krabici je MADE IN CHINA a nápis NO LEGO. Nicméně v číně si stím hlavu asi nedělají. Otázku autorských práv tam nikdo neřeší. Pro mě je to nostalgie dob LEGO Pirates, které dle mě je to škoda už LEGO nedělá. Tahle firma si s tím chce asi přividělat ovšem kvalita je mizerná. Předpokládám, že dílky po nějaké době přestanou držet, protože již teď jsou volné. Nákup nedoporučuju se slovy LEGO je jen jedno. :-)

Samík

Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

www.morelega.cz

Tak už jsem to četl o kopiích Pirates tam nikdo nepsal. Jen se děsím, že to zase poškodí prodejce LEGO! Prohledl jsem si i stavebnice za 600 a výše. Prodavačka mě říkala, že je to jako LEGO. Raději jsem nic neříkal a vzal si tu nejlevnější na prohlédnutí. V chine uz kopírujou fakt všecno i telefony Jablotron a pokud se s tím nebude nic dělat na celnicích tak to Evropu znočí. Dokážete si představit výrobce bot?  ???

otaznik

Tohle se tu už řešilo opravdu mnohokrát....

Vic

#4
Hehe, ten minifig má hezky barevně sladěný tělo ,hlavně ty ruce ;D
Ale přesně o téhle "značce" už jsme mluvili, viz Samíkův link.
Sběratel Star Wars a nic jinýho ;)
Teď to to táhnu na mazáka... :)

castelL

#5
My máme tie napodobeniny, neodporučujem. Na prvý pohľad je to pekné. Teraz pri skladaní 10 percent úspešnosti zo 100 percent, keď nie menej. Keď pred 3 rokmi ešte držali, teraz sa rozpadávajú. Keď som to skúšal, tak som zistil, že to tak nedrží ako lego.

Teraz to všetko leží na skrinke. My máme zrejme 8 setov napodobnenín (hradyt, piráti).                                                                                           

Poco

Citace od: Luky 007 kdy 10.11.2006, 12:33:49
Mi ich mame neodporucujem percentne 10 percent uspesnosti ked ne menej ked pred 3rokmi este drzali a teraz tak na molo rozpadnutie  sku sal som to zladit tu napodobneninu z legom-farbol .
Na prvy pohlad pekne ale ked to skusate tak zistyte zeto as tak nedrzi jak lego -nove .Aj keby bola nova.Teraz to skoro vsetťko lezi na skrinke mi mame zrejme-30 napodobenyn-minifigov...
OT: Tak toto mi fakt nedá nereagovať. To s tou gramatikou nemyslíš vážne, že jo?

niessnet

Citace od: Poco kdy 10.11.2006, 12:44:00
Citace od: Luky 007 kdy 10.11.2006, 12:33:49
Mi ich mame neodporucujem percentne 10 percent uspesnosti ked ne menej ked pred 3rokmi este drzali a teraz tak na molo rozpadnutie  sku sal som to zladit tu napodobneninu z legom-farbol .
Na prvy pohlad pekne ale ked to skusate tak zistyte zeto as tak nedrzi jak lego -nove .Aj keby bola nova.Teraz to skoro vsetťko lezi na skrinke mi mame zrejme-30 napodobenyn-minifigov...
OT: Tak toto mi fakt nedá nereagovať. To s tou gramatikou nemyslíš vážne, že jo?
Už jsem se lekl, že je to tak po slovensky správně. Neporozumněl jsem téměř ani slovu.  ;D
,,Nepochválím-li se sám, nikdo to za mne neudělá." Jára Cimrman

Cavelon

Citace od: Luky 007 kdy 10.11.2006, 12:33:49
Mi ich mame neodporucujem percentne 10 percent uspesnosti ked ne menej ked pred 3rokmi este drzali a teraz tak na molo rozpadnutie  sku sal som to zladit tu napodobneninu z legom-farbol .
Na prvy pohlad pekne ale ked to skusate tak zistyte zeto as tak nedrzi jak lego -nove .Aj keby bola nova.Teraz to skoro vsetťko lezi na skrinke mi mame zrejme-30 napodobenyn-minifigov...

OMG, to by som radšej prosil tú poľštinu ako toto! >:( ::) :-\

Rever

A v které že prodejně se dá tento fake koupit? Docela bych si jeden kus  také koupil, jen tak čistě pro srovnání.

Micho

Citace od: Rever kdy 10.11.2006, 13:01:15
A v které že prodejně se dá tento fake koupit? Docela bych si jeden kus  také koupil, jen tak čistě pro srovnání.

My sme tých fake nabrali spústu ešte nejakých 4-5 rokov dozadu, keď sme ešte doma nemali žiadne Lego. Všetko je zbalené v nejakej igelitke. Akurát myslím, že kone si decká nechali ...

Nedá sa to porovnať. Z tej doby máme aj viacero stavebníc poľskej Cobi, tá bola poznateľne kvalitnejšia.

Nič z toho napriek cene nemá na Lego!  8)

Vic

#11
Citace od: Rever kdy 10.11.2006, 13:01:15
A v které ľe prodejně se dá tento fake koupit? Docela bych si jeden kus také koupil, jen tak čistě pro srovnání.

No, já myslím že se to dá koupit u vietnamců, nebo v  některých hračkářstvých.
Sběratel Star Wars a nic jinýho ;)
Teď to to táhnu na mazáka... :)

Rever

Zkusím se dneska podívat u našich vietnamských obchodníků, přesto si od toho moc neslibuji, jelikož u nás ve městě je jich jenom pár a prodávají většinou jenom obuv a oblečení.

hal1aeetus

Na slovensku som to videl vo velkom v obchodoch s nazvom "vsetko za 39,-" - aj ked najmensia krabicka stala 43,- ;D

castelL

#14
Na stupnici od 1 po 100 je to 2 percentá úspešnosti. Prvý rok to drží, ale potom sa to rozpadáva. Otestoval som to, máme tu napodobneninu. Keď som sa s nimi hrával, každú chvíľu odpadla ruka alebo nohy, ale aj z rúk meče. Teraz to len stojí na poličke.

Numbi2

Snad
Citace od: bonovox kdy 09.11.2006, 21:09:26
Jen se děsím, že to zase poškodí prodejce LEGO!
Já nevím, snad si lidi dají říct ... kdysi tyhle stavebnice (Megablocks, Cheva) začínaly jako levná napodobenina LEGA a teď, když jsem v obchodě viděl ty ceny "podružné ligy", tak se mi protočily panenky. "Nejlevnější" sety, např. motorka s řidičem - podobnost čistě náhodná ;), za 99,-
Cenou začínají kopírovat LEGO, kvalita je v nedohlednu  ;D ;D
... back on track - ale chvíli to trvalo :) ...

Micho

Citace od: Numbi2 kdy 11.11.2006, 00:32:54
Snad
Citace od: bonovox kdy 09.11.2006, 21:09:26
Jen se děsím, že to zase poškodí prodejce LEGO!
Já nevím, snad si lidi dají říct ... kdysi tyhle stavebnice (Megablocks, Cheva) začínaly jako levná napodobenina LEGA a teď, když jsem v obchodě viděl ty ceny "podružné ligy", tak se mi protočily panenky. "Nejlevnější" sety, např. motorka s řidičem - podobnost čistě náhodná ;), za 99,-
Cenou začínají kopírovat LEGO, kvalita je v nedohlednu  ;D ;D

Ja by som českú Chevu neradil medzi napodobovateľov Lega. Je to úplne iná veľkostná trieda. Aj keď sa inšpiruje námetmi, je to úplne iný rozmer, niečo medzi klasickým Legom a Duplo legom. My sme to doma mali, a ako synátor Luky písal, po čase to strácalo schopnosť vzájomne držať.

Inak by bola Cheva celkom dobrá stavebnica. Mali sme toho hodne, nejakých cez 10 veľkých setov a spústa menších. Akonáhle sme začali intenzívne s Legom, tak som to posunul bráchovi jeho malým deckám. Oni už z Chevy tiež niečo malio, tak im to výrazne rozšírilo možnosti stavania.  ;)

Samík

Citace od: Rever kdy 10.11.2006, 13:01:15
A v které že prodejně se dá tento fake koupit? Docela bych si jeden kus  také koupil, jen tak čistě pro srovnání.
Asi před měsícem jsem viděl několik kusů v Praze 8 v jednom papírnictví naproti Gymnáziu u Libeňského zámečku, kde studuji..
Jen dvě věci jsou nekonečné - vesmír a lidská hloupost! Tím prvním si ovšem nejsem tak jist!
--Moje Brickshelf galerie--

Petrjr

Citace od: Samík kdy 11.11.2006, 10:59:57
Citace od: Rever kdy 10.11.2006, 13:01:15
A v které že prodejně se dá tento fake koupit? ...
... v Praze 8 v jednom papírnictví naproti Gymnáziu u Libeňského zámečku ...
Jmenuje se papírnictví U Kuželu. Mapa.

***Banana.com

Tuhle značku mají skoro v každé vesnici. U nás mají asi 30 typů, viděl jsem okopírovaný set 6462 a celou řadu dalších. Ceny směšné, ale i tak jsem to nebral. Jen mně velice překvapuje, že TLC proti tomu nic nedělá :P

Tadeas

Taky jsem to jednou koupil a myslím že jsem se napálil protože na tom nápis No lego nebyl.Ale ohleduplní obchodníci už to tam dávají. :-[

Ondra

#21
Na kladně v tom obchůdku(papírnictví) na hlavní třídě vedle domu knih MAPA: (odkaz) naproti  RESTAURACI NA NÁMĚSTÍ.Mají plno napodobenin a není to brick,co stavebnice to nějaký jiný napodobitel.

otaznik

Citace od: ONDRA kdy 13.11.2006, 17:19:12
Na kladně v tom obchůdku(papírnictví) na hlavní třídě vedle domu knih MAPA: (odkaz) naproti  RESTAURACI NA NÁMĚSTÍ.Mají plno napodobenin a není to brick,co stavebnice to nějaký jiný napodobitel.
Nezačneme to tady ještě nabízet? Tolik povyku kvůli nějaký po.....ý kopii. Nechápu, že si toho vůbec všímáte.  ::)

Ondra

Citace od: otaznik kdy 14.11.2006, 19:28:39
Citace od: ONDRA kdy 13.11.2006, 17:19:12
Na kladně v tom obchůdku(papírnictví) na hlavní třídě vedle domu knih MAPA: (odkaz) naproti  RESTAURACI NA NÁMĚSTÍ.Mají plno napodobenin a není to brick,co stavebnice to nějaký jiný napodobitel.
Nezačneme to tady ještě nabízet? Tolik povyku kvůli nějaký po.....ý kopii. Nechápu, že si toho vůbec všímáte.  ::)
To je něco jako kdyby ti někdo zahýbal se ženou:prominout to nejde a tolerovat taky.

otaznik

Citace od: ONDRA kdy 14.11.2006, 19:44:18
To je něco jako kdyby ti někdo zahýbal se ženou:prominout to nejde a tolerovat taky.

To je velmi nešťastné a neadekvátní přirovnání, omlouvá ho jen tvůj věk.



Tak mi vysvětli, čemu pomůže, když si tu budeme psát, kde se tyhle hnusy dají koupit? To tomu jen děláme reklamu.




***Banana.com

#25
To já byl loni v Beijingu, a to by jste nevěřili, co tam těch hnusů bylo... ;D

Taky aby to měli hezký, když jako vzor pro minifigy mají tohle :


otaznik

Citace od: banana.com kdy 14.11.2006, 22:17:41
To já byl loni v Beijingu, a to by jste nevěřili, co tam těch hnusů bylo... ;D

Taky aby to měli hezký, když jako vzor pro minifigy mají tohle :


A co je to za soudruha, který je na obou fotkách?  >:D ;D ;D

J0hny54

Citace od: Capy kdy 13.11.2006, 17:04:15
U nás vietnamští obchodnící mají velkou škálu tohoto paskvilu od počínaje, končíc. Kopírujou všechno,viděl sem tam i směšně vypadající Bionicle,pod názvem "Masker" .Člověku se chce smát když to vidí  :)
[img width=546


Já jsem byl v hračkárně a už na všech Brick stavebnicích jsou nápisy ,, NO LEGO"  :D

Systematik


Rewolt

Slavné kostky nevymyslela dánská společnosti LEGO Group, jak se mnozí domnívají.... >:D >:D >:D
It's a trap!