Nominace dílků Lugbulk 2017

Založil peki, 20.10.2016, 06:09:42

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Petronel

Hardegone v seznamu je dvakrát:   ;)

A znovu oroduji za:

Už jsme min. tři lidi co chtěli pearl gold.  ;D
ID: 19121
LEGO Element IDs: 6097234

Hacislav

Citace od: Petronel kdy 02.11.2016, 18:59:20
Už jsme min. tři lidi co chtěli pearl gold.  ;D

Přesně tři, kteří se vyjádřili pro prd gold! Stejně jako tři kteří se vyjádřili pro černou.  >:D
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

V černé
BLADE NO. 9
Element: 6135009 Design number: 24482
Bl: 24482


Pokud by nebyl k dispozici, jeho bila varianta mi taky příjde zajimavá.
Element: 6136388
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

Taková otázka do pléna (vlastně dvě).
V Nexo byla řada nových zajimavých hledí na helmy.
Byl by o nějaké hledí dostatečně silný zájem zde mezi hradaři, že by mělo smysl ho vzít v lugbulku?
A byli by jsme vubec schopni se na nějákem(jednom) kandidátovy schodnout?

No.0 (standart)


No.1 (Clay)


No.3 (Axl)


No.4 (Macy)


No.5 (Lance)


No.6 (Magmar)


No.7 (Aaron)


Pokud by zájem byl dostatečný a schodli by jsme se na nějákém kandidátovy, rád dodám příslušná ID.
Pro zmatení nepřítele jsem jako kandidáta No.0 zařadil standart hledí. >:D
Kam zmizel No.2 se mě neptejte.
No.6 je vyjímka potvrzující pravidlo, defakto to není hledí, ale nákrčník.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

šipka

Citace od: Aki kdy 01.11.2016, 11:24:16
Poloviční návrh - nějak neumím dohledat lego ID....

Tohle loni nebylo -
Fence Ornamental 1 x 4 x 2 with 4 Studs


černá  ;) ;D

peter

Citace od: šipka kdy 03.11.2016, 07:36:52černá  ;) ;D

Osobně, kdybych si měl vybrat, tak jednoznačně černou. Přijde mi mnohem použitelnější než ta zlatá ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

milanv

Tahle debata je přesně ten příklad, co jsem měl na mysli v obecném popisu lugbulku: nemá smysl sáhodlouhá diskuse, dokud se neví jestli je vůbec potřeba. Třeba se do limitu vejde černá i zlatá ;)
Pán na Žlutém hradě

Aki

Citace od: Hacislav kdy 03.11.2016, 01:23:24
Taková otázka do pléna (vlastně dvě).
V Nexo byla řada nových zajimavých hledí na helmy.
Byl by o nějaké hledí dostatečně silný zájem zde mezi hradaři, že by mělo smysl ho vzít v lugbulku?
Hledí jsou fajn, čtyřku si určitě pořídím, ale tohle v násobcích 100 nedám.

Daniel

Citace od: Aki kdy 03.11.2016, 13:44:16
Hledí jsou fajn, čtyřku si určitě pořídím, ale tohle v násobcích 100 nedám.
...jsem na tom stejně, třeba 10ks od čtyřky bych bral, ale to nejsou stovky


Petronel

Hacislave myslím, že bys byl asi jediný, kdo by bral pro svou armádu to hledí po stovkách. (od doby co "padla vláda Colonela"  >:D)
Také se mi líbí, ale stačilo by mi 5-10. Stejně mám jen asi 5 helem na něj.  ;D
Není to moc vhodný kandidát do lb. Raději bych nechal místo něčemu jinému.  ;)

Hacislav

#71
Citace od: Petronel kdy 03.11.2016, 20:09:04
Hacislave myslím, že bys byl asi jediný, kdo by bral pro svou armádu to hledí po stovkách. (od doby co "padla vláda Colonela"  >:D)
Také se mi líbí, ale stačilo by mi 5-10. Stejně mám jen asi 5 helem na něj.  ;D
Není to moc vhodný kandidát do lb. Raději bych nechal místo něčemu jinému.  ;)

Ale já jsem žádné hledí nenominoval.  8)
Jistě jsi si všiml, že můj příspěvek byl formulován jinak než ty nominační.
Jen jsem sondoval půdu, jáká je na ně odezva. Kde jinde bych to měl dělat než zde?
Místo přímé nominace a příslušnými údaji, jsem položil jen dvě otázky, s přímou implementací, že naně může (a pravděpodobně příjde) negativní odpověď. 
Ale jak získat jistotu odpovědi, dokud nepoložím otázku?
Jsou tu jiní experti, kteří rovnou natvrdo nominují naprosto blbý nebo nevhodný dílek...

A pokud vím tak definitivní rozhodnutí, že minimální počet pro všechny dílky (od teď a navždy a již nikdy jinak) bude 100(200) ještě nepadlo.
Tudíž zatím stale platí 50ks (s přihlédnutím k tomu jaký je to dílek se individuálně minimum zvedá). A já jsem chtěl vědět zda-li jsem jediný komu by 50ks přišlo akceptovatelné množství, nebo by takových jako já byla dostatečně silná skupina.
Až takové rozhodnutí padne, tak to okrouha i řadu dalších položek, přímo(v takovém množství budou příliš drahou položkou) nebo nepřímo tím, že o některé položky nebude dostatečný zájem po takových bulcích. (osobně si myslím, že to spůsobí víc škody, než užitku)
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

peki

Citace od: Petronel kdy 02.11.2016, 18:59:20

A znovu oroduji za:

Už jsme min. tři lidi co chtěli pearl gold.  ;D
ID: 19121
LEGO Element IDs: 6097234

Překvapivě na rozdíl od černé  (pokud není blbě ID 6097234) je zlatá dostupná

Sihaja

Citace od: peki kdy 04.11.2016, 14:26:27
Citace od: Petronel kdy 02.11.2016, 18:59:20

A znovu oroduji za:

Už jsme min. tři lidi co chtěli pearl gold.  ;D
ID: 19121
LEGO Element IDs: 6097234

Překvapivě na rozdíl od černé  (pokud není blbě ID 6097234) je zlatá dostupná

Skvěle. Zlata dobra! Zlata líbit! Zlata chtít!

milanv

Já nechci být "ten zlý", ale opravdu je tohle dílek, kterého vezmete třeba 200? A bude vás takových víc? Mně přijde, že pokud si ho někdo vezme, tak to nejminimovatější minimum, co Igorus, Hardegon nebo peki nastaví jako velikost balení. Určitě i takové díly nějaké vezmeme, ale jen pár.

To není nic proti zábradlíčku. To myslím jako připomenutí, že bychom se měli zamyslet nad základní funkcí lugbulku: aby nám poskytl velké množství stavebního materiálu. Kostky, kterých budete chtít vzít třeba 500. Nadhodil jsem sadu Dark Green dílů, primárně na terén. Jsou v sekci Trains a podle mě vhodné perfektně i pro C&P. Pojďte se přidat a taky se zamyslete, co základního vám chybí. Co vám umožní stavět větší MOCy? Šedé bricky? Dark Tan? Dark Blue? Co od těch barev vzít?
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: peki kdy 04.11.2016, 14:26:27
Překvapivě na rozdíl od černé  (pokud není blbě ID 6097234) je zlatá dostupná

černá má ID - 6138726
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

linhi

Mohl bych za sebe jako hradare protlacit klasickou green plate 2x4??
Pokud nekdo pomuze s tim id atd budu rad.Ja bych ji na teren k svemu hradnimu mocu petreboval tisice.

Chairudo

Citace od: linhi kdy 04.11.2016, 16:30:29
Mohl bych za sebe jako hradare protlacit klasickou green plate 2x4??
Pokud nekdo pomuze s tim id atd budu rad.Ja bych ji na teren k svemu hradnimu mocu petreboval tisice.

V tom případě bych spíše doporučil využít Lego shopu ve Vídni či jinde, tam 2x4 vyjde lehce pod korunu, LB cena bude podstatně vyšší a zabiješ tím celý nákup.
Zítra jedu do Vídně, jestli chceš můžu je tam objednat a pokud budou v Prosinci je vyzvednout.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Kuba

#78
Citace od: milanv kdy 04.11.2016, 15:24:29
Já nechci být "ten zlý", ale opravdu je tohle dílek, kterého vezmete třeba 200? A bude vás takových víc? Mně přijde, že pokud si ho někdo vezme, tak to nejminimovatější minimum, co Igorus, Hardegon nebo peki nastaví jako velikost balení. Určitě i takové díly nějaké vezmeme, ale jen pár.


Nejsem si vůbec jistý jestli si zábradlí v nějaké barvě vemu, tak ho ani nepodpořím, ani nevyvrátím. Ač jsou díly, které sice nevemeš v násobcích 100, tak i tak mohou být na BL v né zrovna velkém výskytu a mnoha stavitelům mohou pomoci jak s obsahem měšce, tak s jejich příštím MOCem.  A jak vidno zrovna o tento dílek tu zájem mezi hradaři je, a zatím veliký.

peki

Citace od: Chairudo kdy 04.11.2016, 16:44:15
V tom případě bych spíše doporučil využít Lego shopu ve Vídni či jinde,...........

Toto bychom měli využívat častěji. Nejlepší ceny, je to obratem.

Chairudo

Citace od: milanv kdy 04.11.2016, 15:24:29
Já nechci být "ten zlý", ale opravdu je tohle dílek, kterého vezmete třeba 200? A bude vás takových víc? Mně přijde, že pokud si ho někdo vezme, tak to nejminimovatější minimum, co Igorus, Hardegon nebo peki nastaví jako velikost balení. Určitě i takové díly nějaké vezmeme, ale jen pár.

To není nic proti zábradlíčku. To myslím jako připomenutí, že bychom se měli zamyslet nad základní funkcí lugbulku: aby nám poskytl velké množství stavebního materiálu. Kostky, kterých budete chtít vzít třeba 500. Nadhodil jsem sadu Dark Green dílů, primárně na terén. Jsou v sekci Trains a podle mě vhodné perfektně i pro C&P. Pojďte se přidat a taky se zamyslete, co základního vám chybí. Co vám umožní stavět větší MOCy? Šedé bricky? Dark Tan? Dark Blue? Co od těch barev vzít?

Tuhle otázku by si potom mohl pokládat ke každému čtvrtému dílu co tu je, jako třeba helmy, nohy, tělíčka, lampy........ jednorázově jich asi nikdo 200 potřebovat nebude. 

Zrovna u tohoto dílu bych se nedostatku využití nebál, u domku na 1 větší baseplate jich 50 zmizne jako nic a věřím, že je tu dost lidí co je využije k všelijakým účelům, protože "já" tam zrovna využití nevidím, neznamená, že tu není dalších 20 lidí co už plánuje co s tím.

Co se týče základních dílů tak určitě, Lugbulk je směřovaný hlavně na to aby se daly koupit ve velkém množství za dobrou cenu, ale už existují i jiné možnosti kde právě hodně základních dílů můžeme sehnat za ještě mnohem lepší cenu než v LB, a nemusíš čekat rok než dorazí.
Tak bych se nebránil ani dílkům jako jsou třeba ty lampy nebo zábradlí atd... kterých sice nevezmu tisíce ale jen desítky až stovky, ale díky X násobnému cenovému rozdílu a minimální dostupnosti zase ušetřím spoustu peněz na ty normální díly.

K těm základním dílům, včera mi přišel z Donau email s aktualizací stěny, pokud se jim nepletou barvy tak mají nově dark green plate 2x6 - cenově vyjde asi na 1.50,- - nejlepší cena na světě ;)


We have
2x6 plate dark green in the wall,
2x6 plate light green in the wall,  (asi Lime)
6x12 plate medium green in the wall,
2x4 plate light green 1 carton   (asi Lime)
2x2 plate dark green 1 carton.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Kuba kdy 04.11.2016, 17:04:52
Nejsem si vůbec jistý jestli si zábradlí v nějaké barvě vemu, tak ho ani nepodpořím, ani nevyvrátím. Ač jsou díly, které sice nevemeš v násobcích 100, tak i tak mohou být na BL v né zrovna velkém výskytu a mnoha stavitelům mohou pomoci jak s obsahem měšce, tak s jejich příštím MOCem.  A jak vidno zrovna o tento dílek tu zájem mezi hradaři je, a zatím veliký.

Zlaté zabradlí BL 1100 kusu (němec) 7,84 Kc. U dílku kterého vemeš 50 kusu (spíše méně 10~20? ) nevidím ani pomoc s měšcem ani MOC ( myšleno zásadni).  Pokud by to by hit jako např. brick 2x1 s pofilem cihliček (bral se po stovkách ve velkém), tak se tu nad tím nikdo nepozastavuje.

peki

Citace od: Chairudo kdy 04.11.2016, 17:38:23

Tuhle otázku by si potom mohl pokládat ke každému čtvrtému dílu co tu je, jako třeba helmy, nohy, tělíčka, lampy........ jednorázově jich asi nikdo 200 potřebovat nebude. 

Bohužel.

Tohle je a BUDE LUGBULK. Nebude to organizování "hromadného" nákupu dílku které bude brát většina po 50 stylem když je ta možnost tak to vemu.

Pokud se nákupem na "zdi" dá vyřešit více, tak tomu tleskám a sem s tím (naučte nás to používat). Je to levné je to rychlé.

milanv

Díky za názor, Chairudo. V zásadě bych ho rozdělil na několik částí, je docela dlouhý, tak aby se nic neztratilo:

Jak je to s těmi počty zábradlí se právě teď nechci dohadovat s přesností na kus. Důležitý odhad je, že většina objednávek bude velikosti jedno balení. I to má pořád ještě smysl, ale u dílů, které jsou jinými způsoby v tom množství nedostupné. Což to zábradlí, minimálně ve zlaté, není. Viz pekiho příspěvek. Ale ani tak, všimni si, nebojuju PROTI něčemu, ani proti zábradlí. Já poukazuju na to, že se lidi moc nadchli specialitama a nikdo kromě mě (Dark green kostky) a Poola (Dark Red střechy) zatím nenominoval žádnou sadu základních kostek. Aspoň si nepamatuju. I kdybych na někoho zapomněl, tak to nemění nic na tomto vysvětlení - co jsem chtěl připomenout. Protože ty pak má smysl brát po stovkách, některé malé i přes tisíc.

Další věc, naprosto nezávislá, jsou tvoje nabídky ze Zdi. To je víc než slibné a podle mě bychom se měli naučit to víc využívat. Já jsem u tebe zkusil teď pár kelímků a ačkoliv jsem je ještě neviděl :), tak to považuju za super obchod a pomohlo mi to s Mikropolis i s Friends městem. Fakt dík. A to jsem bral jen z "obyčejné" Zdi, podobně jako jsem využil nabídky Sihaji (taky moc dík). Kdybys nějak srozumitelněji  popsal to objednávání dílů předem, které dává ještě víc možností, tak to by byl obrovský posun kupředu pro všechny. Nejlíp ve vlastním vlákně, tady to za čtvrt roku nikdo nenajde. Co nejjednodušším a nejsrozumitelnějším způsobem: jak to funguje, za jak dlouho tak člověk může mít dílky, za přibližně jaké ceny a hlavně jaké jsou další boční podmínky. Např. jestli se musí vždycky sejít objednávky na celou tu velkou krabici od každého dílu atp. A co jsi ochotný zorganizovat. To by bylo fakt super.

A pak by došlo na tvá slova, že pokud bychom obyčejné snadno objednatelné díly mohli mít rychleji a snáz (i levněji) přes Zeď, tak by bylo víc "místa" v LB. Ale i tak je potřeba ty potřebné základní díly nominovat, a proto pište. A to bylo to, k čemu jsem vyzýval.
Pán na Žlutém hradě

milanv

...a ještě k těm dílům z Vídně: bacha na to, že LEGO má jinou terminologii. "Dark green" může být klasická stará zelená ("Green"), zatímco ta světlejší je jejich nová zelená, "bright green". Je potřeba to ověřit před objednáváním.
Pán na Žlutém hradě

Hardegon

Seznam na začátku aktualizován. Proškrtáno to, co neni možné objednat. Rovnou říkám, že hledí na helmy tam dávat nebudu. To neni díl na lugbulk. Ploty si představit dokážu, ale ještě bude v rámci LB konzultováno hlavouny a radou starších.

Pool

Už jsem tam u nich dřív tyhle všemožné zelené dílky nakupoval a dříve tam přesně v těchto velikostech měli tyhle barvy:

2x6 plate dark green in the wall, - Grenn
2x6 plate light green in the wall,  (asi Lime) - Lime
6x12 plate medium green in the wall,- Bright Green
2x4 plate light green 1 carton   (asi Lime) - Lime
2x2 plate dark green 1 carton. - v této velikosti tam měli dřív Lime, tak buď se přepsali nebo to bude nový dílek na stěně v Green

Hacislav

#87
zeptám se jestli byli otestáváni i tito "alternativní" kandidátí?
Abych je když tak mohl zařadit na seznam vyřazených.

Pokud ne, rád bych poprosil o prověření jejich dostupnosti.
Citace od: šipka kdy 20.10.2016, 07:42:42
FLAT TILE2X3 W/ANGLE
Brick Color    MED. ST-GREY
Brick Color Description    Grey
Brick Element ID 6138695  Element ID 22385


Citace od: Hacislav kdy 26.10.2016, 18:54:12
v zelené
Tail Ø 3,2
Brick Color: DK.GREEN
Brick Element ID: 6154865 Element ID: 55236BL
55236


Citace od: Hacislav kdy 30.10.2016, 18:07:27
OUTERCABLE 160MM (v jasně zelené)
Brick Color: BR.GREEN
Brick Element ID: 6076215 Element ID: 60677
Bl: 75c20


Citace od: peter kdy 04.11.2016, 15:46:39
Citace od: peki kdy 04.11.2016, 14:26:27
Překvapivě na rozdíl od černé  (pokud není blbě ID 6097234) je zlatá dostupná
černá má ID - 6138726

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Hacislav

v Dark Brown
PROFILE BRICK Ø15.83 W. CROSS
Brick Color: DK. BROWN
Brick Element ID: 6109329 Element ID: 92947
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

janopr

Cat Tail
Tan

BL:15429
ID: 6109586

Brick, Modified 1 x 2 Log
Dark Orange

BL: 30136
ID: 4666352

Brick, Modified 1 x 2 with Masonry Profile (Brick Profile)
Tan

BL: 98283
ID: 6148262

Tile, Round 1 x 1
Black

BL: 98138
ID: 6139403

Brick, Modified 1 x 1 with Scroll with Open Stud
White

BL: 20310
ID: 6133766

Brick, Modified 1 x 2 with Groove


BL: 4216
ID:
Dark Red              6070691
Reddish Brown  6103004
Tan                      6103001
Sand Blue          4620991