(Vlastní - zakázka) Nightmare before Christmas

Založil Ryxe, 09.08.2022, 08:51:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ahoj, po několika letech jsem se pustil do zakázkové stavby pro Lipno. Tentokrát to bude městečko z Burtonova filmu Nightmare before Christmas. Už jsem sice v minulosti pár domečků postavil, ale byly v podstatně menším měřítku a byly jen solitérní. Tentokrát plánuji město postavit celé. Začal jsem Ježibabími domky u kterých jsem si hlavně vyzkoušel stavbu kulaté kónické věže a zakomponování ksichtíků. Hrozně se mi na tomto projektu líbí, že ač jde vlastně o domky, skoro všechny připomínají nějaké to pitoreskní stvoření, což posouvá stavbu zase někam trochu dál  ;)

Hardegon

Skvělý  ;) Tohle téma i styl ti prostě sednou.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

milanv

Jo jo, překročil jsi nevímjakou řeku a už není cesty zpět - už ani s vnoučaty nedokážeš stavět domečky vrstvu po vrstvě, tvoje vnoučata budou už s Duplem se muset učit od dědečka stavět zdi "lepením" ze zvířátek, sprchy, třech typů dveří ani jedněch použitých jako dveře, podvozků aut a utržených nožiček...

Zkrátka: nádhera a těším se na další pokračování! :)
Pán na Žlutém hradě

Chikos

Vypadá to naprosto skvěle. Jsem vážně zvědavý na celkový výsledek  ;D A jak to má být celé velké?

milanv

A abych nezapomněl: neskutečně jsi vylepšil fotky!
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Takhle to dopadá, když někdo skládá kostky jak mu přijdou pod ruku, nekouká se ani jestli je dává vzhůru nohama (pokud to jsou zrovna nohy) a dokonce se schválně vyhýbá tak dokonalému geometrickému tvaru jako je pravý úhel. (Snažil jsem se tam nějaký najít, ale marně)

Obdivuju tu neskutečnou kreativitu.

A prosím o detailnější fotku toho stromu z bičů.

yoshimaka

Ten sopel z nosu je úžasný. Vždy, když mám noční můru, tak se podívám na Tvoje stavby a vím, odkud přichází. Bomba!
Lust och fägring stor

Ryxe

Díky kluci,
velikost modelu zatím vůbec nevím. Díky tomu, že je to vlastně modulární městečko, je to variabilní a dá se stavět dokud bude chuť a zájem na obou stranách  ;). Zatím je v plánu někdy kolem Halloweenu představit první část modelu, tedy centrální náměstí s radnicí, domky okolo a dráhu na starostovo autíčko (pohřebák). Pak se bude rozrůstat do stran.

Přidávám fotku dalšího skoro hotového domku, který vypadá jak kočka vyskakující z krabičky a řeknu vám, že vymyslet tu hlavu byl fakt pěkný oříšek  >:D.


444martinhanak

Neskutečně kreativní. Jak tohle dokážeš vymyslet?
Opět něco nového. A zase odlišné od Tvých dosavadních staveb. Krása...

Ryxe

Trochu pokrok ve stavbě. Některé domky už jsem umístil na bloky terénu, ale ještě si musím pohrát s texturou. Nakonec jsem zvolil kombinaci černé a tmavě šedé, aby ty světlejší domky opticky "vyjely". Začal jsem i s pokládkou kolejí a snažil se je maximálně zamaskovat. Na nich bude jezdit Pohřebačka autíčko 😁

richchie

budem sa opakovat, tvoj styl stavania je neskutocny, nechapem ako to robis ze ti to drzi pokope...
Toto uz nie je LEGO MOC  ale plnohodnotne umelecke dielo..
Klobuk dole, takto to vypada ked stavia LEGO MASTER ;)  :)

poMOCník

Ty kulaté dlaždice vyšly moc pěkně! Líbí se mi jak každá ta budova má svůj styl a jiné stavební techniky.

Jakmile jsi začal to vlákno, napadlo mě, že by se ti mohla povést pěkná budova z těhle kulatých kamenů. Já to mám určitě v plánu někdy zkusit, zatím se mi to nikam nehodilo.




Hardegon

Je to skvělý. Každý dům stojí zato si pořádně prohlédnout a okoukat spoustu zajímavých užití běžných dílů.

milanv

Je to paráda přesně, jak jsem doufal, že bude - a dál držím palce!
S kolejema jsi mi připomněl, jak jsem se snažil je zamaskovat do strašidelné krajiny, až jsem skončil u monorailu vlastní konstrukce. Ty tam dokážeš zamaskovat i klasické koleje, což je super.

No a největší zážitek pro mě je ta třetí fotka - to je totiž můj sen jakožto diváka na výstavě: kdyby někdo postavil větší projekt ne jako hluboký blok, ale méně hluboký a ideálně i mírně "do U", abych se mohl postavit "dovnitř do toho světa" a prohlížet si ty úžasné detaily kolem dokola :)  Samozřejmě nevím, jak ten tvůj projekt bude pokračovat, např. u Krajiny jsem to vyřešil taky raději jinak (pohledovostí ze 4 stran), ale ta fotka mi můj sen znova připomněla...
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Díky kluci,
Citace od: poMOCník kdy 30.08.2022, 10:23:19Ty kulaté dlaždice vyšly moc pěkně! Líbí se mi jak každá ta budova má svůj styl a jiné stavební techniky.

Jakmile jsi začal to vlákno, napadlo mě, že by se ti mohla povést pěkná budova z těhle kulatých kamenů. Já to mám určitě v plánu někdy zkusit, zatím se mi to nikam nehodilo.




Nad těmito díly už jsem taky přemýšlel, ale zatím mě úplně nenapadlo, jak z nich postavit komplexní zeď, ale uvidíme, třeba mě něco napadne 😉.

Citace od: Hardegon kdy 30.08.2022, 11:20:15Je to skvělý. Každý dům stojí zato si pořádně prohlédnout a okoukat spoustu zajímavých užití běžných dílů.
Díky Máro, snažím se, aby každý ten baráček byl postaven jinou technikou, abych pravdu řekl, docela si na tom zkouším různé typy technik  ;D .

Milane, ty koleje jsou i přes maskování dost vidět, ale jelikož na tom to autíčko bude jezdit permanentně a já úplně nejsem machr přes hejblátka, volil jsem praktičnost před vzhledem  ;)
Jinak půdorys celého modelu bude nepravidelný, někde se bude zužovat, někde rozšiřovat, ale zrovna v té mezeře, co o ní píšeš bude ještě barák 😉. Pohledové bych to chtěl ze tří stran+ mozaikové pozadí, ale uvidíme 😉

poMOCník

Pro inspiraci pár staveb z kulatých kamenů. Ale ty bys to určitě neměl takhle uhlazený :)




Ryxe

Tak zas nějaký ten posun ve stavbě. Domky z první etapy jsou dá se říci komplet. Jen pod radnici je potřeba udělat terén s náměstím a kašnou a možná nějaké pohyblivé prvky. Proběhla i první zkouška jízdy autíčka a myslím, že jezdí dosti kostrbatě, což je plusem ;) video zde: https://www.instagram.com/reel/CiXW-qKvb-8/?igshid=YmMyMTA2M2Y=

milanv

Klube se to skvěle a autíčko je boží! Je fakt radost na to koukat a naživo to bude ještě lepší. Jen kdyby nebylo Lipno tak nechutně daleko...
Pán na Žlutém hradě

Ryxe

Citace od: milanv kdy 13.09.2022, 20:20:22Klube se to skvěle a autíčko je boží! Je fakt radost na to koukat a naživo to bude ještě lepší. Jen kdyby nebylo Lipno tak nechutně daleko...

Díky Milane,
z autíčka mám radost, ale z čeho ji mám ještě větší, že jsem konečně prolomil zábrany a pustil se do pohyblivých prvků kolem chystané kašny. Sice je to velmi primitivní mechanismus, ale některé figy se budou hýbat a kašna bude svítit, tak už se hrozně těším, až to budu mít hotové  ;D

Ryxe

Pomalu se první etapa blíží ke konci. Více méně je na hrubo hotovo a teď mě čekají detaily a figurky. Většinu figů budu muset sestavit z kostek, jelikož postavy z filmu vypadají všelijak, jen ne jako LEGO figy  >:D . Co se týče nějakých efektů, tak svítí kašna a v její blízkosti jsou tři otočné prvky, na kterých se budou točit figurky. V tuto chvíli se už točí duchové a strašák, ještě přidám nějakou figurku, která se bude točit na rantlu kašny 😉

milanv

Pořád lidi mluví o tom, že je v legu zbytečně moc barev, ale hecnout se k nějaké pořádné demonstraci za omezení barevné škály, to se daří až tobě - máme se co učit! :D

Budu se opakovat, ale za mě je to úžasné nejen tím celkem, ale hlavně tím pojetím, ze kterého čiší stavitelská svoboda ducha, na sto honů: kombinovat lze cokoli jakkoli, důležitý je jen výsledek a jeho kvalita. A k tomu ještě ty tvoje vlastní textilie...
Už jen na ty figy bych se vydržel koukat hodinu!
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Taky se nemůžu vynadívat. Jen třeba ta kašna by mohla vyjít jako samostatný set. Na mostě se mi líbí skála, která plynule přechází v zeď, ale je přitom přesně vidět, co je "původní" a co už je ta zeď. Daří se ti z pár barev vyrábět stále nové textury, na první pohled to vypadá jako změť kostek, ale každá má svoji logiku a promyšlenou strukturu. Vlastní potisky mě pobavily. A pustit se do vlastních minifigů, to už chce odvahu. Budu jen opakovat Milana: máme se co učit!

Ryxe

Minulý víkend jsem na Lipně instaloval první část městečka. Zatím to sice není úplně obří model, ale je v něm již něco mezi 60000-70000 dílků. Většina figurek je postavená z kostiček, jelikož běžní figové ty Burtonovské figurky moc nepřipomínají. Bylo docela fajn vymýšlet, jak postavit ty domky. Vůbec jsem na začátku netušil, jak si s nějakými tvary poradím, ale nakonec to myslím není tak zlé  ;) .
Brzy se pustím do zbytku městečka a když to vyjde, plánuji za celý model udělat i mozaikové pozadí. ;)

poMOCník

Viděl jsem naživo a zíral jsem na to pěkně dlouho. Neskutečný množství detailů a všemožných stavebních technik, radost pohledět. Jelikož jsem byl na Lipně poprvé, musel jsem projít i ostatní modely, tak mi nezbylo tolik času, kolik bych si přál, takže příště se zas u modelu rád zastavím.

K umístění v tom prostoru (nevím jak to je domluvené do budoucna) mám nějaké výhrady. Většina ostatních modelů je stavěná tak, že nejvíc je na co se koukat po okrajích. Dovnitř často ani není vidět, kouká se na fasádu nějaké monumentální budovy. Divák stojí asi půl metru od modelu (kvůli šikmým zábranám) a na všechno dobře vidí. Tady je ale spousta malinkých detailů právě uprostřed, model už teď je celkem rozlehlý a když mám před sebou ještě půl metru zábrany, mám to, co si prohlížím od sebe třeba metr a půl. Nedala by se s nimi domluvit nějaká vitrína nebo nějak zařídit, aby divák měl šanci být o něco blíž?

Ryxe

Citace od: poMOCník kdy 31.10.2022, 10:43:43Viděl jsem naživo a zíral jsem na to pěkně dlouho. Neskutečný množství detailů a všemožných stavebních technik, radost pohledět. Jelikož jsem byl na Lipně poprvé, musel jsem projít i ostatní modely, tak mi nezbylo tolik času, kolik bych si přál, takže příště se zas u modelu rád zastavím.

K umístění v tom prostoru (nevím jak to je domluvené do budoucna) mám nějaké výhrady. Většina ostatních modelů je stavěná tak, že nejvíc je na co se koukat po okrajích. Dovnitř často ani není vidět, kouká se na fasádu nějaké monumentální budovy. Divák stojí asi půl metru od modelu (kvůli šikmým zábranám) a na všechno dobře vidí. Tady je ale spousta malinkých detailů právě uprostřed, model už teď je celkem rozlehlý a když mám před sebou ještě půl metru zábrany, mám to, co si prohlížím od sebe třeba metr a půl. Nedala by se s nimi domluvit nějaká vitrína nebo nějak zařídit, aby divák měl šanci být o něco blíž?
Díky, jsem rád, že tě model zaujal  ;)
Co se týče umístění, toto je zatím provizorní záležitost, jelikož model ještě není hotov a přesné rozměry celku zatím nevím ani já  ;D . Umístění do vitríny asi nepůjde, jelikož ve finále se tam budou hýbat nějaké prvky a bude asi potřeba se k nim dostat kvůli údržbě. Zatím nevím, jak chce výstava řešit umístění. Určitě máš pravdu, že ta hloubka modelu není úplně malá a tím, že model je a i finálně bude pohledový jen ze tří stran, spousta věcí se na těchto stolech prohlédnout nedá  ;)

milanv

Koukám na to za poslední dny už poněkolikáté a došel jsem k jasnému rozhodnutí, že to musím vidět naživo - a už je jen otázka, jestli to někdy přijede "za mnou" nebo to bude dlouhodobě v divočině na jihu a budu muset uspořádat dobrodružnou výpravu :)
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Já už to chválil na Lipně. Na fotkách se některé detaily ztrácí, ale naživo je to exkluzivní.
Hodně povedený je ten kontrast šedo-černé stavby a těch zářivých barevných prvků. Rozhodně inspirativní...

poMOCník

Citace od: Hardegon kdy 03.11.2022, 09:42:16...
Hodně povedený je ten kontrast šedo-černé stavby a těch zářivých barevných prvků. Rozhodně inspirativní...

Jasně v tom vidím latentního blacktron-gothic stavitele!

Ryxe

Tak tenhle modul z městečka Halloween mě zaměstnává s drobnými pauzami většinu odpolední a večerů už od začátku ledna, ale blíží se to pomalu, ale jistě do finále a myslím, že výsledek bude fákt..... krkolomný 😁🤣