(Vlastní) Městské opevnění - výstavba.

Založil Aki, 29.03.2006, 10:56:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Líbí se vám barva parkánové zdi:

černá?
8 (57.1%)
flekatá?
6 (42.9%)

Celkem hlasů: 14

Aki

Urozený pán Hynek ze Stráže zvaný Vlk, se rozhodl ohradit své poddanské, ale reprezentativní městečko*, podle kterého píše i svůj predikát. Na stavbu hradeb povolal jak šikovné stavitele a kameníky, tak i "mnoho" poddaných. A zde je několik reportážních fotografií z průběhu stavebního ruchu:



* Přestože má zatím postavené pouhé dva domy... (dům U modrého kalicha a 3739.)

Autor fotografií: Jančula

Shi-So

Parada,
libi se mi hlavne ta cerna vstupni cast s tou lvi hlavou ;D

Aki

Citace od: Shi-So kdy 29.03.2006, 11:12:05libi se mi hlavne ta cerna vstupni cast s tou lvi hlavou ;D
Dík. Parkán je taky to jediné, co je zatím téměř dokončené.  ;D ;D ;D

Jindroush

No jak já jsem většinou purista, tak tam bych vyloženě uvažoval o přestříkání. Ta béžová v černý je jako pěst na voko.

(BTW: Proč vůbec černý hrady, podle mě jsou šutry vesměs béžový a nějak šedivý?).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

muzzo

#4
Použili čedič, asi se zboží urozeného pána Hynka ze Stráže nachází v sopečné oblasti.

Shi-So

Citace od: Jindroush kdy 29.03.2006, 11:27:11
No jak já jsem většinou purista, tak tam bych vyloženě uvažoval o přestříkání. Ta béžová v černý je jako pěst na voko.

(BTW: Proč vůbec černý hrady, podle mě jsou šutry vesměs béžový a nějak šedivý?).

Nemohu souhlasit,
me se treba kombinace s cernou moc libi :D.Jenom sede stavby jsou sice asi realistictejsi ,ale taky dost nudne ::)
A ac mas pravdu ,ze v praxi jsou stavebni kameny vesmen sede nebo bezove daji se najit i tmave sede a cerne ;)

Raistlin M

Citace od: muzzo kdy 29.03.2006, 11:29:57
Použily čedič, asi se zboží urozeného pána Hynka ze Stráže nachází v sopečné oblasti.
ˇ

Použili čedič, nebo kýbl černý barvy. ;) Pan Hynek asi nebude žádněj sociální případ, aby své stavby nechal v hrubém stavu, no ne?. ;) ;D

Aki

#7
Citace od: Jindroush kdy 29.03.2006, 11:27:11
No jak já jsem většinou purista, tak tam bych vyloženě uvažoval o přestříkání. Ta béžová v černý je jako pěst na voko.

(BTW: Proč vůbec černý hrady, podle mě jsou šutry vesměs béžový a nějak šedivý?).
Nu je to jednak o kostkách a pak také o barevném oddělení parkánu (spolu s parkánovou zdí) od hradby.
Ta béžová je prima barva pískovce z kterého se převážně dělali středověké plastiky (v naších zemích). Vsazená jak již psal Muzzo do čediče.... Navíc v té černá je bezva výrazná.... ;)

Na druhou stranu si taky nejsem jistý, jestli je ten černý parkán barevně to pravé ořechové. Co myslíte ostatní?....  ???

Ještě jsem přemýšlel o tmavě šedé, ale to by bylo na další BL nákup a pak si nejsem jistý, jestli bych vůbec sehnal dost dílků (zvlášť na ty SNOTové sřílny v parkánové zdi..).
Citace od: Raistlin M kdy 29.03.2006, 11:42:00
aby své stavby nechal v hrubém stavu, no ne?. ;) ;D
No jo ale to bych to musel zase předělat do omítkové bílé  ;D ;D ;D
Citace od: Aki kdy 29.03.2006, 11:42:18
Na druhou stranu si taky nejsem jistý, jestli je ten černý parkán barevně to pravé ořechové. Co myslíte ostatní?....  ???

Černá bude krom parkánu také střecha věže a pak hrázdění ochozu vlastní hradby...
Takže tam nebude tak osamocená.
Tmavě šedé budou rohy hlavní věže a pak jsou taky tm. šedé prkna na podlaze nezastřešeného parkánu a desky v úrovni země ve vlastním městečku.

muzzo

Já bych řekl, aby sis do toho nenechal kecat a stavěl tak jak Ti ruce narostli. Z tvého stručného popisu plánů stavby bych řekl, že to může být dost dobrý a s tím pískovcem máš naprostou pravdu. A navíc co jsem si v Praze všimnul, tak stačí pár zim a bude barevně od černé zdi k nerozeznání  ;D

muzzo

Citace od: Aki kdy 29.03.2006, 12:01:57
Jako že ten parkán postavili už před pár lety?... ;D ;D ;D

Ne jako, že je pískovec dost citlivej na čistotu vzduchu, a stačí pár začouděných zim a je taky černej  ;D

Aki

#10
Citace od: muzzo kdy 29.03.2006, 12:04:47
Citace od: Aki kdy 29.03.2006, 12:01:57
Jako že ten parkán postavili už před pár lety?... ;D ;D ;D

Ne jako, že je pískovec dost citlivej na čistotu vzduchu, a stačí pár začouděných zim a je taky černej  ;D
To ale abych hned vedle postavil nějakou Huť, aby jsi ve středověku našel nějakou začouzenou zimu.  ;D ;D ;D >:D
Nebo ty rytíře vyměním za tůristy a béžového lva přestříkám na černo.  >:D >:D

Jo a v praze to s barvou památek zas tak zlé není. Viz přiložené foto.  8)

Shi-So

#11
CitaceNa druhou stranu si taky nejsem jistý, jestli je ten černý parkán barevně to pravé ořechové. Co myslíte ostatní?....  ???

Černá bude krom parkánu také střecha věže a pak hrázdění ochozu vlastní hradby...
Takže tam nebude tak osamocená.
Tmavě šedé budou rohy hlavní věže a pak jsou taky tm. šedé prkna na podlaze nezastřešeného parkánu a desky v úrovni země ve vlastním městečku.

Cerna je v pohode ,aspon trochu ozivene oproti tem sedejm zdem.
Strechu bych zkusil udelat jinou barvou,treba cervena ,modra nebo neco takoveho aby to bylo jeste zivejsi :D.No ,ale aby z toho pak nebyla omalovnka... :-\

Aki

Citace od: Shi-So kdy 29.03.2006, 12:25:52
Strechu bych zkusil udelat jinou barvou,treba cervena ,modra nebo neco takoveho aby to bylo jeste zivejsi :D.No ,ale aby z toho pak nebyla omalovnka... :-\
Kdepak tam je ta černá právě skvělá. Červené budou střechy hradebního ochozu a ještě nějakých přilehlých staveb.  8)
Modrá se mi na středověkých stavbách nelíbí!

Jindroush

Je někde v blízkém okolí černý hrad? Tj. postavenej ze zmiňovanýho čediče?
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

muzzo

#14
Cheb


Hazenburk



Aki

#15
Ještě doplním a přidám:

Cheb: Černá věž
získala své jméno podle obrovských kvádrů z černého tufu, ze kterých je postavena.
Ale jde o německý hrad

Klapý – Házemburk: Černá věž - vysoká válcová věž z černého čediče - proto "Černá věž"

Starý Berštejn: Nejstarší ze tří rozpoznaných stavebních fází hradu zaujala skalní blok, vystupující na povrch na vrcholu čedičové kupy. Patří do ní především do výše přízemí dochované zdivo mírně lichoběžného objektu vystavěného z místního lomového kamene...



Pokud jde ale o čedič, tak bude asi hodně záležet na kvalitě osvětlení. U Chebu je to jasné, tam jde o stavbu z tufu. V případě čediče jde ale spíše o šedivo hodně tmavo šedivou.
Například Tolštejn, Andělská hora nebo Jančov:









Aki

Citace od: Aki kdy 29.03.2006, 13:47:14
Pokud jde ale o čedič, tak bude asi hodně záležet na kvalitě osvětlení. U Chebu je to jasné, tam jde o stavbu z tofu. V případě čediče jde ale spíše o šedivo hodně tmavo šedivou.
Takže jsem z toho zase na rozpacích... ??? ??? ???

Shi-So

#17
CitaceTakže jsem z toho zase na rozpacích... ??? ??? ???

Na to se vykasly vykasli 8)
Stav jak ti srdce a ruce veli :D.Je to moc pekny a ta cerna tam sedne ;)

Frco

Ja sa priklanam k nazoru, ze cierna do hradu proste patri, nakolko aj v Legu sa do hradov pouziva (napr vami ospevovany hrad ...hmm....myslim 6086?). Ja tiez chcem teraz postavit hrad a cierna bude skoro v rovnakom pomere ako seda :)

Tomášek

Nějak mi tam do té doby nesedí ty lopaty...vypadají moc moderně... :-\
Procházím DARK AGE.

Shi-So

Citace od: tomasek kdy 29.03.2006, 16:23:56
Nějak mi tam do té doby nesedí ty lopaty...vypadají moc moderně... :-\

Ja bych myslel ,ze lopata je stara jak lidstvo samo ;)

Tomášek

Jo, to jo.Ale tato lopata je až nějak moc přesně vyrobená  ;D ;D ;D
Procházím DARK AGE.

rdk

A nechcete náhodou rozebírat, že ty cihly, ze kterejch to je postavený, sou na středověk moc pravidelný? ťuk, ťuk.... ::)

Aki

Citace od: tomasek kdy 29.03.2006, 16:49:17
Jo, to jo.Ale tato lopata je až nějak moc přesně vyrobená  ;D ;D ;D
Čóveče to si pleteš s pravěkou rycí holí!  :o :o :o
Ve středověku měli ohromné množství nájstrojů většinou kvalitnějších, než jsou ty současné (zvláště Made in China). No a u lopat je to jakbysmet. Je ale pravda, že měli malinko jiný tvar. Neměly zvednuté okraje a byly špičatější. A taky byly celé ze dřeva (většinou jen z jednoho kusu) a měli okovanou špičku.  8)
Už tě ale vidím, jak něco takového z lega tvoříš (v minifig měřítku).  >:D

PS Pokusím se ti najít nějaký ten obrázek z archeologických nálezů.  ;)

Tomášek

Procházím DARK AGE.

myth

Podľa prvých obrázkov to vyzerá sľubne. Aké veľké to približne bude? A čo tam ešte pribudne, okrem už zmieňovaných domov a mučiarne?
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

GNOSIS

#26
Máš to pěkné a s tou černou je to v pohodě, protože v ovzduší je a bylo tolik sazí od topení a vaření (viz na hradech jsou černé kuchyně pojmenované právě od toho že strop-klenba byla celá černá) takže černě ty zdi opravdu vypadají i z pískovce. Dodávám foto opevnění Carcassonne, kde jsou také hradby černé. Jinak Carcassonne je město v jižní Fracii, v departmentu Aude a říká se o něm, že je nejzachovalejším středověkým městem v Evropě. Celá pevnost je obehnána dvojitými hradbami a napočítáte tu celkem 52 věží. Mohu jen doporučit. ;)
Jinak u toho domu U modrého kalicha mě přijde že ta čelní fasáda je až příliš ztrohá - bez oken, že by se tam vešly i dvoje okna nad sebe a ne jen jedny. Teda nevím z jaké doby to stavění je, ale vypadá to jako z 11.stol.

Aki

#27
Carcassonne znám, jak město (tedy jenom z fotografií mého kamaráda), tak hru (oblíbená to zábava manželčina).
Co se domu týče, tak ta strohost je záměrná, pokoušel jsem se nejprve o románský dům ale nějak se mi tam vmísily i gotické prvky. Je to takové 12 - 13 století. Románská okénka nejsou zasklená (a u toho zdvojeného v zadní části by to ani nebylo ono). Takováto okna se zakrývaly dřevěnými okenicemi (ale zevnitř). Tady do toho domu jsem to ještě nezakomponoval, ale mám to v plánu u jiného domu do městečka....

Co se plánů na opevnění týče, tak je to na šedé podložce 48x48 studů a zaplněná je bezezbytku. nejnižší místo je vodní příkop (výška 1 brick), výška terénu u vstupu je 4 bricky, výška terénu za hradbou je 9 bricků. Celková plánovaná výška (až k vrcholové vlaječce) je cca. 80 cm.
No co tam plánuji: Moc navíc už ne. Z jedné strany velké věže bude přistavěný dům (v přízemí stáj, v patře síň) se vstupem z věže. Z druhé strany bude příbytek nějakého řemeslníka (pravděpodobně pekaře) se vstupem z ulice. Trochu jsem se při tom inspiroval Zlatou uličkou. Nejen domky, ale i těmi zastavěnými střílnami - ale to až to bude hotové. A pak ta věž. Bude mít několik pater, v prvním patře zbrojnici, v druhém něco jako vojenskou ložnici pak bude točité schodiště do třetího patra (tam si chystám mimo jiné prevét) a pak čtvrté hrázděné patro (asi s komůrkou pro věžníka - strážného). Nu to je asi tak vše. Jo a celé to bude připravené na napojení dalších částí, do kterých bych se v budoucnu třeba zase chtěl pustit... ;)

Jindroush

Citace od: GNOSIS kdy 29.03.2006, 17:44:30
Dodávám foto opevnění Carcassonne, kde jsou také hradby černé.

Esli je tohle černá, tak já sem Panna Orleánská  >:D >:D >:D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Raistlin M

Citace od: Jindroush kdy 29.03.2006, 18:51:18
Citace od: GNOSIS kdy 29.03.2006, 17:44:30
Dodávám foto opevnění Carcassonne, kde jsou také hradby černé.

Esli je tohle černá, tak já sem Panna Orleánská >:D >:D >:D

Ani Lego černá není naprosto černá ;)

All: Zdá se mi to jako debata o ničem. Pískovcová v Legu neexistuje. Minifigové maj zbraně a zbroj z plastu a ne z kovu. ......atd.

Lidi...je to stavebnice...hračka....hobby...zábava ;) ::) :) ;D